PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Intercooler για τον 1,6 ΤHP
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 74, 75, 76, 77  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2014, 18:05:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
Και βέβαια εχει.
Ο πιο κρυος αερας δινει ιδια αποδοση με λιγοτερο γκαζι
Οποτε εγκεφαλος ριχνει τη πιεση γιατι πιανει το ταργκετ αποδοσης που εχει


NodNo NodNo NodNo


Έχεις μπλεχτεί αρχηγέ μου με αυτά που πιθανώς διαβάζεις... Dizzy2


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2014, 19:19:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
Και βέβαια εχει.
Ο πιο κρυος αερας δινει ιδια αποδοση με λιγοτερο γκαζι
Οποτε εγκεφαλος ριχνει τη πιεση γιατι πιανει το ταργκετ αποδοσης που εχει
Κάν' του ένα κοντρολ αλτ ντιλίτ εκεί να στανιάρει



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotiris207rallye (SOTIRIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 1/2008

Ένταξη: 12 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2014, 19:54:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα ναι...εχω μπερδευτει αρκετα θα ελεγα.... Μιλησα με τον προγραμματιστη κ μου ειπε οτι δεν εχει σχεση με την πιεση.... το πολυ να χασει 0,1 το πολυ 0,2....εδω μιλαμε για μισο μπαρ κ περισσοτερο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotiris207rallye (SOTIRIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 1/2008

Ένταξη: 12 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2014, 19:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και επισης να συμπληρωσω οτι το αμαξι δεν παει βημα......σερνεται...οποτε δεν νομιζω να ειναι το θεμα αποδοσης,γιατι το αμαξι δεν εχει αποδοση....για να μην πω οτι παει πολυ χειροτερα κ απο μαμα.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2014, 21:45:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να σας πω εγω παντως μετα απο ενα update ειδα αλλο αμαξι
Και εγω δε σηκωνα πιεση οπως ο σωτηρης
Αφου λοιπον δε φταιει αυτο να μας πει κανας αλλος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2014, 23:06:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καπου θα χανεις πιεση, ή απο κολαρο, ή χτυπησες το i/c στην τοποθετηση και εχεις σπασει καμια κυψελη.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2014, 09:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Καπου θα χανεις πιεση, ή απο κολαρο, ή χτυπησες το i/c στην τοποθετηση και εχεις σπασει καμια κυψελη.


Έτσι όπως τα λέει αυτό φαίνεται να είναι, αλλά ακούει ήχο αέρα από μπροστά; Γιατί μια τέτοια διαρροή παράγει αρκετό ήχο στο τούρμπισμα. Εγώ ένα κολάρο είχα μπροστά χαλαρό και το άκουγα από το παράθυρο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotiris207rallye (SOTIRIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 1/2008

Ένταξη: 12 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2014, 16:46:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παιδια...οχι δεν ακουγεται κανενας περιεργος ηχος απο μπροστα,οπως επισης να αναφερω οτι οταν το τουρμπιζω,η μια σωληνα ειναι ζεστη κ η αλλη παγωμενη....τωρα για την τοποθετηση που λες,δεν εγινε καμμια ζημια...μαλλον θα βαλω το μαμα παλι επανω γιατι δεν παει αλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2014, 17:22:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προγραμμα φορας;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2014, 11:43:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχήν τι κουλερ έβαλες? Αυτό με τον έναν ζεστό Κ τον άλλο κρύο σωλήνα έτσι πρέπει να είναι.. τι διατομή έχουν οι σωληνώσεις?? Άλλαξες Κ τις επάνω σωληνώσεις?
Μήπως δεν έχει κουμπώσει καλά ο μαπ?


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotiris207rallye (SOTIRIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 1/2008

Ένταξη: 12 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2014, 20:17:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φοραω προγραμα απο Ε τυνερς.... το κουλερ ειναι σαν το κουπροκουλερ αλλα σε ποιο μικρες διαστασεις... ολες τις σωληνωσεις τις εχω αλλαγμενες,κ οταν βαζω το μαμα δουλευει μια χαρα....θα το στειλω πισω κ θα αφησω το μαμα τελικα....βαρεθηκα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2015, 00:52:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει κανείς γνώμη για αυτό; Πώς σας φαίνεται;
http://www.nd-tuning.co.uk/intercoolers/1141-peugeot-207-gti-airtec-front-mount-intercooler-kit.html


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2015, 01:06:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσούζει σε τιμή...και είναι μικρότερο από του cupra...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2015, 01:44:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
Τσούζει σε τιμή...και είναι μικρότερο από του cupra...



