PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - Στήσιμο
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sayras (Βασιλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.6 XSi 16V

Ένταξη: 23 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: IOANNINA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιούν 2004, 11:37:16    Θέμα δημοσίευσης: 307 - Στήσιμο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ 307 ΤΡΙΠΟΡΤΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΜΕ ΚΟΝΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΚΑΙ VENTOYRA 4,5cm. ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΚΑΙ PILOT SPORT 205/55/16. TO ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΡΙΒΕΙ...ΤΡΕΝΟ!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ... ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ....


Sayras
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikapos 
Μέλος
Μέλος


rallye - 307

Ένταξη: 15 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούν 2004, 07:54:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστούμε για το τιπ, εμεις με τα 307!

πάντως ειδικά τα 205/55/16 τα θεωρώ επιβεβλημένη αλλαγή από τα 195/65/15. Ζάντες 16άρες σιδερένις παίζουνε?


pour que l' automobile soit toujours un plaisir
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούν 2004, 10:15:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nai iparxoun siderenies 16ares !!
ta XSI exoun 16 rezerva siderenia!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούν 2004, 22:16:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στήσιμο στο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πΕτΡοS έγραψε:

4.5 εκατοστα δεν ειναι πολύ...?


Τα 307 εχουν μεγαλυτερη διαδρομη αναρτησης, αρα και σε σχεση με τα 206 "αντεχουν" και μεγαλυτερο χαμηλωμα χωρις προβληματα!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sayras (Βασιλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.6 XSi 16V

Ένταξη: 23 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: IOANNINA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2004, 10:21:51    Θέμα δημοσίευσης: Στησιμο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα σωληνακια υψηλης κανουν πολυ καλη δουλεια και παντα εχεις το ιδιο φρενο καθως δεν υπαρχει συστολη-διαστολη στα σωληνακια. Κοστιζουν περιπου 170 Ευρω. Οσο για το στησιμο 4,5 ποντοι ειναι οτι πρεπει και το αυτοκινητο στριβει πολυ καλα. Κοστος περιπου 220 ευρω. Το XSi εχει ετσι και αλλιως 16αρες αλουμινιου απο την "μανα του". Ολα τα παραπανω βοηθουν πολυ οσους κινουνται αρκετα γρηγορα και ειναι αλλαγες που χρειαζονται. Επισης το χαμηλωμα κανει και το αυτοκινητο πιο ομορφο.


Sayras
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jtheogr (John)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.6 16V

Ένταξη: 08 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2004, 10:48:37    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στήσιμο στο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sayras έγραψε:
Cool ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ 307 ΤΡΙΠΟΡΤΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΜΕ ΚΟΝΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΚΑΙ VENTOYRA 4,5cm. ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΚΑΙ PILOT SPORT 205/55/16. TO ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΡΙΒΕΙ...ΤΡΕΝΟ!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ... ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ....


Ενδιαφέρομαι να μάθω για το κόστος των παραπάνω γιατί το δικο μου 307 είναι μαμα και είναι λίγο βάρκα.Για τα λάστιχα διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις, έχω δοκιμάσει πολλά και απο τα FIRESTONE SZ240 έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος οχι σε 307 αλλά σε 306 1.6 16ν.
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sayras (Βασιλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.6 XSi 16V

Ένταξη: 23 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: IOANNINA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2004, 11:02:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΑ MICHELIN ΠΑΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΙΚΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ. ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΜΕ ΕΛΑΤΗΡΙΑ VENTURA ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑΤΑ ΕΧΧΩ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΙΔΙΑ PEUGEOT. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟ 307 ΣΤΡΙΒΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ RALLYE KAI 205 ΑΛΛΑ ΤΟ 307 ΣΤΡΙΒΕΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΟΝΙΟΥ. ΛΙΓΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΘΕΛΕΙ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΣΚΟΥΠΑ GREEN ΚΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΗ REMUS ΦΤΑΝΕΙ ΤΑ 125 ΑΛΟΓΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ AUTO MOTO AND SPORT. EΓΩ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.


