PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Πρόβλημα στην 1η σε 206cc
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2008, 08:16:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αληθεια ποσο κοστιζει η βαλβολινη...?Αλλαζει ευκολα?

Εμενα του κουτιου 207cc το περνω περσι τον αυγουστο..φευγω ολα καλα..βαζω 5η παω να κατεβασω σε νεκρα..τιποτα..επρεπε να την κραταω λιγο δεξια για να ξεκουμπωσει...
2 φορες μου κατεβασαν το σασμαν..στη 1 αλλαξαν βαλβολινες και κατι αλλο..και στη 2 αφου πηραν απαντηση απο τη peugeot στη γαλλια μου αλλαξαν ενα σιδερακι στη 5η και εφτιαξε...
Παντως γενικα τα σασμαν απο τη βλεπω ειναι λιγο @@@@...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2008, 08:45:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
απο που να παρω τη βαλβολινη? απο τα παιδια στη λεσχη? που ειναι?

Και που να παω να τη βαλω? δεν εχω υποψην κανα συνεργειο...


να περασεις μια βολτα απ την Λέσχη ... Παυλου Μελα 10 και Σοφουλη...
εχουμε εκει...
13/λτ την αγοραζουν τα επισημα μέλη... Wink (χρειαζεσαι 2 παρα λτρα)

μπορεις να την βαλεις σε οποιο συνεργειο μιας και ειναι κατι απλό


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2008, 22:57:03    Θέμα δημοσίευσης: προβλημα με τρανταγμα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα εμενα μου κανει το εξης περιεργο. Οταν το αυτοκινητο ειναι κρυο και βαζω πρωτη ολα νορμαλ, ομως μολις ζεσταθει με το που βαζω την πρωτη και μολις αφηνω το ντεμπραγιαζ μου κανει ενα τρανταγμα αλλα μου το κανει μονο στην πρωτη στις αλλες ταχυτητες ολα νορμαλ.
Μηπως κανεις γνωρίζει κατι



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2008, 02:34:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρκετα παραξενο θα ελεγα.. μηπως κανεις κατι με το συμπλεκτη??? Αλλη εξηγηση δεν εχω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2008, 11:05:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντώνη τώρα τελευταια και μενα μου κανει κατι τετοιο.. στην αρχή νομιζα ηταν ιδέα μου αλλα μαλλον οχι..

Στην πρώτη και στην δευτέρα (γενικα σε ταχυτητες που εχουν νευρο στην αλλαγή ) με το που κανω την αλλαγή και αφήνω τον συμπλέκτη για να μπει η ταχύτητα , κανει ενα τράνταγμα η μηχανη σαν πατινάρισμα του δισκο πλατό σαν να μην μπαινει κατευθειαν η ταχύτητα αλλα πατινάρει.. δεν ξέρω, περίεργο ειναι..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2008, 18:56:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αλεξανδρε αυτο που λες το κανει και μενα στην αλλαγη πρωτης-δευτερας.

Ξερεις τι ομως? οχι παντα. μαλλον ειναι θεμα του πως αφηνεις το συμπλεκτη καθε φορα, διοτι αλλες φορες που το κανω πιο ομαλα δεν κλωτσαει καθολου.. (αν αυτο εννοεις..)

οσο για τη βαλβολινη: Εγω πηγα με δικα μου μπουκαλια στα fit&Go Και οι φλωροι δεν ειχαν βαλβολινιερα, ουτε καν ενεση να μου τα βαλουν! και θα παω αυριο παλι.. που θα εχουν... υπομονη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2008, 21:05:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν κάνετε απότoμες εκκινήσεις και αλλαγές από 1η σε 2α κλπ κλπ
κάντε ενα τσεκ απ στην κοντρα βάσης μηχανής να δείτε σε τι κατάσταση ειναι...
και γενικώς με την 1η ευκαιρία αντικαταστηστε την με την ενισχυμένη της Powerflex


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Δεκ 2008, 01:52:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωπα ωπα Μανθο! σιγα σιγα γιατι δεν εξηγεις καλα..

Πως θα το ελεγξω αυτο? που να παω? και τι ειναι το powerflex που θα το βρω, ποιος θα το βαλει και ποσο κανει περιπου και σε τι χρησιμευει??

Cool Cool Cool Cool σε φλομωσα Ε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Δεκ 2008, 10:28:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρεπει να μπεις από κάτω
μην κάνεις καμια βλακεία και σηκώσεις το αμάξι απλά σε γρυλο... Laughing


οταν μπεις από κάτω... κοιτας στο πίσω κάτω μέρος του μοτερ εχει μια στρογγυλή βάση λαστιχένια που αν ειναι κομμένη / ραγισμένη κλπ κλπ θα φαινέται...
η παουερφλεξ κανει 45~50ε
για περισσότερα: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=1187 Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Δεκ 2008, 10:48:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MemSound το μυαλο μου πηγε στην βάση μηχανης αλλα πριν απο 8 μηνες (20.000 km) άλλαξα τις 3 βασεις μηχανής.. δεν νομίζω να δυαλήθηκαν κιολας.. Confused


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Δεκ 2008, 11:16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εξαρτάται πόσες βαρβαρες εκκινησεις και αλλαγές ταχυτήτων κάνεις...

επίσης οι μαμα ειναι για να ειναι σχετικά "υσηχες" (και να μην περνανε κραδασμοι από το μοτερ στο αμάξωμα), και ικανοποιητικά ελαστικές και εχουν μπόσικα...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Ιαν 2009, 10:47:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

άλλαξα βαη μηχανης (δεν εβαλα powerflex αλλα την μαμισια) οντως ειχε σκιστει! αλαξα ζαμφορ και δεξι ψαλιδι... ακομα το κανει... οχι τροσο εντονα βεβαια..

γενικοτερα ηρεμισε το αμαξι με ολα αυτα που αλλαξα αλλα το τρανταγμα εκει. τωρα σειρα εχει το αριστερο ψαλιδι και αν συνεχισει αρχιζω να ψαχνω το κιβώτιο... Sad


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1527s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on