PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αναρτήσεις ελατήρια για grand tourisme
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
petrosgt (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 gt '99

Ένταξη: 10 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: maroussi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάρ 2004, 00:10:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΚ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΜΗΛΩΣΩ...(ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!)
ποια ελατηρια μου προτεινετε για 2.5 cm???αν μπορειτε δωστε λεπτομεριες απο gt που τα φορανε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάρ 2004, 00:59:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gt1873 έγραψε:
ΟΚ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΜΗΛΩΣΩ...(ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!)
ποια ελατηρια μου προτεινετε για 2.5 cm???αν μπορειτε δωστε λεπτομεριες απο gt που τα φορανε..


Εγώ φοράω EIBACH και είναι 2,5. Αρκετά έως πολύ σκληρά(πολύ κοπάνιμα) αλλά με τα μαμά αμορτισερ που τα έβαλα εγώ δεν υπάρχει ούτε ίχνος rebound.Σε δρόμο χωρίς υψωματάκια και άλλα χαζά το αυτοκίνητιο είναι αγνώριστο κατά τα άλλα.....βρακί...

Η άλλη επιλογή είναι τα HR αλλά αυτά είναι 3 εκατ νομίζω και μαλακότερα.

Θεωρώ την λύση των eibach πολύ καλή αλλά με σωστά αμορτισέρ.


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
petrosgt (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 gt '99

Ένταξη: 10 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: maroussi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάρ 2004, 01:27:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanx πανο...δηλ οταν εννοεις με τα καταλληλα αμορτισερ εννοεις με ποιο σκληρα??
(ασχετο:τωρα διαβαζα για τιν πιτα αυριο,γ@μw την εξεταστικη μου..στην επομενη συναντηση θα ειμαι σιγουρα...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostasgrtour (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 2.0lt Grand Tourisme

Ένταξη: 06 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: lepanto

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 12:50:49    Θέμα δημοσίευσης: Χαμήλωμα στο Grand Tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλους στους απανταχού κατόχους Grand Tourisme.('Evil')

Επειδή σκέφτομαι να επενδύσω κάποια χρήματα στο GT για αμορτισέρ και χαμήλωμα θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε την άποψη σας και την εμπειρία σας .Αν μπορείτε να μου πείτε και για συγκεκριμένες λύσεις θα με βοηθούσατε παρά πολύ . Όσο αναφορά το χαμήλωμα θα ήθελα να μην βρίσκω στο παραμικρό ύψωμα .


Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων


Grand Tourisme fly away...................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 13:03:04    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαμήλωμα στο Grand Tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostasgrtour έγραψε:
Καλημέρα σε όλους στους απανταχού κατόχους Grand Tourisme.('Evil')

Επειδή σκέφτομαι να επενδύσω κάποια χρήματα στο GT για αμορτισέρ και χαμήλωμα θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε την άποψη σας και την εμπειρία σας .Αν μπορείτε να μου πείτε και για συγκεκριμένες λύσεις θα με βοηθούσατε παρά πολύ . Όσο αναφορά το χαμήλωμα θα ήθελα να μην βρίσκω στο παραμικρό ύψωμα .


Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων


Χαίρε Κωνσταντίνε!
Το να θέλεις να χαμηλώσεις το GT αλλά να μην βρίσκεις, είναι σεβαστή επιθυμία αλλά λοιπάμαι, δεν γίνεται.
Η μόνη λύση είναι να βγάλεις τον προφυλακτήρα και να βάλεις έναν από 1.1
μετα χαμήλωσέ το όσο θες

καλώς ήρθες


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostasgrtour (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 2.0lt Grand Tourisme

Ένταξη: 06 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: lepanto

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 13:10:22    Θέμα δημοσίευσης: Χαμήλωμα στο Grand Tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λάθος διατύπωση .Έχεις δίκιο Πάνο , δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρίσκω .Αυτό που ήθελα να πω είναι να μην πάω για κανένα καινούριο προφυλακτήρα αν το χαμηλώσω. .Παίζει κάτι τέτοιο ?έχεις άποψη ?πόσο μπορεί να χαμηλώσει ?
Συγνώμη για το λάθος στην διατύπωση.
Laughing


