PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

To 207 τρελαθηκε!!
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 21:30:57    Θέμα δημοσίευσης: To 207 τρελαθηκε!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας,ειναι πρωτη φορά που γράφω εδώ μέσα αλλά μου συμβαίνει κατι στο 207 μου που δεν βγάζει ακρη κανένας!
όταν σβήνω τη μηχανή αρχιζουν και αναβοσβήνουν τα φώτα και πηγαίνουν πάνω κάτω οι υαλοκαθαριστήρες για κανα 30 δευτερόλεπτα!!!!!
Το πήγα στην PEUGEOT και αρχικά μου είπαν ότι ίσως ειναι το bsi ,ίσως η ασφαλειοθήκη ισως το ενα ισως το άλλο αλλα εδω και δυο εβδομάδες που το ψάχνουν δεν έχουν βρει τιποτα!Σήμερα μου είπαν κάτι για την πλεξουδα αλλα και πάλι δεν είναι σιγουροι!!Σε όσους ηλεκτρολόγους το πήγα πρώτη φορά το βλέπουν!Υπάρχει κάποιος που να το εχει συναντήσει ή εχω πεσει στην περίπτωση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 21:38:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα φίλε μου.

Η λύση είναι εδώ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 21:43:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαχαχα στο τέλος εκει θα καταλήξουμε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:00:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Καλησπέρα φίλε μου.

Η λύση είναι εδώ
Laughing Laughing Laughing

tsimis έγραψε:
Καλησπέρα σας,ειναι πρωτη φορά που γράφω εδώ μέσα αλλά μου συμβαίνει κατι στο 207 μου που δεν βγάζει ακρη κανένας!
όταν σβήνω τη μηχανή αρχιζουν και αναβοσβήνουν τα φώτα και πηγαίνουν πάνω κάτω οι υαλοκαθαριστήρες για κανα 30 δευτερόλεπτα!!!!!
Το πήγα στην PEUGEOT και αρχικά μου είπαν ότι ίσως ειναι το bsi ,ίσως η ασφαλειοθήκη ισως το ενα ισως το άλλο αλλα εδω και δυο εβδομάδες που το ψάχνουν δεν έχουν βρει τιποτα!Σήμερα μου είπαν κάτι για την πλεξουδα αλλα και πάλι δεν είναι σιγουροι!!Σε όσους ηλεκτρολόγους το πήγα πρώτη φορά το βλέπουν!Υπάρχει κάποιος που να το εχει συναντήσει ή εχω πεσει στην περίπτωση?
Εγω θα λεγα αν εχεις κανα γνωστο με το ιδιο αμαξι, να τα παρετε και τα 2 στο συνεργειο, να βαλεις τον εγκεφαλό του στο δικό σου για δοκιμή. Μονο να ανoιξεις τον διακοπτη βεβαια και να τον ξανακλεισεις, γιατι μπροστά δεν παιρνει ετσι κ αλλιώς λόγω immobilizer. Στο συνεργειο θα ξερουν φανταζομαι και τα μυστικά για να μην περασουν τα χλμ απο το ένα αστο αλλο κλπ. Επίσης το ιδιο μπορεις να κανεις και για το bsi, εκτος και αν εχουν αυτοι κανα που να καθεται.
Κατι αλλο, εχεις αντικαταστησει καμια λαμπα με led?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:10:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έβαλαν bsi απο ένα άλλο που είχαν εκεί και έκανε τα ίδια...Και άλλη ασφαλειοθηκη εβαλαν αλλα τζίφος....Αυτό με τα χλμ που λες μάλλον δεν το ήξεραν και εκει που ειχα 65.000 μου βγάζει 150.000,οπότε έχω κι άλλο θέμα να λυσω!Και σήμερα μου λένε αφου δεν μπορουμε να βρουμε τι εχει, να αλλαξεις πλεξούδα....1900 ευρω η καινουρια μου ειπε και μου ήρθε λιποθυμία!!!!!
Κι όσο για το τελευταίο,όχι δεν έχω αντικαταστήσει καμία λάμπα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:17:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsimis έγραψε:
Έβαλαν bsi απο ένα άλλο που είχαν εκεί και έκανε τα ίδια...Και άλλη ασφαλειοθηκη εβαλαν αλλα τζίφος....Αυτό με τα χλμ που λες μάλλον δεν το ήξεραν και εκει που ειχα 65.000 μου βγάζει 150.000,οπότε έχω κι άλλο θέμα να λυσω!Και σήμερα μου λένε αφου δεν μπορουμε να βρουμε τι εχει, να αλλαξεις πλεξούδα....1900 ευρω η καινουρια μου ειπε και μου ήρθε λιποθυμία!!!!!
Κι όσο για το τελευταίο,όχι δεν έχω αντικαταστήσει καμία λάμπα!!
Confused Την καναν τη μαλ***α δλδ, δεν νομιζω οτι μπορουν να σου επαναφερουν τα χλμ. και θα πρεπει να απαιτησεις να γινει κατι τετοιο, γιατι καποια στιγμη αν θες να το πουλησεις? Εκτος και αν εμπλακει ηλεκτρονικός/προγραμματιστης σαν αυτους που βαζουνε οι μαντραδες για να κατεβασουν χλμ! αλλα αυτο ειναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ προβλημα.
Κατα τα αλλα, αλλαγη εγκεφαλου δεν προτειναν? Ή δεν εμπλεκεται ο εγκεφαλος στο θεμα αυτό? Παντως δεν θα εχανες κατι πιστευω εκτος και αν το εχουν κανει ηδη...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην αρχή ελεγαν για αλλαγή του bsi αλλα αφού έβαλαν απο άλλο αυτοκίνητο και έκανε τα ίδια το απέκλεισαν!Αυτό με τα χλμ όντως δεν πρέπει να το αφήσω έτσι και αυριο που θα παω να το πάρω θα τους το πω οτι ειναι δικο τους θέμα και να κοψουν το κεφάλι τους να τα επαναφέρουν!!Το θέμα είναι οτι δεν μπορούν να βρουν απο που προέρχεται όλο αυτο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:25:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μου ειπες, δοκιμαστική αλλαγη εγκεφάλου δοκίμασαν?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:26:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι δεν το δοκίμασαν αυτο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:29:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως να το δοκιμαζατε, να αποκλειστει και αυτο? Γιατι απο δοκιμες δεν εχεις πολλες επιλογες ακομη.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:35:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτοί το μόνο που έκαναν ήταν να κάνουν update σε όλα τα συστήματα και συνεχεια έβγαζε σφάλματα στο τιμόνι,στα φώτα ,στα φλας κλπ κλπ τα οποία τα έσβηναν και ξανα εμφανιζόταν κοκ.Ξέρω οτι μένω από επιλογές γι αυτο απευθύνομαι εδω μπας και βγάλουμε καμια ακρη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 23:58:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπαταρία άλλαξες;