+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Μάϊ 2015, 16:15:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα! Το Σάββατο που μας πέρασε έβαλα και εγώ το intercooler από Cupra! Συνολικά μου πήρε 7 ώρες γιατί το έκανα μόνος μου. Η αλήθεια είναι πως με δυσκόλεψε αρκετά η εφαρμογή του γιατί έχει πολύ λίγο χώρο από την τραβέρσα μέχρι το ψυγείο.

Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές! Στα χαμηλά έκοψε λίγο αλλά είναι κάτι που δεν με ενοχλεί γιατί έχει πολύ δύναμη. Στα ψηλά και ειδικότερα μετά της 4000rpm μου φαίνεται πως πηγαίνει πολύ καλύτερα και πραγματικά δεν νομίζω να είναι προκατάληψη!

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μετατροπή γιατί και οπτικά έχει αλλάξει (έχει γίνει πιο άγριο) και βλέπω αρκετή διαφορά στις υψηλές στροφές.

Το Σάββατο θα πάω να ανεβάσουμε και λίγο advance ακόμα στα ψηλά για να πάρω όσα μπορεί να δώσει το μαμά turbo!! Twisted evil


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Μάϊ 2015, 16:54:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με γειες. Ρυθμισε κιόλας για να δεις τη διαφορά που κάνει το Κούλερ και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις τη μετατροπή


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Μάϊ 2015, 18:50:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
Καλησπέρα! Το Σάββατο που μας πέρασε έβαλα και εγώ το intercooler από Cupra! Συνολικά μου πήρε 7 ώρες γιατί το έκανα μόνος μου. Η αλήθεια είναι πως με δυσκόλεψε αρκετά η εφαρμογή του γιατί έχει πολύ λίγο χώρο από την τραβέρσα μέχρι το ψυγείο.

Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές! Στα χαμηλά έκοψε λίγο αλλά είναι κάτι που δεν με ενοχλεί γιατί έχει πολύ δύναμη. Στα ψηλά και ειδικότερα μετά της 4000rpm μου φαίνεται πως πηγαίνει πολύ καλύτερα και πραγματικά δεν νομίζω να είναι προκατάληψη!

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μετατροπή γιατί και οπτικά έχει αλλάξει (έχει γίνει πιο άγριο) και βλέπω αρκετή διαφορά στις υψηλές στροφές.

Το Σάββατο θα πάω να ανεβάσουμε και λίγο advance ακόμα στα ψηλά για να πάρω όσα μπορεί να δώσει το μαμά turbo!! Twisted evil


Φπε?? και τι πρόγραμμα έχεις??


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Μάϊ 2015, 19:16:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAD έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Καλησπέρα! Το Σάββατο που μας πέρασε έβαλα και εγώ το intercooler από Cupra! Συνολικά μου πήρε 7 ώρες γιατί το έκανα μόνος μου. Η αλήθεια είναι πως με δυσκόλεψε αρκετά η εφαρμογή του γιατί έχει πολύ λίγο χώρο από την τραβέρσα μέχρι το ψυγείο.

Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές! Στα χαμηλά έκοψε λίγο αλλά είναι κάτι που δεν με ενοχλεί γιατί έχει πολύ δύναμη. Στα ψηλά και ειδικότερα μετά της 4000rpm μου φαίνεται πως πηγαίνει πολύ καλύτερα και πραγματικά δεν νομίζω να είναι προκατάληψη!

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μετατροπή γιατί και οπτικά έχει αλλάξει (έχει γίνει πιο άγριο) και βλέπω αρκετή διαφορά στις υψηλές στροφές.

Το Σάββατο θα πάω να ανεβάσουμε και λίγο advance ακόμα στα ψηλά για να πάρω όσα μπορεί να δώσει το μαμά turbo!! Twisted evil


Φπε?? και τι πρόγραμμα έχεις??


Δεν έχω κάνει κάποια αλλάγη σε εισαγωγή (φιλτροχοάνη, ελεύθερο φίλτρο), μόνο εξάτμιση και Πρόγραμμα Overload


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Μάϊ 2015, 19:44:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενα πρωτο σταδιο χωρις i/c απλα παει μεχρι την μιση 4η,μετα βραζει,μολις βαλεις i/c καταλαβαινεις οτι εχεις αλλη μιση 4η και μια 5η Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2015, 12:44:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα...θα ηθελα να μαθω που ακριβως μπαινουν οι αποστατες στο κουλερ του κουπρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 74, 75, 76, 77  Επόμενη
Σελίδα 75 από 77

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2582s (PHP: 45% - SQL: 55%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on