PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Άζωτο στα ελαστικά
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Μάϊ 2003, 19:02:12    Θέμα δημοσίευσης: ΓΕΝΙΚΑ - Άζωτο στα ελαστικά Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pedia mpika sto [url]www.karlis.gr[url] kai ida oti bazoun azoto sta elastika anti aera...ontos estila ekei tin mana mou na valei lastixa milame gia 70 euro pio ftina apo kathe allon kai tis balane kai azoto...mou ipe oti eksipiretisi ine telia oti exoun ola ta lastixa ta exoun etoimoparadota....POLI SIMANTIKO kai telos tis balane azoto to opio leei akouson akouson den adiazei pote kai oti den prepei na to gemiso ego pote me aera para mono an thelo na ta elekso se 6 mines na petaxto deka lepta apo ekei kai na mou ta koitaksoun.


QUESTIONS....?

isxiei to oti den adiazoun?
ine asfales?
ti tsatsia mporei na pezei?


SIMBOULES!!!
tzampa pragmata (p.x. oz chrono(195/50/15) kai lastixa f1 ...960EURO!!!)
ga** tis eksipiretisis
poli sizitisimoi
kai mallon tha dextoun diakanonismo 206club...

[/url]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάϊ 2003, 00:34:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά νόμιζα ότι πρόκειται γιά λάθος αλλά εσύ επαληθεύεις την χρήση αζώτου από τον Καρλή, κι ομολογώ ότι δεν γνώριζα γιά όσα έγραψες περί αυτού. Τελικά εσένα σου έβαλαν άζωτο; Το γέμισμα πόσο κοστίζει; Τι γίνεται με το βάρος του αυτοκινήτου όταν είναι φορτωμένο; Δεν πρέπει να αυξήσεις τις πιέσεις; Rolling eyes


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάϊ 2003, 17:30:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντως ισχυει....

Και στα περισοτερα αγωνιστικα βαζουν αζωτο.Για το αν αδειαζουν ή οχι δεν το ξερω αλλα σε υπερβολικο ζεσταμα δεν χανουν πιεση καθολου.Σε ΄΄απλο΄΄αερα αυξανετε ο ογκος οταν ζεσταθουν ενω εκει μενει σταθερος.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάϊ 2003, 21:01:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Προσωπικά νόμιζα ότι πρόκειται γιά λάθος αλλά εσύ επαληθεύεις την χρήση αζώτου από τον Καρλή, κι ομολογώ ότι δεν γνώριζα γιά όσα έγραψες περί αυτού. Τελικά εσένα σου έβαλαν άζωτο; Το γέμισμα πόσο κοστίζει; Τι γίνεται με το βάρος του αυτοκινήτου όταν είναι φορτωμένο; Δεν πρέπει να αυξήσεις τις πιέσεις;


telika isxiei
den evala ego alla i mana mou ixe anagi apo elastika kai xoris na ton diafimizo ta vrika 70-100 euro kato apo oti mou ta edinan oloi oi alloi kai pistepste me rotisa pollous....
oso gia to azoto evale i mana mou kai tis ipe oti den xriazete elegxo kai an exei anagi apo ksanagemisma(mallon pote...)i thelei na paei taksidi kai na prosthesi aera tha prepei na paei apo ekei alla apo oti mas ipe den tha exoume provlima kai me tin idia piesi pou exei tora giati opos ipe kai o NICK
Παράθεση:
Οντως ισχυει....