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 00:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχεις συνεγερμο?κ η μπαταρια σου ειναι οκ?


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 00:08:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η μπαταρία είναι μια χαρα.
Συναγερμό έχω !Λέτε να το προκαλει όλο αυτό ο συναγερμός?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 00:23:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπαταρια δοκιμασε αλλη και κλεισε το συναγερμο εντελως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 08:18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μεγαλα πνευματα συναντιουντε... Laughing πρωτα βλεπεις μπαταρια,οπωσδηποτε.δοκιμασε απο καποιον φιλο σου.αν αποκλεισεις το θενα μπαταρια,απενεργοποιησε το συνεγερμο σου.


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 09:01:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως έχεις φώτα xenon?? Γιατι συνήθως ο μετασχηματιστής μ@λ@κ....ται οταν ειναι κοντά στον εγκέφαλο!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tsimis (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 16V

Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 12:28:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα θα το πάρω πισω το αυτοκίνητο και από Δευτέρα θα το πάω αλλου και θα τα δω όλα όσα μου είπατε!
Ευχαριστώ για τη βοηθεια και όποιος έχει κατι επιπλέον εδώ ειμαστε!!! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 16:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλος το επαθε αυτο σε 206 rc οταν εβαλε ξενον.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 17:17:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παντως τα εχω 6 χρονια,πισω απο το φαναρι,διπλα στη μπαταρια κ δε μου εχει κανει τπτ!λες αν τα βγαλω απο εκει να παρω καμια 10αρια αλογα ακομα??? Laughing Laughing


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2229s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on