PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

32o Rally Sprint Κορινθου (2013)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2013, 15:25:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-γα**!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Ζηλευω

-Ελιωσα

-Συγχαρητηρια σε Πετρο και Αρη

-Αναμενουμε review... Very happy


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTSitsa (Ευΐνα)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Mercedes A-Class 1.6 ('02)elegence

Ένταξη: 07 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: Fencingland!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2013, 00:12:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

athanas έγραψε:
γα** ήταν περάσαμε πολύ όμορφα......

Συγχαρητήρια στο πλήρωμα του αγώνα και το άψογο team μηχανικών που φτιάξανε το μπλε όπλο.....


Εσού μη εξαιρουμένου, καθότι μία Κυριακή, την αφιέρωσες στο μαστόρεμα του μπλε κατερπίλαρ!

Πλήρωμα και μηχανικοί είχαν εξαιρετική "χημεία" κι αυτό φάνηκε!


Πέτρο μου, τώρα που πήρες φόρα, δεν θελουμε review...repeat θέλουμε!!! Laughing Laughing Laughing


Ταξιδεύουσα...!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jean (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye 16V, 106 S16 N/2

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 611
Τόπος: ..ξανά στο μπάκετ!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2013, 12:50:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ κάνα βιντεάκι θέλω να δω γ@μw την γκαντεμιά μου!!!!



3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2013, 14:04:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσύ άλλη φορά, το κινητό θα το κολλάς, απ'την προηγούμενη, με κυανοακρυλική επάνω σου! Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2013, 15:24:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς το παρόν έχω αυτό το δειγματάκι:

http://www.youtube.com/watch?v=HwfmVAEPPIM&feature=youtu.be

και με λίγο κόψε ράψε και όοοοταν μου στείλουν φωτό Μάνθος & Μιχάλης έρχεται το full.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2013, 19:41:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.youtube.com/watch?v=2qf35_GZEhc

@3:31 Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 09:48:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Πέτρος με ΠΟΛΛΗ προσπάθεια, χρόνο και ΣΟΒΑΡΗ ΓΝΩΣΗ έχει ένα εκπληκτικό αυτοκίνητο που σε συνδιασμό με την δική του παρουσία ώς οδηγού και συμμετέχοντος ΚΟΣΜΟΥΝ κατ'ουσίαν το χώρο του αυτοκινήτου στην Ελλάδα.

Εκει που βασιλεύουν ο κομπλεξισμός, η χαζομαγκιά, ο εγωισμός και τα πορτοφόλια με τον ατελείωτο πάτο, ο Πέτρος Λάμπει ως φωτεινή, ρομαντική και ποιοτική εξαίρεση!!!

Μπράβο φίλε για το κουράγιο σου και το αποτέλεσμα!!!
Ευχομαι από καρδιάς να διασκεδάζεις πολύ και συχνά!!!!

Ενα μεγάλο μπράβο και σε όσους ανιδιοτελώς τον βοήθησαν!!


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 09:54:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλλη μία σπό τον Μιχάλη...



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 11:59:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτρη κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ!

Εσύ βέβαια μπορεί να έχεις την καλύτερη πρόθεση, αλλά το παραπάνω ποστ σου με κάνει να αισθάνομαι κάπως έτσι: Embarassed

Κάνε αν θες ένα ..κούρεμα στα ...κοσμήματα, άσε μόνο την ουσία και θα είμαι έτσι πάλι: Very happy !


@Μάνθο,

από τον αγώνα έχουμε πολλές.
Από το υπόλοιπο διήμερο δεν έχω και τις χρειάζομαι για το review. Στείλε mail όποτε μπορέσεις! Wink

Μπορώ να τις έχω σε μισή ώρα; Laughing


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 12:58:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πετρο εζχω πηξει και ο Μιχαλης μου εδωσε τις φωτογραφίες σε "raw" οχι "jpeg" κι δεν εχω μπορεσει να ασχοληθω... σορρυ...
μολις βρω ακρη σου στελνω... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 16:46:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ιδού φωτό












και video

http://youtu.be/3fpOfw2fuhk

Ακολουθεί και το review, όπου θα γίνουν μεγάλες αποκαλύψεις... Laughing


www.euphemus.eu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Κυρ 18 Αύγ 2013, 12:00:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 17:35:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Clapping Clapping Clapping Clapping
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 18:26:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Ωραία σκηνικά! Μπράβο Άρη Very happy


δεν είχα καταλάβει το δίδυμο.

