PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Νοθευμένη βενζίνη
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 15:27:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε το δευτερο, το πρωτο θα ηταν ανεκδοτο!



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 15:39:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παλιοτερα,εβαζα μονο απο ΕΚΟ,μια μερα εβαλα στο μηχανακι μου και αρχισε να πεταει μαυρο καπνο και μυριζε σα πετρελαιο! Αλλαξα πρατηριο(παλι ΕΚΟ) και δε μου ξαναετυχε,μεχρι που περυσι,το ποτηρι ξεχειλισε! Εβαλα στο 2χρονο σκουτερ μου ενω ηταν ρεζερβα πηγα κανα δυο βολτες και ξαφνικα ακουστηκε ενας θορυβος και εσβησε! Απολογισμος:Σπασμενο πιστονι... Οταν εβγαλα τη βενζινη κατω κατω ειχε νερο!
Απο τοτε παω μονο στη shell,οι οποιοι ναι μεν με πρηζουν με την v power,αλλα προβλημα δεν εχω αντιμετωπισει!
Αν η ΕΚΟ εχει γινει τοσο αξιοπιστη,θα αρχισω να πηγαινω παλι,μιας και ειναι απ'τα φθηνα πρατηρια του νομου.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 16:17:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγώ πάντως έχοντας ώς τρόπο υπολογισμού το απαιτητικό σε οκτάνια πρώην 206 μου (πρόγραμμα για 100άρα τρομάρα μου Laughing Laughing ) κατέληξα στην 100άρα της shell , η οποία ηταν Η ΜΟΝΗ απ'οσες δοκίμασα που δεν έκανε πυράκια.. Βάζω απο συγκεκριμένο κατάστημα εδώ κοντά στο σπίτι μου.

Πιστεύω οτι επειδή η v power racing είναι προιόν εισαγωγής απο την μαμά coral θα τους σκίζουν απο θέμα ποιότητας τουλάχιστον για την v power racing ωστε να μην υπάρχει θέμα δυσφήμισης...

Μάλιστα έτυχε να κάνει φασαρία μια φορά κάποιος εκεί και επιτόπου φτιάξαν 2 δοχεία μαζί με τον πελάτη , το ένα με βενζίνη απο την αντλία που αναγραφόταν στην απόδειξη και το άλλο με βενζίνη απο το ρεζερβουάρ για αποστολή στο υπουργείο απ'οτι κατάλαβα..

Μακάρι να μη διαψευθώ αλλα εώς σήμερα βάζω αποκλειστικά απο εκεί και χαλάλι το 2ευρο/λ..




Έχει επεξεργασθεί από τον/την reselie-206 στις Δευ 16 Δεκ 2013, 16:19:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 16:18:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες μολις πηρα τηλ την εταιρεια και μου ειπαν οτι κανουν μονο χονδρικη. Μου ειπαν οτι το εχουν δωσει στη Leroy Merlin στην Πειραιως προς πωληση στην τιμη των 7μιση περιπου ευρω.. Θα παω να παρω σιγουρα!


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 16:19:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Eγώ πάντως έχοντας ώς τρόπο υπολογισμού το απαιτητικό σε οκτάνια πρώην 206 μου (πρόγραμμα για 100άρα τρομάρα μου Laughing Laughing ) κατέληξα στην 100άρα της shell , η οποία ηταν Η ΜΟΝΗ απ'οσες δοκίμασα που δεν έκανε πυράκια.. Βάζω απο συγκεκριμένο κατάστημα εδώ κοντά στο σπίτι μου.

Πιστεύω οτι επειδή η v power racing είναι προιόν εισαγωγής απο την μαμά coral θα τους σκίζουν απο θέμα ποιότητας τουλάχιστον για την v power racing ωστε να μην υπάρχει θέμα δυσφήμισης...

Μάλιστα έτυχε να κάνει φασαρία μια φορά κάποιος εκεί και επιτόπου φτιάξαν 2 δοχεία μαζί με τον πελάτη , το ένα με βενζίνη απο την αντλία που αναγραφόταν στην απόδειξη και το άλλο με βενζίνη απο το ρεζερβουάρ για αποστολή στο υπουργείο απ'οτι κατάλαβα..

Μακάρι να μη διαψευθώ αλλα εώς σήμερα βάζω αποκλειστικά απο εκεί..


