PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Δέρμα, δερματίνη ή ύφασμα?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούλ 2010, 03:16:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμα ειναι αυθεντικο δερμα ζωου, δεν υπαρχει περιπτωση να ιδρωσεις καθως το δερμα "αναπνεει". Οτι γλιστραει, ναι οντως γλιστραει αλλα παιζει ρολο και ο τυπος του καθισματος


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2010, 12:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η δερματίνη ειναι αυτη που σε κανει να υδρόνεις , λογο οτι δεν αναπνεει. αν βάλεις κανονικό δέρμα μια χαρα εισαι. και αυτο που λες οτι γλιστράει, εμενα μ'αρεσει αυτη η αισθηση. μπαινεισ στο αμαξι και "γλιστράς" στο κάθισμα σου μέσα και σε πιάνει μετα το ψευτομπακετ.


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2010, 17:54:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
η δερματίνη ειναι αυτη που σε κανει να υδρόνεις , λογο οτι δεν αναπνεει. αν βάλεις κανονικό δέρμα μια χαρα εισαι. και αυτο που λες οτι γλιστράει, εμενα μ'αρεσει αυτη η αισθηση. μπαινεισ στο αμαξι και "γλιστράς" στο κάθισμα σου μέσα και σε πιάνει μετα το ψευτομπακετ.


Ειπαμε αλλο δερματινη αλλο δερμα Wink Αν βρηκες το δερμα προτεινω να το βαλεις θα το χαρεις πολυ και οτι ακους για ζεστες και ιδρωτες ξεχνα το οπως λενε και τα παιδια...Αν και η λυση για τα μεταχειρισμενα μπακετ οπως ειπα πιο πανω θεωρω οτι ειναι η ιδανικη για ομορφια,βαρος,τιμη κ.τ.λ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2010, 18:29:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ενα ακομα τεραστιο + των μπακετς ειναι οτι μπορεις να τα κρατησεις για το επομενο αμαξι σου η και να τα πουλησεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 12:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειχα υποσχεθεί να σας βάλω φώτος από τα καλυματα δερματινής που έβαλα..





η αληθεια ειναι οτι απο κοντα ειναι ποιο ομορφα.. και τα προσκεφαλα τα εβγαλα γιατι δεν μου αρεσε ετσι οπως τα καλυψε , χαθηκε η τρυπα..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
gulik 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Clio 172 ph1

Ένταξη: 15 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 309

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 13:00:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δείχνουν πολύ ωραία. Thumb Left
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 13:10:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η αληθεια ειναι οτι εδειξε το αμαξι... Laughing

με τα βρομικα τα πανινα ... μπιαχ... οτι και να το εκανα δεν εδιχνε.. γιαλιζα τα πλαστικα εκανα βιολογικο στα πανινα αλλα παλι ηταν θαμπα, απο τον ηλιο ειχα ασπρισει.. ασε που ρουφούσαν την σκονη σαν σφουγγαρια.

κοιταξε για 200Ε καλουτσικα ειναι, αν και εχει 2-3 σημεια που πιστευω οτι θα μπορουσε να τα ειχε κανει καλυτερα, κατι μικρο σακουλιασματα πχ (το ενα φαινεται στην κατω φωτο χαμηλα στα πλευρα του καθισματος συνοδηγου κανει κατι ζαρες.. )

παντος παιδια επειδη εχω ακρες με βουλγαρια και παιρνω τιμες προσφορες απο τα παντα περι αυτοκινητου απο κει , αφου εβαλα την δερματινη πηρα προσφορα απο μια εταιρια που θεωρειτε καρυφη στις ανακατασκευες σαλονιων, δεν μιλαω για ταπετσερη.. μιλαω εταιρια μεγαλη που κανει αναπαλεώσεις κτλ κτλ , παιρνει απο αντικες και τους ανακατασκευαζει ολο το σαλωνι μεχρι καινουρια σπορ αμαξια και τουα αλλαζει ολα τα δερματα, τους ραβει δερμα στο ταμπλο κτλ.. ειναι απιστευτοι και φτηνοι.. μισω να ψαξω να βρω καμια φωτο της δουλειας τους..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 13:31:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον, δειτε δουλεια... Sad πραγματικα στεναχωριεμαι που δεν πηγα εκει να μου ραψουν νεα καθισματα απο την αρχη..

Α3


BOXTER PORCHE


ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΠΩΣ ΤΟΥ ΒΑΛΑΝ ΔΕΡΜΑ που ολοι εδω μεσα ψαχνουν πως ντυνεις τιμονι..


MINI COOPER



CIVIC HONDA


Δειτε κορβετα πριν και μετα ..




Για οποιον καχυποπτο δεν προκειτε για διαφημηση καθοτι δεν εχω αναφερει πουθενα το ονομα της Βουλγαρικης εταιριας...
Απλος εχω εντυποσιαστει απο την δουλεια της.. καμια σχεση με του ερασυτεχνες εδω που μας γδερνουν κιολας και μας αφηνουν ατελειες στην δουλεια που κανουν επειδη βαριουντε λες και δεν τους πληρωνουμε ... Evil


