PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Kit Ανάρτησης APEX
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Οκτ 2002, 14:52:51    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Kit Ανάρτησης APEX Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λέει τίποτα ρε παιδιά; Γνωρίζει κανείς; Εχει κανείς εμπειρίες; Pugsang εσύ;

Ενδιαφέρεται ένας φίλος με Clio και μου άρεσε η τιμή.

Στοιχεία:

Προοδευτικά ελλατήρια + αμορτισέρ (περίπου τα ελλατήρια είναι 28% πιο σκληρά απο τα μαμά).

4cm μπροστά χαμήλωμα και 3-3,5 πίσω.

Τιμή 590 ευρώ + 45 ευρώ τοποθέτηση (τιμή μετρητοίς).



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Οκτ 2002, 15:22:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχουμε φορέσει στο saxo του κουμπάρου μου ενα σετακι τετοιο της apex.Εμενα σαν δοκίμιο άμεσης αντικατάστασης μπορώ να πω οτι μου άρεσε πολύ.Δεν είναι κάτι το εξωφρενικό αλλα εχει φοβερή ομοιογένεια..Εγω πάντως αν ήταν το 1.6 16V δεν θα το πέιραζα αναρτησιακά.Μου φαίνεται μια χαρα ετσι το clio.Αν ειναι 1.4 γιατι δεν βάζει αμορτισερ ελατήρια απο το 1.6?


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Οκτ 2002, 15:34:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι 1,6 16v και δεν του αρέσει η τώρα ανάρτηση.

Θεωρεί ότι του δίνει μια αίσθηση ανασφάλειας, ιδιαίτερα σε καμπές.

Επίσης φαίνεται ότι τον ενοχλεί το Rebound κάτι που φαντάζομαι ότι τα Apex θα είναι καλύτερα και από τα Bilstein.

Πάντως ενδέχεται να υπάρχει και ψιλοπρόβλημα διότι το αυτοκίνητο το πείρε μεταχειρισμένο (2 χρόνων) και παρ'ότι του βεβαίωσαν ότι φοράει νέα αμορτισέρ, παρ'όλα αυτά δεν είναι καθόλου ικανοποιημένος.

Επίσης ψάχνω και για Leda και μάλιστα τους έβαλα να ψάξουν και για 206!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Οκτ 2002, 16:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο Ellada έρχονται τα Leda με 1600 ευρώ!

Πάντως στο Site που είχα κοιτάξει η τιμή για το Clio ήταν γύρω στις 350.000 δρχ.

Από πού βρεθήκανε άλλες 200.000.... δέν ξέρω.

Υπάρχει για το 206 με τα ίδια χρήματα (μα καλά ταρίφα έχουν όλοι;)

Α! Η ανάρτηση είναι πλήρως ρυθμιζόμενη (για όσους δεν γνωρίζουν) με 24 κλικ!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2002, 08:04:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για το κιτ αυτό σκεφτόμουνα και εγώ! Βλέπεις μου έχει καρφωθεί να το χαμηλώσω κι άλλο!! Το ψάχνω και για τιμές και για απόδοση αλλά και για άνεση!


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Οκτ 2002, 07:56:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ξέρει κανείς κάτι περισσότερο παιδιά πέστε το γιατί λόγο ωραρίου, δυσκολεύομαι να ρωτήσω! Α! Τάσο αν τα βάλει ο φίλος σου θέλω εντυπώσεις Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 08:33:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν ρώτησα για Apex το sport kit (αμορτισέρ - ελατήρια) 4-4,5cm χαμήλωμα μαζί με τοποθέτηση 190.000δρχ (557euro).


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 08:49:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Λοιπόν ρώτησα για Apex το sport kit (αμορτισέρ - ελατήρια) 4-4,5cm χαμήλωμα μαζί με τοποθέτηση 190.000δρχ (557euro).



Καλή τιμή ε?

Αραγε το αντίστοιχο της H&R πόσο να κάνει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 11:31:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Επίσης ψάχνω και για Leda και μάλιστα τους έβαλα να ψάξουν και για 206!


