PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κλοπή 206
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Σεπ 2007, 14:18:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το παραπάνω βάλτε το μαζι με μια ανακοίνωση και σ'άλλα forum, ενημερώστε και τους αντίστοιχους διαχειριστές των αγγελιών, και μπορει να ξεσκεπαστεί κανα τσογλάνι


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Σεπ 2007, 19:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντε το ονειρο σου ολοκληρωνεται..
Fiat Panda Sport και μετα το στρατο Μιατα...
Α ρε παπι μην στεναχωριεσαι....
Ολα γίνονται..................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jonny_k (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4(8v)

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Οκτ 2007, 01:05:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε μαγκα εχω ειχα πιασει τον κουρδο να ψαχνει το ντουλαπακι μου ειχε ανοιξει την κλειδαρια μου με κατσαβιδι κ το ειχα μονο 6 μηνες κ δυστηχως δεν ειχα συναγερμο...αλλα εμαθα απο τοτε 70 η κλειδαρια κ 300 ο συναγερμος.απο τοτε τιποτα πολυτιμο μεσα.
οσο για το αμαξι σου κοιτα γυρω γιατι συνηθως τα κλεβουνε κ μετα τα παρατανε δυσκολα να το βγαλεισ απο την χωρα θελω να πιστευω ποσο μαλλον να το πουλησεις.
καλη τυχη παντως...


οσο τρεχεις ζεις οσο σταματας πεθαινεις.Η ζωη ειναι ενας αγωνας με εμας πρωταγωνιστες.(Μακ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
underage (Σοφία)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2003)

Ένταξη: 09 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 319
Τόπος: Σαλαμίνα - Καναδά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Οκτ 2007, 23:34:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπήρχε κάποιο νέο, από την αστυνομία σου είπαν κάτι?????


Αξίζει φίλε να υπάρχεις
για ένα όνειρο κι ας είναι
η φωτιά του να σε κάψει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Οκτ 2007, 00:02:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jonny_k έγραψε:
ρε μαγκα εχω ειχα πιασει τον κουρδο να ψαχνει το ντουλαπακι μου ειχε ανοιξει την κλειδαρια μου με κατσαβιδι κ το ειχα μονο 6 μηνες κ δυστηχως δεν ειχα συναγερμο...αλλα εμαθα απο τοτε 70 η κλειδαρια κ 300 ο συναγερμος.απο τοτε τιποτα πολυτιμο μεσα.
οσο για το αμαξι σου κοιτα γυρω γιατι συνηθως τα κλεβουνε κ μετα τα παρατανε δυσκολα να το βγαλεισ απο την χωρα θελω να πιστευω ποσο μαλλον να το πουλησεις.
καλη τυχη παντως...


Σιγα μην το πανε και ταξιδακι....
Ειναι αμαξι το οποιο εχει πουλησει τρελλα οποτε αν ειναι να το κανει καποιος κατι αυτο ειναι ανταλλακτικα τα οποια και περαν του forum μπορουν να πουληθουν ανετοτατα,αν δεν εχουν πουληθει ηδη Sad ,περαν αυτου δεν ειναι δυσκολο να δωσεις μεταχειρησμενα ανταλλακτικα και ειδηκα σε best seller...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2007, 09:07:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο 106κλαμπ

sfirakis έγραψε:
georgio3gr έγραψε:
Hi-tech κλεφτες αυτοκινήτων

Σπείρα κλεφτών αυτοκινήτων που εφάρμοζαν μεθόδους «χάι-τεκ» και είχαν προτίμηση σε δύο συγκεκριμένους τύπους οχημάτων εξάρθρωσε η Διεύθυνση Ασφάλειας Αττικής.

Η σπείρα δρούσε κυρίως στην Αττική και μέσα σε έναν χρόνο είχε κλέψει περισσότερα από 100 αυτοκίνητα Citroen Saxo VTS και Peugeot 106 Rally. Πρόκειται για τύπους οχημάτων που πωλούνται σε μεγάλους αριθμούς και ειδικά σε νεανικό κοινό, επειδή πετυχαίνουν υψηλές επιδόσεις σχετικά με την τιμή τους.

Οι συλληφθέντες ------------- ετών 37, Γρ. ----------- ετών 22 και Γ. Κ. ------------ ετών 19 εντόπιζαν το αυτοκίνητο που ήθελαν να κλέψουν και απενεργοποιούσαν σε ελάχιστο χρόνο το αντικλεπτικό σύστημα (immobilizer) με το οποίο ήταν εφοδιασμένα. Στη συνέχεια, είχαν τη δυνατότητα να κατασκευάζουν επί τόπου αντικλείδι, με το οποίο έθεταν σε λειτουργία τη μηχανή.

