PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κολλημένος διακόπτης φλας
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2005, 10:40:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την τελευταία εβδομάδα άρχισε να κάνει πάλι νερά ο φλασοδιακόπτης (ο 2ος!)
Βγάζοντας αριστερό φλας κολλάνε όλα τα αριστερά φλας και μένουν μόνιμα αναμμένα χωρίς να αναβοσβήνουν (μπροστά-πίσω-πλάι-ένδειξη πίνακα).
Επανέρχεται τυχαία κάποια στιγμή αργότερα...

Πάω για τον 3ο διακόπτη; Rolling eyes Sad


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2005, 10:52:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κ εμένα αρχίζει κ τα παίζει ο 2ος φλασοδιακόπτης με το γνωστό πρόβλημα επαναφοράς.. Λέτε να μου τον αλλάξουν στην εγγύηση μιας κ είναι γνωστό πρόβλημα; Η εγγύηση βέβαια έχει τελειώσει 2,5 χρόνια τώρα, αλλά κ τον προηγούμενο διακόπτη τον άλλαξα αφού είχε λήξει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2005, 10:57:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:
Την τελευταία εβδομάδα άρχισε να κάνει πάλι νερά ο φλασοδιακόπτης (ο 2ος!)
Βγάζοντας αριστερό φλας κολλάνε όλα τα αριστερά φλας και μένουν μόνιμα αναμμένα χωρίς να αναβοσβήνουν (μπροστά-πίσω-πλάι-ένδειξη πίνακα).
Επανέρχεται τυχαία κάποια στιγμή αργότερα...

Πάω για τον 3ο διακόπτη; Rolling eyes Sad


Αν κολλάνε αναμμένα δεν είναι απαραίτητο ότι είναι ο διακόπτης.
Μπορεί να φταίει ο διακόπτης των alarm .... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 11:24:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
crusader έγραψε:
Την τελευταία εβδομάδα άρχισε να κάνει πάλι νερά ο φλασοδιακόπτης (ο 2ος!)
Βγάζοντας αριστερό φλας κολλάνε όλα τα αριστερά φλας και μένουν μόνιμα αναμμένα χωρίς να αναβοσβήνουν (μπροστά-πίσω-πλάι-ένδειξη πίνακα).
Επανέρχεται τυχαία κάποια στιγμή αργότερα...

Πάω για τον 3ο διακόπτη; Rolling eyes Sad


Αν κολλάνε αναμμένα δεν είναι απαραίτητο ότι είναι ο διακόπτης.
Μπορεί να φταίει ο διακόπτης των alarm .... Wink

Χθες που άναψα τα αλαρμ κάποια στιγμή παρατήρησα ότι δεν ανάβανε καθόλου τα αριστερά φλας...

Αυτό ενισχύει τις πιθανότητες να φταίει τελικά ο διακόπτης των αλάρμ Αργύρη;


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 11:34:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:
Touristas έγραψε:
crusader έγραψε:
Την τελευταία εβδομάδα άρχισε να κάνει πάλι νερά ο φλασοδιακόπτης (ο 2ος!)
Βγάζοντας αριστερό φλας κολλάνε όλα τα αριστερά φλας και μένουν μόνιμα αναμμένα χωρίς να αναβοσβήνουν (μπροστά-πίσω-πλάι-ένδειξη πίνακα).
Επανέρχεται τυχαία κάποια στιγμή αργότερα...

Πάω για τον 3ο διακόπτη; Rolling eyes Sad


Αν κολλάνε αναμμένα δεν είναι απαραίτητο ότι είναι ο διακόπτης.
Μπορεί να φταίει ο διακόπτης των alarm .... Wink

Χθες που άναψα τα αλαρμ κάποια στιγμή παρατήρησα ότι δεν ανάβανε καθόλου τα αριστερά φλας...

Αυτό ενισχύει τις πιθανότητες να φταίει τελικά ο διακόπτης των αλάρμ
Αργύρη;


Ναι γιατί ο διακόπτης των φώτων , φλας , συνδέεται άμεσα με των alarm για την λειτουργία των φλας.
Δοκίμασε να των κρατήσεις πατημένο και κούνα των λίγο να δεις μήπως ανάψουν, αν ναι είναι σίγουρα αυτός Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 12:29:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:
Touristas έγραψε:
crusader έγραψε:
Την τελευταία εβδομάδα άρχισε να κάνει πάλι νερά ο φλασοδιακόπτης (ο 2ος!)
Βγάζοντας αριστερό φλας κολλάνε όλα τα αριστερά φλας και μένουν μόνιμα αναμμένα χωρίς να αναβοσβήνουν (μπροστά-πίσω-πλάι-ένδειξη πίνακα).
Επανέρχεται τυχαία κάποια στιγμή αργότερα...

