PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ανέβασμα θερμοκρασίας
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2004, 19:32:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου η θερμοκρασια φτανει μεχρι τους περιπου 100 βαθμους σε ολους τοτε μαλλον εχει προβλεφθει απο τον κατασκευαστη αρα δεν ειναι για να τρελαινομαστε!!! Τα μονα (μεχρι στιγμης...) αυτοκινητα που εχω δει και ο δεικτης δεν λεει να ξεκολλησει απο τη μεση (ιδανικη θεση) ειναι οι BMW του πατηρ και της μητερας μου!!! Δε μπα ναχει 50 βαθμους εξω και ναχεις μπλεξει σε κυκλοφοριακο με το clima ανοιχτο και οοοτι αλλο θες, αυτος ο κ@λοδεικτης δε λεει να κουνηθει ουτε χιλιοστο!!! Μου φαινεται θα τον παρω να τον βαλω στο δικο μου...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2004, 19:37:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Αφου η θερμοκρασια φτανει μεχρι τους περιπου 100 βαθμους σε ολους τοτε μαλλον εχει προβλεφθει απο τον κατασκευαστη αρα δεν ειναι για να τρελαινομαστε!!!


Τρελαινόμαστε αν περάσει τους 100 βαθμούς και συνεχίζει να ανεβαίνει Laughing Exclamation




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 12:23:52    Θέμα δημοσίευσης: περι θερμοκρασιας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια καλησπερα !! οτι αποριες εχεται για την θερμοκρασια μπωρο να σας τις λυσω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 12:55:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
παιδια καλησπερα !! οτι αποριες εχεται για την θερμοκρασια μπωρο να σας τις λυσω!!!!

Μεγάλε!!! Idea Exclamation Idea Exclamation Idea
Είσαι ο άνθωπός μας!!! Smile Cheers
Για πες μας λοιπόν που οφείλεται αυτό το κ*λόκρυο και η παγωνιά;;
Γιατί έχει πέσει η θερμοκρασία κάτω του μηδενός;;
Laughing Laughing Laughing


Πλάκα σου κάνω έτσι; Wink
Καλώς ήρθες Αργύρη! Smile Cool


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 15:11:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον σε ολα τα πεζακια γενιας L4 την λειτουργια των βεντηλατερ την αναλαμβανη ο εγκεφαλος,που σημενη οτι αυτος κανονιζη το ποτε θα λειτουργισουν!!Οταν ανεβαζη αποτομα θερμοκρασια ακομα και οταν το μοτερ ειναι κρυο αυτο γινεται γιατι για καπιο λογο ο εγκεφαλος δεν γνωριζη αν λειτουργη το βεντηλατερ !! Αυτοσ ο λογος ειναι η μπλε 3πολικη βαλβιδα που βρισκεται επανω στην βαση του θερμοστατη αλλα και η 2πολικη που ειναι απο κατω στο καπακι επανω βιδομενει!!!Αν καπια απο αυτες δεν λειτουργιση σωστα για καθαρα θεμα αφαλειας ο εγκεφαλος λειτουργη το βεντηλατερ στο φουλ και σε προϊδοποιη οτι κατι δεν παϊ καλα ανεβαζωντας το δεικτη τερμα και αναβωντας το στοπ!! Cool Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 15:15:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά δε ξερω τι λετε αλλα εμενα τα λαδια μου την πεμπτη που εριξε το χοντρο χιονι χτυπησαν κοκκινο λεμε! ημουν στην κηφισίας πρωτη-δευτερα-πρωτη-νεκρα βεβαια...αλλα δε δικαιολογείται πισευω τοσο μεγαλη αυξηση.
απο βδομαδα παω για αλλαγή λαδιών!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 15:19:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέτρος έγραψε:
καλά δε ξερω τι λετε αλλα εμενα τα λαδια μου την πεμπτη που εριξε το χοντρο χιονι χτυπησαν κοκκινο λεμε! ημουν στην κηφισίας πρωτη-δευτερα-πρωτη-νεκρα βεβαια...αλλα δε δικαιολογείται πισευω τοσο μεγαλη αυξηση.
απο βδομαδα παω για αλλαγή λαδιών!


το βεντηλατερ δουλευει κανονικα το εχεις τσεκαρι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 15:22:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέτρος έγραψε:
ημουν στην κηφισίας πρωτη-δευτερα-πρωτη-νεκρα βεβαια...αλλα δε δικαιολογείται πιστευω τοσο μεγαλη αυξηση.

