PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Festus
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Επισκέπτης 








ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 09:16:46    Θέμα δημοσίευσης: Festus Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποια ειναι η αποψη σας για τελικο festus.... θελω να μην κανει πολυ θορυβο και ο μηχανηκος μου μου την προτεινε...!
εχεισ κανεισ σας αποψη
Επιστροφή στην κορυφή
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 11:41:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αθορυβη η Festus??? Shocked Μπαααα... Ο πεζουλας μου "φοραει" universal Festus και ειναι θορυβωδες (ευχαριστα βεβαια... Twisted evil )!!! Τα custom ειναι συνηθως πιο αθορυβα, αλλα και παλι τα Festus ειναι απο τα πλεον θορυβωδη!!! Αν θες κατι καλο και σχετικα οικονομικο με καλο ηχο, αλλα να μην ξεσηκωνει, κοιτα προς L&W μερια!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 14:17:11    Θέμα δημοσίευσης: Re: Festus Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GBO206CC έγραψε:
ποια ειναι η αποψη σας για τελικο festus.... θελω να μην κανει πολυ θορυβο και ο μηχανηκος μου μου την προτεινε...!
εχεισ κανεισ σας αποψη


Λοιπόν φίλε πέτυχες διάνα !!!

Πριν απο δύο μήνες έβαλε κολητος με cc τελικό festus και πριν απο 1 μηνα εγω. Στον Δράκο (Αργυρούπολη) 170ευρώ με εγγύηση 5 ετη τελικό για 206 (όχι universal) με διάμετρο σωλήνας Φ50 και επιλογή απο 3 μπουκες (οβαλ,χειλάκι, κλασσική στρογγυλή).
Είμαστε και οι δύο πολύ ευχαριστημένοι και απο την αποδοση και απο τον ήχο του. Δεν κάνει φασαρία ούτε βαβούρα ένα ελάχιστο μπασάκι σχεδόν αμελητέο. Ισως η πιο αθόρυβη εξάτμιση που έβαλα ποτέ !
Επίσης μπορείς να αλλάξεις το και το μεσαίο και την σωλήνα σε 50αρα, με κόστος συνολικό με τελικό περίπου 300-310 ευρώ.
Προσωπικά στην συνιστώ αλλά δεν μπορώ να υποσχεθώ για την διάρκεια της . Very happy


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 14:37:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιτα να δεις... festus ειναι και τα δικα μας τελικα... και το αγωνιστικο και το δρομισιο...

το αγωνιστικο το στενο στο δρομο δεν ειναι και οτι καλυτερο διοτι ο θορυβος ειναι εξωφρενικος...
το δρομισιο ειναι και αυτο πολυ θορυβωδες αλλα καμια σχεση με το αλλο...
οποτε η festus δεν βγαζει μονο αθορυβα... αλλα εδω να πω πως τα δικα μας ειναι παραγγελια...

σκεφτομαι τωρα να παραγγειλουμε και ενα αλλο...τελικο... για κανα track day ή κανα dragster... μια σκετη σωληνα... Twisted evil Twisted evil

θα φτιαξουμε ολα τα τελικα χονευτα ωστε να αλλαζουν σε 10 λεπτα...
δεν μπορω να διανοηθω παντως το θορυβο με τη σωληνα, αφου ο μονο περιορισμος του ηχου, αν υπαρχει, θα ειναι απο τον καταλυτη... Laughing Laughing





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 14:49:58    Θέμα δημοσίευσης: Re: Festus Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GBO206CC έγραψε:
ποια ειναι η αποψη σας για τελικο festus.... θελω να μην κανει πολυ θορυβο και ο μηχανηκος μου μου την προτεινε...!
εχεισ κανεισ σας αποψη


Πολύ καλή επιλογή την είχα με άλλο αυτοκίνητο 3 χρόνια είναι ακρίβως σε αυτό που θέλεις Wink

Δεν κανω διαφήμιση εεε Very happy


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 14:52:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
θελω να μην κανει πολυ θορυβο


Για cc 1ου σταδίου ΦΠΕ είναι very GOΟD.
Θα σου πω μόνο ότι εγω και ο κολητός μου έχουμε δοκιμάσει την τελευταία πενταετία σε (ibiza,vts και 206) supersprint, bosal, grapnel, Παπαδόπουλο,Ποπαυ, Μαυροειδάκο και Δανιηλάτο μεσαία και τελικά καζανάκια.
Το πιο αθόρυβο είναι το festus για 206.

