PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Nέος κινητήρας για το 206, 1400 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 12:18:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι..θα περιμενουμε...δε γινεται αλλιώς...αλλα αμα ειναι 12,2...τι να πω..? θα απογοητευτω... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 12:47:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επικοινωνησα με την peugeot και μου εστειλαν mail με το οποίο με πληροφορούν πως ο εξοπλισμος των εκδόσεων 90hp παραμένει ώς έχει και στις εκδόσεις 75hp ενώ η επιτάχυνση του αυτοκινητου ειναι 12,8!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

απογοητευτηκα.... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 13:27:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

12,8"?????? Τι λενε μωρε...Τη μια ανακοινωνουν επισημα 12,2" κατι ακουγεται για 10,9" και τωρα αλλο καπελο??? Τστστς...Αν δεν το οδηγησουμε δεν θα μαθουμε την αληθεια...Quiz:Βρειτε τι 0-100 εχει το 206 1.4 16v και κερδιστε ενα 206!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 13:40:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχει ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής;;; Very happy Very happy
Κρίμα... Εγώ λέω γύρω στο 11,5
Αν κερδίσω θα το ήθελα σε μαύρο παρακαλώ και κατά προτίμηση την έκδοση RC...
Splat Splat Splat Splat


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 13:44:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι σωστα...ξεχασα να συμπληρωσω οτι το το 206 ειναι σε κλιμακα 1:18!!! Να δουμε τι αλλο θακουσουμε γιαυτο το μοτερ...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 13:55:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
επικοινωνησα με την peugeot και μου εστειλαν mail με το οποίο με πληροφορούν πως ο εξοπλισμος των εκδόσεων 90hp παραμένει ώς έχει και στις εκδόσεις 75hp ενώ η επιτάχυνση του αυτοκινητου ειναι 12,8!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

απογοητευτηκα.... Sad


αυτο τι σας λεει?
πανω που λυθηκε η διαφωνια για τα δισκοφρενα πισω τωρα μας λενε παλι για ταμπουρα...τι να πω...θα παρω ενα αμαξι που δε ξερω ουτε τον εξοπλισμο του ουτε τις επιδοσεις του ουτε τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 13:59:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτα...Υπαρχουν 2 εκδοχες του 206 1.4 16V. Oι σπορτιφ(XS) και οι πιο κυριλε (XT)...Οι σπορτιφ θα εχουν στανταρ δισκους παντου και πιο κοντο σασμαν και οι αλλες πισω ταμπουρα και πιο μακρυ σασμαν!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 14:06:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

!!!ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΟ XS ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ 90ΑΡΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΟΝΟ XS KAI QUICKSILVER...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 16:09:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα...η ελληνικη αντιπροσωπεια δεν ξερει τι της γινεται...αλλα λεει ο ενας αντιπροσωπος, αλλα λεει ο αλλος!!! Τις πληροφοριες μου τις πηρα απο επισημο εμπορο πεζο...Τι να πεις?!?!?


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 17:04:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά, περιμέντε να έρθει στην Ελλάδα, θα το μετρήσουν και θα μάθουμε!!

Όσο για το Clio, ποιο 10,2;;;;;;; Σε όλα τα Τεστ δεν έχει πέσει κάτω από 11,8sec!!!!! Το 1.6 Clio έχει 0-100 σε 10,2!!!

Επίσης σε παλιότερα ΤΕΣΤ, το 206 1.6 8V με τα 90 άλογα, έκανε 0-100 σε 11sec, άρα το 1.4 θα είναι πιο αργό σίγουρα.

Εμένα τα 12,2 μου φαίνεται εφικτό και πιο κοντά στην πραγματικότητα.


