PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - HOW TO: Υλικά / Διαδικασία Βαψίματος Πλαστικών
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Αύγ 2007, 08:21:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι πολύ καλά θυμάσαι, με την διαφορά αν αγόραζα ντουλαπάκι θα το έπαιρνα και με κλειδαριά !! οπότε μιλάμε για ένα κόστος 150 euro.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Mikekarfil (Μιχάλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) CL (2006)

Ένταξη: 27 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2008, 20:03:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giati den mou emfanizei tis photo re pedia ? Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2008, 20:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπομονη... ειχα ανεβασει τα HOW-TO μου σε ενα site αλλα δεν μου πολυαρεσαν... κατσε να δω αν καταφερω να τα ανεβασω στο face book Smile
(ασχετο... ξερει κανεις αν το www.facebook.com ειναι το κλασικο (γνησιο) που ακουγεται στην TV ? (oh yes... ειμαι ασχετος :p)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Απρ 2008, 03:09:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.hotlinkfiles.com/myfiles?folder_id=103309

παιδες ποσταρω αυτο το site και στα 3 how-to που εχουν φτιαχτει απο εμενα. ειναι μεσα σε word μορφη τα how-to... επειδη τα site με τα uploading μαμιουνται....

p.s. εχω ανεβασει αλλο ενα how-to πως να αλαξετε το 3ο στοπ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
theoxarhs 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 38

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Μάϊ 2008, 23:31:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To site αφου κανεις login και κλικ στο Link σου βγάζει :


Uploader Message

That folder does not exist.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 10:05:58    Θέμα δημοσίευσης: Εσωτερικά πλαστικά! ΞΗΛΩΜΑ -ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ- ΒΑΨΙΜΟ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα, στο 206cc μου τα πλαστικα των κολώνων ειναι μπεζ, και με τον καιρο γινανε γκρι μαυρα απο την βρόμα, οποτε και τα ξήλωσα (θα σηκωσω οδηγό συντομα με οδηγίες ξηλώματος) .



μετα απο πολύ κόπο (μουλιασμα μπανιέρα- τριψημο με οινοπνευμα) τα εκανα σαν καινούρια. μου μπήκε ομως η ιδέα να τα βάψω μαυρα, ετσι οπως ειναι τώρα το μπαρμπριζ μπρωστα μου οταν οδηγώ χωρίς κολώνες κτλ ειναι σκουρόχρομο και την ώρα που οδηγάω στο ματι μου κάθετααι καλύτερα απο το μπέζ που εχουν τα πλαστικά. Μήπως να τα βάψω με κανα σπρέι? Confused

γνώμη σας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 10:55:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Κάτι τετοιο εννοώ. Δεν το κανει ποιο άγριο? χάνει και καλά απο κυρίλα αλλα νομιζω ειναι ποιο underground ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΡΩΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Athens (Αθηνά)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206cc 1.6

Ένταξη: 11 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 570
Τόπος: Αιγάλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 12:12:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΓΑΜΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ΚΑΝΤΟ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 17:23:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ίσως το παρών τόπικ θα έπρεπε να ενσωματωθεί σε αυτό:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4018 Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 18:54:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
Ίσως το παρών τόπικ θα έπρεπε να ενσωματωθεί σε αυτό:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4018 Wink


Done,

Υ.Γ.Δυστυχώς στο πρώτο σου post με την πολύ ωραία how-to δουλειά δεν υπάρχουν πλεον οι φωτογραφίες μάλλον εξαιτίας του xpphotoalbum.com
Κριμα γι αυτό και γι άλλα χρήσιμα how-to Sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 19:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον , το βάψημο των πλαστικών αρχησε. Εβαψα με μαυρο σπρει που ειχα απο παλια (ισως χαζομάρα μου γιατι αποδειχτηκε εντελος μαπα, ισως και απο την πολυκαιρια ~5 χρονια το ειχα) .

Εβαψα τα πλαστικα, 3-4 χέρια. Το αποτελεσμα ηταν πολυ όμορφο, το σπρει που ειχα ήταν ημιγυαλιστερο. Πιστευω οτι θα ειναι σαν το μανησιο χρώμα των μαυρων πλαστικών και με λιγο γυαλιστικό κερί πανω θα γυαλίζει ακομα περισσοτερο.