Sayras
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2004, 19:18:58    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στήσιμο στο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
πΕτΡοS έγραψε:

4.5 εκατοστα δεν ειναι πολύ...?


Τα 307 εχουν μεγαλυτερη διαδρομη αναρτησης, αρα και σε σχεση με τα 206 "αντεχουν" και μεγαλυτερο χαμηλωμα χωρις προβληματα!!! Wink


Μεγαλύτερη διαδρομή μόνο ?
Βλεπω το 307 του αδελφού και είναι σαν 4Χ4 συγκριτικά με το xousou1.6 .
Το κενό απο το λάστιχο(195/65-15 παρακαλώ) εώς το φτερό είναι τεράστια Shocked


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2004, 20:42:45    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στήσιμο στο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gskarmou έγραψε:
Μεγαλύτερη διαδρομή μόνο ?
Βλεπω το 307 του αδελφού και είναι σαν 4Χ4 συγκριτικά με το xousou1.6 .
Το κενό απο το λάστιχο(195/65-15 παρακαλώ) εώς το φτερό είναι τεράστια Shocked


Το μεγάλο κενό στον θόλο, είναι χαρακτηρηστικό της σχεδίασης όλων των νέων μοντέλων της Peugeot......
Και τα πρώτα 206 που εμφανίστηκαν, είχαν το ίδιο "κενό", που αργότερα διορθώθηκε......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jtheogr (John)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.6 16V

Ένταξη: 08 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2004, 09:51:59    Θέμα δημοσίευσης: Στήσιμο 307 1.6 16V Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εβαλα 17αρα ζάντα 205/50/17 Continental SportContact2 οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, οταν στρωθούν τα λάστιχα θα σας πώ περισσότερα.
Για την τιμή θα σας πω απλά οτι πήρα τις ζάντες και τα λάστιχα 200 ευρώ φθηνότερα απο ότι έκαναν οι ζάντες απο την PEUGEOT. http://www.peugeot.gr/accessories/details.php?model=307&category=Σχεδίαση%20εξωτερικού&subcategory=Ζάντες&item=322
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2004, 22:32:05    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στήσιμο στο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
πΕτΡοS έγραψε:

4.5 εκατοστα δεν ειναι πολύ...?


Τα 307 εχουν μεγαλυτερη διαδρομη αναρτησης, αρα και σε σχεση με τα 206 "αντεχουν" και μεγαλυτερο χαμηλωμα χωρις προβληματα!!! Wink


Ούτε στο όνειρο σου!!! Cool

Τουλάχιστον πίσω το 206 με την παραδοσιακή ανάρτηση έχει πολύ μεγαλύτερες διαδρομές από το 307 με τον άξονα.

307 έχει η μάνα μου και όταν πέσεις σε εγκάρσιο χαντάκι κοπανάει τρελλά εκεί που το 206 περνάει σαν να μην υπάρχει τρύπα΄ Laughing


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Νοέ 2004, 01:26:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στήσιμο στο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jtheogr έγραψε:
....FIRESTONE SZ240 έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος οχι σε 307 αλλά σε 306 1.6 16ν.
Ευχαριστώ

306 1,6 16V ?????? παλιομετατροπή μου μυρίζει...




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Νοέ 2004, 01:30:19    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στήσιμο στο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
netblaster έγραψε:
πΕτΡοS έγραψε:

4.5 εκατοστα δεν ειναι πολύ...?


Τα 307 εχουν μεγαλυτερη διαδρομη αναρτησης, αρα και σε σχεση με τα 206 "αντεχουν" και μεγαλυτερο χαμηλωμα χωρις προβληματα!!! Wink


Ούτε στο όνειρο σου!!! Cool

Τουλάχιστον πίσω το 206 με την παραδοσιακή ανάρτηση έχει πολύ μεγαλύτερες διαδρομές από το 307 με τον άξονα.

