PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 207 Rallye - Προβλημα Τελικης - Δεν παει βημα!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Αύγ 2013, 16:23:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
bagos έγραψε:
nOkpos έγραψε:
λοιπον παιδες αγορασα και εβαλα στο αυτοκινητο καθαριστικό για τα Injection Και του εκανα 50 ευρο πατηματα και ανοιγματα εκτως πολης ,
το αυτοκινητο δείχνει να πηρε πανω του δεν ξερω αν εκανε δουλεια το υγρο που εβαλα η αν μπούκωσε απλα ..
α και κατι τελευτεο κατα την διαρκεια που το πατουσα μου εκανε κατι σαν μπερδεματα δλδ το πατουσα και 2 φορες δεν πιγενε και ηταν λες και μπερδεβε εκει (και αυτο που ακουγα ηταν πως κανει οταν το εχουμε σε κατηφορα και παταμε λιγο γκαζι που σκαει η εξατμιση πρ πρ πρ σαν σκασηματακια) το εκανε 2 φορες αυτο απο τοτε ολα καλα . οταν ανοιξει η Peugeot θα παω να δω τι σφαλματα εχει ..

Υπαρχει περιπτωση να σου εχει κανει κ ρηγμα στο μαντεμι του twin scroll...

να ρωτησω εγω εισαγωγες κλπ καθαριζετε?πεταλουδες και τετοια?καθαριστηκο πρεπει να το εφαγες ολο μεσα στην ημερα.αν το αφηνεις καθαριζει και το τεποζιτο απο οτι εχει πιασει.
δε νομιζω να ρισκαρεις να παει σε κανα μπεκ και να εχεις κανα προβληματακι.


εισαγωγη ενοοιτε οτι καθαριζω πεταλουδα οχι αλλα εχω και 41000 χιλ μονο ξερω εγω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Αύγ 2013, 17:10:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nOkpos έγραψε:
marios_207_GT έγραψε:
bagos έγραψε:
Λυνεις τη τουρμπινα κ κοιτας το "αμυγδαλο" στο twin scroll,δλδ στο πλακακι που παταει η τουρμπινα πανω στη πολλαπλη.



Βαζω και στοιχημα πως θα εχει ακριβως τα ιδια ραγισματα με το δικο μου, αν ανοιξεις λοιπον φιλε θα σου στειλω και φωτο να δεις, γνωστος μηχανικος εδω μου ειπε ακριβως αυτο "Ολα τα μαντεμια των THP ραγιζουν ακριβως στο ιδιο σημειο"


ρε τι ειναι αυτα που λες φαε την γλωσσα σου !!!



Και εγώ λοιπόν βάζω το ίδιο στοίχημα Laughing (και εμένα είχε ένα μικρό εσωτερικά που έφτανε εώς λίγο πρίν το twin)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Αύγ 2013, 18:12:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε ολα εκει ραγιζουν.Νοτιοδυτικα και καπου στη μεση του αμυγδαλου Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Αύγ 2013, 20:38:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν θα επρεπε να χανω πιεση για αυτο που λετε ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Αύγ 2013, 20:54:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οΧι εκτός περιπτώσεων δεν χάνεις πίεση εκτός και αν ανοίξει απο την μεριά της εξόδου όπου γίνεται διαφυγή καυσαερίων χωρίς να περάσουν απο τη φτερωτή.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Αύγ 2013, 01:20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
οΧι εκτός περιπτώσεων δεν χάνεις πίεση εκτός και αν ανοίξει απο την μεριά της εξόδου όπου γίνεται διαφυγή καυσαερίων χωρίς να περάσουν απο τη φτερωτή.


Ακριβως ετσι ειναι κι εγω αρχικα δεν εχανα πιεση αλλα μετα που εγινε κ@λος το μαντεμι δεν σηκωνε μεγιστη, μακαρι να μην εχεις θεμα εκει φιλε, εγω οταν ειπα για "στοιχημα" εννοουσα ως προς το σημειο ραγισματος οχι το αν θα εχει σπασει ή οχι.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Αύγ 2013, 02:03:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οποτε ρε παιδια εγω τι να κανω ?αν το ανοιξω και δεν εχει κατι ? τσαμπα λεφτα ? να περιμενω για να κανει κατι αλλο ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Αύγ 2013, 07:42:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nOkpos έγραψε:
οποτε ρε παιδια εγω τι να κανω ?αν το ανοιξω και δεν εχει κατι ? τσαμπα λεφτα ? να περιμενω για να κανει κατι αλλο ?


Γιατί έχεις θέμα με την πίεση? δεν ανεβάζει όσο είναι ρυθμισμένο το πρόγραμμα σου ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Αύγ 2013, 19:46:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nOkpos έγραψε:
vasilisalessia έγραψε:
bagos έγραψε:
nOkpos έγραψε:
λοιπον παιδες αγορασα και εβαλα στο αυτοκινητο καθαριστικό για τα Injection Και του εκανα 50 ευρο πατηματα και ανοιγματα εκτως πολης ,
το αυτοκινητο δείχνει να πηρε πανω του δεν ξερω αν εκανε δουλεια το υγρο που εβαλα η αν μπούκωσε απλα ..
α και κατι τελευτεο κατα την διαρκεια που το πατουσα μου εκανε κατι σαν μπερδεματα δλδ το πατουσα και 2 φορες δεν πιγενε και ηταν λες και μπερδεβε εκει (και αυτο που ακουγα ηταν πως κανει οταν το εχουμε σε κατηφορα και παταμε λιγο γκαζι που σκαει η εξατμιση πρ πρ πρ σαν σκασηματακια) το εκανε 2 φορες αυτο απο τοτε ολα καλα . οταν ανοιξει η Peugeot θα παω να δω τι σφαλματα εχει ..

Υπαρχει περιπτωση να σου εχει κανει κ ρηγμα στο μαντεμι του twin scroll...

να ρωτησω εγω εισαγωγες κλπ καθαριζετε?πεταλουδες και τετοια?καθαριστηκο πρεπει να το εφαγες ολο μεσα στην ημερα.αν το αφηνεις καθαριζει και το τεποζιτο απο οτι εχει πιασει.
δε νομιζω να ρισκαρεις να παει σε κανα μπεκ και να εχεις κανα προβληματακι.


εισαγωγη ενοοιτε οτι καθαριζω πεταλουδα οχι αλλα εχω και 41000 χιλ μονο ξερω εγω..


αυτη τη στιγμη δεν εχω κατι ολα καλα αυτα που γραφω εκανε αλλα τωρα ειναι οκ .. τωρα που επεσε λιγο η θερμοκρασια παει μια χαρα ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Αύγ 2013, 23:33:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τοτε περιμενεις. Αν ειχες ραγισμα στο μαντεμι σταδιακα θα σηκωνε ολο και λιγοτερη πιεση.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Αύγ 2013, 12:09:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στην εισαγωγη δεν εχει καθολου λαδιλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1024s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on