Του κουζμαν ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ και δεν έχουν σχέση με το νορμαλ-festus για 206 (είναι αλλού παπά ευαγγέλιο Very happy ).
Αν και συ γουστάρεις περισσότερο ήχο τότε ψάξε αλλού.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 15:22:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o αρης ο δρακος ειναι καλο παιδι αλλα οχι και ο τοπ μαστορας μη τρελαινεστε... τα φεστους εχουν 5χρονια εγγυηση απο οτι μου ειχε πει...
50αρα σωληνα δε λενε ολοι μακρυα????

παντως εκει βλεπεις τη διαφορα χειροποιητου με καστομ.
το φεστους 170 και 5 χροναι εγγυηση και το χειροποιητο κανα 90αρι με μπουκα και το οποιο οταν το εβαλα στο κορσα απο δρακο μετα απο 1,5 χρονο ειδα και αυτο που μου ειπε ο ιδιοσ οτι ΔΕΝ αντεχουν στο χρονο...το χειροποιητο αρχισε να κανει θορυβο στον 1,5χρονο και ενιωθα το αμαξι σα να ειχε μπουκωσει...λογικο αν σκεφτεις τι εχουν μεσα..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 16:11:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1ον Δεν είπε κανείς ότι ο Δράκος είναι τοπ μάστορας ή ότι δεν είναι.
2ον Ετυχε να υπάρχει η πρόσφατη εμπειρία οπότε και την αναφέρω.
3ον Ο Δράκος (άρης) μου είπε ότι η σωλήνα μεσα στο τελικό είναι 50αρα και ότι το ίδιο τελικό βάζουν σε όλα τα 206. Shocked
4ον Μου έδειξε τον κεραμοβάμβακα που έχει ως μόνωση το φεστους και ισχυρίστηκε ότι η αντοχή του είναι τεράστια ! γιαυτό και δίνουν 5 ετη εγγύηση.
5ον Προσωπικά εγω θα έβαζα supersprint αλλά 300-320 ευρω για τελικό είναι πολλά για την σημερινή τσέπη μου.
6ον Η εμπειρία των περισσοτέρων έχει δείξει ότι τα χειροποίητα αντέχουν από λίγους μήνες ως και 2 χρόνια πάνω-κάτω.
7ον Οι υπόλοιπες επώνυμες μάρκες που έψαξα για 206 (οχι universal) δηλαδή sebring, powerfull, remus, supersprint, L&W κοστίζουν από 250 ως 320 ευρώ.
8ον Οπότε η festus με 5 ετη εγγύηση (αν είναι πραγματική) είναι μια τίμια πρόταση για τα 170ευρώ της.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2004, 16:34:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Festus έχω βάλει κι εγώ φίλε μου και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Δεν κάνει πολύ φασαρία! Απλά έχει ένα διακριτικό μπάσο ήχο που μου αρέσει πολύ! Twisted evil
Εγώ στην εθνική ,που το έχω δοκιμάσει, ταξιδεύω πολύ άνετα με 120-130! Smile Άμα δεν θέλεις επώνυμο καζανάκι είναι μια αρκετά αξιόλογη πρόταση Wink Δεν είναι τελείως ελευθέρας για να κάνει τον απίστευτο και εκκωφαντικό θόρυβο Wink Δεν πήγα σε κάποιον μεταπωλητή τους αλλά κατευθείαν στα κεντρικά στο Μοσχάτο. Τιμή 180 Ευρώα
Άμα ενδιαφέρεσαι να περάσεις καμιά βόλτα τα στοιχεία τους είναι:

Κεντρικό: ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 296 ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Υποκατάστημα: ΙΛΙΣΟΥ 121 & ΘΕΡΜΟΠΥΛΩΝ
18345 ΜΟΣΧΑΤΟ (πλησίον NISSAN ΧΑΛΚΙΑΣ)
ΤΗΛ. 010 9419077 - FAX.010 9416295


Το κεντρικό στη Θησέως δεν δουλεύει πια. Ήταν σαν έκθεση. Rolling eyes
Το υποκατάστημα είναι σχετικά εύκολο να το βρεις.