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 12:28:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oι τιμές των Peugeot 206 1,4 και 307 1,4 με τους 90 ίππους

Να σημειώσουμε ότι στην γκάμα του 206 παρεμένει ο κινητήρας των 1,4 λίτρων με τους 75 ίππους, κάτι που δεν ισχύει για το 307. Eιδικότερα και όσον αφορά τα επίπεδα εξοπλισμού το 206 διαθέτει την Color Line που περιλαμβάνει αερόσακους οδηγού-συνοδηγού, ABS, air condition, κεντρικό κλείδωμα, ηλεκτρικά παράθυρα εμπρός και ράδιοκασετόφωνο. Η έκδοση XS περιλαμβάνει στον εξοπλισμό της αυτόματο κλιματισμό, ηλεκτρικούς καθρέπτες, προβολείς ομίχλης και ράδιο CD.

Στην συνέχεια υπάρχει η έκδοση ΧS που περιλαμβάνει επιπλέον βελούδινη επένδυση, ενώ η έκδοση Roland Garros διαθέτει επιπλέον πλευρικούς αερόσακους, ηλεκτρικά παράθυρα πίσω και δερμάτινη επένδυση.

Οσον αφορά το 307 η έκδοση XR περιλαμβάνει αερόσακους οδηγού-συνοδηγού, πλευρικούς αερόσακους και αερόσακους οροφής, ABS, air condition, κεντρικό κλείδωμα, ηλεκτρικά παράθυρα εμπρός και ράδιo-CD. Η έκδοση ΧS περιλαμβάνει επιπλέον υπολογιστή ταξιδιού και ηλεκτρικούς καθρέπτες ενώ η έκδοση ΧΤ Premium αυτόματο κλιματισμό, ηλεκτρικά παράθυρα πίσω και βελούδινη επένδυση.

Αναλυτικά όλες οι τιμές των Peugeot 206 και 307 με τους 90 ίππους έχουν ως εξής:

Εκδοση Τιμή (ευρώ)
206 Color Line 1,4 3θ 12.180
206 Color Line 1,4 5θ 12.500
206 Color Line 1,4 SW 13.960
206 XT 1,4 5θ 13.260
206 Quiksilver 1,4 3θ 13.010
206 ΧS 1,4 3θ 13.210
206 ΧS 1,4 SW 14.790
206 Roland Garros 1,4 5θ 16.370
307 ΧR 1,4 3θ 14.250
307 ΧR 1,4 5θ 14.700
307 XS 1,4 3θ 14.990
307 ΧS 1,4 5θ 15.440
307 ΧΤ 1,4 5θ 15.440
307 ΧΤ Premium 1,4 5θ 16.470
307 Break XR 1,4 5θ 15.920


Πηγή: autotriti.gr


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 17:01:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Ρε παιδιά, περιμέντε να έρθει στην Ελλάδα, θα το μετρήσουν και θα μάθουμε!!

Όσο για το Clio, ποιο 10,2;;;;;;; Σε όλα τα Τεστ δεν έχει πέσει κάτω από 11,8sec!!!!! Το 1.6 Clio έχει 0-100 σε 10,2!!!

Επίσης σε παλιότερα ΤΕΣΤ, το 206 1.6 8V με τα 90 άλογα, έκανε 0-100 σε 11sec, άρα το 1.4 θα είναι πιο αργό σίγουρα.

Εμένα τα 12,2 μου φαίνεται εφικτό και πιο κοντά στην πραγματικότητα.


