PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 Τurbo Vs The Galaxy
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 13:13:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kaneis πολυ μεγαλο λαθος στελιο....
αν θυμασαι και το συγκτικο στο ντραιβ με ιμπιζα κουπρα και 206ρουσου και γενικα αμα δεις και γυρους πιστας απο τετοια αμαξια

στο βουνο που δεν ξερεις 100% το δρομο δε μπορεις να εισαι συνεχεια τσιτα στο στροφομετρο δε μπορεις να πας γενικα στο 100% το αμαξι- ενα τουρμπαμαξι τυπου κορσα ή ιμπιζα θα ειναι ειτε μπρος ειτε πολυ κοντα σου αφου οτι χανει στη στροφη θα στο μαζεψει σε πολλαπλο βαθμο στην ευθεια...

χαρακτηριστικο παραδειγμα ασυτο που λεγαμε με παπι που ο ενας ειχε το κλιο και ο αλλος το λεον κουπρα...σε βουνο

οταν ηταν μπρος το κλιο στροφες ανοιγε στις ευθεις τον μαζευε το λεον
με το που περασε μπρος το κουπρα.....γεια σας...

εφτασε ηπιε καφε και μετα ηρθε το κλιο..... αλλο οτι ο ενας δε καταλαβε τιποτα και ο κλιακιας προφανως θα χτυπαγε η πουτσα του στην οροφη

σε αποτελεσματικοτητα ομως..... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 13:20:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αλλά αυτός με το cupra σίγουρα ζορίστηκε όταν είδε ένα αμάξι μικρότερης ιπποδύναμης ατμοσφαιρικό να τον παλεύει..
Επείσης εξαρτάται και τι διαδρομή ήταν και τι ευθείες είχε



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 13:46:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κωστα ειναι θεμα ροπης οχι δυναμης....

και για ευθειες μιλαμε βουνισια διαδρομη εκτος αν εσεις εκει που στριβετε ειναι μονο φουρκετες και πατημενες 2ας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 13:50:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχουν και διαδρομές πιο κλειστές υπάρχουν όμως και διαδρομές με διπλή λωρίδα και πιο άνετες στροφές έτσι δεν είναι?



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 13:51:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206kwn έγραψε:
300 αλογα με 36 κιλα ροπη???? Shocked Shocked
για περνα στο παρασυνθημα.......

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14651&postdays=0&postorder=asc&start=120

αναλυσε τι ακριβως φοραει το τουτου κλπ κλπ (αν θες βεβαια)



Αυτο τι σημαινει Shocked Shocked ????
Τι δεν καταλαβες φιλε????
Πιο παρασυνθημα θελεις???
Την τιμη την ειπα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:01:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Απο οτι ειδα καπου,ειπε οτι προτιμαει να παρει το 206 παρα ενα Ibiza FR ή Colt,κλπ,κλπ...

Αν δεν καταλαβουμε παντως γενικα οτι αλλη δουλεια κανει το καθε αμαξι και διαφορετικα χαρισματα εχει το καθενα,τζαμπα συγκρινουμε...
Πχ μπορει το 206 να ειναι πολυ πιο στριφτερο σαν αμαξι απο το FR αλλα αμα τα βαλεις διπλα-διπλα στην ευθεια θα μαζεψει τον αμαζευτο.
Απο την αλλη αν βαλεις το FR στο βουνο,ο 206ης θα πινει καφε και ο FRας ακομα θα θελει 5 λεπτα για να φτασει πανω.
Οποτε οπως φαινεται ξεκαθαρα ειναι θεμα προτεραιοτητων,value for money που μπορει να διαθεσει ο καθενας(εξαιρουνται ιδιομορφες περιπτωσεις) και καποιες Χ βασικες προδιαγραφες. Wink

Με την "φωνη της λογικης" καλο το 206 αλλα με 20-25 χιλλιαρικα εχεις και αλλες επιλογες που κανουν καποια ή και περισσοτερα
πραγματα,καλυτερα. Smile