Το κλεμμένο αυτοκίνητο αναλάμβανε ο ---------- που διατηρούσε αποθήκη στο Ιλιο (Νίκης 20). Εκεί μετέτρεπαν κάθε αυτοκίνητο σε ανταλλακτικά, τα οποία μετέφεραν προς πώληση σε νόμιμο κατάστημα που βρισκόταν στην ίδια περιοχή (Σολωμού 76). Από την έρευνα που έγινε στην αποθήκη και το κατάστημα, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν δύο Πεζό και δύο Σιτροέν με παραποιημένους αριθμούς πλαισίου, 100 τιμόνια, κινητήρες με «χτυπημένους» αριθμούς, εργαλεία κοπής των αυτοκινήτων, ενώ οι έρευνες συνεχίζονται για τον εντοπισμό και τη σύλληψη άλλων πέντε ατόμων που εμπλέκονται στην υπόθεση.


www.blackhumor.gr


Αυτο ειναι ενα παλαιοτερο αρθρο ενδεικτικο του τροπου λειτουργιας μιας τετοιας σπειρας. Το καινουριο δυστυχως δεν μπορεσα να το βρω...



Αυτη ειναι η παλι σπειρα που εχουν πιασει....
...Οι καινουργια ηταν ασπροπυργο-μενιδι
απ'οτι εμαθα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2007, 10:07:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι το εμαθα κι εγω για τη σπειρα στο μενιδι-Ασπροπυργο, απο ανθρωπο της ασφαλειας.
Και γι αυτο προτιμουν περιοχες οπως Μαρουσι,Χαλανδρι κλπ, που ειναι κοντα στην αττικη οδο και μεσα σε 5 λεπτα ειναι στον Ασπροπυργο.
ενω πχ το να κλεψουν απο τη συγγρου πχ, ειναι πιο δυσκολο μεχρι να φτασουν μενιδι.
Γι αυτο προσοχη οσοι μενετε βορεια!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2007, 10:15:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

les na to Βρουμε παπι μου??? Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2007, 11:31:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
les na to Βρουμε παπι μου??? Shocked



Αν βρεθεί μακάρι να είναι σε αξιοπρεπή κατάσταση, αλλίως...μαμησέ τα

εγώ πάντως πλέον έχω πάψει να ελπίζω...28 και σήμερα




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
underage (Σοφία)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2003)

Ένταξη: 09 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 319
Τόπος: Σαλαμίνα - Καναδά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Νοέ 2007, 23:14:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Ναι το εμαθα κι εγω για τη σπειρα στο μενιδι-Ασπροπυργο, απο ανθρωπο της ασφαλειας.
Και γι αυτο προτιμουν περιοχες οπως Μαρουσι,Χαλανδρι κλπ, που ειναι κοντα στην αττικη οδο και μεσα σε 5 λεπτα ειναι στον Ασπροπυργο.
ενω πχ το να κλεψουν απο τη συγγρου πχ, ειναι πιο δυσκολο μεχρι να φτασουν μενιδι.
Γι αυτο προσοχη οσοι μενετε βορεια!


Εμείς έχουμε σπίτι δίπλα στην "περιφεριακή Αιγάλεω" στον Ασπρόπυργο και κάθε φορά που μένουμε νύχτα εκεί μόνο που δεν το σκεπάζω με χόρτα και ξύλα για να μην φαίνεται καθόλου από τον φόβο μου.


Αξίζει φίλε να υπάρχεις
για ένα όνειρο κι ας είναι
η φωτιά του να σε κάψει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zil (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 07 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 26
Τόπος: ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:29:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χθες βραδυ στην περιοχη της ανω κυψελης - γαλατσι, στην συμβολη των οδων παρνηθος και αγιας γλυκεριας κλαπηκε rallye 106 χρωματος μπλε με ζαντες (πεντακτινες) momo και αριθμο κυκλοφοριας ΥΖΜ 3488. οποιος γνωριζει κατι να βοηθησουμε τον αλεξη, ιδιοκτητης του οχηματος.τηλ 6949078621
το μονο που βρηκε το παληκαρι ηταν ο εγκεφαλος του οχηματος του...........