Τασο στειλε μου αν θες σε πμ το πρατηριο σου Wink


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 16:29:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηχανάκι που έβαζε σε όλη του την ζωή vpower, κατέληξε με ρημαγμένη τρόμπα βενζίνης, η οποία ήταν μέσα τίγκα στο κόκκινο χρώμα. και φυσικά το κοκτέιλ της vpower γίνεται από ελληνικά χέρια, αφού μπροστά στα μάτια μου έχει ρίξει ο βενζινάς το "ματζούνι" των οκτανίων στη δεξαμενή για να γεννηθεί η vpower. από τότε ούτε απ' έξω.
και στην τελική πως να γίνει εισαγωγή αυθεντική vpower την στιγμή που shell είναι ΜΟΝΟ στο όνομα εδώ και χρόνια.

προσωπικά βάζω πλέον μονο έκο, σε ιδιόκτητα πρατήρια και το spritmonitor έπεσε μισό λίτρο στα 100χλμ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 16:33:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

btw το σύστημα εκροών - εισροών πως σκ**ά δουλεύει? άραγε λειτουργεί?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 16:39:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ και με το Leroy Merlin. Το εχουν στο καταστημα της Πειραιως με 7.49 ευρω Laughing


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 17:14:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν παίχτες να πω κ γω τι έχω παρατηρήσει.
Είχα δοκιμάσει πολλά πρατήρια (shell, BP, EKO, AVIN).

Απ την shell δεν παρατήρησα ιδιαίτερα κάτι αρνητικό αλλά άκουσα διάφορα αρνητικά και για αυτό δεν ξαναέβαλα.

AVIN: έβαζα για κάποιο χρονικό διάστημα, μου φαινόταν καλή, γιατί έβγαζε και λίγα παραπάνω χιλιόμετρα(υποκειμενικό όμως, γιατί παίζουν πολλά ρόλο σχετικά με την εκάστοτε κατανάλωση). Παρόλα αυτά μετά από κάποιο καιρό, με συνεχόμενα γεμίσματα μου άναβε στα καλά καθούμενα check engine. Δεν είχε τπτ το αμάξι, αλλά άναβε και για αυτό δεν ξαναέβαλα ούτε AVIN.

BP: Πιστεύω η καλύτερη απ όλες αλλά καιγόταν σχετικά γρήγορα. (έτσι μ φαινόταν τουλάχιστον)

ΕΚΟ: Τώρα βάζω κ γω ΕΚΟ. Παρατήρησα, ότι με την ίδια χρήση(στο περίπου), βγάζει παραπάνω χιλιόμετρα απ την BP.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 17:17:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγω απο bp βαζω εδω και καμποσο καιρο και απο φουλ μεχρι λαμπακι μου βγαζει μεχρι και 450κμ εντος πολης τα οποια τα βρισκω αρκετα καλα.. Παντως πιστευω οτι ακομα και με το τεστ αυτο δε θα βρουμε βενζιναδικο με πεντακαθαρα καυσιμα Razz


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 17:27:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
Κι εγω απο bp βαζω εδω και καμποσο καιρο και απο φουλ μεχρι λαμπακι μου βγαζει μεχρι και 450κμ εντος πολης τα οποια τα βρισκω αρκετα καλα.. Παντως πιστευω οτι ακομα και με το τεστ αυτο δε θα βρουμε βενζιναδικο με πεντακαθαρα καυσιμα Razz


Όντως δεν βγάζεις εύκολα άκρη με τα καύσιμα, γιατί παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 18:18:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
Κι εγω απο bp βαζω εδω και καμποσο καιρο και απο φουλ μεχρι λαμπακι μου βγαζει μεχρι και 450κμ εντος πολης τα οποια τα βρισκω αρκετα καλα.. Παντως πιστευω οτι ακομα και με το τεστ αυτο δε θα βρουμε βενζιναδικο με πεντακαθαρα καυσιμα Razz


Έβαζα ΕΚΟ από κάποιο πρατήριο του στρατού (θεωρητικά καθαρή βενζίνη). Έβλεπα περίπου 400-430χλμ ως το λαμπάκι, ακόμη και με A/C το καλοκαίρι μερικές φορές. Μετά ήξερα έναν βενζινά BP προς νότια προάστεια, μου λέγανε έχει καθαρή (έστω και λίγο πιο ακριβή βενζίνη πχ κατά 8 λεπτά παραπάνω απ'το μ.ο.). Τους πίστευα, αλλά λόγω απόστασης, δεν πήγαινα εκεί. Έβαζα πού και πού, έβλεπα κάπου 480χλμ, είδα μέχρι και 500+! Απ'το καλοκαίρι ή κάπου στα μέσα του, άρχισα να βάζω από αυτόν πιο συστηματικά. Ενώ έβλεπα κάπου 450-460, πλέον βλέπω 400-420 ξανά και πιο "γήϊνες" τιμές πια. Να νόθευσε τη βενζίνη; Τον εμπιστεύονται πολλοί όμως. Να το έκανε η BP σε επίπεδο βυτιοφόρου ή διϋλιστηρίου; Who knows.