Φιλε γιατι δεν καταλαβενετε τι γραφω???
Μιλησα εγω για ενα νορμαλ 206 1.6 να το συγκρινο με οποιοδηποτε αλλο αυτοκινητο απο αυτα που λετε και οτι ειναι καλυτερο?????
Μιλαω για την βελτιωση στο 206 μου οτι ειναι καλυτερο απο αυτα που λετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:06:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Φιλε μου η λογικη του να παρεις ενα 206 και να το κανεις ετσι οπως λες δεν αξιζει για τους παρακατω λογους...
Ενα 206 1600 16v κοστιζει τωρα κατι παραπανω απο 14500Ε(με πινακιδες και μεταλλικο χρωμα-ετσι και αλλιως 4 εμειναν και κανενα δεν ειναι ασπρο ή κοκκινο).
Αν προσθεσεις αλλα 5000Ε για ενα σοβαρο τουρμπισμα των 200 αλογων,αλλα 1000Ε για μεταδοση,1000Ε για αναρτηση και 1000Ε για φρενα/ζαντολαστιχα εχεις φτασει τα 22500Ε,τιμη που πλησιαζει οριακα την αγορα ενος ολοκαινουργιου 207 RC.
Υποψιν οτι δεν μιλαω για τιποτα εξωτικα ανταλλακτικα(μεταλλικη εισαγωγη,4πιστονα,μπλοκε,κλπ) αλλα για απλα πραγματα,πολλες φορες και εργοστασιακα απο αλλο μοντελο.

Και παλι δεν θα εχεις το απολυτο κοντραμαξο αλλα ουτε και το πιο "σφαιρικο" συνολο για να πεις οτι εχεις κατι ομοιογενες τουλαχιστον.
Απο την αλλη,με 23000Ε παιρνεις το 207,δινεις αλλα 1000Ε για προγραμμα και φιλτρο και εχεις 200+ αλογα,αξιοπιστα,απροβληματιστα,με φοβερη ομοιογενεια και πανω απο ολα σε ενα νεο αμαξι που μαλιστα εχει πολυ καλυτερες προοπτικες απο το 206,ειτε αυτο λεγεται ασφαλεια,ειτε λεγεται στριψιμο,ειτε λεγεται τεχνολογια.

Οποτε δεν βλεπω καποιον ουσιαστικο λογο για να μπει στην διαδικασια να επενδυσει καποιος σε κατι τετοιο... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:06:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς να λες είναι καλίτερο+9.000 ευρώ...σε σχέση με τα αυτοκίνητα που αναφέρουν τα παιδιά απλά για να καταλαβαίνουμε όλοι



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:12:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πανο σε εντελως αγνωστη διαδρομη,συμφωνω οτι το φιλικοτερο αυτοκινητο θα κανει καλη διαφορα και πιθανον να ειναι και ο νικητης.
Διαφωνω ομως στο γεγονος οτι το φιλικοτερο θα ειναι σε καθε περισταση ο νικητης.
Στο συγκεκριμενο παραδειγμα που εδωσες,αμα ο χειριστης γνωριζει,το Cupra δεν θα μαζεψει ουτε με σφαιρες δεδομενου οτι τα ορια του στο στριψιμο ειναι σαφως πολυ χαμηλοτερα,εκτος φυσικα και αν μιλαμε για φουρκετες που τις ενωνουν ευθειες των 500+ μετρων οποτε η ροπη θα καθαρισει το παιχνιδι.

Πχ στριφτερη διαδρομη ειναι και ο Μπραλλος αλλα στριφτερη διαδρομη ειναι και το Καραβωμα στο Πηλιο.
Ε,το μονο κοινο τους σημειο ειναι οι στροφες,τιποτα αλλο... Laughing

Για αυτο ο καθενας επιλεγει αναλογα με τις δυνατοτητες του(σαν οδηγος) και κινειται απο το εντελως friendly στο απολυτο αγωνιστικο.
Παραυτα,μην μου πεις οτι ενα 206 turbo με 200 αλογα ειναι πιο φιλικο στο βουνο απο ενα 206 RC ή ενα 207 RC...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατχαρχην τα φορουμ ειναι για να διαβαζουμε να ανταλλασουμε αποψεις και να μαθαινουμε πραγματα για τα αμαξια μας