Grand Tourisme fly away...................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 13:18:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαμήλωμα στο Grand Tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostasgrtour έγραψε:
Λάθος διατύπωση .Έχεις δίκιο Πάνο , δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρίσκω .Αυτό που ήθελα να πω είναι να μην πάω για κανένα καινούριο προφυλακτήρα αν το χαμηλώσω. .Παίζει κάτι τέτοιο ?έχεις άποψη ?πόσο μπορεί να χαμηλώσει ?
Συγνώμη για το λάθος στην διατύπωση.
Laughing


Μη φοβάσαι τίποτα. Ο συγκεκριμένος προφυλακτήρας δεν σπάει δεν χαλάει δεν φεύγει!! Απλά βρακιάζει λίγο και δείχνεις πιο χαμηλός... Wink
Εγώ μετά από έξοδο τον βρήκα με την πινακίδα στις ρόδες...(!) και βγαίνοντας επέστρεψε μόνος του στη θέση του.Βρίσκει σχεδόν κάθε μέρα τα τελευταία 5 χρόνια και του λείπουν 2 βίδες και κάτι μικρά κομματάκια από κάτω. Ειναι όμως ακόμα στη θέση του!!

Όλα αυτά με 2,5cm χαμήλωμα...(από μπροστά δείχνει 5cm....)


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 13:23:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαμήλωμα στο Grand Tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pduke έγραψε:
... Ο συγκεκριμένος προφυλακτήρας δεν σπάει δεν χαλάει δεν φεύγει!! ....Όλα αυτά με 2,5cm χαμήλωμα...(από μπροστά δείχνει 5cm....)

ΡΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΙΔΕΕΣ!!!
Πες ότι βρίσκει, ότι σπάει κλπ κλπ κλπ Twisted evil Twisted evil


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 18:13:20    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαμήλωμα στο Grand Tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
pduke έγραψε:
... Ο συγκεκριμένος προφυλακτήρας δεν σπάει δεν χαλάει δεν φεύγει!! ....Όλα αυτά με 2,5cm χαμήλωμα...(από μπροστά δείχνει 5cm....)

ΡΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΙΔΕΕΣ!!!
Πες ότι βρίσκει, ότι σπάει κλπ κλπ κλπ Twisted evil Twisted evil


ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 19:47:30    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαμήλωμα στο Grand Tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
MEMsound έγραψε:
pduke έγραψε:
... Ο συγκεκριμένος προφυλακτήρας δεν σπάει δεν χαλάει δεν φεύγει!! ....Όλα αυτά με 2,5cm χαμήλωμα...(από μπροστά δείχνει 5cm....)

ΡΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΙΔΕΕΣ!!!
Πες ότι βρίσκει, ότι σπάει κλπ κλπ κλπ Twisted evil Twisted evil


ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Laughing Laughing Laughing


Κάνει και για εκχιονισμό Exclamation Exclamation Exclamation

Εδικά για όσους ζουν στα βουνά αυτό το feature είναι ότι πρέπει Exclamation

Tease Tease Tease Tease Tease Tease Tease


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούν 2006, 20:25:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειμαστε off-topic αλλά .... Twisted evil ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΟΛΟΙ ΣΑΣ!!!! Twisted evil


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kostasgrtour (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 2.0lt Grand Tourisme

Ένταξη: 06 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: lepanto

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Δεκ 2006, 09:59:17    Θέμα δημοσίευσης: Αναρτήσεις ελατήρια για grand tourisme Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλους και όλες!
Ήρθε η ώρα να αλλάξω τα αμορτισέρ(πιο σκληρά) και τα ελατήρια(3cm) στο βουβού μου.(επιτέλους)
Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε τι να βάλω και να μου πείτε τι έχετε βάλει και αν είστε ευχαριστημένοι ..!!
Σας ευχαριστώ.


Grand Tourisme fly away...................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Δεκ 2006, 10:56:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ένα GT φοράει KW Var1.
ένα άλλο GTi φοράει επίσης KW Var1.

Και οι δύο είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι.

Δεν θυμάμαι τι φοράνε pduke (GT) και ο nassos (GTi)

Επίσης για πολύ λίγο καιρό είχε δοκιμαστεί και η routier Peugeot Sport και είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

Αυτές τις μέρες θα δοκιμαστεί κάτι ακόμα... Rolling eyes News soon.

Αν θες να δώσεις λίγα χρήματα κρατώντας τα ελατήρια σου υπάρχουν τα αμορτισερ του RC (η ενισχυμένη έκδοση) όπως επίσης και τα Record SP.