Πάω για τον 3ο διακόπτη; Rolling eyes Sad


Αν κολλάνε αναμμένα δεν είναι απαραίτητο ότι είναι ο διακόπτης.
Μπορεί να φταίει ο διακόπτης των alarm .... Wink

Χθες που άναψα τα αλαρμ κάποια στιγμή παρατήρησα ότι δεν ανάβανε καθόλου τα αριστερά φλας...

Αυτό ενισχύει τις πιθανότητες να φταίει τελικά ο διακόπτης των αλάρμ Αργύρη;


αυτό μου είχε συμβεί μια φορά, που είχα αλλάξει την λάμπα του πίσω φλας....
είχα ξεχάσει να συνδέσω το βύσμα και η ένδειξη στο ταμπλώ, όταν έβγαζα φλάς, έμενε κολλημένη....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
marios206 (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207GT rouge ADEN

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 142

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Ιούλ 2005, 00:27:40    Θέμα δημοσίευσης: sos Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ξέρετε ότι η μονάδα διακοπτών έχει χαρακτηριστεί από την peugeot προβληματικό ανταλλακτικό.
για όσους έχουν 206 multiplex με μονάδα διακοπτών και αντιμετωπίζουν πρόβλημα με φλάς ( πηδημα διακόπτη από το δεξιό φλάς στο αριστερό), κόλλημα φώτων , κόλλημα υαλοκαθαριστήρων, άναμα αερόσακου , να πάνε κατευθείαν για αλλαγή COM2000 ( μονάδα διακοπτών ) .
Εχει 3 χρονάκια εγγύηση.Μη σας πουλήσουν τρέλα και πληρώσετε.3 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kogos (Kogos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) XT Premium (2003)

Ένταξη: 29 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιούλ 2005, 15:19:00    Θέμα δημοσίευσης: Re: sos Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios206 έγραψε:
να ξέρετε ότι η μονάδα διακοπτών έχει χαρακτηριστεί από την peugeot προβληματικό ανταλλακτικό.
για όσους έχουν 206 multiplex με μονάδα διακοπτών και αντιμετωπίζουν πρόβλημα με φλάς ( πηδημα διακόπτη από το δεξιό φλάς στο αριστερό), κόλλημα φώτων , κόλλημα υαλοκαθαριστήρων, άναμα αερόσακου , να πάνε κατευθείαν για αλλαγή COM2000 ( μονάδα διακοπτών ) .
Εχει 3 χρονάκια εγγύηση.Μη σας πουλήσουν τρέλα και πληρώσετε.3 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς.


από την αγορά του αυτοκινήτου ή από την αγορά του COM2000??? γιατί έχω κάνει 3 αλλαγές μέχρι τώρα, με την τελευταία πριν από 3 μήνες, αλλά ανυσηχώ πως θα ξαναρχίσει κάποια στιγμή τα τρελά του (307 1.6)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2005, 06:55:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι μονάδες διακοπτών έχουν αλλάξει.
Οι τελευταίες είναι πολύ καλύτερες και λειτουργούν χωρίς προβλήματα σε σχέση με τις πρώτης γενιάς.
Σαν ανταλλακτικό έχει 1 χρόνο εγγύηση μετά την αγορά του
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kogos (Kogos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) XT Premium (2003)

Ένταξη: 29 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2005, 10:34:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και έχω αλλάξει (όπως έγραψα και παραπάνω) 3 διακόπτες μέχρι τώρα, και τώρα είμαι στον τέταρτο, καλό θα ήταν πιστεύω να παραθέσω κι εγώ τις εμπειρίες μου.. Σημειώνω πως έχω 307 1.6 2 χρόνων...

1ος διακόπτης (μαμάς): μετά από 6 μήνες από την αγορά, είχα το γνωστό πρόβλημα του "ανάποδου" φλας. Όταν έβγαζα δεξί φλάς, στην επαναφορά άναβε μόνο του αριστερό φλάς. Έψαξα λίγο και είδα πως είχε αναφερθεί και σε πολλά ξένα φόρουμ το συγκεκριμένο πρόβλημα. Επικοινώνησα με την Γαλλία και μου είπαν πως είναι προβληματικές οι μονάδες διακοπτών. Μετά από επίσκεψη στην αντιπροσωπία, το άλλαξαν σε 10 λεπτά. Δεν πλήρωσα φυσικά τίποτα.