Laughing Laughing Laughing Είσαι νέος ακόμα με το Peugeot... αλλα θα μάθεις... Twisted evil
Μην ανησυχείς... Έτσι γίνεται όταν πηγαίνεις με τέτοιους ρυθμούς... Wink
Το έχω πάθει αρκετές φορές,σε ώρες αιχμής, όταν βγαίνω Εθνική και πάω για Μεταμόρφωση... Laughing Ακριβώς το ίδιο πράγμα! 1η-Νεκρά. 1η-Νεκρά... Άντε και καμιά 2α(για ποικιλία Laughing )... Έτσι μπορεί να σου φτάσει απο 90-110 βαθμούς... Wink
Έχεις ακόμα να φάς ψωμι... Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 15:24:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια να ξερεται οτι τα Peug δουλευουν ψηλα 98-100 η μικρη 105-107 η μεγαλη!! Razz Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 18:42:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω ειμαι στα 2000χμλ και θα παω για λαδια για καλο και για κακο παντως... και μετα θα αρχισει και το σκισιμο....τελος το στρωσιμο...!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 19:44:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέτρος έγραψε:
και μετα θα αρχισει και το σκισιμο....

Όπα όπα!! Λυπήσου το το καημένο το λιονταράκι! Laughing
Μικρό είναι ακόμα! Άστο να μεγαλώσει κι άλλο λίγο και μετά δως του γκάζια! Δικό σου είναι! Δεν θα φύγει! Laughing Laughing Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 19:57:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
Πέτρος έγραψε:
και μετα θα αρχισει και το σκισιμο....

Όπα όπα!! Λυπήσου το το καημένο το λιονταράκι! Laughing
Μικρό είναι ακόμα! Άστο να μεγαλώσει κι άλλο λίγο και μετά δως του γκάζια! Δικό σου είναι! Δεν θα φύγει! Laughing Laughing Laughing


μην ανησυχεις....δε θα βιοπραγησω... εξαλλου οταν πληρωνεις εσυ το ξανασκεφτεσαι να κανεις μαλ***α... απλά θα το ζορίσω λίγο! μη μου βγει και μαλθακο!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2004, 20:01:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέτρος έγραψε:
mick206 έγραψε:
Πέτρος έγραψε:
και μετα θα αρχισει και το σκισιμο....

Όπα όπα!! Λυπήσου το το καημένο το λιονταράκι! Laughing
Μικρό είναι ακόμα! Άστο να μεγαλώσει κι άλλο λίγο και μετά δως του γκάζια! Δικό σου είναι! Δεν θα φύγει! Laughing Laughing Laughing


μην ανησυχεις....δε θα βιοπραγησω... εξαλλου οταν πληρωνεις εσυ το ξανασκεφτεσαι να κανεις μαλ***α... απλά θα το ζορίσω λίγο! μη μου βγει και μαλθακο!!! Wink

Με το μαλακο δεν σου εκανε τιποτα ...ακομα ....το κακομιρο!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
teodor_v (Στο καλο...)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16V

Ένταξη: 20 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2004, 17:46:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
Πέτρος έγραψε:
και μετα θα αρχισει και το σκισιμο....

Όπα όπα!! Λυπήσου το το καημένο το λιονταράκι! Laughing
Μικρό είναι ακόμα! Άστο να μεγαλώσει κι άλλο λίγο και μετά δως του γκάζια! Δικό σου είναι! Δεν θα φύγει! Laughing Laughing Laughing


    ρε παιδια εχω ενα peugeot 206 1.6 16v σχεδον καινουριο. εχει 3750χμ. καταρχην ανεβαζει θερμοκρασία στην κινηση 95-100, και δευτερον τι στρωσιμο "¨επρεπε" να εχω κανει???? εγω εκανα μεχρι τα 1500 χμ μεχρι 2500 στροφες και μετα μεχρι τα 2500 χμ μεχρι 3000 στροφες. μετα.... ολα normal παντως μεχρι τωρα!
    εκανα μαλακ....?????



McLaren Mercedes!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2004, 17:57:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teodor_v έγραψε:

ρε παιδια εχω ενα peugeot 206 1.6 16v σχεδον καινουριο. εχει 3750χμ. καταρχην ανεβαζει θερμοκρασία στην κινηση 95-100, και δευτερον τι στρωσιμο "¨επρεπε" να εχω κανει???? εγω εκανα μεχρι τα 1500 χμ μεχρι 2500 στροφες και μετα μεχρι τα 2500 χμ μεχρι 3000 στροφες. μετα.... ολα normal παντως μεχρι τωρα!
εκανα μαλακ....?????


Καλώς ήρθες.Μιλάς για θερμοκρασία νερού έτσι?Γιατί λαδιού είναι φυσιολογικό να έχει τόσο.Έλεγξε αν έχεις νερό,αν έχει φρακάρει το σωληνάκι που πηγαίνει στο ψυγείο,και αν λειτουργεί ο ανεμιστήρας (βεντιλατέρ).