Μιλάω για 95άρα γενικά.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 18:24:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Έβαζα ΕΚΟ από κάποιο πρατήριο του στρατού (θεωρητικά καθαρή βενζίνη). Έβλεπα περίπου 400-430χλμ ως το λαμπάκι, ακόμη και με A/C το καλοκαίρι μερικές φορές. Μετά ήξερα έναν βενζινά BP προς νότια προάστεια, μου λέγανε έχει καθαρή (έστω και λίγο πιο ακριβή βενζίνη πχ κατά 8 λεπτά παραπάνω απ'το μ.ο.). Τους πίστευα, αλλά λόγω απόστασης, δεν πήγαινα εκεί. Έβαζα πού και πού, έβλεπα κάπου 480χλμ, είδα μέχρι και 500+! Απ'το καλοκαίρι ή κάπου στα μέσα του, άρχισα να βάζω από αυτόν πιο συστηματικά. Ενώ έβλεπα κάπου 450-460, πλέον βλέπω 400-420 ξανά και πιο "γήϊνες" τιμές πια. Να νόθευσε τη βενζίνη; Τον εμπιστεύονται πολλοί όμως. Να το έκανε η BP σε επίπεδο βυτιοφόρου ή διϋλιστηρίου; Who knows.

Μιλάω για 95άρα γενικά.


Βασικα πιστευω οτι στα του στρατου γινονται οι μεγαλυτερες νοθειες.. Αυτος που λες για bp ειναι επι της βουλιαγμενης στο νεο κοσμο; Παντως νομιζω οτι ειναι και θεμα παρτιδας.. Πχ ενας βενζινας μπορει να φερνει μια "καθαρη" και μια νοθευμενη.. Μονο αυτοι ξερουν....


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 18:29:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
TopGear έγραψε:
Έβαζα ΕΚΟ από κάποιο πρατήριο του στρατού (θεωρητικά καθαρή βενζίνη). Έβλεπα περίπου 400-430χλμ ως το λαμπάκι, ακόμη και με A/C το καλοκαίρι μερικές φορές. Μετά ήξερα έναν βενζινά BP προς νότια προάστεια, μου λέγανε έχει καθαρή (έστω και λίγο πιο ακριβή βενζίνη πχ κατά 8 λεπτά παραπάνω απ'το μ.ο.). Τους πίστευα, αλλά λόγω απόστασης, δεν πήγαινα εκεί. Έβαζα πού και πού, έβλεπα κάπου 480χλμ, είδα μέχρι και 500+! Απ'το καλοκαίρι ή κάπου στα μέσα του, άρχισα να βάζω από αυτόν πιο συστηματικά. Ενώ έβλεπα κάπου 450-460, πλέον βλέπω 400-420 ξανά και πιο "γήϊνες" τιμές πια. Να νόθευσε τη βενζίνη; Τον εμπιστεύονται πολλοί όμως. Να το έκανε η BP σε επίπεδο βυτιοφόρου ή διϋλιστηρίου; Who knows.

Μιλάω για 95άρα γενικά.


Βασικα πιστευω οτι στα του στρατου γινονται οι μεγαλυτερες νοθειες.. Αυτος που λες για bp ειναι επι της βουλιαγμενης στο νεο κοσμο; Παντως νομιζω οτι ειναι και θεμα παρτιδας.. Πχ ενας βενζινας μπορει να φερνει μια "καθαρη" και μια νοθευμενη.. Μονο αυτοι ξερουν....


BP, παραδίπλα του παλαιού ιππόδρομου στην Καλλιθέα...

Δεν ήμουν δυσαρεστημένος ποτέ, ούτε θυμάμαι να'χε θέμα το αμάξι ιδιαίτερα, απλά αυτή η "πτώση" των χλμ με προβλημάτισε. Είναι θέμα BP ή πρατηρίου; Γιατί είδα πώς όλοι έχετε κάποιες "ενστάσεις" με τη BP και την χιλιομετρική απόδοσή της πλέον.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 18:36:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ενδεικτικα απο bp στο μικρολιμανο βαζω. Προσφατα πηγα πατρα 220κμ και εκαψε κατι λιγοτερο απο 20 ευρω (στο πηγαινε).. Μπορω να πω οτι μου φανηκε παρα πολυ καλη η καταναλωση.. (βεβαια το δεξι ποδι απλα εγλειφε)