Μπράβο σε Πέτρο και Άρη!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Λευτέρης (Λευτέρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 1.3 (8v) rallye (1995)

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 333
Τόπος: Βάρη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 19:34:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενα ευχάριστο ΣΚ με μεγάλη και τρελή παρέα!!Πιστεύω περάσαμε όλοι πολύ καλά!!
Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
Μπράβο σε Πέτρο κ Αρη που κατάφεραν το αποτέλεσμα αυτό,να τερματισουν πάνω απόλα και να περάσουν καλά.
Γιώργος και Χρύσα υπερτούμπανοι για το σέρβις πάρκ του 2 ου σκέλους!!
Αρούλη θενκς και για την διαμονή!!
Πολύ γέλιο περιμένοντας στον τεχνικό έλεγχο!!!
¨Ολοι οσοι είμασταν εκεί καταφέραμε και απο κάτι οπότε απλά μπράβο μας!!!!!

Πότε ξαναπάμε είπαμε? Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Cool Cool Cool Cool


1300 8v miniature!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sNicaKoS (Σοφοκλής)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 106 1.6 (8v) rallye 1998

Ένταξη: 05 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Καβάλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 19:38:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπράβο σας παιδιά συγχαρητήρια! Clapping Thumbs Up


106
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jean (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye 16V, 106 S16 N/2

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 611
Τόπος: ..ξανά στο μπάκετ!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Ιούλ 2013, 21:55:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε το τέρας!!!!
Φοβερός ο ήχος του μοτέρ! Έδινες πόνο Σκανδιναβός έγινες!!!
Εύχομαι καλούς τερματισμούς και στους επόμενους!!!



3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούλ 2013, 11:54:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1

Kαμιά επαφή ο ήχος με το προηγούμενο setup! Eνώ πριν ακουγόταν μπάσο, ροπάτο και βαρύ&ασήκωτο (χωρίς να υπονοώ ότι ήταν αδύναμο), τώρα δείχνει να στροφάρει πιό άνετα, ελαφρώς χοντίζει (για να μην πω "μηχανίζει" Razz )!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Ιούλ 2013, 01:34:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αλουμινένια πολλαπλή ακούγεται John! Ο λόγος που από Bosch πήγα σε Marelli εγκέφαλο και ηλεκτρικά.


Και κάπως έτσι, με αφορμή τα ηλεκτρικά, μπαίνει στο παιχνίδι ο Ζάχος και ο Λευτέρης. Σε συνδυασμό με την απόφαση μου να ασχολούμαι πλέον εξ' ολοκλήρου ο ίδιος με το αυτοκίνητο, βρισκόμαστε μία εβδομάδα μετά το Πάσχα να λύνουμε όλο το αυτοκίνητο στην πυλωτή, με στόχο να το κάνουμε σωστό πρώτα απ' όλα και αξιόπιστο.

Μας πήρε αρκετά Σαββατοκύριακα, αλλά καταφέραμε να απλοποιήσουμε την πλεξούδα, να φέρουμε τον εγκέφαλο πίσω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού, να φτιάξουμε σωστές γειώσεις, να απαλλαχτούμε από ΠΟΛΛΑ περιττά καλώδια και να βελτιώσουμε την εργονομία και την ασφάλεια. Μία κεντρική κονσόλα από carbon δίνει το στίγμα για την πολύ καλή δουλειά που έχει κάνει ο Ζάχος, στα ηλεκτρικά από πίσω της.

Η σκυτάλη στο Λευτέρη που με βοηθάει να δέσουμε το πρωτότυπο μοτέρ (μπλοκ xsi με μπιελοπίστονα 206 1.6 16V που δίνει 1490cc και υπερτετράγωνη σχεδίαση) και ότι άλλο μηχανολογικό. Με τη βοήθεια και του Στέφανου (ομαδική προσπάθεια με τα όλα της) ανεβάζουμε μοτέρ χωρίς ειδικό εξοπλισμό! Παίρνει δε μπρος, με τη μία!

Συνεχίζουμε με Λευτέρη για αρκετά βράδια, μετά τη δουλειά και ως αργά, να τσεκάρουμε και να μοντάρουμε το κάθε τι, να λύνουμε ψιλοθεματάκια που όμως στον αγώνα μπορούν να αποβούν μεγάλα, και να έχουμε πάντα δίπλα το άσπρο "13άρι" του, ως προσωρινό δότη οργάνων.

Επιτέλους βάζω coilover. Οι 225 λίμπρες πέφτουν πολλές και πάμε σε 140 που αποδείχθηκαν εκ των υστέρων ικανοποιητικές για το ελαφρύ ΑΧάκι.