Better drive....rallye than fly!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 14:45:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πραγματικα λυπαμαι...εμενα rcd μου εκλεψαν και ακομα να συνελθω....ελπιζω να βρεθουν τα αυτοκινητα... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bill1 (βασιλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 22 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 14:55:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λυπηρο μα παρα πολυ λυπηρο ... Embarassed ευχομαι συντομα να βρεθει !


RALLYE 207 !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 16:28:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια καντε μηκτη στα αμαξια σας 150 το χρονο παραπανω ειναι φυσικα καλο ειναι να μην στο παρουν κ φυσικα να μην εχεις τρακαρισμα αλλα κ η προληψη ειναι ακομα καλυτερη Wink


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 17:36:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mikerrgp έγραψε:
παιδια καντε μηκτη στα αμαξια σας 150 το χρονο παραπανω ειναι φυσικα καλο ειναι να μην στο παρουν κ φυσικα να μην εχεις τρακαρισμα αλλα κ η προληψη ειναι ακομα καλυτερη Wink


Λίγο off topic αλλά για να ξεκαθαρίσουμε τα περί ασφαλειών, επειδή το 2007 δυστυχώς ή ευτυχώς ΔΕΝ ήταν η χρονιά μου και ασχολήθηκα παραπάνω απ' όσο έπρεπε:

Στο βασικό συμβόλαιο (αυτά που θες δεν θες θα τα πληρώνεις για να είσαι νόμιμος στους ελέγχους), έχεις τις εξής καλύψεις:

  • Κλοπή
  • Φωτιά
  • Θραύση Κρυστάλλων
  • Αστική Ευθύνη


Στην κλοπή, ασφαλίζεις για όσο ποσό θες εσύ το αμάξι, πληρώνοντας και τα ανάλογα ασφάλιστρα πάντα.

Αυτό που ισχύει και στην μικτή και στην απλή ασφάλιση, είναι ότι πρέπει να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα (60 ~ 90 ημέρες) στο οποίο δεν πρέπει να βρεις σχεδόν ούτε καπάκι βαλβίδας λάστιχου που να είναι από το δικό σου, έτσι ώστε να θεωρηθεί απωλεσθέν και να σου επιστρέψουν την αξία για την οποία το είχες ασφαλίσει.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 20:03:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν και εγώ το έζησα το έργο φέτος με την ασφάλεια κλοπής. Το δικό μου αυτοκίνητο κλάπηκε στις 3 Σεπτέμβρη, από τότε πέρασαν 90 μέρες, όπου περιμένεις μπας και βρεθεί. Στο τελευταίο ασφαλιστήριο του δικού μου αυτοκινήτου είχε οριστεί αξία 12.000 ευρώ. Αλλά αυτό δεν έχει μεγάλη σημασία, οι διαπραγματεύσεις ξεκίνησαν από τα 9.000ευρώ από αυτούς και έφθασαν μετά από πίεση 15 ημερών στα 10.500 ευρώ τα οποία και αποζημιώθηκα...η ασφαλιστική είναι η Διεθνής Ένωσης και είναι σχετικά συνεννοήσιμοι, με τον ανάλογο τρόπο. Τα λεφτά δεν τα έχω επενδύσει ακόμα σε ρόδες, αλλά μάλλον θα το κάνω...σύντομα θα έχω και την επικήδειο του 206. Καλές γιορτές και υγεία σε όλους...
υ.γ σαν σήμερα πριν από 4 χρόνια είχα παραλάβει το 206 από την Lion!




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 20:43:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
mikerrgp έγραψε:
παιδια καντε μηκτη στα αμαξια σας 150 το χρονο παραπανω ειναι φυσικα καλο ειναι να μην στο παρουν κ φυσικα να μην εχεις τρακαρισμα αλλα κ η προληψη ειναι ακομα καλυτερη Wink


Λίγο off topic αλλά για να ξεκαθαρίσουμε τα περί ασφαλειών, επειδή το 2007 δυστυχώς ή ευτυχώς ΔΕΝ ήταν η χρονιά μου και ασχολήθηκα παραπάνω απ' όσο έπρεπε:

Στο βασικό συμβόλαιο (αυτά που θες δεν θες θα τα πληρώνεις για να είσαι νόμιμος στους ελέγχους), έχεις τις εξής καλύψεις:

  • Κλοπή
  • Φωτιά
  • Θραύση Κρυστάλλων
  • Αστική Ευθύνη



Στην κλοπή, ασφαλίζεις για όσο ποσό θες εσύ το αμάξι, πληρώνοντας και τα ανάλογα ασφάλιστρα πάντα.

