PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 1.6THP πρόγραμμα απο overload
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιαν 2012, 16:32:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
ilianos και Saligarakis μη δίνετε ρε τους κωδικούς σας σε ξένα άτομα να γράφουν... Rolling eyes


ή μη κάνετε copy paste ότι σας δίνουν τρίτα άτομα να γράψετε...


+απειρο Laughing Laughing Laughing Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιαν 2012, 16:40:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
Steve έγραψε:
ilianos και Saligarakis μη δίνετε ρε τους κωδικούς σας σε ξένα άτομα να γράφουν... Rolling eyes


ή μη κάνετε copy paste ότι σας δίνουν τρίτα άτομα να γράψετε...


+απειρο Laughing Laughing Laughing Laughing

Βαγγο σοβαρέψου!
Ο steve δικαιολογείται γτ γραφει ολο μλκιες, αλλα και συ?..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιαν 2012, 16:43:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
Βαγγο σοβαρέψου!
Ο steve δικαιολογείται γτ γραφει ολο μλκιες, αλλα και συ?..
Άμα γράφω εγώ μαλ***ες, εσύ που δεν ξέρεις ούτε καν τί φοράει και πώς λειτουργεί το αμάξι σου, και κουβαλάς και τον μηχανικό σου στις κόντρες, τί γράφεις; Rolling eyes Crying or Very sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιαν 2012, 17:37:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
ilianos έγραψε:
Βαγγο σοβαρέψου!
Ο steve δικαιολογείται γτ γραφει ολο μλκιες, αλλα και συ?..
Άμα γράφω εγώ μαλ***ες, εσύ που δεν ξέρεις ούτε καν τί φοράει και πώς λειτουργεί το αμάξι σου, και κουβαλάς και τον μηχανικό σου στις κόντρες, τί γράφεις; Rolling eyes Crying or Very sad



που σου εδωσα την εντύπωση οτι δεν ξερω τι φοραει και πως λειτουργεί το αμαξι μου?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ilianos στις Τρι 21 Φεβ 2012, 13:49:02, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιαν 2012, 17:45:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήρεμα, μην ψαρώνεις και σύ Ιλιανέ επειδή κάποιοι θέλουν να χαλάσουν το topic όπως πάντα. Wink

Το mini είναι τούμπανο και με διαφορά το Γρηγορότερο thp. Εδώ πέρασε το γρηγορότερο 207. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2012, 13:47:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mini φιλου μου. μετρηθηκε στο dynojet στο πειραια, που μετραει τροχο.



specs:
-φουλ εξατμιση με καταλυτη
-cooler
-εισαγωγη
-προγραμμα overload.

Πιεση 1.4 bar .Το αμαξι δεν ειναι πιεσμένο πολυ απο προγραμμα γτ το παιδι θελει το αμαξι για την πιστα και θελει να εχει διαρκεια. Ειναι αρκετα πλουσιο. afr 11.2-11.3.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2012, 16:14:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ηλιανε αυτο ειναι το κοκκινο που εχασε απο το type r;
επισης την πιεση την κραταει στον κοφτη;αν οχι και αν ξερεις πες over,πιεση μεγιστη και πιεση στον κοφτη απο περιεργεια.


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2012, 16:20:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manaros έγραψε:
Ηλιανε αυτο ειναι το κοκκινο που εχασε απο το type r;
επισης την πιεση την κραταει στον κοφτη;αν οχι και αν ξερεις πες over,πιεση μεγιστη και πιεση στον κοφτη απο περιεργεια.


δεν ξερω για το typer . κοκκινο ειναι παντως.

κοφτη? για 6600 λες? δεν ξερω. αλλα καπου στο 1-1.1 μπαρ.
1.4 κραταει στο μεγαλυτερο φασμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2012, 14:17:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-> http://www.youtube.com/watch?v=X_UUa_YKeWo&feature=youtu.be
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2012, 15:22:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kai ga** toys striftes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2012, 15:55:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά τον γνωρίζεις προσωπικά.

Κανείς δεν είπε όμως ότι το παλικάρι είναι στριφτάς, απλά βάζει το αμάξι πίστα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:01:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε τον γνωριζω απλα στο βιντεο που εβαλες ο χρηστης του εχει 82 βιντεο ανεβασμενα τα οποια ειναι σχεδον ολα απο κοντρες.
2-3 δε απο μεγαρα που εχει ειναι αξια σχολιασμου απο στεβε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:30:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη, ξαναλέω. Ο ilianos είπε ότι σε αυτό το mini έχει γίνει πιο light προγραμματισμός ακριβώς επειδή το παλικάρι το βάζει(έτσι ζήτησε) αραιά και που πίστα. Απλά δεν είναι κοντράδικη η ρύθμιση, που συνεπώς θα ήταν και πιο επιθετική. Αυτό σχολιάστηκε, τίποτα παραπέρα. Το αν είναι "στριφτάς" ή όχι είναι άλλο θέμα. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:38:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ma ayto σχολιαζω και εγω
αφου ολο κοντρες ειναι το παλικαρι τι θελει και ρυθμιζει ετσι Laughing