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιούλ 2004, 08:06:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η πλάκα Μιχάλη είναι ότι αφου τα κεντρικά είναι στην γειτονιά μου περνάω και εγω απο κει και μου λέει το αφεντικό 200ευρω ακατέβατα. Την επόμενη μέρα πάει ο κολητός μου στον Δράκο και βάζει το ίδιο τελικό με 170ευρω με κάρτα !! Και μετά απο 2-3 βδομάδες το βάζω και γω 170ευρώ με κάρτα και ο Αρης που έχει το μαγαζί (Δράκος) μου λέει ''για πληρωμή με κάρτα πολύ φτηνά σου το έδωσε η γυναίκα μου 170 ευρώ''.

Very happy Very happy Very happy


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιούλ 2004, 09:04:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Η πλάκα Μιχάλη είναι ότι αφου τα κεντρικά είναι στην γειτονιά μου περνάω και εγω απο κει και μου λέει το αφεντικό 200ευρω ακατέβατα. Την επόμενη μέρα πάει ο κολητός μου στον Δράκο και βάζει το ίδιο τελικό με 170ευρω με κάρτα !! Και μετά απο 2-3 βδομάδες το βάζω και γω 170ευρώ με κάρτα και ο Αρης που έχει το μαγαζί (Δράκος) μου λέει ''για πληρωμή με κάρτα πολύ φτηνά σου το έδωσε η γυναίκα μου 170 ευρώ''.

Very happy Very happy Very happy


Μάλλον το έχει σύστημα να λέεί ότι το έδωσε φθηνότερα από όσο έχει...
Όπως και να έχει,είναι τίμια λύση,με όμορφο θόρυβο και 5ετή εγγύηση.Εμένα όταν μου την έβαλε (την εξάτμιση... Laughing ),μου είπε ότι αν δεν μου αρέσει από ήχο,θα έβαζε πάλι την παλιά.Πήγαμε μια βόλτα,την δοκιμάσαμε και ακουγόταν αρκετά καλά.Υπ'όψιν,ότι με το πέρασμα του χρόνου ο ήχος γίνεται πιο μπάσος και λίγο πιο έντονος.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιούλ 2004, 20:35:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ περιεργα μου ακουγονται αυτα που λετε για τα Festus!!! Shocked Το δικο μου γιατι κανει περισσοτερο θορυβο απο αρκετα αλλα που αναφερθηκαν παραπανω??? Confused Ειναι ενα universal Festus με 10αρα μπουκα!!! Καπου παραπανω διαβασα οτι δεν ειναι τελειως ελευθερας και θα διαφωνισω!!! Ειναι αδυνατο να κανει τον θορυβο που κανει και να μην ειναι τελειως ελευθερο...Οσοι εχουν μπει στον πεζουλα μου λενε κατευθειαν οτι το τελικο κανει αρκετο θορυβο (ασχετα αν τους αρεσει η οχι...)!!! Ο πεζουλας μου δεν εχει μεσαιο (οπως και τα 206 1.4 8ν), αλλα δε νομιζω να κανει τοσο μεγαλη διαφορα αυτη η λεπτομερεια!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιούλ 2004, 23:54:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kouzman έγραψε:
δεν μπορω να διανοηθω παντως το θορυβο με τη σωληνα, αφου ο μονο περιορισμος του ηχου, αν υπαρχει, θα ειναι απο τον καταλυτη... Laughing Laughing


Απαίσιος ο θόρυβος αυτός... Puke right Τον άκουσα από το Suzuki Swift του Φωτεινέλη στο 2o Face 2 Face Evil

Εγώ προσωπικά αντί για festus και ιστορίες, θα προτιμήσω να βάλω κάτι σε Supersprint ή Remus... Cool Για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο!!!