307 έχει η μάνα μου και όταν πέσεις σε εγκάρσιο χαντάκι κοπανάει τρελλά εκεί που το 206 περνάει σαν να μην υπάρχει τρύπα΄ Laughing


Και σαφώς το 307 έχει μεγαλύτερη ελευθερία αρθρωσης απο το 206. Όσο για το κοπάνημα.... Ημιακαμπτος οπίσθιος άξοπνας και όχι all time classic υστερούντες βραγχίονες με ραβδους στρέψης.




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Νοέ 2004, 19:29:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια όσον αφορά το στήσιμο του 307 , έχω βάλει αϊμπαχ 3,5 με ανάρτηση χειροποίητη και διάσταση ελαστικού 215/45/17 , το αυτοκίνητο είναι τρένο!! Μου έχει πειράξει και λίγο τα καμπερ εκεί που πήγα και είναι jet !! Smile
Θα κανονίσουμε καμια συνάντηση να κατέβουμε λιμανάκια ?? Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 20:21:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξηγησέ μας λιγάκι το χειροποίητη αναρτηση...




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 21:43:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NIKO ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡ ΑΝΑΡΤΗΣΗ???????????????????? Evil

μιλωντας και συνοδηγωντας με μελος του κλαμπ που εχει βαλει την πεζο σπορτ την απλη λυση -610ευρω- με ραβδους20αρες και 21αντιστρ. πισω διαπιστωσα οτι το προβλημα με το 206 και το δικο του παραμενει και μαλιστα χειροτερο....
ο κωλος δεν παει πουθενα δεν αντιδρα δεν δειχνει καμια διαθεση να μιμηθει το ραλλυ το αυτοκινητο.... αντιθετα πεταει μουτρα... μηπως εχεις καμια αποψη? εγω προσωπικα πιστευω οτι θελει καμπερωμα εμπρος μεσω ακρων παζο σπορτ... τι λες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2004, 09:09:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πανούλη έχει PM...




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
307cc alu 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.6 (16V) CC (2004)

Ένταξη: 04 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 229

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2004, 16:25:25    Θέμα δημοσίευσης: Eλατήρια χαμηλώματος για 307cc 1.6 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα παίδες. Καινούργιος στο forum με ένα 307cc 1.6. Θα ήθελα να μου πει αν ξέρει κανείς, για ελατήρια χαμηλώματος (μάρκα - κόστος) γιατί το CC αν το δείτε πιo προσεκτικά το εμπρός του μέρος είναι σηκωμένο γύρω στους 5 πόντους από το πίσω. Επειδή δεν θα ήθελα να αλλάξω τα μαμίσια αμορτισέρ για την ώρα, τι προτείνετε ;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2004, 23:35:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου poliths , κρατάς το κέλιφος την μαμας ανάρτησης και αλλάζουν όλα τα υπόλοιπα , είχε 400 e και είναι τύπου koni και με ένα προοδευτικό ελατήριο eibach, ;έφτασα στο κοστούμι των 650 e . Cool και το αυτοκίνητο μπαίνει πάρα πολύ καλα, δεν είναι καθόλου σκληρό και έχει αποκτήσει ουδέτερη συμπεριφορά .. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2004, 04:15:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsikis έγραψε:
Φιλε μου poliths , κρατάς το κέλιφος την μαμας ανάρτησης και αλλάζουν όλα τα υπόλοιπα , είχε 400 e και είναι τύπου koni και με ένα προοδευτικό ελατήριο eibach, ;έφτασα στο κοστούμι των 650 e . Cool και το αυτοκίνητο μπαίνει πάρα πολύ καλα, δεν είναι καθόλου σκληρό και έχει αποκτήσει ουδέτερη συμπεριφορά .. Smile


Αρα μήπως εννοείς ανακατασκευή των υπαρχόντων αμορτισές ? Και αν ναι ποιος εγγυάται την αντοχή τους σε τεζαρισμένη χρήση ? Μιλάμε για ένα κομμάτι της ανάρτησης το οποιο δεν παίζουμε γιατί πολύ απλα αν διαλύσει στον δρόμο τα γαμ)^$@!#)$!@# και ψόφησε και αντε και καλά χωράφια..




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 1 από 17

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1949s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on