δεν ειναι για να επιβαλει ο ενας τη γνωμη του στον αλλο


ο λαμπρος ειχε ενα 206 και για συναισθηματικους πανω απο ολα λογους αποφασισε να το βελτιωσει και να το κανει 300αλογα. προφανως και με τα λεφτα που εδωσε επαιρνε ανετα ενα ιμπιζα cupra και το εκανε 400αλογα αλλα δεν το ηθελε. το 206 ηθελε να φτιαξει.
το οτι το εκανε σωστα και δουλευει και ειναι ευχαριστημενος δε παει να πει οτι θα το κανουμε και εμεις ουτε οτι ειναι λογικη αποψη. οποτε δεν εχει νοημα ουτε εσεις να προσπαθειτε να τον πεισετε οτι με αυτα τα λεφτα επαιρνε το χ και ψ αμαξι
ουτε αυτος οτι εκανε καλυτερη επιλογη

και λαμπρο και λοιποι ειρωνιες και βλακειες διαβαζετε παντου σε ολα τα φορουμ.
ειπαμε οι βλακες ειναι ανικητοι
αν δε μπορεις να τα προσπερνας και να μην ασχολεισαι δε φταινε ουτε τα φορουμ ουτε οι αλλοι αλλα εμεις που ασχολουμαστε μαζι τους.

ΤΕΛΟΣ και ας επανερθουμε στο τοπικ που ειναι τι αμαξι παιρνεις καινουργιο με το κλειδι στο χερι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:31:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Φιλε μου η λογικη του να παρεις ενα 206 και να το κανεις ετσι οπως λες δεν αξιζει για τους παρακατω λογους...
Ενα 206 1600 16v κοστιζει τωρα κατι παραπανω απο 14500Ε(με πινακιδες και μεταλλικο χρωμα-ετσι και αλλιως 4 εμειναν και κανενα δεν ειναι ασπρο ή κοκκινο).
Αν προσθεσεις αλλα 5000Ε για ενα σοβαρο τουρμπισμα των 200 αλογων,αλλα 1000Ε για μεταδοση,1000Ε για αναρτηση και 1000Ε για φρενα/ζαντολαστιχα εχεις φτασει τα 22500Ε,τιμη που πλησιαζει οριακα την αγορα ενος ολοκαινουργιου 207 RC.
Υποψιν οτι δεν μιλαω για τιποτα εξωτικα ανταλλακτικα(μεταλλικη εισαγωγη,4πιστονα,μπλοκε,κλπ) αλλα για απλα πραγματα,πολλες φορες και εργοστασιακα απο αλλο μοντελο.

Και παλι δεν θα εχεις το απολυτο κοντραμαξο αλλα ουτε και το πιο "σφαιρικο" συνολο για να πεις οτι εχεις κατι ομοιογενες τουλαχιστον.
Απο την αλλη,με 23000Ε παιρνεις το 207,δινεις αλλα 1000Ε για προγραμμα και φιλτρο και εχεις 200+ αλογα,αξιοπιστα,απροβληματιστα,με φοβερη ομοιογενεια και πανω απο ολα σε ενα νεο αμαξι που μαλιστα εχει πολυ καλυτερες προοπτικες απο το 206,ειτε αυτο λεγεται ασφαλεια,ειτε λεγεται στριψιμο,ειτε λεγεται τεχνολογια.