Μετά το βαψημο και αφού στεγνωσαν πηγα να περάσω την μια κολώνα. 2πλή αισθηση-σοκ. 1ον το μαυρο πλαστικό στις κολώνες ΜΑΜΑΕΙ!! 2ον, μαμακια μου που δεν εβαλα καποιο σπρει βερνικιου απο πανω για ν ακρατήσει την μπογιά! μεχρι να περάσω την κολώνα το χρώμα έφυγε σε 2-3 σημέια , σαν γρατζουνιές κάτι. ετσι ξανα στο σπιτι για βάψημο με νέα σπρέι και απο πάνω βερνίκι.




Το σπρέι που μου έδωσαν αυτήν την φορά ειναι ποιο γυαλιστερο-glossy. Ελπίζω να κολάει με τα υπόλοιπα πλαστικά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 19:46:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
Υ.Γ.Δυστυχώς στο πρώτο σου post με την πολύ ωραία how-to δουλειά δεν υπάρχουν πλεον οι φωτογραφίες μάλλον εξαιτίας του xpphotoalbum.com
Κριμα γι αυτό και γι άλλα χρήσιμα how-to Sad


Το ξέρω Μιχάλη, και κυρίως του καμμένου τότε σκληρού δίσκου μου. Sad Sad Sad
Οι φωτογραφίες είναι από το how-to του Γιάννη (Hypperpicollo) Cool , ίσως τις έχει εκείνος, εγώ απλά τις είχα ανεβάσει. Smile


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 19:54:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η διαφορά του πρώτου σπρέι με το δεύτερο. Το μεγαλο κομμάτι ειναι πιο γυαλιστερό και ειναι βαμενο με το νέο σπρέι. Η κολώνα με το παλιό. .



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2008, 09:36:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά νεα. Μετα απο 3-4 στρώματα μαυρου και αλλα 2-3 βερνίκι σε σπρεί και αφού ολο το βράδυ καθησε και στέγνωσε το χρώμα ειναι σε πολύ καλή κατάσταση και αντοχή. Το πρωί προσπάθησα να γρατζουνησω το πλαστικο (όπως χτες που με το νυχι έβγαινε το χρώμα κατευθείαν) και αντεξε! εγινε σκληρό το βερνίκι και προστατεύει το χρώμα. NICE!! Laughing

συντομα φώτος απο το πέρασμα στο car.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2008, 11:10:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ καλό γίνεται. Cool Το σκεφτόμουν και εγώ, αλλά σε συνδυασμό με μαύρη επένδυση στην οροφή. Razz


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2008, 11:21:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι τα σπαει λιγο που δοκιμασα..

και γυρο γυρο απο την οροφη (το μαλινο υλικο) ,εχει πλαστικες κολώνες παλι μεχρι πισω , οποτε και αυτες βγαινουν απο οσο ειδα και βάφονται. μετα θα εχει μεινει μονο το μαλινο της οροφης ενα τετραγωνο. δεν ξέρω αν θα ειναι ασχημο βεβαια σε αυτό το χρώμα . λιγο υπομονη και θα δούμε. . Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2008, 11:24:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αερογράφο δεν έχεις, ε;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2008, 13:20:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νοικιαζω τον δικο μου Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2008, 13:23:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω και εγώ. Laughing Laughing Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2008, 13:33:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι δεν εχω.... Sad

η διαφορα ειναι μονο στην ευκολια βαψήματος? (ευκολοτερο βαψημο?)
ή και στην ποιοτητα βαφής? να μην βγαινει κτλ?


πάντος μετα απο λιγο ταλαιπορια , (χρειαζοντε μπολικα χέρια-περασματα μπογιας 3-4 και αλλα 3-4 απο βερνικι, και μεταξυ τους 40 περιπου λεπτα για καλο στεγνωμα.. ) , το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο. η μπογια δεν βγαινει, και αν το γραστζουνησω βγαινει το πανω στρωμα και απο κατω ειναι παλι μαυρο λογο των πρωτων χεριων βαφης.. αντε να δουμε. .
με τον αερογραφο θα ειχα πολυ διαφορα σε ποιότητα? δεν θα χρειαζομουν βερνικι απο πανω?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την AlienHack στις Πεμ 16 Οκτ 2008, 13:39:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1234s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on