2ος διακόπτης: μετά από 1 χρόνο περίπου με τον καινούργιο διακόπτη, άρχισε πάλι τα τρελά του... αλλά αυτή τη φορά είχε άλλο πρόβλημα. Όταν άναβα δεξί φλάς, κάποιες φορές δεν άναβε καθόλου, και έπρεπε να κουνίσω ελαφρά το μοχλό των φλάς για να κάνει επαφή και να ανάψει... Φυσικά αλλάχτηκε πάλι αμέσως, χωρίς κόστος.

3ος διακόπτης: μόλις 5 μέρες με τον καινούργιο διακόπτη, και είχα πάλι το πρόβλημα του "ανάποδου" φλας. Την επόμενη λοιπόν μέρα που πήγα στο συνεργείο μου είπαν πως το χάλασα εγώ γιατί όταν οδηγάω, πιέζω τον διακόπτη... Επειδή δεν είχα την διάθεση να κάτσω να τους εξηγήσω (και τι θα κέρδιζα άλλοστε), τους ζήτησα αλλαγή του διακόπτη με νέου τύπου διακόπτη... Φυσικά η αλλαγή έγινε χωρίς κόστος.

Τώρα είμαι με την 4η στη σειρά μονάδα διακοπτών και μέχρι τώρα (4 μήνες χρήσης) δεν έχει παρουσιαστεί κάτι. Το παράξενο είναι πως το COM2000 το χρησιμοποιεί και η Citroen, καθώς και τα 406 και 407, χωρίς όμως να έχουν πρόβλημα σε αυτά τα αυτοκίνητα... Φυσικά, αν η μονάδα διακοπτών ξαναχαλάσει πριν από 1 χρόνο χρήσης, και μου πουν για πληρωμή, θα γίνει χαμός...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2005, 11:49:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το 406 είχε προβλήματα με τις COM2000.
Στο 407 είναι πολύ καλύτερες και χωρίς προβλήματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Σεπ 2005, 17:44:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:
Την τελευταία εβδομάδα άρχισε να κάνει πάλι νερά ο φλασοδιακόπτης (ο 2ος!)
Βγάζοντας αριστερό φλας κολλάνε όλα τα αριστερά φλας και μένουν μόνιμα αναμμένα χωρίς να αναβοσβήνουν (μπροστά-πίσω-πλάι-ένδειξη πίνακα).
Επανέρχεται τυχαία κάποια στιγμή αργότερα...

Πάω για τον 3ο διακόπτη; Rolling eyes Sad

Λοιπόν ύστερα από εκτενή έλεγχο και διάφορες δοκιμές, διαπιστώθηκε τελικά από τον Αργύρη ότι δεν έφταιγε ούτε ο διακόπτης φλας, ούτε ο διακόπτης αλάρμ...

Για κακή μου τύχη τα είχε "φτύσει" το BSI, το οποίο και αλλάχθηκε σήμερα.


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Harvester (Χρήστος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 (2003)

Ένταξη: 09 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Αθήνα - Κολωνός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Σεπ 2005, 18:42:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάνω στους 4 μήνες άλλαξα διακόπτη φλας και τώρα που κλείνω 2 χρόνια πάω για τον δεύτερο. Στην επαναφορά ανοίγει το αντίθετο φλας και ακούγεται και ένας θόρυβος λες και διαλύεται το σύστημα. Την πρώτη φορά δεν πλήρωσα τίποτα ελπίζω το ίδιο και τώρα.. #^%$%(&^


The language of the mad..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
307BLUE (ΦΑΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.6

Ένταξη: 20 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Σεπ 2005, 08:29:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την προηγούμενη τρίτη μου αλλαξαν όλη τη μοναδα των φλας και μου είπαν ότι αυτή που μου έβαλαν είναι εντελώς καινούρια και θα φοριέται στα νεα 307.Η διαφορά είναι αισθητή!!! οι διακόπτες της νέας μονάδας είναι πιο σκληροί και φαίνεται ότι είναι καλύτερης ποιότητας. Επίσης τα φλάς έχουν πλέον διαφορετικό ήχο όταν ανάβουν και ακούγονται καλύτερα και πιο έντονα. Μένει τώρα να δούμε πόσο θα κρατήσει η νέα μονάδα. Επίσης την ίδια ημέρα άλλαξα και οθόνη πολλαπλών ενδείξεων. Αυτή μου μου έβαλαν ανήκει σε παλαιότερη αλλα καλύτερη παρτίδα. Οι νέες οθόνες θα κυκλοφορήσουν λίγο αργότερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Σεπ 2005, 16:55:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τιμη ξερουμε ?