ρε σεις γιατι κολλατε στο να συγκρινετε αμαξια και μοτερ με το ποσο δινουν τα 0-100?ειναι λαθος αυτο.καταρχας για να εχουμε ενα καλο μετρο συγκρισης του ποσο αποδιδει ενα μοτερ κοιταμε τον χρονο για τα 1000μ.
πολλα αμαξια ειναι που ενω τα καταφερνουν καλα στο 0-100 μετα πεφτει η αποδοση τους και εχουν μικρη ταχυτητα εξοδου απο το 1000αρι.
τρανο παραδειγμα και το 206 1,4 75 που ενω οι μετρησεις το εδιναν απο 12,5-13,5 κατα καιρους (μετρια επιδοση αλλα οχι κακη) στο 1000αρι εβγαινε σε 34,5-35 sec με ταχυτητα εξοδου 142-145 χιλ-αποδοση κοντα στο 1,1 106 η fiat seicento και αντιθετα το 106 1,4 με 12,9'' το 1000αρι σε 33,5'' και ταχυτητα 153 χ.α.ω επιδοση κοντα σε ibiza 101 (32,9) και clio 1,4 (32,2)
και παλι το 1000αρι βεβαια δεν ειναι το απολυτο μετρο συγκρισης αφου στην τελευταια περπτωση οι 2 16v κινητηρες συνεχιζουν ναποδιδουν καλα μεχρι τα 190 χ.α.ω ενω το πεζο λαχανιαζει στα 175.

γιαυτο περιμενετε να δειτε την ολικη εικονα των επιδοσεων του αυτοκινητου οπως και τις ρεπριζ του (σημαντικο μετρο συγκρισης και αυτο)
απο τα περιοδικα.παντως μην ειμαστε υποκριτες...πλεον η αγορα 1,4 στην ελλαδα ειναι ασυμφορη.μικρη διαφορα τιμης απο 1,6 (μην πει κανεις οτι εχει 12,000 ευρω και δεν δινει αλλα 1000 να παρει κατι σαφως καλιτερο και να μην γκρινιαζει μετα η να ψαχνετε για να το βελτιωσει)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PEUGEOTAKIAS (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 106 XT 1.4 '92