Και στα περισοτερα αγωνιστικα βαζουν αζωτο.Για το αν αδειαζουν ή οχι δεν το ξερω αλλα σε υπερβολικο ζεσταμα δεν χανουν πιεση καθολου.Σε ΄΄απλο΄΄αερα αυξανετε ο ογκος οταν ζεσταθουν ενω εκει μενει σταθερος.


den exoume apolies alla an thes mporeis na pas na sou prosthesei tzampa kai apo oti mou eipe i mana mou tis pire 20euro epeidi pire mono lastixa kai tis ipe oti an eperne zantes lastixa tha tis to evaze tzampa...opos px ego pou tha paro paketo tha mou to valei tzampa...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάϊ 2003, 22:10:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλά και τα 20 ευρώ δεν είναι λίγα... Confused


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάϊ 2003, 22:42:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

den ine kai liga vevea alla gia skepsou poses fores exeis valei aera sta lastixa sou kai poses fores exeis xalasei venzines kai istories gia na trexeis gia ton elegxo kai poses fores prin figeis gia taksidi psaxneis gia venzinadiko pou exei elekti piesis aera (manometro BOURDON koinos....ti skata mixanologoi imaste?) tis prokopis pou kathe xrono thelei allagi i epanabathmologisi?(giati to mathame se ena ergastirio fetos sto TEI.

Afta ...den ksero o kathenas kanei oti thelei kai opos thelei ....ego tha to valo epeidi tha mpei tzampa den ksero an tha ta eskaga ta 20 an ixa zantolastixa...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Μάϊ 2003, 09:44:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik7 έγραψε:
den ine kai liga vevea alla gia skepsou poses fores exeis valei aera sta lastixa sou kai poses fores exeis xalasei venzines kai istories gia na trexeis gia ton elegxo kai poses fores prin figeis gia taksidi psaxneis gia venzinadiko pou exei elekti piesis aera (manometro BOURDON koinos....ti skata mixanologoi imaste?) tis prokopis pou kathe xrono thelei allagi i epanabathmologisi?(giati to mathame se ena ergastirio fetos sto TEI.

Afta ...den ksero o kathenas kanei oti thelei kai opos thelei ....ego tha to valo epeidi tha mpei tzampa den ksero an tha ta eskaga ta 20 an ixa zantolastixa...


Αν οντως δεν χανει ποτε τοτε 20 ευρο για 1 φορα δεν τρεχει και τιποτα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Μάϊ 2003, 11:24:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eνδιαφέρον θέμα ...
χμμ... Rolling eyes
Και τώρα ερωτήσεις ...:

1. Γιατί δεν πρέπει να βάλουμε αέρα όταν έχουμε βάλει άζωτο?

2. Τι γίνεται όταν σκάσει ένα λάστιχο που θα έρθει σε επαφή το άζωτο με τον αέρα?

3. Αυτό το άζωτο πρέπει να είναι και το γέμισμα του ΝΙΤRO συστημάτων και ο Καρλής το χρησιμοποιεί και για το γέμισμα των ελαστικών και για αυτό το χρεώνει?

4. Ενα από τα χαρακτηρηστικά του αζώτου είναι και η διατήρηση χαμηλών θερμοκρασιών. Οταν είναι μέσα στο λάστιχο δεν το κρατά εσωτερικά κρύο και μεταφέρει αυτή την θερμοκρασία και εξωτερικά οπότε μήπως τα κοινά ελαστικά δεν ζεστένονται?

Μπορεί και να κάνω λάθος με τις ερωτήσεις αλλά μου δημιουργήθηκαν αυτές οι απορίες... Embarassed Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Μάϊ 2003, 12:56:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
1. Γιατί δεν πρέπει να βάλουμε αέρα όταν έχουμε βάλει άζωτο?

2. Τι γίνεται όταν σκάσει ένα λάστιχο που θα έρθει σε επαφή το άζωτο με τον αέρα?

3. Αυτό το άζωτο πρέπει να είναι και το γέμισμα του ΝΙΤRO συστημάτων και ο Καρλής το χρησιμοποιεί και για το γέμισμα των ελαστικών και για αυτό το χρεώνει?

4. Ενα από τα χαρακτηρηστικά του αζώτου είναι και η διατήρηση χαμηλών θερμοκρασιών. Οταν είναι μέσα στο λάστιχο δεν το κρατά εσωτερικά κρύο και μεταφέρει αυτή την θερμοκρασία και εξωτερικά οπότε μήπως τα κοινά ελαστικά δεν ζεστένονται?