Οποτε δεν βλεπω καποιον ουσιαστικο λογο για να μπει στην διαδικασια να επενδυσει καποιος σε κατι τετοιο... Confused





Εχω ενα 206 4χρονια .Δεν το αγοραζω σημερα, μην τα παρεξηγουμε τα πραγματα.Δεν ξυπνησα μια μερα και ειπα παω να αγορασω ενα 206 καινουργιο και να το τουρμπισω γιατι ετσι μου ηρθε.Ξεκολατε επιτελους!!!!!!!!!!!!ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 4 ΧΡΟΝΙΑ.
Ποσο το πουλας σημερα????
Στην καλυτερη το δικο μου με μαμα μοτερ που το ειχα, ζαντες 17'',φαναρια μπρος πισω,προφηλαχτηρα απο gt και bucket sparco να το εδινα 10000???
Ωραια ας ελπισουμε οτι συμφωνουμε στην εσιοδοξη τιμη μου.
Δεν το δινω και αποφασιζω να το φτιαξω.
και ριχνω 9000 στο μοτερ και 500 σε 4πιστονα brembo μεταχειρο και 1000 για την αναρτηση του αντε να ξεχασα απο εδω και απο εκει και αλλα 2500 Shocked για να φτασουμε την τιμη του rc mama,23000 απο οτι μου λετε.
Τις τραβηξα αρκετα τις τιμες να φτασουμε το rc.
Λοιπον με το αποτελεσμα που εχω και αποδηχτηκε σωστη επιλογη μηχανικου για να μην κλαιω τα λεφτακια μου πιστευετε οτι το rc akoma kai full 1o stadio (προγραμμα-φιλτρο-εξατμιση και intercooler) εχει μελλον απεναντι στο 206 μου σε ευθεια η και στροφες????
Αν ναι ΠΡΟΛΑΛΩ τον οποιοδηποτε το εχει να παμε μια διπλα διπλα να πατησουμε να του δωσω και ενα ζευγαρι κιαλια να τα εχει μαζι του.
Μετα παμε να τα στριψουμε και ντραφι λιμανακια οπου θελει να δουμε ποσο υστερει το αρχεγωνο 206 απο την υπερτεχολογια του 207.
Μηπως νομισετε οτι κατεβηκα απο τον Αρη???
Εχω φιλο με φτιαγμενο 207gt που ξεπερναει τα 207rc μαμα ,με ibiza cupra,s3,porce boxter s,opc astra 2.0 380 hp,subaru sti,evo9,m3 E46.
και αλλους οπου μαντεψτε απο ρολλ που παταμε 50κμ...........................το 206 ειναι μπροστα.
Οποτε περιμενω προτασεις απο το υπεροπλο εργοστασιακων δεδομενων και νεας τεχνολογιας οχι παλλιατζουρες παρακαλω τυπου 206 που φαγαν τα ψωμια τους να ερθουν να με αντιμετωπισουν με την τεχνολογια τους στα ισα.
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:36:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλα, κανε και λιγο τσισα......

ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν θες να ανοιξεις ενα τοπικ για το ποσο γρηγορο ειναι το 206 σου και λοιπα τετοια, ανοιξε ενα δικο σου τοπικ να γελασουμε και λιγακι..........

ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΟ ΓΑΜΑΣ/ΤΕ ΑΛΛΟ!!

ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ??????????? Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:43:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
κατχαρχην τα φορουμ ειναι για να διαβαζουμε να ανταλλασουμε αποψεις και να μαθαινουμε πραγματα για τα αμαξια μας

δεν ειναι για να επιβαλει ο ενας τη γνωμη του στον αλλο


ο λαμπρος ειχε ενα 206 και για συναισθηματικους πανω απο ολα λογους αποφασισε να το βελτιωσει και να το κανει 300αλογα. προφανως και με τα λεφτα που εδωσε επαιρνε ανετα ενα ιμπιζα cupra και το εκανε 400αλογα αλλα δεν το ηθελε. το 206 ηθελε να φτιαξει.
το οτι το εκανε σωστα και δουλευει και ειναι ευχαριστημενος δε παει να πει οτι θα το κανουμε και εμεις ουτε οτι ειναι λογικη αποψη. οποτε δεν εχει νοημα ουτε εσεις να προσπαθειτε να τον πεισετε οτι με αυτα τα λεφτα επαιρνε το χ και ψ αμαξι
ουτε αυτος οτι εκανε καλυτερη επιλογη

και λαμπρο και λοιποι ειρωνιες και βλακειες διαβαζετε παντου σε ολα τα φορουμ.
ειπαμε οι βλακες ειναι ανικητοι
αν δε μπορεις να τα προσπερνας και να μην ασχολεισαι δε φταινε ουτε τα φορουμ ουτε οι αλλοι αλλα εμεις που ασχολουμαστε μαζι τους.