Τελευταία εβδομάδα πριν το αγώνα και η λίστα με τα to do συνεχίζει να είναι μακριά. Πλέον όμως έχουμε πάρει το κολάι και κάθε βράδυ, μετά τη δουλεά κάνουμε και ένα μεγάλο βήμα κοντύτερα στο στόχο. Μία το δεύτερο ψυγείο νερού, μία τα καινούργια ελατήρια που αλλάχθηκαν μπαμ μπαμ (thanks Κλεάνθη!), μία οι ποδιές που πλέον στηρίζονται καλύτερα, μία η δαγκάνα που πρέπει να αλλαχθεί γιατί έχει κλωτσήσει μία βίδα της... Στο μεταξύ έχουμε ξεχάσει τι εστί ύπνος.

Ότι και να πω για το Λευτέρη, θα είναι λίγο. Απίστευτο μηχανικό feeling, αντίληψη, υπομονή και επιμονή! Άλλο να σας το λέω και άλλο να το βλέπετε!

Τελευταίες μέρες, ο Κύριος Γιάννης Λουκόπουλος τσεκάρει μίγματα (φοβερή η δουλειά που έκανε στο καπάκι) και τα βρίσκει απολύτως ασφαλή, σε συνδυασμό με το πρόγραμμα της PS που μας έστειλε ο Θόδωρος από τη Δράμα.

Σάββατο πρωϊ μετά από μία γρήγορη ευθυγράμμιση, ξεκινάμε για Κόρινθο. Ευκαιρία να στρωθεί το μοτέρ! Λευτέρης οδηγεί "τα ανταλλακτικά" βλ. το 13άρι του, Ζάχος βαρύ πυροβολικό με Λάντα (A)Νίβα και το ΑΧ καλοπλυμμένο να δείχνει πολύ πρόθυμο.
Και εκεί που ξυρίζει το μοτεράκι, ντάλα μεσημέρι, ξαφνικά "βρακιάζει" (copyright pughell) από μπουζί. Λευτέρης παραγγέλνει μία τετράδα μαμά στο Κορωπί και τα παίρνουμε μαζί μας.

Άφιξη στο φιλόξενο κτήμα της Αγάπης στην Αρχ. Κόρινθο, όπου μετά το μπάρμπεκιου που μας περίμενε, πέφτουμε πάνω στο αμάξι να δούμε το θέμα των μπουζί. Τελικά, βρίσκονται και κάποια σωληνάκια υποπίεσης ύποπτα και αλλάζονται και αυτά.

Τεχνικός Έλεγχος στην παραλία "Καλάμια", γεμάτος αγωνιστικά από την μία και αιθέριες υπάρξεις στην αμμουδιά από την άλλη. Βρίσκουμε και Άρη με το τετράποδο "μωρό" του, την Λώρα και η ώρα περνάει ευχάριστα, μέχρι να πάρουμε το ΟΚ από τους τεχνικούς εφόρους.

Βράδυ φτάνουμε Ξυλόκαστρο και παρκάρουμε σε ένα δημοτικό πάρκινγκ όπου κάνουμε ένα γρήγορο μεταμεσονύκτιο τσεκ στις βίδες όλου του αυτοκινήτου (μην ξεχνάτε ήταν αδοκίμαστο), μαζί με Μάνθο, Νίκο και Μιχάλη και παρά το σχετικό άγχος για τον αγώνα, είμαι πανευτυχής για την παρέα που μας συντροφεύει.

Ξημερώνει, ύπνος ελάχιστος και ξεκινάμε για Αθίκια. Στο δρόμο ο Άρης με την "Κλόντια" με κοψοχολιάζει όταν παραλίγο να χαθούμε μεταξύ μας, αλλά όλα ΟΚ. Νίκος μου τοποθετεί την ενδοσυνεννόηση στο κράνος λίγο πριν το GO (Nick ευχαριστώ για όλα!) και η παρουσία του εκεί, μας εμψυχώνει. Όταν έχεις κάνει αναγωρίσεις με 30 χλμ/ώρα και καλείσαι να πας γρήγορα με αδοκίμαστο αγωνιστικό, ε, λίγο άγχος υπάρχει όσο να 'ναι!