Βασικά πρέπει να μας πεις τι ακριβώς ζητάς από το αυτοκίνητό σου, που το κυκλοφορείς, αν έχεις σκοπό να το βάλεις σε καμιά πίστα , πόσα χρήματα είσαι διατεθιμένος να δώσειςκλπ κλπ...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Δεκ 2006, 15:23:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

‘‘‘‘‘‘‘Αυτό το κάτι ακόμα καλό θα ήταν να μάθουμε τι
ακριβώς είναι γιατι μέχρι στιγμής δίχνει καλό΄’’’’’’’’’

Πάντος για μένα όλη την δουλεία την κάνουν τα ελατήρια.
Μην κοιτάξεις κάτι το Extreme.. KW και D2 θεωρούνται πολύ
καλές επιλογές.. Αλλά αρκετά ακριβές..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kostasgrtour (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 2.0lt Grand Tourisme

Ένταξη: 06 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: lepanto

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Δεκ 2006, 16:42:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας ...
Βασικά θέλω να το χαμηλώσω λίγο(3 πόντους) γιατί είναι ψηλό και να έχει καλύτερα κρατήματα(να μην γέρνει στις στροφές ) .Επίσης το βουβου το έχω για ταξίδια (γρήγορα) ταξίδια και καμία βόλτα εντός τον τοίχων. Μετά από μια ερευνά(μικρή) μου πρότειναν να τα Bilstein Sport και 3ποντα HR ελατήρια(γύρω στα 700 ε ) .Ποια η γνώμη σας ????????
Ευχαριστώ


Grand Tourisme fly away...................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Δεκ 2006, 01:17:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βουβου θεωρω πως με 280-300 λιμπρες ελατήριο είναι καλά.
Δεν έχει ακουστεί κάποιο κοπάνιμα..
Καλύτερα να αποφύγεις Bilstein αφου υπάρχουν καλύτερες λύσεις.
Στα ίδια λεφτά αν δεν κάνω λάθος υπάρχει η Peugeot Sport
που έχει αφήσει αρκετό κόσμο ικανοποιημένο...
Οι πλεύσεις του αυτοκινήτου δεν εχουν να κάνουν τόσο με τα αμορτισέρ
και τα ελατήρια όσο με τις αντιστρεπτικές .

KW var1 ή D2..

Cool Cool Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Δεκ 2006, 12:36:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostasgrtour έγραψε:
Καλησπέρα σας ...
Βασικά θέλω να το χαμηλώσω λίγο(3 πόντους) γιατί είναι ψηλό και να έχει καλύτερα κρατήματα(να μην γέρνει στις στροφές ) .Επίσης το βουβου το έχω για ταξίδια (γρήγορα) ταξίδια και καμία βόλτα εντός τον τοίχων. Μετά από μια ερευνά(μικρή) μου πρότειναν να τα Bilstein Sport και 3ποντα HR ελατήρια(γύρω στα 700 ε ) .Ποια η γνώμη σας ????????
Ευχαριστώ



αν θες το χαμηλώσεις να πάρεις τα σπριντ αμορτισέρ και οχι τα σπορτ.
Τα σπορτ είναι σκληρά αμορτισέρ και δουλεύουν καλυτέρα στο μαμά υψος .
Αν θες την γνώμη μου βαλε την PS και δεν θα μετανιώσεις .επίσης ρυθμίζεται σε ότι ύψους θέλεις . χαμηλωνει μεχρι -3 ποντους το πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DaSoP (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Μέλος
Μέλος