Tάσο απ' όσο ξέρω Leda για 206 δεν υπάρχει δυστηχώς, γιατί και εγώ την είχα υπόψη μου για μένα, προ ελατηρίων Eibach. Στο site τους έχουν μόνο για 205, 306 και 106.

pezomania έγραψε:
Λοιπόν ρώτησα για Apex το sport kit (αμορτισέρ - ελατήρια) 4-4,5cm χαμήλωμα μαζί με τοποθέτηση 190.000δρχ (557euro).


Vini και Pezomania σαν τιμή είναι πολύ καλή. Σκεφτήτε ότι μόνο τα κίτρινα KONI που θέλω να βάλω εγώ κάνουν 600 Eυρώ. Για Bilstein δεν έχω ρωτήσει ακόμα.

Aπό άνθρωπο που έχει βάλει Apex (δεν είδα δυστηχώς το 206 του) και είδε το δικό μου χαμήλωμα μου είπε "Σιγά το χαμήλωμα, όπως ήταν, είναι"!!!!!!!!!! Kρίνεται από μόνοι σας.

Eμένα μου φαίνεται υπερβολικό πάντως περισσότερο χαμήλωμα από αυτό που έχουμε τώρα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 11:40:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Tάσο απ' όσο ξέρω Leda για 206 δεν υπάρχει δυστηχώς, γιατί και εγώ την είχα υπόψη μου για μένα, προ ελατηρίων Eibach. Στο site τους έχουν μόνο για 205, 306 και 106.


Ρώτησα απ'ευθείας στην ίδια την Leda γιατί όντως στο site δεν έχουν 206.
Το κίτ έχει.. πόσο έγραψα πιο πάνω;....α! 1600 ευρουδάκια! Τσάμπα.

Αν και για Leda αν τα είχα θα τα έδινα γιατί όντως λέει!




christhehealer έγραψε:
Aπό άνθρωπο που έχει βάλει Apex (δεν είδα δυστηχώς το 206 του) και είδε το δικό μου χαμήλωμα μου είπε "Σιγά το χαμήλωμα, όπως ήταν, είναι"!!!!!!!!!! Kρίνεται από μόνοι σας.

Eμένα μου φαίνεται υπερβολικό πάντως περισσότερο χαμήλωμα από αυτό που έχουμε τώρα.


Δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο αν είναι πολύ μεγάλο το χαμήλωμα τόσο, όσο η οδική συμπεριφορά. Αρκεί οι ρόδες να μην μπαίνουν στους θόλους

Επειδή όμως δεν τα έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να εκφέρω και άποψη. Ούτε μου περισέβουν 170.000 για να τα δοκιμάσω.

Πάντως όταν ρώτησα την Apex για το χαμήλωμα μου είπε 4cm μπορστά 3-3,5 πίσω.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 11:54:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:

Δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο αν είναι πολύ μεγάλο το χαμήλωμα τόσο, όσο η οδική συμπεριφορά. Αρκεί οι ρόδες να μην μπαίνουν στους θόλους


Mπαίνουν οι ρόδες στους θόλους. Aυτό το υπογράφω, αφού στο μέτρο που εγώ κινούμε οριακά. Mάλιστα σε στροφή όπου έκανα π@π@ριες και φρέναρα απότομα για να το γυρίσω, άκουσα τη ρόδα να βρίσκει στο φτερό. Shocked Shocked

Tι γίνεται όμως και δεν το έχουμε κοιτάξει καθόλου. Aυτή τη στιγμή η γωνία καμπέρ μας είναι αρνητική. Xαμηλώνοντας το υπερβολικά, η καμπέρ γίνεται θετική και το αυτοκίνητο γίνεται πολύ υποστροφικό από υπερστροφικό - ουδέτερο που είναι από τη μαμά ή με νορμαλ χαμήλωμα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 12:00:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι έχεις δίκιο με την γωνία κάμπερ. Δεν ξέρω αν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που να αλλάξει ριζικά την φιλοσοφία της ανάρτησης.