Πώς κατάφερες και έκανες 1500km με max 2500 στροφές? Smile


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teodor_v (Στο καλο...)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16V

Ένταξη: 20 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2004, 18:11:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

    Καλώς σσς βρήκα! μιλάω για θερμοκρασία νερού πράγματι. Απο την πρώτη μέρα μου ανεβάζει θερμοκρασία. Πήγα στην αντιπροσωπεία και μετα απο έλεγχο με τον υπολογιστή μου είπαν ότι όλα είναι οκ και ότι είναι φυσιολογικό. όταν κινούμε με σταθερή ταχύτητα, όποια και αν είναι αυτή ο δείκτης είναι στα 85-90. Ακομα και όταν αενβάζει πάντως όταν λειτουργήσει το βεντυλατέρ την ρίχνει εντυπωσιακά γρήγορα! για το στρώσιμο τι έχετε να πείτε???



McLaren Mercedes!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2004, 19:50:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teodor_v έγραψε:
    Καλώς σσς βρήκα! μιλάω για θερμοκρασία νερού πράγματι. Απο την πρώτη μέρα μου ανεβάζει θερμοκρασία. Πήγα στην αντιπροσωπεία και μετα απο έλεγχο με τον υπολογιστή μου είπαν ότι όλα είναι οκ και ότι είναι φυσιολογικό. όταν κινούμε με σταθερή ταχύτητα, όποια και αν είναι αυτή ο δείκτης είναι στα 85-90. Ακομα και όταν αενβάζει πάντως όταν λειτουργήσει το βεντυλατέρ την ρίχνει εντυπωσιακά γρήγορα! για το στρώσιμο τι έχετε να πείτε???


85 με 90 είναι το απολύτως φυσιολογικό.Εσύ ανέφερες για 95-100...
Για το στρώσιμο έχω να σου πω ότι καλή είναι λίγη προσοχή στην αρχή (μέχρι τα 3000km) αλλά να μην το κακομαθαίνεις κιόλας.... αντέχει Wink Laughing


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teodor_v (Στο καλο...)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16V

Ένταξη: 20 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Φεβ 2004, 01:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
teodor_v έγραψε:
    Καλώς σσς βρήκα! μιλάω για θερμοκρασία νερού πράγματι. Απο την πρώτη μέρα μου ανεβάζει θερμοκρασία. Πήγα στην αντιπροσωπεία και μετα απο έλεγχο με τον υπολογιστή μου είπαν ότι όλα είναι οκ και ότι είναι φυσιολογικό. όταν κινούμε με σταθερή ταχύτητα, όποια και αν είναι αυτή ο δείκτης είναι στα 85-90. Ακομα και όταν αενβάζει πάντως όταν λειτουργήσει το βεντυλατέρ την ρίχνει εντυπωσιακά γρήγορα! για το στρώσιμο τι έχετε να πείτε???


85 με 90 είναι το απολύτως φυσιολογικό.Εσύ ανέφερες για 95-100...
Για το στρώσιμο έχω να σου πω ότι καλή είναι λίγη προσοχή στην αρχή (μέχρι τα 3000km) αλλά να μην το κακομαθαίνεις κιόλας.... αντέχει Wink Laughing

    95-100 μόνο όταν είμαι σε κίνηση...



McLaren Mercedes!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 07:27:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποσο λογικο ειναι να μου φτανει ο δεικτης θερμοκρασιας λαδιου λιγο πανω απο την μεση οταν το πιεζω λιγο στην εθνικη?
μετα τις 5.000 στροφες με 4η (γυρω στα 170) βλεπω την θερμοκρασια να ανεβαινει συνεχεια σιγα-σιγα.
χρειαζομαι κανενα καλυτερο λαδι μαλλον

επισης,οταν σβησω τον κινητηρα και η θερμοκρασια νερου ειναι σε κανονικα επιπεδα και τον ξαναναψω,βλεπω την θερμοκρασια πολυυυ πανω απο το κανονικο.γι'αυτο τι κανω?


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 08:31:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
ποσο λογικο ειναι να μου φτανει ο δεικτης θερμοκρασιας λαδιου λιγο πανω απο την μεση οταν το πιεζω λιγο στην εθνικη?
μετα τις 5.000 στροφες με 4η (γυρω στα 170) βλεπω την θερμοκρασια να ανεβαινει συνεχεια σιγα-σιγα.
χρειαζομαι κανενα καλυτερο λαδι μαλλον


Λογικό,εμένα μου ανεβάζει με αρκετό ζόρισμα και 140 βαθμούς.Αφού άλλαξες κινητήρα,θα τα έχεις και αυτά... Wink

kanelj έγραψε:
επισης,οταν σβησω τον κινητηρα και η θερμοκρασια νερου ειναι σε κανονικα επιπεδα και τον ξαναναψω,βλεπω την θερμοκρασια πολυυυ πανω απο το κανονικο.γι'αυτο τι κανω?


Κανένα πρόβλημα και εδώ.Απλά πριν σβήσεις την μηχανή,αν δουλεύει το βεντιλατέρ,το αφήνεις να τελειώσει.Επίσης θα πρέπει να ελέγξεις όταν βάλεις μπρος τον κινητήρα,να σου ρίξει αμέσως την θερμοκρασία (πάλι με λειτουργία του ανεμιστήρα).


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1883s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on