PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σύστημα διεύθυνσης
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:03:12    Θέμα δημοσίευσης: Σύστημα διεύθυνσης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλους...

Έχω ένα 206 gti 1.6 εδώ και 3 μήνες καιτο μόνο πράγμα που με ενοχλεί είναι ότι το τιμόνι του δέν είναι άμμεσο!!!

Θέλωντας να πώ ότι πχ σε σχέση με το αμάξι του father nissan primera p11
του οποίου το τιμόνι καρτίζει να το πώ έτσι δηλ είναι άμμεσο η παραμικρή κίνηση είναι απόλυτη και γρήγορη πχ στην αποφυγή μιας λακούβας σε σχέση με το 206 όπου πρέπει να στρίψείς το τιμόνι αισθητά παραπάνω!!!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μικρήνουμε πχ κάτι για να το πετύχουμε αυτό να καρτίζει λίγο να είναι απόλυτο???

Ξέρω οτι η λογική διαφορά τους είναι οτι το 206 είναι πόλης ενώ το primera ταξιδιάρικο σχετικά....!!

Και κάτι ακόμα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όταν το αυτοκίνητο πέφτει σε λάκούβα και το τιμόνι παίρνει αισθητά κλίση???
Και δεν μιλάω για τεράστια λακούβα ούτε οτι πέφτω συνέχεια μέσα απλώς το έχω παρατηρήσει έντονα αυτές τισ 3 4 φορές που έχει γίνει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 12:39:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσέκαρε ευθυγράμμιση για αρχή.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 12:57:38    Θέμα δημοσίευσης: lionheart Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οτι θέλει ευθυγράμμηση το ξέρω φένεται
αλλά δεν λεω γιατι το αμάξι πάει ελάχιστα στραβα..
αλλά γιατι σε λακούβα χάνεις το τιμόνι???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 14:09:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα χλμ έχει; Τσέκαρε ημίμπαρο/ακρόμπαρο.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 14:17:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλυτερα να το πας στον πουπακη και να το δουν εκει...

δυστυχως διαγνωση για αυτο που ζητας απο το internet..... δυσκολο
μπορει να ειναι αναρτηση, ακρομπαρα, κρεμαριερα κ.τ.λ...... ως ..... και χερια.... Wink
Καλυτερα να το πας σε μαστορα ...

και καλυτερα το τοπικ να παει στις βλαβες .... Embarassed Wink


Γενικα "καλυτερα"! Very happy Very happy Very happy Very happy


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2010, 14:37:46    Θέμα δημοσίευσης: LIONHEART Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το έχω δοκιμάσει και δεν κρατάω το τιμόνι γερά και όταν πέφτω σε λακούβες και μόνο το τιμόνι στριβει μόνο του παιρνει την κλίση της λακούβας!!!

το συγκρινα με του father που και να μην το κρατάς καθόλου αντε να πάρειελάχιστη κληση!!!

ειναι φυσιολογικο να συμβαινει απλώς ρωτάω αν ειναι φυσιολογικο να παιρνει πολή σχετική κλήση???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 10:53:02    Θέμα δημοσίευσης: lionheart Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τέσπα με το θέμα της απόκλισής θα το κοιτάξω!!!

με το θέμα της διεύθυνσης γίνεταιτελικα να γίνει πιο απόλυτο το τιμόνι πιο κάρτ ας το πούμε??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 11:38:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ψάξε στα αντίστοιχα τόπικ με ευθυγραμμίσεις

γενικά με σύγκλιση παίρνεις πιο "άμεσο" τιμόνι
τα ακρα ps που δίνουν κάμπερ επίσης βοηθούν
και οι αποστάτες βαραίνουν το τιμόνι

γενικά διαλέγεις και παίρνεις
μην τρελλένεσαι όμως γιατί σε βλέπω "δραστήριο", ψάξτα ήρεμα τα θέματα και θα βρεις την άκρη, κάπου θα υπάρχει καταγεγραμμένη στο φόρουμ Cool