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Σεπ 2005, 17:45:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ μετά την πέμπτη αλλαγή των διακοπτών (πριν ενα μήνα σχεδόν) για το γνωστό πρόβλημα την αλλαγής των φλας συνέχισα στην έκτη μετά απο 2 εβδομάδες γιατί μου έβγαλε πρόβλημα ο αερόσακος του οδηγού !
Αλλά πάλι καλά το αυτοκίνητο μετά απο τόσο καιρό πιστεύω πως έχει στρώσει !


http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5601n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5608n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5763.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/DSC03391.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Harvester (Χρήστος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 (2003)

Ένταξη: 09 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Αθήνα - Κολωνός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Σεπ 2005, 21:53:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsikis έγραψε:
Εγώ μετά την πέμπτη αλλαγή των διακοπτών (πριν ενα μήνα σχεδόν) για το γνωστό πρόβλημα την αλλαγής των φλας συνέχισα στην έκτη μετά απο 2 εβδομάδες γιατί μου έβγαλε πρόβλημα ο αερόσακος του οδηγού !
Αλλά πάλι καλά το αυτοκίνητο μετά απο τόσο καιρό πιστεύω πως έχει στρώσει !


Δηλαδή εγώ που είμαι στην δεύτερη έχω μέλλον ακόμα.. Evil Evil Evil Evil Evil


The language of the mad..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2005, 00:31:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην στεναχωριέσαι ... όλα πάνω στο peugeot είναι θέμα να σου κάτσει αλλιώς θα τρέχεις ! Evil Evil Evil


http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5601n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5608n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5763.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/DSC03391.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
zafeirop (Αναστάσης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4 (8V) XR (2001)

Ένταξη: 30 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 48

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2005, 02:16:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

307BLUE έγραψε:
Την προηγούμενη τρίτη μου αλλαξαν όλη τη μοναδα των φλας και μου είπαν ότι αυτή που μου έβαλαν είναι εντελώς καινούρια και θα φοριέται στα νεα 307.Η διαφορά είναι αισθητή!!! οι διακόπτες της νέας μονάδας είναι πιο σκληροί και φαίνεται ότι είναι καλύτερης ποιότητας. Επίσης τα φλάς έχουν πλέον διαφορετικό ήχο όταν ανάβουν και ακούγονται καλύτερα και πιο έντονα. Μένει τώρα να δούμε πόσο θα κρατήσει η νέα μονάδα. Επίσης την ίδια ημέρα άλλαξα και οθόνη πολλαπλών ενδείξεων. Αυτή μου μου έβαλαν ανήκει σε παλαιότερη αλλα καλύτερη παρτίδα. Οι νέες οθόνες θα κυκλοφορήσουν λίγο αργότερα


Κάπου εδώ μέσα στο φόρουμ είδα πως για τα 206 (κάποιες περιπτώσεις) το πρόβλημα με τα φλας λύνεται με αλλαγή μόνο του διακόπτη. Εγώ που έχω 307 μου είπανε πως διακόπτες δεν αλλάζονται, μονάχα όλη η μονάδα με τα χειριστήρια. 150 Ε +

Μήπως δε μου τα λένε καλά;

Αυτή νέα παρτίδα "μονάδων φλας" είναι διαθέσιμη;
Πόσο στοιχίζει;

Ευχαριστώ! Rolling eyes


My brain is runnin lean
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kogos (Kogos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) XT Premium (2003)

Ένταξη: 29 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Νοέ 2006, 01:05:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όπως κάποιοι μπορούν να διαβάσουν παραπάνω, είχα μείνει στην τρίτη μονάδα διακοπτών... Τελικά, πάω σύντομα για την τέταρτη, και φυσικά εκτός εγγύησης... Πήρα στην peugeot και μου είπαν 270 ευρώ με την τοποθέτηση... Ισχύει;;; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ για πλαστικοί διακόπτες;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1582s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on