Α! Η 5ετής εγγύηση της festus, τι περιλαμβάνει? Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 13:16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νεότερα απο την φεστους ... λίγα σκασιματάκια στα κατεβάσματα.
Λόγω 50αρη σωλήνα εντός του τελικού πιστεύω ότι ''χάνει'' στην άμεση απόκριση του γκαζιού στις χαμηλές στροφές. Confused
Ομως με εκνευρίζει το ελαφρύ τρέμολο που νιώθω όταν είμαι στο ρελαντί. Evil


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 13:26:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Νεότερα απο την φεστους ... λίγα σκασιματάκια στα κατεβάσματα.
Λόγω 50αρη σωλήνα εντός του τελικού πιστεύω ότι ''χάνει'' στην άμεση απόκριση του γκαζιού στις χαμηλές στροφές. Confused
Ομως με εκνευρίζει το ελαφρύ τρέμολο που νιώθω όταν είμαι στο ρελαντί. Evil


50αρη? στανταρ θα χανει...τι αλλο εχει το αμαξι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 13:26:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Ο πεζουλας μου δεν εχει μεσαιο (οπως και τα 206 1.4 8ν), αλλα δε νομιζω να κανει τοσο μεγαλη διαφορα αυτη η λεπτομερεια!!!


Νομίζω πως αυτό δεν είναι απλά ασήμαντο, αλλά η αιτία για τον υπερβολικό θόρυβο που αναφέρεις. Το μεσαίο κάνει την διαφορά στον ήχο (στις περισσότερες των περιπτώσεων)...


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 16:52:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Νεότερα απο την φεστους ... λίγα σκασιματάκια στα κατεβάσματα.
Λόγω 50αρη σωλήνα εντός του τελικού πιστεύω ότι ''χάνει'' στην άμεση απόκριση του γκαζιού στις χαμηλές στροφές. Confused
Ομως με εκνευρίζει το ελαφρύ τρέμολο που νιώθω όταν είμαι στο ρελαντί. Evil



o 50 σωληνας μηπως ειναι απεξω και απομεσα ειναι οκ???
σε θορυβο εχει αυξηθει?
ειμαι ετοιμος να παω και εγω....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 23:18:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
netblaster έγραψε:
Ο πεζουλας μου δεν εχει μεσαιο (οπως και τα 206 1.4 8ν), αλλα δε νομιζω να κανει τοσο μεγαλη διαφορα αυτη η λεπτομερεια!!!


Νομίζω πως αυτό δεν είναι απλά ασήμαντο, αλλά η αιτία για τον υπερβολικό θόρυβο που αναφέρεις. Το μεσαίο κάνει την διαφορά στον ήχο (στις περισσότερες των περιπτώσεων)...


Το ξερω οτι παιζει ρολο το μεσαιο, αλλα εχω ακουσει και 206 1.4 8ν χωρις μεσαιο με μπουρι σαν το δικο μου και δεν εκανε τοσο πολυ!!! Γιαυτο μου κανει εντυπωση... Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 07:45:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
TONY PAP έγραψε:
Νεότερα απο την φεστους ... λίγα σκασιματάκια στα κατεβάσματα.
Λόγω 50αρη σωλήνα εντός του τελικού πιστεύω ότι ''χάνει'' στην άμεση απόκριση του γκαζιού στις χαμηλές στροφές. Confused
Ομως με εκνευρίζει το ελαφρύ τρέμολο που νιώθω όταν είμαι στο ρελαντί. Evil



o 50 σωληνας μηπως ειναι απεξω και απομεσα ειναι οκ???
σε θορυβο εχει αυξηθει?
ειμαι ετοιμος να παω και εγω....


Στα κεντρικά festus στο Μοσχάτο που είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι έχουν ένα τελικό για το 206 μας. Αφου το έβαλα 170 στον ''Δράκο''αντι 200 στα κεντρικά(!) έμαθα ότι βάζουν 48 ή 50 σωλήνα εντός του τελικού. Μάλιστα μου είπαν ότι ''άμα αλλάξεις εκκεντροφόρους, χταπόδι κλπ δεν χρειάζεται να αλλάξεις τελικό σε καλύπτει αυτό''. Τότε με έζωσαν τα φίδια...
Σκέφτομαι να το αλλάξω καθώς νιώθω ότι μερικές φορές δεν έχω ''σωστή συμπίεση''.
Αμα το θέλεις να στο πουλήσω είναι 3μηνών και έχει εγγύηση 5 χρόνων!


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 08:32:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατι τετοια κανει ο δρακος ..........και μετα αντε να τον εμπιστευτεις
εγω θα το παρω μεσω του μηχανικου μου και θα βαλω τον ιδιο να του το παει γιανα ειμαι σιγουρος οτι δε θα βαλει οτι του ξεμεινε..........
ισως να του το πας πισω???

τελικα απο θορυβο πως το βλεπεις μετα απο τοσους μηνες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1557s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on