Υπάρχουν και άλλα που νομίζω ότι παίζουν ρόλο. Οπως το ότι αλλάζουμε μπροστά τα ελλατήρια, αλλά πίσω ενώ χαμηλώνει, στην ουσία μένει το ίδιο από μαλακότητα.

Μήπως πρέπει να ανοίξουμε ένα τοπικ για να τα συζητήσουμε όλα αυτά;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 12:50:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Μήπως πρέπει να ανοίξουμε ένα τοπικ για να τα συζητήσουμε όλα αυτά;


Mήπως να τα "χώσουμε" στο "Aνάρτηση" που ήδη έχουμε, για να μην χάνουμε την μπάλα;

Mε τον ρυθμό που βρίσκουμε τις όποιες πληροφορίες, σε λίγο κάποιος για να έχει μια πλήρη εικόνα για την ανάρτηση του 206 θα πρέπει να διαβάζει 5 μέρες Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked . Aς είναι τουλάχιστον συγκεντρωμένα όλα μαζί. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
seridim (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.4(8V) ΧΤ(2001)

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 290
Τόπος: ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 20:59:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
pezomania έγραψε:
Λοιπόν ρώτησα για Apex το sport kit (αμορτισέρ - ελατήρια) 4-4,5cm χαμήλωμα μαζί με τοποθέτηση 190.000δρχ (557euro).



Καλή τιμή ε?

Αραγε το αντίστοιχο της H&R πόσο να κάνει?


Vini όταν ρώτησα 2-3 ''βελτιωτές'' εδώ στη Θεσσαλονίκη μου είπαν μακριά από τα H&R. . Ο λόγος είναι απ΄ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα και των τριών ότι θεωρούνται μαλακά και δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις που έχει κάποιος προχωρώντας στην αλλάγή αυτή. Όμως όπως έχει προαναφερθεί η ''σκληρότητα'' εξαρτάται από τους κωδικούς. Αυτά που ρώτησα εγώ είχαν μοβ χρώμα.


Βελτιώνοντας το........"ΑΒΕΛΤΙΩΤΟ"

ANOTHER MEMBER OF K.R.T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Νοέ 2002, 18:46:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

seridim έγραψε:
Vini όταν ρώτησα 2-3 ''βελτιωτές'' εδώ στη Θεσσαλονίκη μου είπαν μακριά από τα H&R. . Ο λόγος είναι απ΄ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα και των τριών ότι θεωρούνται μαλακά και δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις που έχει κάποιος προχωρώντας στην αλλάγή αυτή. Όμως όπως έχει προαναφερθεί η ''σκληρότητα'' εξαρτάται από τους κωδικούς. Αυτά που ρώτησα εγώ είχαν μοβ χρώμα.


Παντως τα αμορτισερ που πηρα (Bilstein-PSS) τα οποια ειναι κιτ ηρθαν με ελατηρια H&R απο την Bilstein της Γερμανιας!



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Νοέ 2002, 18:57:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

seridim έγραψε:
Vini έγραψε:
pezomania έγραψε:
Λοιπόν ρώτησα για Apex το sport kit (αμορτισέρ - ελατήρια) 4-4,5cm χαμήλωμα μαζί με τοποθέτηση 190.000δρχ (557euro).



Καλή τιμή ε?

Αραγε το αντίστοιχο της H&R πόσο να κάνει?


Vini όταν ρώτησα 2-3 ''βελτιωτές'' εδώ στη Θεσσαλονίκη μου είπαν μακριά από τα H&R. . Ο λόγος είναι απ΄ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα και των τριών ότι θεωρούνται μαλακά και δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις που έχει κάποιος προχωρώντας στην αλλάγή αυτή. Όμως όπως έχει προαναφερθεί η ''σκληρότητα'' εξαρτάται από τους κωδικούς. Αυτά που ρώτησα εγώ είχαν μοβ χρώμα.