206 GTi '03

Ένταξη: 22 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: IΩΑΝΝΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιαν 2007, 13:57:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω GT αλλα GTi...Δεν εχω τον προφυλακτηρα σας αλλα εχω bodykit το οποιο ειναι αρκετα πιο μακρυ(και πιο χαμηλο) απο τον παλιο μου προφυλακτηρα και επειδη στα Ιωαννινα δεν εχουμε και τους καλυτερους δρομους δεν θελω να χαμηλωσω(δεν θα μπαινω ουτε στο γκαραζ μου μετα,τωρα και περναω με 1 δαχτυλο απο κατω...) αλλα θελω να σκληρυνω την αναρτηση μου χωρις ελατηρια λοιπον! Κοιταξα BILSTEIN PSS B14 (kit ετοιμο για 206 GTi 2.0 κομπλε με ελατηρια δικα του) αλλα νομιζω πως το κοστος ειναι απαγορευτικο(1150€ μεχρι και 1300€ μου ζητησαν) Δεν το εχω βαλει ποτε σε πιστα.Απλο(!?!?!?) BILSTEIN (δεν ξερω αν εννοουν το GrN) γυρω στα 700 οπως και τα KW(δεν καταφερα να μαθω πιο ακριβως μαλλον Var1) και ολα μαζι με ελατηρια EIBACH(αλλα ΔΕΝ θελω να χαμηλωσω). Τελος μετα απο αρκετο ψαξιμο και ενα καρο ιδεες γλυκοκοιταω τα SACHS Performance! ΧΩΡΙΣ ελατηρια(ω ναι!!!) μου ειπαν περιπου 400-420€...στο νετ τα βρηκα 370! Λοιπον τι λετε για τα SACHS???

P.S.1:Ολες οι τιμες εννοειται χωρις τοποθετηση μαζι με ΦΠΑ!
P.S.2:Γιατι κανενας αμορτισερας(wow!) δεν μου προτεινε PEUGEOT SPORT? Βγαινει σιγουρα για 2.0Lt GTi η GT?
P.S.3:Εκτος απο το φαρδυ bodykit εχουν αλλη διαφορα τα GT με τα GTi???(εννοω φυσικα στο στησιμο)

HELP γιατι πρεπει να αλλαξω αμορτισερ συντομα(50000Km σε καροδρομους δεν ειναι και οτι καλυτερο...)


LET'S GET FASTERRRRRRRRRR!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιαν 2007, 17:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γώ θα σου έλεγα να βάλεις την PS. Χαμηλώνει από 0~max 2,5 cm.
Μαζί με τα ελατήριά της.
Κανείς δεν στην πρότινε γιατί δεν έχει να κερδίσει κάτι από αυτή.
Τα μέλη μπορούν να την πάρουν από τον Κόνδωρα 750ε.

Άλλη πρίπτωση είναι η KW (όχι αυτή που ανέφερες εσύ που είναι τα απλά KW (μη ρυθμιζόμενου ήψους με σταθερά πιατέλα και ελατήρια ότι θες εσύ πχ τα Eibach).
Σε 2 (ή 3) 2λιτρα μελών του club έχει δοκιμαστεί η valiant 1 (ρυθμιζόμενου ήψους με δικά της στενά ελατήρια με helpers) και οι δύο είναι πολύ ευχαριστημένοι αλλά νομίζω ότι υποχρεωτικά χαμηλώνει λίγο (αυτό μπορείς να το μάθεις με μια ερώτηση στην KW)

Τέλος αν ψάχνεις κάτι απλό και φθηνό πάρε μια τετράδα ενισχυμένα αμορτισερ για RC από την Peugeot (η τιμή τους είναι πραγματικά "αστεία" κάτω από 250ε μαζί με τα 2 ελατήρια του RC και θα είσαι μια χαρά.

Διαφορές μεταξύ των 1ων 2λιτρων και των GT δεν ξέρω αλλά το δικό μου (από τα τελευταία 2λιτρα έχει εμπρός 22άρα αντιστρεπτική και του 'χω βάλει πίσω επίσης 22 από του RC και προσωπικά μου αρέσει πολύ)

Τέλος αν βάλεις την PS (αλλά και γενικώς πιο σκληρά ελατήρια εμπρός) αλλάζεις και τις ράβδους στρέψης πίσω ή με 21 από RC (180ε) ή 22 από PS (360ε νομίζω)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DaSoP (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Μέλος
Μέλος


206 GTi '03

Ένταξη: 22 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: IΩΑΝΝΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιαν 2007, 18:27:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νομιζω πως και τα 750€ τις PS ειναι αρκετα την στιγμη που δεν προκειται να γινει καποια σκληρη χρηση(πιστα...).!Απλα θελω να σκληρυνω την αναρτηση! Τωρα μετα απο τοσα Km με την μαμα αναρτηση το αυτοκινητο ψαρευει...ασε που αν μπουν 4 ατομα μεσα ακουγονται συνεχεια οι πισω θολοι...Οπως καταλαβαινετε δεν θελω κατι εξεζητημενο...


LET'S GET FASTERRRRRRRRRR!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3708s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on