PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - εξατμιση απο RC σε RALLYE
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alex_lionheart (alex)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 rallye

Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 01:15:34    Θέμα δημοσίευσης: 207 - εξατμιση απο RC σε RALLYE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω ποσο θα μου κοστιζε η αγορα και η τοποθετηση εξατμησης απο rc (καινουρια εξατμιση)στο rallye μου καθως επισης αν θα δω διαφορα στην αποδοση..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 09:15:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε alex από τιμή δεν ξέρω να σου πω αλλά για να βάλεις την εξάτμιση του rc θα πρέπει να κόψεις λίγο τον προφυλακτήρα σου (σε άνθρωπο που είναι γνώστης) όσο αναφορά από μεριά απόδοσης δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει θέμα βελτίωσης απλά ο ήχος θα γίνει λίγο πoio μπάσος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 11:33:39    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207-εξατμιση απο RC σε RALLYE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alex_lionheart έγραψε:
Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω ποσο θα μου κοστιζε η αγορα και η τοποθετηση εξατμησης απο rc (καινουρια εξατμιση)στο rallye μου καθως επισης αν θα δω διαφορα στην αποδοση..


Καινουργια έχει περίπου 500€ απο αντιπροσωποια. Κάποιοι όμως απο εδώ την βρίσκουν μέσο e-bay πιο φτηνά. Εγω όταν την είχα βάλει δεν είχα δει καμια διαφορα σε απόδοση μονο στον ήχο πόυ ήταν λίγο περισσότερος αλλά πραγματικά είχα ξετρελαθεί..! Μου θύμιζε κατι από mini cooper s αλλά αρκετά λιγότερο!! Παντως με τα ίδια λεφτα βάζεις ένα χειροποίητο (και το φτιάχνεις όπως θέλεις το τελικό) και ρίχνεις και τις θερμοκρασίες στον κινητήρα σου (πυρόμετρο)! Οπως έκανα και εγώ μετα από λίγο καιρό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alex_lionheart (alex)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 rallye

Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 12:33:00    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207-εξατμιση απο RC σε RALLYE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
alex_lionheart έγραψε:
Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω ποσο θα μου κοστιζε η αγορα και η τοποθετηση εξατμησης απο rc (καινουρια εξατμιση)στο rallye μου καθως επισης αν θα δω διαφορα στην αποδοση..


Καινουργια έχει περίπου 500€ απο αντιπροσωποια. Κάποιοι όμως απο εδώ την βρίσκουν μέσο e-bay πιο φτηνά. Εγω όταν την είχα βάλει δεν είχα δει καμια διαφορα σε απόδοση μονο στον ήχο πόυ ήταν λίγο περισσότερος αλλά πραγματικά είχα ξετρελαθεί..! Μου θύμιζε κατι από mini cooper s αλλά αρκετά λιγότερο!! Παντως με τα ίδια λεφτα βάζεις ένα χειροποίητο (και το φτιάχνεις όπως θέλεις το τελικό) και ρίχνεις και τις θερμοκρασίες στον κινητήρα σου (πυρόμετρο)! Οπως έκανα και εγώ μετα από λίγο καιρό.


500e ειναι καλη τιμη και λιγοτερα απο οσα ειχα στο μυαλο μου...τωρα για κατι που ειπε και ο φιλος πιο πανω..οταν την εβαλες χρειαστηκε πολυ δουλεια στο προφυλακτηρα???αγορασες και ενα πλαστικο που εχει ο προφυλακτηρας απο το rc πανω ακριβως απο υην εξατμιση??και για χειροπιητο αμα παω το τελικο θα ειναι σιγουρα απο rc...ειναι φοβερο..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 14:01:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχα βάλει προφυλακτήρα από RC!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alex_lionheart (alex)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 rallye

Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 14:52:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
Ειχα βάλει προφυλακτήρα από RC!

και ποσο πηγε????τους αισθητηρες που εχω πανω σε αυτον μπορω να τουσ βαλω στο προφυλακτηρα του rc etsi???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 16:01:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φτιαξε χειροποιητη με τα ιδια λευτα και θα εχεις και βελτιωση και μπορεις να βαλεις και τα μπουκακια σαν την μαμα rc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mpokos (panos)
Μέλος
Μέλος


207 GT

Ένταξη: 10 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 100
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 17:17:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερει καποιος ποση διαμετρο εχει το rallye/gt και το rc...απο σπιραλ και πισω παντα.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 22:27:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

50ara gt/rallye
56ara RC


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 02:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον επειδη δεν μπορω να σας βλεπω να συζητατε για θεματα που ορισμενα δεν στεκουν....
alex_lionheart έγραψε:
Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω ποσο θα μου κοστιζε η αγορα και η τοποθετηση εξατμησης απο rc (καινουρια εξατμιση)στο rallye μου καθως επισης αν θα δω διαφορα στην αποδοση..