ασχετα με το προγραμμα αυτη δεν ειναι ρυθμιση για στριψιμο σε πιστα και φαινεται και απο τα βιντεο. Σε καμία περιπτωση δε τη θεωρω κακη ουτε οτι δε συνδιαζει τα παντα τελεια για μια all around χρηση

αλλα αν δειτε πως λειτουργει ενα μοτερ πεζο σπορτ και πως αυτο θα καταλαβετε αμεσως γιατι ειχε βγαλει το καρκινο ο στελιος τοσο καιρο.
το μονο που δικαιολογει τη κατασταση ειναι το σαζμαν που στα 207-ds3 ελεω σειριακου σε εχει συνεχεια στο παιχνιδι ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ.
γιατι στη πιστα λιγη σημασια εχει αν ειναι σωστες σε απλωμα οι σχεσεις


Υ.Γ. ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ το σχολιο δεν εχει σχεση με το προγραμμα που εγω το βλεπω μια χαρα. εγω σχολιαζω το πιστα. αν ενοχλει το σβηνω Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:58:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγά μη το σβήσεις βρε σύ, καλά κάνεις και σχολιάζεις σιγά.

Απλά συμπληρώνω αυτά που γνωρίζω. Ξέρω ότι το αμάξι, ακριβώς επειδή μπαίνει πίστα, έχει ρυθμιστεί πιο light σε πιέσεις-advance-μίγματα. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι η ρύθμιση είναι πιστάδικη. Είναι κάτι πιο "all round" χαρακτήρα ας πούμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tolisgt (apostolos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 15 Φεβ 2012
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2012, 22:30:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με χαρα να σας πω οτι πλεον ειμαι και εγω oveloaded απο σημερα και αυριο θα παω για dyno...specs 207 gt +εισαγωγη αερα +σκαστρα s3+ προγραμμα για 95αρα+ εξατμιση απο σπιραλ 60αρα με 2 καζανια μεγαλα, τι λετε να βγαλουμε σε maha?? Πιεση σηκωνε με βαση τα λεγομενα του κωστα 1,34over με 1,1 μεχρι σχεδον τις 6.000 στροφες και 0,9 σχεδον στο κοφτη...... να τα φτασαμε τα 200??? και τι ροπη να περιμενω??


only jet fuel.....
Overloaded.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2012, 22:58:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tolisgt έγραψε:
με χαρα να σας πω οτι πλεον ειμαι και εγω oveloaded απο σημερα και αυριο θα παω για dyno...specs 207 gt +εισαγωγη αερα +σκαστρα s3+ προγραμμα για 95αρα+ εξατμιση απο σπιραλ 60αρα με 2 καζανια μεγαλα, τι λετε να βγαλουμε σε maha?? Πιεση σηκωνε με βαση τα λεγομενα του κωστα 1,34over με 1,1 μεχρι σχεδον τις 6.000 στροφες και 0,9 σχεδον στο κοφτη...... να τα φτασαμε τα 200??? και τι ροπη να περιμενω??



Καταρχήν καλορίζικος!

Η αλήθεια είναι ότι πρόγραμμα για 95άρα του Λαγού σε thp δεν έχω ξαναδεί.
Με αυτό το setup και 100άρα θα έπρεπε να είσαι λίγο πάνω από 210, τώρα θαρρώ πως οριακά θα πατήσεις 200. Από ροπή 32-34 κιλάκια θα τα έχει λογικά. Είδωμεν..

Υ.Γ. Αν και καλό θα ήταν πριν ανέβεις dyno να γράψεις κανά χιλιομετράκι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tolisgt (apostolos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 15 Φεβ 2012
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2012, 23:47:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι οτι αλλαζει κατι αλλα θα γουσταρα να ειναι πανω απο 200 εστω και ενα μονο και μονο για τον ψυχολογικο τομεα, μιας και προερχομε απο 2.0tfsi με τρελη δυναμη και ροπη και θα ηθελα ετσι να αντισταθμισω ψυχολογικα την χασουρα που με αναγκασε το ελληνικο κρατος να εχω!!! thanks saligarakis για την απαντηση...θα κανω καμια 200αρια χιλιομετρα και θα παω απο βδομαδα maha μιας και μολις σημερα εμαθα οτι το maha Που πηγαινα εκλεισε και μεταφερθηκε αλλου οποτε........


only jet fuel.....
Overloaded.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2012, 08:40:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοωσόρισες.

Τι αυτοκίνητο είχες προηγουμένως?


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2012, 14:26:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοριζικος


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 13 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1432s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on