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 20:34:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Manos206 έγραψε:
TopGear έγραψε:
Έβαζα ΕΚΟ από κάποιο πρατήριο του στρατού (θεωρητικά καθαρή βενζίνη). Έβλεπα περίπου 400-430χλμ ως το λαμπάκι, ακόμη και με A/C το καλοκαίρι μερικές φορές. Μετά ήξερα έναν βενζινά BP προς νότια προάστεια, μου λέγανε έχει καθαρή (έστω και λίγο πιο ακριβή βενζίνη πχ κατά 8 λεπτά παραπάνω απ'το μ.ο.). Τους πίστευα, αλλά λόγω απόστασης, δεν πήγαινα εκεί. Έβαζα πού και πού, έβλεπα κάπου 480χλμ, είδα μέχρι και 500+! Απ'το καλοκαίρι ή κάπου στα μέσα του, άρχισα να βάζω από αυτόν πιο συστηματικά. Ενώ έβλεπα κάπου 450-460, πλέον βλέπω 400-420 ξανά και πιο "γήϊνες" τιμές πια. Να νόθευσε τη βενζίνη; Τον εμπιστεύονται πολλοί όμως. Να το έκανε η BP σε επίπεδο βυτιοφόρου ή διϋλιστηρίου; Who knows.

Μιλάω για 95άρα γενικά.


Βασικα πιστευω οτι στα του στρατου γινονται οι μεγαλυτερες νοθειες.. Αυτος που λες για bp ειναι επι της βουλιαγμενης στο νεο κοσμο; Παντως νομιζω οτι ειναι και θεμα παρτιδας.. Πχ ενας βενζινας μπορει να φερνει μια "καθαρη" και μια νοθευμενη.. Μονο αυτοι ξερουν....


BP, παραδίπλα του παλαιού ιππόδρομου στην Καλλιθέα...

Δεν ήμουν δυσαρεστημένος ποτέ, ούτε θυμάμαι να'χε θέμα το αμάξι ιδιαίτερα, απλά αυτή η "πτώση" των χλμ με προβλημάτισε. Είναι θέμα BP ή πρατηρίου; Γιατί είδα πώς όλοι έχετε κάποιες "ενστάσεις" με τη BP και την χιλιομετρική απόδοσή της πλέον.





Φίλε κ γω BP έβαζα για πολύ καιρό. Στην αρχή έβγαζε χιλιόμετρα. Αργότερα "έπεσε". Η χρήση του αμαξιού όμως παρέμεινε η ίδια... Αυτό μπορεί να συμβαίνει βέβαια και από μια "πειραγμένη" αντλία. Δλδ ΑΝ ο βενζινάς που έβαζα πάντα απ κει πείραξε την αντλία του, τότε έβαζα λιγότερη ποσότητα και περισσότερο αέρα. Άρα ίσως για αυτό να έπεσαν κ τα χιλιόμετρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 20:40:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης εγώ παρατήρησα κ το εξής....

Αρκετές φορές όταν βάζω βεντζίνη και κοιτάξω τον δείκτη πάει μέχρι ένα σημείο. Αργότερα πέφτει πολύ απότομα...Σε σημείο που λες..."Μα πότε την έκαψε κ πήγε εκεί?? "

Θα μου πείτε...

Όταν βάζεις, η βεντζίνη κάνει αφρό κ για αυτό ο δείκτης φαίνεται πιο πάνω. Αλλά όταν "κάθεται" ο αφρός, η βελόνα δείχνει χαμηλότερα. Οκ αλλά αρκετές φορές πέφτει σε σημείο που λες....κάτι δεν πάει καλά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 21:17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ειναι "χουι" του 106,μετα την πρωτη γραμμη,πεφτει λες και ειναι τρυπιο το ρεζερβουαρ Laughing Εκτος αν μιλας για σταθμη πανω απο τη μεση...


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 21:43:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Αυτο ειναι "χουι" του 106,μετα την πρωτη γραμμη,πεφτει λες και ειναι τρυπιο το ρεζερβουαρ Laughing Εκτος αν μιλας για σταθμη πανω απο τη μεση...


Αχα...!

Αν για παράδειγμα, βάλω 20 ευρώ συνήθως πάει μέχρι την μέση (μαζί κ ό,τι έχει απομείνει...λίγο πριν το λαμπάκι). Κάποιες φορές (αρκετές θα έλεγα), ιδιαίτερα όταν έβαζα απ την BP, μετά από 100 μέτρα δρόμο, ξαφνικά έπεφτε αισθητά. Γι αυτό υπέθεσα ότι είναι θέμα του αφρού που κάνει η βεντζίνα στο ντεπόζιτο. Τεσπα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 21:45:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kala τα 106 έχουν γενικότερα ωραία χούια... ακούς μουσική και ανεβοκατεβαίνουν ρυθμικά και οι βελόνες Laughing

Μιλάμε αξιοπιστία σε όλο της το μεγαλείο!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1477s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on