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 19:26:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη την εχω χρονια την δερματινη να πουμε και κατι που παρελειψε ο Αλεξ..Οι φωτογραφιες που βλεπετε ειναι την πρωτη βδομαδα που μπηκαν τα καλλυματα...Μετα απο κανα 6μηνο που η δερματινη μαλακωνει μπορεις να πας σε αυτον που στην περασε και να στα τραβηξει σε οποια σημεια δεν εχει καθησει καλα και εκει φαινεται πραγματικα σαν ραμμενο πανω στο καθισμα Wink Οταν ειναι σκληρη δεν ειναι τοσο προσαρμοσιμη οσο αργοτερα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 21:21:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αποτομες συνθηκες τα καθισματα δεν γινονται πιο γλιστερα χανοντας τη σωματικη προσφυση;



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Αύγ 2010, 07:02:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνος έγραψε:
Σε αποτομες συνθηκες τα καθισματα δεν γινονται πιο γλιστερα χανοντας τη σωματικη προσφυση;


Οχι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Αύγ 2010, 13:02:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όχι αποσο παρατήρησα και εγώ... εμενα πάντως η δερματίνη ειναι αλλη απο οτι του nikos206cc , ειναι ποιο μαλακή η δικια μου, αυτουνου ειναι σκληρή σαν πετσινη. Υποθετω βεβαια πως η δικια του ειναι ποιο ανθεκτική αλλα νομίζω πως γλιστράει και λιγο παραπάνω. Επίσης η δικια του νομίζω οτι τσαλακώνει "σακουλευει" περισσότερο απο οσο εχω δει. η δικιά μου λογο μαλακότητα και ελαστικότητας μολις σηκωθώ ξανα τεντώνει και έρχεται στα ισια της..

αλλά θα δείξει. Παντος η εταιρια ποιο πάνω κάνει και γαμ...ω τις δουλείες!! Confused


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 00:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα περιμενε να περασουν 5 χρονακια να δουμε αν θα παραμεινει ετσι...Με τον χρονο,τον ηλιο κ.τ.λ θα δεις οτι θα σκληρυνει και η δικια σου...(θα στεγνωσει)για να καταλαβεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grey_fox (Giwrgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206cc 1.6

Ένταξη: 27 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 01:02:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack δείχνει αλλιώς πράγματι.
Για τα προσκέφαλα καλά έκανες κατ' εμέ. Πιστεύω αν στα έραβε γύρω απ' το προσκέφαλο θα έδειχναν πολύ πιο ωραία, χωρίς να ξέρω αν απαιτείται "χοντρή" δουλειά για να γίνει κάτι τέτοιο.

Γενικά πάντως τα κυκλικά προσκέφαλα στα μπροστινά καθίσματα (και στα πισινά, αν και το cc έχει roll bars που δείχνουν ωραία) με χαλάνε γενικότερα σε όσα αμάξια έχουνε. Προσωπικό γούστο αυτό.
Αλλάζουνε μήπως αυτά για να μπουν άλλα προσκέφαλα μη-κυκλικά ή πρέπει να πας για αλλαγή καθισμάτων;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 07:01:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κ πόσο πάει το μαρούλι στους βούλγαρους ρε παιδιά; πείτε καμιά ενδεικτική τιμή...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Αύγ 2010, 08:13:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε οσο χαμηλη και να ειναι δεν νομιζω οτι αξιζει να πας μεχρι εκει αν αναλογιστεις και τις βενζινες που θες...Ειδικα για οσους ειναι απο κατω....Εκτος αν πας και για αλλη δουλεια..Φανταζομαι παντως οτι δεν θα περναει το 200αρικο Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gulik 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Clio 172 ph1

Ένταξη: 15 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 309

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Σεπ 2010, 14:28:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SOS

@ AlienHack κι όποιον άλλον γνωρίζει, πώς μπορώ να κάνω τα καθίσματα δερματίνης να ψιλολάμπουν, χωρίς πολλά-πολλά; Μια απλή λύση είναι το πέρασμα με πανάκι ή στην ξεφτίλα σφουγγαράκι που έχει λίγο σαμπουάν και νερό, φυσικά όμως σχεδόν στεγνό, και να το αφήσω για λίγη ώρα μέχρι να δω γυαλάδα... Ή μήπως κάτι τέτοιο θα ήταν τζάμπα κόπος;

(Θέλω να κάνω εντύπωση σε μια κοπέλα, οπότε δεν ψάχνω "επαγγελματικές" λύσεις, λολ, όσα βλέπει η πεθερά καλύτερα...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Σεπ 2010, 15:06:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι για τοσο ιερο σκοπο να σου απαντησουμε γρηγορα τοτε!!χαχαχα!!Παρε πανακι και νερο καθαρισε τα καλα πρωτα και μετα μια αλοιφη η για πλαστικα η για δερματα η αν δεν προλαβαινεις να πας να αγορασεις βαλε ΒΑΖΕΛΙΝΗ (και θα σου μεινει και για το βραδυ για αλλο σκοπο) Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gulik 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Clio 172 ph1

Ένταξη: 15 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 309

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Σεπ 2010, 15:38:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ Νίκο! Alien2
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Σεπ 2010, 14:29:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ εχω ενα γυαλιστικο SONAX για πλαστικα και ταμπλο κτλ κτλ .. λεει οτι δεν κανει για δερμα αλλα αφου η δερματινη ειναι πλαστικο ουσιαστικα εγω το βαζω και την κανει να λαμπει και να γλυστραει!! γκαβλα σου λεω!! Laughing

παντως προσπαθησε να την εντυπωσιασεις με αλλα πραγματα και οχι με την γυαλαδα των καθισματων αλλιος θα σου μεινει η βαζελινη στο ραφι... Razz


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Επόμενη
Σελίδα 13 από 15

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1466s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on