Αυτό που ισχύει και στην μικτή και στην απλή ασφάλιση, είναι ότι πρέπει να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα (60 ~ 90 ημέρες) στο οποίο δεν πρέπει να βρεις σχεδόν ούτε καπάκι βαλβίδας λάστιχου που να είναι από το δικό σου, έτσι ώστε να θεωρηθεί απωλεσθέν και να σου επιστρέψουν την αξία για την οποία το είχες ασφαλίσει.

υπαρχει το εξης μερικη κλοπη κ ολικη κλοπη αν εχεις ολικη κ βρουν εστο το σασι δεν περνεις φραγκο αν εχεις ομως κ μερικη πληρονεσαι ακομα κ για τα ζαντολαστιχα


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Δεκ 2007, 23:57:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pappaki έγραψε:
σύντομα θα έχω και την επικήδειο του 206. Καλές γιορτές και υγεία σε όλους...
υ.γ σαν σήμερα πριν από 4 χρόνια είχα παραλάβει το 206 από την Lion!


Εμένα έγινε η επικήδειος σε 3 χρόνια 7 μήνες και 1 ημέρα... με τον πιο άδοξο τρόπο που μπορούσε Rolling eyes

anyway, Καλές και αγρατζούνιστες γιορτές Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Δεκ 2007, 11:23:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
mikerrgp έγραψε:
παιδια καντε μηκτη στα αμαξια σας 150 το χρονο παραπανω ειναι φυσικα καλο ειναι να μην στο παρουν κ φυσικα να μην εχεις τρακαρισμα αλλα κ η προληψη ειναι ακομα καλυτερη Wink


Λίγο off topic αλλά για να ξεκαθαρίσουμε τα περί ασφαλειών, επειδή το 2007 δυστυχώς ή ευτυχώς ΔΕΝ ήταν η χρονιά μου και ασχολήθηκα παραπάνω απ' όσο έπρεπε:

Στο βασικό συμβόλαιο (αυτά που θες δεν θες θα τα πληρώνεις για να είσαι νόμιμος στους ελέγχους), έχεις τις εξής καλύψεις:

  • Κλοπή
  • Φωτιά
  • Θραύση Κρυστάλλων
  • Αστική Ευθύνη


Στην κλοπή, ασφαλίζεις για όσο ποσό θες εσύ το αμάξι, πληρώνοντας και τα ανάλογα ασφάλιστρα πάντα.

Αυτό που ισχύει και στην μικτή και στην απλή ασφάλιση, είναι ότι πρέπει να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα (60 ~ 90 ημέρες) στο οποίο δεν πρέπει να βρεις σχεδόν ούτε καπάκι βαλβίδας λάστιχου που να είναι από το δικό σου, έτσι ώστε να θεωρηθεί απωλεσθέν και να σου επιστρέψουν την αξία για την οποία το είχες ασφαλίσει.


μαλλον δεν εχεις ιδεα απο ασφαλειες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Δεκ 2007, 13:53:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το αμαξι το ασφαλιζεις οσο θες ναι!
αλλα οταν θα ερθει η κακια η ωρα(οπως εγινε με μενα Crying or Very sad )
ο πραγματογνωμονας θα ανοιξει το οτοτριτη κ θα δει την αξια του αυτοκινητου μεσα απο το οτοτριτη!αν το περιοδικο λεει π.χ. 10.000χλδ ευρω τοσα θα παρεις μειον την σωστρα του του αυτοκινητου(σε περιπτωση τρακας) δεν πανα να το εχεις ασφαλισμενο για 20.000 ευρω δεκα θα παρεις!

π.χ. γινεται μια τρακα
πραγματογνωμονας βλεπει το οτοτριτη που λεει αξια αυτοκινητου 10.000
η αξια του αυτοκινητου μετα απο την τρακα βγενει απο τις προσφορες που δινουν οι ενδιαφερομενοι για το αμαξι (π.χ. 800,1000,1200)συνηθως κρατανε την ποιο υψηλη προσφορα κ μετα 10.000 -1.200=8.800ευρω απο την ασφαλιστικη κ τα υπολειπα τα παιρνεις απο την πωληση του αυτοκινητου!

σορυ για το οφφ τοπικ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,248s (PHP: 57% - SQL: 43%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on