PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χταπόδι-Εξατμιση Supersprint για 206 cc
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούν 2004, 14:36:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arrow Ερωτηση,εσεις που εχετε βαλει χταποδι Supersprint χρειαστηκε να βγει το δοχειο του υδραυλικου που ειναι μπροστα απο την μηχανη για την τοποθετηση?
Στην Bosalπου ρωτησα μου ειπαν οτι λογω αυτης της beep-μλκιας-beep 90%δεν χωραει το χταποδι που προοριζοταν για ραλλακια και θα πρεπει να παμε σε χειροποιητο.
Τα προ multiplexing εχουν αυτο το εξαρτημα μπροστα απο την εξαγωγη(οπως βλεπουμε αριστερα) Question Questionη μονο εμεις ειμαστε καταραμενοι σε αυτο το θεμα?
Sidobre εσυ αν δεν κανω λαθος εχεις ραλλισια εξαγωγη,υπηρξε προβλημα Question Question Question




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούν 2004, 14:27:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kaisaras96 έγραψε:
Arrow Ερωτηση,εσεις που εχετε βαλει χταποδι Supersprint χρειαστηκε να βγει το δοχειο του υδραυλικου που ειναι μπροστα απο την μηχανη για την τοποθετηση?
Στην Bosalπου ρωτησα μου ειπαν οτι λογω αυτης της beep-μλκιας-beep 90%δεν χωραει το χταποδι που προοριζοταν για ραλλακια και θα πρεπει να παμε σε χειροποιητο.
Τα προ multiplexing εχουν αυτο το εξαρτημα μπροστα απο την εξαγωγη(οπως βλεπουμε αριστερα) Question Questionη μονο εμεις ειμαστε καταραμενοι σε αυτο το θεμα?
Sidobre εσυ αν δεν κανω λαθος εχεις ραλλισια εξαγωγη,υπηρξε προβλημα Question Question Question


Το δοχείο του υδραυλικού όντως πρέπει να βγει γιατί μία βίδα είναι ακριβώς πίσω από αυτό αλλά μετά μπαίνει κανονικότατα. Είναι ο χώρος βλέπεις περιορισμένος... Για την ακρίβεια για να βγει η πολλαπλή πρέπει να λύσεις ιμάντα, δυναμό και υδραυλικό γιατί το συγκεκριμένο παξιμάδι δέν έχει πρόσβαση από πουθενά.

Το πρόβλημα που συνάντησα εγώ (και όοοολα τα 206) είναι με το δίχαλο που δεν χωράει να περάσει. Η θέση είναι διαφορετική από αυτή του ραλλυ.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lucifer (kostas)
Μέλος
Μέλος


206 cc

Ένταξη: 27 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 136
Τόπος: Ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούν 2004, 23:16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kaisaras96 έγραψε:
Arrow Ερωτηση,εσεις που εχετε βαλει χταποδι Supersprint χρειαστηκε να βγει το δοχειο του υδραυλικου που ειναι μπροστα απο την μηχανη για την τοποθετηση?
Στην Bosalπου ρωτησα μου ειπαν οτι λογω αυτης της beep-μλκιας-beep 90%δεν χωραει το χταποδι που προοριζοταν για ραλλακια και θα πρεπει να παμε σε χειροποιητο.
Τα προ multiplexing εχουν αυτο το εξαρτημα μπροστα απο την εξαγωγη(οπως βλεπουμε αριστερα) Question Questionη μονο εμεις ειμαστε καταραμενοι σε αυτο το θεμα?
Sidobre εσυ αν δεν κανω λαθος εχεις ραλλισια εξαγωγη,υπηρξε προβλημα Question Question Question

το ιδιο ισχυει και για το χταποδι της Supersprint
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 23:29:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:

Το δοχείο του υδραυλικού όντως πρέπει να βγει γιατί μία βίδα είναι ακριβώς πίσω από αυτό αλλά μετά μπαίνει κανονικότατα. Είναι ο χώρος βλέπεις περιορισμένος... Για την ακρίβεια για να βγει η πολλαπλή πρέπει να λύσεις ιμάντα, δυναμό και υδραυλικό γιατί το συγκεκριμένο παξιμάδι δέν έχει πρόσβαση από πουθενά.