δεν μας ξεκαθαρισες τι αλλα πραγματα εχεις βελτιωσει στο αυτοκινητο σου...εαν εισαι εστω και μαμα διαφορα θα δεις στο αυτοκινητο αλλα λιγη...εαν φορας προγραμμα παλι θα δεις αρκετη διαφορα οπως επισης μπορεις να βγαλεις το μεσσαιο και να εισαι μια χαρα!!!
αλλα οχι και
rallaki-1 έγραψε:

Καινουργια έχει περίπου 500€ απο αντιπροσωποια.


υπαρχουν διαφορες και σε καλη κατασταση οπως για παραδειγμα του φιλου εδω... http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=386681#386681

rallaki-1 έγραψε:
Ειχα βάλει προφυλακτήρα από RC!
εγω παλι τοσο καιρο που εχω το gt οτι προφυλακτηρα εχω δει rallue-gt-rc ειναι οι ιδιοι,τωρα εσυ φιλε μας πως τα καταφερες και αγορασες κατι αλλο δεν ξερω,αν θελεις μπορεις να μας δειξεις τι ακριβως εβαλες με μια φωτγραφια...

Wink Wink Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alex_lionheart (alex)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 rallye

Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 14:20:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xalkiadakhs 207gt έγραψε:
λοιπον επειδη δεν μπορω να σας βλεπω να συζητατε για θεματα που ορισμενα δεν στεκουν....
alex_lionheart έγραψε:
Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω ποσο θα μου κοστιζε η αγορα και η τοποθετηση εξατμησης απο rc (καινουρια εξατμιση)στο rallye μου καθως επισης αν θα δω διαφορα στην αποδοση..


δεν μας ξεκαθαρισες τι αλλα πραγματα εχεις βελτιωσει στο αυτοκινητο σου...εαν εισαι εστω και μαμα διαφορα θα δεις στο αυτοκινητο αλλα λιγη...εαν φορας προγραμμα παλι θα δεις αρκετη διαφορα οπως επισης μπορεις να βγαλεις το μεσσαιο και να εισαι μια χαρα!!!
αλλα οχι και
rallaki-1 έγραψε:


το αμαξι το εχω 5 μηνες το πηρα καινουριο και ειναι μαμα...η πρωτη του μηχανικη βελτιωση θα ειναι η εξατμιση που λεμε και την οποια εχω στο μυαλο μου για καινουρια απο αντιπροσωπια για μεγαλυτερη αξιοπιστια...δεν θελω να βγαλω μια εξατμιση με 4500χλμ και να βαλω με περισσοτερα...αργοτερα οταν περασει η εγγυηση θα παω και για προγραμμα...



Καινουργια έχει περίπου 500€ απο αντιπροσωποια.


υπαρχουν διαφορες και σε καλη κατασταση οπως για παραδειγμα του φιλου εδω... http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=386681#386681

rallaki-1 έγραψε:
Ειχα βάλει προφυλακτήρα από RC!
εγω παλι τοσο καιρο που εχω το gt οτι προφυλακτηρα εχω δει rallue-gt-rc ειναι οι ιδιοι,τωρα εσυ φιλε μας πως τα καταφερες και αγορασες κατι αλλο δεν ξερω,αν θελεις μπορεις να μας δειξεις τι ακριβως εβαλες με μια φωτγραφια...

Wink Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Σεπ 2010, 17:26:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xalkiadakhs 207gt έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Ειχα βάλει προφυλακτήρα από RC!
εγω παλι τοσο καιρο που εχω το gt οτι προφυλακτηρα εχω δει rallue-gt-rc ειναι οι ιδιοι,τωρα εσυ φιλε μας πως τα καταφερες και αγορασες κατι αλλο δεν ξερω,αν θελεις μπορεις να μας δειξεις τι ακριβως εβαλες με μια φωτγραφια...