ΤΕΛΟΣ και ας επανερθουμε στο τοπικ που ειναι τι αμαξι παιρνεις καινουργιο με το κλειδι στο χερι



Φιλε volvo συμφωνω με αυτα που λες εκτος απο το οτι κανεις το cupra 400 γιατι τα λεφτα που εδωσα εγω για να το κανω 300 ειναι η διαφορα αξιας μεταξυ των 2 αυτοκινητων.Κατα τα αλλα συμφωνουμε και το τελειωνω εδω .Αν εκανα καλη επιλογη η οχι ειναι θεμα του πως κρινει ο καθενας και δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι.Το συμπερασμα απο την συζητηση ειναι οτι, η τα χωνεις και το κανεις σωστα η................αστο καλυτερα.Μεσες λυσεις δεν υπαρχουν με light καταστασεις και τετοια.Οποιος θελει με ακουει και ας το βαλει στο μυαλο του.Για να μπορεσει να το χαρει.Καλυτερα να το πουλησει και να παρει ενα καινουργιο οπως λενε και οι υπολοιποι με μικροτερες επειδοσεις αλλα με μελλοντικες δυνατοτητες για αργοτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:46:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν θες να ανοιξεις ενα τοπικ για το ποσο γρηγορο ειναι το 206 σου και λοιπα τετοια, ανοιξε ενα δικο σου τοπικ να γελασουμε και λιγακι..........

ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΟ ΓΑΜΑΣ/ΤΕ ΑΛΛΟ!!

ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ??????????? Evil


Αρη ανοιξε ενα και μετεφερε τα ποστ γιατι δεν μπορω να μην απαντησω!
Evil Evil Evil Evil

Θυμιζει κατι με το 1,4 τυρβο του 13χρονου οσοι θυμαστε!


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:47:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Kαλα, κανε και λιγο τσισα......

ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν θες να ανοιξεις ενα τοπικ για το ποσο γρηγορο ειναι το 206 σου και λοιπα τετοια, ανοιξε ενα δικο σου τοπικ να γελασουμε και λιγακι..........

ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΟ ΓΑΜΑΣ/ΤΕ ΑΛΛΟ!!

ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ??????????? Evil


Shocked Shocked Χαιρομαι για εσενα .
Θα συγρατηθω και δεν θα σου απαντησω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 14:50:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lambrosp έγραψε:

Shocked Shocked Χαιρομαι για εσενα .

Xαιρομαι που χαιρεσαι....
lambrosp έγραψε:
Θα συγρατηθω και δεν θα σου απαντησω!!!!

Και πολυ καλα θα κανεις....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 15:17:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα άσχετα post αποφάσισαν να κάνουν ένα δικό τους topic μιας και δεν θέλανε να έχουνε σχέση με το άλλο που ήταν ήδη...

Εκ των αυτόβουλων topic



Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 19:16:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaaaaaxaxaaxxaaxaxaxxaxaxaxaxaxax

Τα διαβαζω και εχω λισει μιλαμε...!!!!!!!
Και γω μολις κανω το 307 v6 τουρβο θα περναω ακομα και τα ρανταρ πριν προλαβουν να βγαλουν φωτο....!!!!!!


Σοβαρευτειται ρει.....

υ.γ: Αth μαλλον το 13χρονο ειναι εγινε 14 και σοβαρευτικε....!!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 20:06:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οοοπ!Ποτε εγινε αυτο?Γιουπι θα γελασουμε παλι! Yahoo!

lambrosp έγραψε:
Λοιπον με το αποτελεσμα που εχω και αποδηχτηκε σωστη επιλογη μηχανικου για να μην κλαιω τα λεφτακια μου


Δηλαδη ο μηχανικος σου ειναι ποιο αξιοπιστος απο αυτος που μελετησαν τον κινητηρα σου στη PEUGEOT? Whip

lambrosp έγραψε:
πιστευετε οτι το rc akoma kai full 1o stadio (προγραμμα-φιλτρο-εξατμιση και intercooler) εχει μελλον απεναντι στο 206 μου σε ευθεια η και στροφες????


