PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα στις υψηλές στροφές
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2011, 18:23:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
RCparania έγραψε:
Νομίζω κάτι τέτοιο το κοιτούσε αλλα δεν μου είπε τίποτα.Αλλωστε μου είπε όλα φαίνονται Ok αλλα πριν μου κάνει εμενα τα missfire αυτός έβλεπε ότι γινόταν ξαφνικά πλούσιο.
Για να καταλάβεις εγώ ήμουν σανίδα γκάζι και μου έλεγε άρχισε να γίνετε πλούσιο και μόλις μου το έλεγε άρχιζε να κάνει τα παλαβά του.
Σε αλλα πατήματα μου έλεγε τώρα μένει κανονικά και δεν το έκανε και κατέβαζε χωρίς πρόβλημα έως το κοφτη Idea
Να ξανά κοιτάξω την εισαγωγή αν και την έχω κοιτάξει πιο παλιά.
Αλλα αν είχε φράξει δεν θα είχα και πτώση απόδοσης?αστάθειες ρελαντί και αλλα?Εμενα δουλεύει άψογα σε όλα.Αφού αν αλλάζω ταχύτητες στις 6000 στροφές δεν κάνει τίποτα το αμάξι.


με το μαμα προγραμμα δουλευει οκ..???

ποσο πιεση εχει με τα τις 6000rpm και τι χρονολογια ειναι το οχημα..?


σαλιγκαρε.....αν εχεις σταθερα και μονο λονκ τερμ πανω απο 10%...τοτε ισως να ειναι χρονισμα....!!!
μπορει ευκολα να δεις μια μερα τα τριμς σου να ειναι το πρωι στο -0,8% και το βραδυ μετα απο ενα ταξιδι να εχουν παει στο+9.5%...και επειτα να ξανα γυρνανε στο 1.8%(ειναι κατι που βλεπω στο οχημα μου,με χρονισμα και μεταβλητο να ειναι μια χαρα)


Οπότε θα πρέπει το παλικάρι να ελέγξει εάν το long term fuel trim είναι σταθερά σε υψηλά επίπεδα.! Razz

Ειδάλως θα πρέπει να στρέψουμε αλλού τις σκέψεις μας..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2011, 20:19:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με μαμα προγραμμα και χωρις καταλυτη πως?...πριν δουλευε οκ.επειδη θα τον ειχε κοψει απο το προγραμμα...φυσικα τετοιο πραγμα δεν κανει το μαμα προγραμμα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2011, 20:28:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν κανεις ρεσετ το σφαλμα...θελει καποια χλμ για να σου βγαλει παλι το τσεκ...οποτε μπορει να το τσεκαρει..!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2011, 20:31:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπαρομετρο εχεις αδερφε?πιεση σηκωνει κανονικα οταν κανει μαλ***ες η πεφτει?


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sakis_rc (sakis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 28 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 58

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 02:37:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Gotcha έγραψε:
Σωστο αυτο που λεει ο Σακης. Ο κοφτης ειναι καπου στις 6800. Πως το πηγενες 7100?

Α! Και δεν εχει και πολυ νοημα να το κοφταρεις απο τη στιγμη που κανει βουτια μετα τις 6000 και "τελειωνει" η τουρμπινα


Αν διαβάσετε λίγο πιό πάνω θα δείτε ότι το αμάξι είχε πρόγραμμα. Για αυτό και πήγαινε 7100. Wink
ναι ομως ο φιλος λεει οτι το προβλημα συνεχιζεται και με εργοστασιακο προγραμματισμο πλεον!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RCparania (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC

Ένταξη: 04 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: ioannina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 19:27:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να είστε καλά παιδιά.
Βρέθηκε το πρόβλημα χάρη σε φίλο που με βοηθησε παρα πολύ και με πήγε σε φιλικό συνεργείο και τελικά έχανε από κάπου αέρα το αμάξι.Και έβλεπαν διαφορετικά στοιχεια οι map μου είπαν..Τελικά άλλαξαν ένα κομμάτι το πήρα το αμάξι και δόξα το Θεο δεν έκανε τίποτα.
ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ Twisted evil

Με το που έλυσα το πρόβλημα είναι δυνατόν να έμενε μαμά? Twisted evil
Πήγα Θεσσαλονίκη και έβαλα επιτέλους δικης μου επιλογής πρόγραμμα(μιας και δεν ήξερα και τι πρόγραμμα είχα αφού έτσι το αγόρασα)και έβαλα dynoexelixis. Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Twisted evil Twisted evil
Αλλο αμάξι παιδιά.ππφφφφ επιτέλους το ευχαριστήθηκα.
Εχω μετρημένα κομμάτια που το αμάξι σε σχέση με παλιά που είχε πάλι πρόγραμμα κ δεν έχει καμια σχέση με το τώρα..Τώρα το αμάξι ΠΑΕΙ.Με ικανοποιεί επιτέλους η δύναμη του Twisted evil
Το είδε πάλι ο φίλος μου με το laptop(ήθελε να δει κάποια πράγματα για το πρόγραμμα που έβαλα)και μου είπε όλα είναι άψογα τώρα. Very happy Very happy