Wink Wink Wink Wink

Η διαφορά του προφυλακτήρα του RC με αυτών των rallye-gt, είναι ότι στο σημείο που ξεπροβάλλουν οι μπούκες, ο προφυλακτήρας του rc έχει πιο μεγάλο άνοιγμα, φυσικά γιατί βγαίνουν δύο μπούκες αντι μιας των άλλων, ενώ επίσης έχει ένα διακοσμητικό πλαστικό το οποίο αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι και δεν είναι ενιαίο όπως στα rallye gt.
Όταν έβαλα στο δικό μου την εξάτμιση του rc, αγόρασα αυτό το διακοσμητικό απο την Peugeot, στην εκπληκτική τιμή των 80€, το έβαψα και κατα την τοποθέτηση της εξάτμισης σε φίλο εξατμισά, κόψαμε (με πολύ προσοχή καθώς δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους) με σέγα τον προφυλακτήρα στο σημείο που βγαίνουν οι μπούκες και τοποθετήσαμε το διακοσμητικό πλαστικό. Το αποτέλεσμα άψογο.
Η λύση της ολικής αντικατάστασης του προφυλακτήρα μου κάνει τουλάχιστον πιο ακριβή, εκτός κ αν δεν θέλεις να πάρεις το ρίσκο της επέμβασης στον δικό σου. Κατά τα άλλα αρκετοί έχουν απλά κόψει τον προφυλακτήρα τους όσο χρειάζεται σε εκείνο το σημείο, χωρίς να τοποθετήσουν το διακοσμητικό πλαστικό, χωρίς να φαίνεται και άσχημο...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 12:50:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Η διαφορά του προφυλακτήρα του RC με αυτών των rallye-gt, είναι ότι στο σημείο που ξεπροβάλλουν οι μπούκες, ο προφυλακτήρας του rc έχει πιο μεγάλο άνοιγμα, φυσικά γιατί βγαίνουν δύο μπούκες αντι μιας των άλλων, ενώ επίσης έχει ένα διακοσμητικό πλαστικό το οποίο αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι και δεν είναι ενιαίο όπως στα rallye gt.


+111


xalkiadakhs 207gt έγραψε:
τωρα εσυ φιλε μας πως τα καταφερες και αγορασες κατι αλλο δεν ξερω


Με είχαν τρακάρει από πίσω και έτσι με τα λεφτά της ασφάλειας έβαλα όλον τον προφυλακτήρα!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 13:02:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστός ο mike! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Σεπ 2010, 19:07:55    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 - εξατμιση απο RC σε RALLYE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alex_lionheart έγραψε:
Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω ποσο θα μου κοστιζε η αγορα και η τοποθετηση εξατμησης απο rc (καινουρια εξατμιση)στο rallye μου καθως επισης αν θα δω διαφορα στην αποδοση..



Για το θεμα αγορας ποσο κανει κτλ δεν ξερω,
τα παιδια ομως ανωθεν σου απαντησανε επ'αυτου...
απο εκει και επειτα αν δεν σκοπευεις να το δυναμωσεις η εξατμιση του RC
ειναι μονοδρομος στις επιλογες σου...
αλλα ολοκληρη απο σπιραλ και πισω
η 54αρα ειναι η κανονικη διαμετρο που θα επρεπε να ειχαν ολες οι 150αρες εκδοσεις... Wink
σαν αποδοση θα εχεις μια μικρη μεν (υπαρκτη δε...) διαφορα προς τα πανω και γενικα το μονο μειονεκτημα στην ολη ιστορια ειναι η δευτερη αποληξη (μπουκα)
την οποια αν δεν θελετε να μπλεξετε με κοπτοραπτικες κτλ
την κατω καντε την "κρυφη" και γυριστε την σωληνα χωρις μπουκα να κοιταει κατω
και την αλλη (την πανω) βαλε της την μαμα αποληξη στην εργοστασιακη θεση και εισαι οκ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alex_lionheart (alex)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 rallye

Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2010, 00:05:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε thanasi ελεγα να αγορασω καινουρια την εξατμηση του rc και αυτο για μεγαλυτερη αξιοπιστια τωρα αν μπορεις θελω να με βοηθησεις να καταλαβω κατι:την εξατμηση του rc μπορω να βαλω μονο τελικο,σπιραλ-μεσαιο- τελικο. το rallye τωρα εχει καποιο κομματι ιδιο με το rc???δηλαδη ιδιο σπιραλ για παραδειγμα...??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2010, 01:01:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alex_lionheart έγραψε:
φιλε thanasi ελεγα να αγορασω καινουρια την εξατμηση του rc και αυτο για μεγαλυτερη αξιοπιστια τωρα αν μπορεις θελω να με βοηθησεις να καταλαβω κατι:την εξατμηση του rc μπορω να βαλω μονο τελικο,σπιραλ-μεσαιο- τελικο. το rallye τωρα εχει καποιο κομματι ιδιο με το rc???δηλαδη ιδιο σπιραλ για παραδειγμα...??