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 12:08:04    Θέμα δημοσίευσης: lionheart Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι το ξέρω έχω μπεί μέσα σε όλα τα θέματα απλώς προσπαθώ να ξεκαθαρήσω ένα ενα κάποια πράγματα για να ξέρω ποια βήματα να κάνω και με ποια σειρα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 13:24:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εεε δεν νομιζω να αγορασες το αμαξι για 1μηνα και να πρεπει να τρεχεις για ολα του τα θεματα ή θεματακια ταυτοχρόνως...

take it eazy... καλως η κακώς το 206 εχει τοσα πραγματακια που μπορεις να πειραξεις / ασχοληθείς / βελτιώσεις που ορεξη να χεις... Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 19:06:51    Θέμα δημοσίευσης: lionheart Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

axa9xax9a το ξέρω απο 206 tuning άλλο τίποτα!!! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
γιωργος xsara 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 87
Τόπος: κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Δεκ 2010, 03:40:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το xsara μου εχει υδραυλικο τιμονι οπως πχ το 206 1,6 16v η αντλια λειτουργει με λουρι. Μπορει να βαλω απο ραλυ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Δεκ 2010, 22:39:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς αλλά για πιο λόγο τόση φασαρία


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
γιωργος xsara 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 87
Τόπος: κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Δεκ 2010, 01:27:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γλυτώνεις ενα λουρι απ το στοφαλο
φιλος το εκανε σε honda και ειδε στο δυναμομετρο +6ps
και ρωταω επειδη η αντλια μου ειναι στα τελευταία της.
κερδιζεις οτι κερδιζεις με μια εισαγωγη απο c2 vts.
το εχει κανει κανεις ξερουμε κοστο πανω κατω;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spirakos group4 (spiros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 1.6 2008

Ένταξη: 16 Οκτ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Δεκ 2010, 00:11:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να βρεις την απαντηση στο ερωτημα σου απλως μετρα ποσες στροφες κανει το τιμονι σου απο ακρη σε ακρη και συγκρινε το με του primera...


spirakos power...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
γιωργος xsara 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 87
Τόπος: κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Δεκ 2010, 04:26:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ....... ξερει κανεις;
Αλλαζεις μονο την αντλια και κανα μαρκουτσι η θελει μεγαλυτερη βαβουρα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Δεκ 2010, 23:18:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπαίνει αν δεν έχεις ABS μπροστά από την ασφαλειοθήκη θέλει κόντεμα το μαρκούτσι υψηλής και η σωλήνα επιστροφής να αλλάξει φόρα αν μπει στο σημείο που σου αναφέρω


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Mule (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.6 (Rallye)

Ένταξη: 19 Οκτ 2010
Δημοσιεύσεις: 83
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Δεκ 2010, 08:37:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη με ενδιαφερει και μενα φιλε μου η συγκεκριμενη μετατροπη με το λουρι μετα τι κανουμε?Απο οτι βλεπω καταργωντας την αντλια βγαινουν εκτος 2 τροχαλιες.Απο τι ταιριαζει μετα γνωριζεις?
Εχω μοτερ απο rallye σε 206, εχω κρατησει πανω τη μηχανικη κ θελω να την αλλαξω με την ηλεκτρουδραυλικη.
ρευμα απο που τραβαμε?
Χωρος υπαρχει αρκετος μπροστα απο μπαταρια κ αριστερο φαναρι.
Σας ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Δεκ 2010, 12:26:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ειναι ευκολη και οικονομική μετατροπή να βγαλεις το λουρι και την ηλεκτρουδραυλικη διευθυνση και να βαλεις του 106 (αποτι καταλαβα αυτο λετε εδω ετσι? το 106 με τι δουλευει το υδραυλικο του? ?) και να κερδιζεις 6 αλογα λεει σαν μετατροπή!


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
γιωργος xsara 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 87
Τόπος: κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Δεκ 2010, 13:20:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φτηνη δεν εινα σιγουρα του ραλυ η αντλια δεν την εχω βρει κατω απο 180 αυτες τις μερες που κοιταω και εργατηκα θα παρει κανα 100αρικο;
το εχει κανει κανεις αξιζει, ναι μεν φευγει ενα λουρι αλλα η αλλη αντλια δεν τραβαει πολυ ρευμα; φιλος μου ειδε εξι αλογα σε honda.. στο δικο μας;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1056s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on