Το κακό είναι ότι μου είπαν να βάζω αυστηρά και μονο 100άρα και η τιμή τις είναι σε αλλα επίπεδα.
Τι να κάνουμε τα γούστα θα τα πληρώνουμε.
Αν και σε σχέση με παλιά το αμάξι είναι πολύ πιο οικονομικό από ότι έχω δει στα τελευταία ταξίδια μου που τα πιο πολλά χιλιόμετρα τα έκανα με τέρμα γκάζι(έχω κάνει 1.400χλμ μέχρι τώρα)
Ο dynoexelixis μου είπε όταν ετοιμάσει το δυναμόμετρο στην Θεσσαλονίκη γιατί κάνει μαγαζί τώρα και στην Αθηνα θα μου το κάνει ακόμα καλύτερο επάνω στο δυναμόμετρο.Τώρα μου το έκανε στο δρόμο βασικά.
Η παρέα μου με έπρηξε να παω να το μετρήσω σε ένα δυναμόμετρο αλλα από την στιγμή που μου άρεσε εμενα ούτε με ενδιαφέρει.

Τέλος καλο όλα καλά Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 19:47:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RCparania έγραψε:

Η παρέα μου με έπρηξε να παω να το μετρήσω σε ένα δυναμόμετρο αλλα από την στιγμή που μου άρεσε εμενα ούτε με ενδιαφέρει.


αυτό είναι που έχει σημασία !
να σε ευχαριστεί εσένα το πως κ που βγάζει την δύναμη το αμάξι σου τα άλλα είναι περιττά Thumb Left


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 21:05:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RCparania έγραψε:
Να είστε καλά παιδιά.
Βρέθηκε το πρόβλημα χάρη σε φίλο που με βοηθησε παρα πολύ και με πήγε σε φιλικό συνεργείο και τελικά έχανε από κάπου αέρα το αμάξι.Και έβλεπαν διαφορετικά στοιχεια οι map μου είπαν..Τελικά άλλαξαν ένα κομμάτι το πήρα το αμάξι και δόξα το Θεο δεν έκανε τίποτα.
ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ Twisted evil

Με το που έλυσα το πρόβλημα είναι δυνατόν να έμενε μαμά? Twisted evil
Πήγα Θεσσαλονίκη και έβαλα επιτέλους δικης μου επιλογής πρόγραμμα(μιας και δεν ήξερα και τι πρόγραμμα είχα αφού έτσι το αγόρασα)και έβαλα dynoexelixis. Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Twisted evil Twisted evil
Αλλο αμάξι παιδιά.ππφφφφ επιτέλους το ευχαριστήθηκα.
Εχω μετρημένα κομμάτια που το αμάξι σε σχέση με παλιά που είχε πάλι πρόγραμμα κ δεν έχει καμια σχέση με το τώρα..Τώρα το αμάξι ΠΑΕΙ.Με ικανοποιεί επιτέλους η δύναμη του Twisted evil
Το είδε πάλι ο φίλος μου με το laptop(ήθελε να δει κάποια πράγματα για το πρόγραμμα που έβαλα)και μου είπε όλα είναι άψογα τώρα. Very happy Very happy

Το κακό είναι ότι μου είπαν να βάζω αυστηρά και μονο 100άρα και η τιμή τις είναι σε αλλα επίπεδα.
Τι να κάνουμε τα γούστα θα τα πληρώνουμε.
Αν και σε σχέση με παλιά το αμάξι είναι πολύ πιο οικονομικό από ότι έχω δει στα τελευταία ταξίδια μου που τα πιο πολλά χιλιόμετρα τα έκανα με τέρμα γκάζι(έχω κάνει 1.400χλμ μέχρι τώρα)
Ο dynoexelixis μου είπε όταν ετοιμάσει το δυναμόμετρο στην Θεσσαλονίκη γιατί κάνει μαγαζί τώρα και στην Αθηνα θα μου το κάνει ακόμα καλύτερο επάνω στο δυναμόμετρο.Τώρα μου το έκανε στο δρόμο βασικά.
Η παρέα μου με έπρηξε να παω να το μετρήσω σε ένα δυναμόμετρο αλλα από την στιγμή που μου άρεσε εμενα ούτε με ενδιαφέρει.

Τέλος καλο όλα καλά Very happy

Δεν σου είπανε από πού έχανε αέρα?



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1182s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on