Μπορεί και να κάνω λάθος με τις ερωτήσεις αλλά μου δημιουργήθηκαν αυτές οι απορίες... Embarassed Embarassed


1)Λογικα για να εχουμε καλητερο αποτελεσμα.
2)Αυτο δεν το ξερω.Παντως ειχα δει να σκαει μπουκαλα απο PROFLEX και μπορω να πω οτι ηταν αρκετα επικινδυνο.Αν ειναι ετσι και με τα λαστιχα τοτε.. Rolling eyes
3)Δεν πιστευω να ειναι το ιδιο.Μαλλον αλλο το ενα και αλλο το αλλο.Συγουρα δεν ξερω.
4)Δεν πιστευω να εχει σχεση.Ισα ισα αν ειναι οπως τα λες τοτε καλητερα.Εμενα μετα απο μερικα γρηγορα χιλιομετρα π.χ η αναρτηση μου τα ξεμπερδευει τα λαστιχα λογο υπερθερμανσης και πανε σαπουνι.Αν ειναι ετσι σε εμενα θα κανει δουλεια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Μάϊ 2003, 13:42:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αζωτο ειναι αδρανες αεριο.. Η ατμοσφαιρα και ο αερας που αναπνεουμε ειναι γυρω στο 78% αζωτο. Απλα στο λαστιχο αντι για 78 βαζουμε 100%... Αμα σκασει δεν θα γινει τιποτα.. Το νιτρο ειναι 60κατι τα εκατο αζωτο και 30κατι τα εκατο οξυγονο - αλλο πραμα τελειως..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Ιούν 2003, 21:00:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον......Πηγα σημερα και εβαλα αζωτο στα λαστιχα και παραληλα εκανα και καθαρισμο στα μπεκ.

Εντυπωσεις......Με το που ξεκινησα καταλαβα οτι το αμαξι σκληρηνε.Αυτο λογικο γιατι στις ανωμαλιες του δρομου και τα ψηλο σαμαρακια με το αζωτο δεν διπλωνει το ελαστικο και δεν πιεζεται.Μου φανηκε οτι τωρα δουλευει ΜΟΝΟ η αναρτηση.Αν μπουν και σλικ λαστιχα που ειναι ποιο σκληρα τα πλαινα τοτε ακομα καλυτερα.Δεν τα ζωρισα γιατι μολις ειχε βρεξει και γλυστραγε του θανατα.Εν αναμονη μολις φτιαξει ο καιρος.

Οσο για τα μπεκ.......θελανε οντως καθαρισμα.Απλα τωρα δεν σκοτσαρει και σηκωνει αβιαστα στροφες.Παει δηλαδη ποιο ελευθερα.Μεγαλη διαφορα ΔΕΝ καταλαβα.

Καθαρισμος μπεκ και αζωτο στα λαστιχα τιμη 50 EURO.Ρε παιδες καλη η τιμη ή τσακωμα κ@λου για πειτε Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Ιούν 2003, 21:25:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και που τα έκανες αυτά ? Smile

ο περιπτεράς πάντως δεν ενθουσιατηκε από το άζωτο..
αν θες σκληρά λάστιχα μην ξαναβάλεις τα 720 Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούν 2003, 08:28:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παίδες δεν ισχύει η εξίσωση των ιδανικών αερίων

PV=nRT

P=ΠΙΕΣΗ
V=ΟΓΚΟΣ
n=ΑΡΙΘΜΟΣ mol
R=ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΑΕΡΙΩΝ (8,3145 j/mol k)
T=ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ

μπορεί κανείς να εξηγήσει τι παίζει ...