Ένταξη: 04 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 20:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ DRIVE ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ 206 ΜΕ ΤΟΝ 16ΒΑΛΒΙΔΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ. ΛΟΙΠΟΝ, Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ. ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΗΣΤΙΚΑ ΟΤΙ ¨ ΤΟ ΝΕΟ 16ΒΑΛΒΙΔΟ ΜΟΤΕΡ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ¨. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΖΩΝΤΑΝΟ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ( ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ Twisted evil Twisted evil ) ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΡΟΧΟΙ 195/55 R15. ( ΧS ). ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΠΛΗΡΟΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΡΥΠΩΝ EURO 3 ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΥΘΜΙΣΤΕΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΟΙ ΤΟΥΣ ΡΥΠΟΥΣ ΤΟΥ EURO 4. ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ?? 12,2 ΓΙΑ ΤΑ 0-100 ( ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΝΤΟ Η ΤΟ ΜΑΚΡΥ ) ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΗ 178 KM/H.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 21:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαλια επιδοσεις λεμε !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 00:51:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως για καθε XS 1.4 16 V αντιστοιχει και ενα σετακι πισω δισκοφρενα!!! Cool Cool Cool Confused Confused Confused Confused Αυτη ειναι η μαγκια στην υποθεση!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 10:22:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτές οι επιδόσεις που γράφει το DRIVE, πρέπει να είναι οι εργοστασιακές μετρήσεις......
Αφού δεν ήρθε ακόμα στην Ελλάδα ο κινητήρας...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 11:07:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σας λυσω την απορια...Στο DRIVE εχω ενα φιλαρακι που δουλευει και ηταν παρων στη δοκιμη!!! Ο ιδιος οδηγησε ενα τριπορτο XS και οταν τον ρωτησα για τις εντυπωσεις του μου ειπε οτι δεν ηταν κατι το ξεχωριστο-με τα δεδομενα της κατηγοριας παντα-αφου σχεδον ολα τα μοτερ αποδιδουν απο 90ps και πανω...Ειχε ομως πολυ σωστες σχεσεις και η ροπη ηταν παρουσα παντου!!! Φρενα σαφως βελτιωμενα και σε αισθηση και αποτελεσματικοτητα!!! Οσο για τις επιδοσεις ειναι οι εργοστασιακες αλλα, βαση αισθησης μουπε οτι περιμενουν ενα 11,5" περιπου για την εκδοση XS τουλαχιστον!!! Οσο για το by-wire γκαζι σε καμια περιπτωση δεν δουλευει οπως το αντιστοιχο της VW που μονο αρνητικα σχολια εχει παρει!!! Εχει μια μικρη υστερηση που ειναι ομως αισθητη μονο απο ενα κατοχο 206!!! Α...εχει και καπως βελτιωμενη ποιοτητα γενικως!!! Οσον αφορα τα σχολια του περιοδικου βγαινουν απο τη "σουμα" 5-6 κειμενων διαφορετικων οδηγων και ο ενας απο αυτους αναλαμβανει το "ραβε-ξηλωνε"!!! Πολυ απλα (δεν ηθελε να το παραδεχτει ο φιλος μου) δεν ηταν και τοοοσο "γεναιοδωρη" (το πιασατε το υπονοουμενο!!!) η πεζο εξου και η μετριοτητα που γραφει στο αρθρο!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 11:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Να σας λυσω την απορια...Στο DRIVE εχω ενα φιλαρακι που δουλευει και ηταν παρων στη δοκιμη!!! Ο ιδιος οδηγησε ενα τριπορτο XS και οταν τον ρωτησα για τις εντυπωσεις του μου ειπε οτι δεν ηταν κατι το ξεχωριστο-με τα δεδομενα της κατηγοριας παντα-αφου σχεδον ολα τα μοτερ αποδιδουν απο 90ps και πανω...Ειχε ομως πολυ σωστες σχεσεις και η ροπη ηταν παρουσα παντου!!! Φρενα σαφως βελτιωμενα και σε αισθηση και αποτελεσματικοτητα!!! Οσο για τις επιδοσεις ειναι οι εργοστασιακες αλλα, βαση αισθησης μουπε οτι περιμενουν ενα 11,5" περιπου για την εκδοση XS τουλαχιστον!!! Οσο για το by-wire γκαζι σε καμια περιπτωση δεν δουλευει οπως το αντιστοιχο της VW που μονο αρνητικα σχολια εχει παρει!!! Εχει μια μικρη υστερηση που ειναι ομως αισθητη μονο απο ενα κατοχο 206!!! Α...εχει και καπως βελτιωμενη ποιοτητα γενικως!!! Οσον αφορα τα σχολια του περιοδικου βγαινουν απο τη "σουμα" 5-6 κειμενων διαφορετικων οδηγων και ο ενας απο αυτους αναλαμβανει το "ραβε-ξηλωνε"!!! Πολυ απλα (δεν ηθελε να το παραδεχτει ο φιλος μου) δεν ηταν και τοοοσο "γεναιοδωρη" (το πιασατε το υπονοουμενο!!!) η πεζο εξου και η μετριοτητα που γραφει στο αρθρο!!!


Εγώ σας το λέω και να το δείτε....
Με το που θα "σκάσει μύτη" το 16V στην Ελλάδα, θα κερδίσει 4-5 αλογάκια...
Στάνταρ.....
Στας Ευρώπας, είναι πιο αυστηροί σε θέματα καυσαερίων......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Νωε 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 26
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 19:07:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφηστε το ποια το ρημαδι να ερθει κ μετα λυσατε......


2 LOUD 4 U .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 20:03:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καϊμενο το 16v, μολις σκασει μητη εδω θα το αρπαξουμε απ'τα μουτρα!!

Τι κανεις εσυ εδω ρε??? Evil
Ποσα αλογα εχεις, πες ρε αλητη!!!
Ποσο εχεις 0-100!!
Εχεις πισω δισκους!!!!
ΞΕΡΝΑ ΤΑ ΟΛΑ ΡΕ ΣΚΛΟΥΛΙΚΙ!!!!!!!!!!

Very happy Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 8 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1495s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on