η εξατμιση απο το 150 με το 175 ειναι ιδια απο το μοτερ μεχρι το σπιραλ ...πισω απο το σπιραλ ειναι πιο μικρη του 150
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2010, 09:16:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως σωστα ειπε και το παλικαρι ανωθεν
το DP ειναι ηδιο και στις δυο εκδοσεις,
η διαφορα παιζει απο σπιραλ και πισω...
Οπου και βαζεις σωληνα/μεσαιο/τελικο απο RC και τελιωνει η υποθεση...
τωρα αν παιζει να βρεις μεταχειρο βαλτο αφοβα.
Δεν ειναι αναγκη να ακουμπησεις χρημα για καινουργια
καθως η ποιοτητα (της μαμα) δεν ειναι κατι το ηδιαιτερο
απλα ειναι ετσι η κατασκευη της που δεν "καιγεται" (να το πω απλα)
και αυτο γιατι δεν εχει και τιποτα να καει... Very happy

(Την εχω ανοιξει δυο φορες)
ενα orifice και διαφραγματα σταθερης πιεσης εχει...

Βαλε μια μεταχειρησμενη,
μπανει πλug & play
δεν θα σου κοστισει πολυ
ακομα και αν εχεις σκοπο να βαλεις ενα απλο προγραμμα
(χωρις να περασεις ομως τους 190 ιππους)
θα εισαι ΟΚ...
Απο εκει και επειτα αν σκοπευεις να πληρωσεις καινουργια την εξατμιση του RC απο την πεζω Very happy
πληρωσε καλυτερα και βαλε μια σουπερσπριντ (χωρις μεσαιο ομως)
(η τελος παντων σοβαρη επωνυμη που εχει γινει και μια ροικη μελετη)
που θα σου ερθει σχεδον στα ηδια λεφτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2010, 12:14:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
Απο εκει και επειτα αν σκοπευεις να πληρωσεις καινουργια την εξατμιση του RC απο την πεζω Very happy
πληρωσε καλυτερα και βαλε μια σουπερσπριντ (χωρις μεσαιο ομως)
(η τελος παντων σοβαρη επωνυμη που εχει γινει και μια ροικη μελετη)


Γιατί χωρις μεσαίο?? Για όσους παιρνάνε τα 200 άλογα αξίζει ένα μεγαλύτερο dp (63,5mm) και καταλύτη από κάτω??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2010, 15:17:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θελεις να περασεις τους 200 ιππους
(μιλαμε για 210+++ η μεγαλυτερο στροβηλοσυμπιεστη κτλ οκ?)
τοτε (και ειδηκα στη δευτερη περιπτωση) πρεπει να κανεις ολοκληρωτικες αλλαγες...
ο καταλυτης για πολλους λογους που δεν τους αναφερω για να μην βγω εκτος θεματος τωρα,
πρεπει να κατεβει κατω...
αλλα για να μην γραφω βηβλιο τωρα με το "αν ετσι" και "αν αλλιως"
πες μου τι ακριβως εχεις στο πλανο σου και τοτε συζηταμε...
Γενικα το ολο σκηνικο ειναι οτι αυτο το μοτερ μπορει να αποδωσει ψηλα
χωρις να ειναι πεθαμενο χαμηλα.
αλλα για να το πετυχεις αυτο
ενας πολυ σημαντικος παραγοντας ειναι και το συστημα εξαγωγης που θελει προσεκτικη δουλεια και σχεδιασμο...

Εδω για ενα φιλαρακι (που ειχε ηδη αγορασμενη εξατμιση)
κατσαμε και σχεδιασαμε εκ νεου το χταποδι,
μηκη διαμετρους κτλ κτλ
και μεσα στο ολο σκηνικο φτιαξαμε και καστομ εισαγωγη Very happy
το αποτελεσμα απλα αψογο...
αλλα θα μου πεις ΟΚ...
και χωρις ολο αυτο το πανυγυρι παλι θα δεν θα δουλευει?
ναι θα δουλευει...
αλλα ολη η ιστορια ειναι τι (και αν το ) ψαχνεις και τι ζητας...

καθως εχω δει live μεσα στο test room πως μπορει να αποδωσει ενας ΤΗΡ (αλλα και αλλα μοτερ)
και οπως και να το κανουμε,
δεν μπορω να συμβιβαστω με αυτα που βλεπω δεξια και αριστερα...
στο χωρο της βελτιωσης...
δεν τους βαζω ολους σε ενα τσουβαλι βεβαια,
αλλα general speaking προσεχε "που" και "τι" λεφτα θα δωσεις
Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2718s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on