Το πρόβλημα που συνάντησα εγώ (και όοοολα τα 206) είναι με το δίχαλο που δεν χωράει να περάσει. Η θέση είναι διαφορετική από αυτή του ραλλυ.

lucifer έγραψε:

το ιδιο ισχυει και για το χταποδι της Supersprint


Ευχαριστω για την απαντηση ελπιζω να μην εχουμε καμια διαφορα εκει(στο υδραυλικο κτλ) εμεις οι multiμπλεγμενοι και βρεθω "μπλεγμενος".
Ακομα εχω διαβασει καπου οτι χρειαζεται πατεντα με το φιλτρο λαδιου,ισχυει Question ή αυτο εξαρταται καθαρα απο το καινουργιο διχαλο Question
ποια ειναι αυτη η πατεντα Question
Καταραμενοι στο θεμα χταποδι.....
Με τοσο μπλεξιμο που εχει φοβαμαι για τον ποιον μαστορα βρω να μου κανει αυτην την Ιστορια Question

Arrow Ερωτηση για Ψαγμενους Exclamation
Αν το χταποδι στην εξοδο εχει διαμετρο 50mm μετα μπει ενας μεταλικος καταλυτης(παιζουν κι εδω διαμετροι Question Question ) και μετα παραμενει το εργοστασιακο 45mm θα εχω προβλημα Question Question Question
Ο λογος ειναι οτι δεν θελω θορυβο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το τελικο της Sebring που ηδη εχω και ειναι σε εργοστασιακη διαμετρο Exclamation




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούν 2004, 00:00:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


Αυτο νομιζω πως ειναι καλο υποκαταστατο του χταποδιου και δεν εχει δυσκολη τοποθετηση σιγουρα.... Exclamation

Αυτο ειναι μεσαιο καζανακι ή καταλυτης Question

Οι τιμες που γραφει το site ισχυουν?
Τι διαμετρς εχει ο σωληνας?




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούν 2004, 07:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο site της Peugeot sport Αγγλιας γραφει για το 2069 (2η φωτο) Exhaust interpipe with dummy catalyst.Αυτο σημαίνει οτι απλα ειναι ενα καζανι οπως προβλεπει και ο κανονισμος της FIA.Ο σωλήνας μαλλον ειναι Φ50.

Στις τιμες πρεπει αν προσθεσεις ΦΠΑ 17.5% + μεταφορικα.Ο Sidobre παντως που προσπαθησε να φερει το downpipe δεν τα καταφερε γιατι οι Αγγλοι ποτε δεν εστειλαν order confirmation.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lucifer (kostas)
Μέλος
Μέλος


206 cc

Ένταξη: 27 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 136
Τόπος: Ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2004, 12:40:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kaisaras96 έγραψε:

Αυτο νομιζω πως ειναι καλο υποκαταστατο του χταποδιου και δεν εχει δυσκολη τοποθετηση σιγουρα.... Exclamation

Αυτο ειναι μεσαιο καζανακι ή καταλυτης Question

Οι τιμες που γραφει το site ισχυουν?
Τι διαμετρς εχει ο σωληνας?

το 2068 δεν ειναι για αφαιρεση του καταλυτη??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 07:17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφαιρείς τον καταλύτη απο την πολλαπλη εξαγωγής και τον μετακομίζεις απο κατω οπως τον είχε το 106, saxo κλπ


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 07:20:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Αφαιρείς τον καταλύτη απο την πολλαπλη εξαγωγής και τον μετακομίζεις απο κατω οπως τον είχε το 106, saxo κλπ


κ φυσαει το αμαξι Wink



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 09:59:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:
pugsang έγραψε:
Αφαιρείς τον καταλύτη απο την πολλαπλη εξαγωγής και τον μετακομίζεις απο κατω οπως τον είχε το 106, saxo κλπ


κ φυσαει το αμαξι Wink

Δεν εχει και καμια τρελη διαφορα... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 10:18:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
pugsang έγραψε:
Αφαιρείς τον καταλύτη απο την πολλαπλη εξαγωγής και τον μετακομίζεις απο κατω οπως τον είχε το 106, saxo κλπ


κ φυσαει το αμαξι Wink

Δεν εχει και καμια τρελη διαφορα... Crying or Very sad


Bαζοντας τον κατω κ βαζοντας μεταλλικο κατ δεν εχει διαφορα? Shocked Shocked Shocked



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 10:37:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:
Ghost Dog έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
pugsang έγραψε:
Αφαιρείς τον καταλύτη απο την πολλαπλη εξαγωγής και τον μετακομίζεις απο κατω οπως τον είχε το 106, saxo κλπ


κ φυσαει το αμαξι Wink

Δεν εχει και καμια τρελη διαφορα... Crying or Very sad


Bαζοντας τον κατω κ βαζοντας μεταλλικο κατ δεν εχει διαφορα? Shocked Shocked Shocked

Εχει σιγουρα διαφορα, αλλα οχι οσο πιστευα ή οσο λενε...!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1641s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on