Παίρνουμε το GO και με το καλημέρα το πίσω μέρος γυρίζει παντού, με το παραμικρό. Προσέχουμε μεν, αλλά το διασκεδάζουμε κατά βάθος, αφού να οδηγείς προσθιοκίνητο που συμπεριφέρεται σαν έσκορτ mkII, είναι αν μη τι άλλο πρόκληση! Άρης, ψύχραιμος επί τω έργω, αντιλαμβάνεται τα πάντα και συνεχίζει δυνατά, ακόμα και όταν έμεινα χωρίς ενδοσυννενόηση, από βύσμα που ξεκούμπωσε.

Τερματίζουμε το σκέλος και πάμε σέρβις παρκ, όπου εκτός από Λευτέρη και Ζάχο μας περιμένουν και άλλοι δικοί μας άνθρωποι και φίλοι.

Βάζουμε πιο μαλακά λάστιχα πίσω με τη λογική ότι "χειρότερο" δεν θα γίνει και αφού Λευτέρης και Ζάχος κάνουν ένα προληπτικό τσεκ, φεύγουμε για το 2ο σκέλος.

Αυτή τη φορά το αυτοκίνητο πατάει καλύτερα, σαν πλήρωμα έχουμε χαλαρώσει και το ευχαριστιόμαστε περισσότερο και όλα καλά, συναντάμε μέσα στην ειδική τους φίλους μας, κουνάμε την ουρίτσα του ΑΧ σε κάθε ευκαιρία (το παν είναι να γουστάρεις!) και πάμε για τερματισμό 2ου σκέλους.

Αυτή τη φορά μας υποδέχονται Γιώργος και Χρύσα με πλήρη εξοπλισμό, τραπεζάκι, νερά κλπ. Η δουλειά που κάναμε τις προηγούμενες μέρες στο ΑΧ, αποδίδει, αφού μόνο τυπικούς ελέγχους χρειάζεται. Μπλε κατερπίλαρ με τα όλα του! Άρης παίζει τέλεια το ρόλο του, συντονίζοντας μας χρονικά, εν μέσω επισκέψεων από φίλους θεατές και αναμνηστικές φωτογραφίες.

Φεύγουμε για το τρίτο και τελευταίο σκέλος, με κόρνες και χαιρετούρες στις ΜΗΧΑΝΙΚΑΡΕΣ ΜΑΣ! Ο τερματισμός που μας ζήτησαν είναι κοντά!

Η κούραση αρχίζει να γίνεται αισθητή, είναι πλέον 2 το μεσημέρι και δεν υπάρχει λόγος για ρίσκα στην πούδρα και τις κροκάλες της ειδικής. Πάμε πιο στρωτά και παρότι το μοτέρ συνεχίζει να υποφέρει χαμηλά από μπουζί, τα χέρια έχουν λυθεί και ρίχνουμε 30 το χρόνο μας σε σχέση με το 1ο σκέλος. Άρης άψογος, ήρεμος, αλάνθαστος, δημιουργεί καλό κλίμα μέσα στο αυτοκίνητο, ενώ ταυτόχρονα τα έχει όλα under control!

Τερματίζουμε και μαθααίνουμε από τον φίλο αγωνιζόμενο και εξαιρετικό μηχανικό Γιάννη Γιώτη, ότι είμαστε το 2ο αυτοκίνητο στην ΕΕ. Κύπελλο δεν δικαιούμαστε λόγω ..πολύπλοκων κανονισμών, αλλά σίγουρα είναι ένα αποτέλεσμα που μας δίνει κουράγιο για τη συνέχεια.

Φτάνουμε παραλία όπου όλη η παρέα μας περιμένει στην καφετέρια της απονομής. Λευτέρης και Ζάχος έχουν ψηλώσει 10 πόντους, βλέποντας το αποτέλεσμα το αποτέλεσμα των κόπων τους, κατασκονισμένο, αλλά ακόμα γερό!

Τέλος καλό όλα καλά!

Ευχαριστώ ακόμη μία φορά όσους βοήθησαν με τον ένα ή άλλο τρόπο. Τώρα ή παλιότερα.

Να είστε όλοι καλά! Έπεται συνέχεια... Wink


www.euphemus.eu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Κυρ 28 Ιούλ 2013, 09:22:34, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Ιούλ 2013, 08:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπραβο Πετρο, Αρη, πάντα τετοια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Ιούλ 2013, 11:42:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπράβο ρε Πετράν και πάλι....

υγ. αφού ξέρεις ότι όποτε πάρεις τηλ και ζητήσεις κάτι, δεν πρόκειται να σου πούμε όχι, θα τρέξουμε να βοηθήσουμε με ευχαρίστηση....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1484s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on