Eχεις δίκιο...τα έχω ακούσει και εγώ αυτά....
Απλά αναρωτιόμουν πόσο να κάνει? Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Νοέ 2002, 19:04:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια σιγουρα υπαρχουν διαφορετικοι τυποι ελατηριων H&R αρα μαλλον και διαφορετικη σκληροτητα. Το λεω αυτο διοτι ξερω για το κιτ αμορτισερ που πηρα (PSS) πως ειναι αρκετα σκληρα. Για να ερχονται λοιπον με HR ελατηρια μαλλον αυτα ειναι και σκληρα. Εκτος και αν εχουν κατασκευαστει μονο για αυτη την αναρτηση οποτε............



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Νοέ 2002, 20:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Ρε παιδια σιγουρα υπαρχουν διαφορετικοι τυποι ελατηριων H&R αρα μαλλον και διαφορετικη σκληροτητα. Το λεω αυτο διοτι ξερω για το κιτ αμορτισερ που πηρα (PSS) πως ειναι αρκετα σκληρα. Για να ερχονται λοιπον με HR ελατηρια μαλλον αυτα ειναι και σκληρα. Εκτος και αν εχουν κατασκευαστει μονο για αυτη την αναρτηση οποτε............


Eχω όλοκληρο το κατάλογο της H&R ...
Εχει ένα τύπο ελατηρίου sport και ένα τύπο αμορτισέρ coil over και ένα τύπο wheel spacer.

Μπορώ να σου δώσω και τους κωδικούς αλλά και όλα τα τεχνικά χαρακτηρηστικά από τον κατάλογο 2002... Wink

Πάντως η Peugeot με διαβεβαίωσε ότι τα H&R είναι λίγο ποιο σκληρά από τα EIBACH και κάθονται καλύτερα σε άλλα αμορτισέρ και όχι στα εργοστασιακά....

Οπότε μην ανησυχείς.... Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Νοέ 2002, 21:00:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Nikel έγραψε:
Ρε παιδια σιγουρα υπαρχουν διαφορετικοι τυποι ελατηριων H&R αρα μαλλον και διαφορετικη σκληροτητα. Το λεω αυτο διοτι ξερω για το κιτ αμορτισερ που πηρα (PSS) πως ειναι αρκετα σκληρα. Για να ερχονται λοιπον με HR ελατηρια μαλλον αυτα ειναι και σκληρα. Εκτος και αν εχουν κατασκευαστει μονο για αυτη την αναρτηση οποτε............


Eχω όλοκληρο το κατάλογο της H&R ...
Εχει ένα τύπο ελατηρίου sport και ένα τύπο αμορτισέρ coil over και ένα τύπο wheel spacer.

Μπορώ να σου δώσω και τους κωδικούς αλλά και όλα τα τεχνικά χαρακτηρηστικά από τον κατάλογο 2002... Wink

Πάντως η Peugeot με διαβεβαίωσε ότι τα H&R είναι λίγο ποιο σκληρά από τα EIBACH και κάθονται καλύτερα σε άλλα αμορτισέρ και όχι στα εργοστασιακά....

Οπότε μην ανησυχείς.... Wink Wink


Νικολα μου δεν ανησυχω απλα γιατι τα αμορτισερ ειναι κιτ και straight απ'την Γερμανια αρα κατι θα ξερουν που εβαλαν H&R ελατηρια. Παντως πληροφοριακα το ελατηριο ειναι σπαστο 2 σε 1 και το ενα εχει κωδ. 80-60-20 εννω το αλλο 150-70!



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Νοέ 2002, 04:10:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο χαμηλώνουμε την ανάρτηση, τόσο το camber γίνεται αρνητικότερο. Για περισσότερα ανέφεραν ο Μάκης και ο Πέτρος στο θέμα "Ανάρτηση: Τί πρέπει να προσέχουμε;".

Τα μωβ H&R θεωρούνται σκληρά και όχι μαλακά ελατήρια! Τα έβαλε ένας σε 307 1.6 και τα έβγαλε μετά από μία εβδομάδα γιατί του φάνηκαν πολύ σκληρά και κοπανούσαν. Βέβαια, απ'όσο ξέρω υπάρχουν τρεις διαφορετικοί τύποι H&R.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1602s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on