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούν 2003, 09:29:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε.. μπορείς να βάλεις μεγαλύτερη πίεση στα λαστίχα από το "κανονικό" γιατί στο δρόμο δε θα ζεσταθεί (και καλά) το άζωτο και δε θα διασταλεί όσο ο αέρας που ανεβάζει και την πίεση στο λάστιχο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούν 2003, 12:05:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει σκεφτεί κανένας την λύση του αφρού-μούς στα λάστιχα, όπως κάνουν τα WRC στο Ακρόπολις;;;
Αυτό το σύστημα χρησιμοποιεί νομίζω και η SLK, άρα πρέπει να μιλάμε για ένα μάλλον ακριβό σύστημα;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούν 2003, 13:56:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
και που τα έκανες αυτά ? Smile

ο περιπτεράς πάντως δεν ενθουσιατηκε από το άζωτο..
αν θες σκληρά λάστιχα μην ξαναβάλεις τα 720 Very happy Very happy


Στην Πτολεμαιδα Νικο.

Ποια 720 λες εσυ Question Question Question Αυτα ηταν στις 14αρες.Τωρα φοραω 15 αρες.Καλα ρε απο τσιπουρα εισαι Question Question Question

Αιντε ααιντεεε ενααας Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
ΒΟΥΛΑ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΒΟΥΛΑ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 206 CC ROLLAND GARROS

Ένταξη: 11 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 69
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούν 2003, 13:58:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ελαστικά προδιαγραφών F1 θα πρέπει να είναι εξαιρετικά ανθεκτικά, αντέχοντας υψηλά φορτία και θερμοκρασίες. Η θερμοκρασία που αναπτύσσεται στο πέλμα αγγίζει τους 125βαθμούς κελσίου ενώ το κάθε ελαστικό γυρίζει 3000 φορές ανά λεπτό όταν το μονοθέσιο κινείται στη μέγιστη ταχύτήτά του. Γι' αυτό και τα ελαστικά δεν περιέχουν αέρα, αλλά ένα μίγμα εμπλουτισμένο με άζωτο και χωρίς υγρασία, για να μην επηρεάζεται η πίεση των ελαστικών από τις καιρικές συνθήκες κατά τη διάρκεια του "φουσκώματός" τους.
Όταν τα ελαστικά είναι κατασκευασμένα από λάστιχο ή καουτσούκ θα πρέπει να αποφεύγεται η χρήση του μίγματος με άζωτο.
Το ελαστικό που προτείνεται για αυτό το μίγμα αζώτου είναι αυτό που κατασκευάζεται από άνθρακα σε μορφή carbon black, πολυμερή, ορυκτέλαια και ειδικά χημικά επεξεργασίας (curatives).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούν 2003, 14:28:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπράβο βούλα

θα αρχίσω να ετοιμάζομαι για το επόμενο grand prix F1

εσείς ελάτε για διακοπές (Ουγγρικό GP τον Αύγουστο)


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούν 2003, 16:53:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
μπράβο βούλα

θα αρχίσω να ετοιμάζομαι για το επόμενο grand prix F1

εσείς ελάτε για διακοπές (Ουγγρικό GP τον Αύγουστο)


ε οχι και βούλα!
βαγγέλης είναι ο άνθρωπος!



Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΒΟΥΛΑ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΒΟΥΛΑ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 206 CC ROLLAND GARROS

Ένταξη: 11 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 69
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιούν 2003, 06:59:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
TONY PAP έγραψε:
μπράβο βούλα

θα αρχίσω να ετοιμάζομαι για το επόμενο grand prix F1

εσείς ελάτε για διακοπές (Ουγγρικό GP τον Αύγουστο)


ε οχι και βούλα!
βαγγέλης είναι ο άνθρωπος!

Laughing Laughing Laughing


Καλημέρα! Σου φαίνεται περίεργο μια γυναίκα να συμμετέχει σε τέτοιες συζητήσεις?
Κι όμως είμαι η Βούλα !!!!!!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1439s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on