Στα 400 μαλλον οχι σε στροφες ΕΝΝΟΕΙΤΕ! Ha Ha

lambrosp έγραψε:
Αν ναι ΠΡΟΛΑΛΩ τον οποιοδηποτε το εχει να παμε μια διπλα διπλα να πατησουμε να του δωσω και ενα ζευγαρι κιαλια να τα εχει μαζι του.


Ειναι και νυχτος? Cyclops Cyclops

lambrosp έγραψε:
Μετα παμε να τα στριψουμε και ντραφι λιμανακια οπου θελει να δουμε ποσο υστερει το αρχεγωνο 206 απο την υπερτεχολογια του 207.


Γιατι ολοι οι ασχετοι λενε για λιμανακια?
Μαλλον για την απαντηση που εδωσε στη λεσχη ο Λευτερης!
Εχουν περασει ενα μυριο φορες και εχουνε βαψει τα αμαξια τους 3 φορες! Thumb Down Thumb Down

lambrosp έγραψε:
Μηπως νομισετε οτι κατεβηκα απο τον Αρη???


Και απο κει σε διωξανε? Tease Silly

lambrosp έγραψε:
Εχω φιλο με φτιαγμενο 207gt που ξεπερναει τα 207rc μαμα ,με ibiza cupra,s3,porce boxter s,opc astra 2.0 380 hp,subaru sti,evo9,m3 E46.
και αλλους οπου μαντεψτε απο ρολλ που παταμε 50κμ...........................το 206 ειναι μπροστα.


Ψηλε το οτι εσκασες 9κ για να κανεις turbo εναν κινητηρα ατμοσφαιρκο για μενα ειναι μεγαλη @@!
Απλα ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ!
Και επειδη το εκανες εσυ εμεις δεν ειμαστε υποχρεομενοι να σου πουμε μπραβο και να σε κοιταμε σαν θεο!

lambrosp έγραψε:
Οποτε περιμενω προτασεις απο το υπεροπλο εργοστασιακων δεδομενων και νεας τεχνολογιας οχι παλλιατζουρες παρακαλω τυπου 206 που φαγαν τα ψωμια τους να ερθουν να με αντιμετωπισουν με την τεχνολογια τους στα ισα.


Υποροπλο θες αγορι μου???
Διαλεξε :

Arrow Κ6 1000
Arrow Κ7 600


Ειμαι 10000000000000% οτι οχι μονο κυαλια θα βγαλεις αλλα θα βαλεις και τα κλαματα!

Και μην ακουω φτηνες παμφηνες δικαιολογιες οτι εισαι 1100-1200 κιλα και οι μηχανες ειναι παναλαφρες!Υπεροπλο θελεις και ειναι και μαμα!

Και γιατι οχι απο σταση?
Η 16αρα μπροστοβαρη τουρμποκαραπαπατζα σου δεν ξεκιναει με την καμια? Rotfl Rotfl Rotfl

----------------------------------
Δεν μιλαει ο Steve και φοβαμαι οτι μαζευει φλοκι@ να εξφεωδονισει!
Laughing Laughing

Giannis307 έγραψε:
υ.γ: Αth μαλλον το 13χρονο ειναι εγινε 14 και σοβαρευτικε....!!!!! Laughing Laughing Laughing


Θα γελασουμε Γιαννακη!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 20:18:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσύ συγκρίνεις τιμή με το RC αλλά να είναι μεταχειρισμένο το δικό σου + ότι έχεις βάλει πάνω...Για πες μας από την ώρα που το έχεις αγοράσει με το κλειδί στο χέρι και όλα αυτά που έχεις δώσει μέχρι στιγμής πόσο σου βγήκε?



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1937s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on