PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Skid Pad Test
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 11:38:30    Θέμα δημοσίευσης: ΓΕΝΙΚΑ - Skid Pad Test Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έμαθα πρόσφατα για ένα πάρα πολύ καλό τεστ από το οποίο μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα για διάφορες παραμέτρους στο αυτοκίνητό σου όσο αφορά την ανάρτηση, τα ελαστικά, την πίεση των ελαστικών (σημαντικό) καθώς και για το όριο του αυτοκινήτου στην πλευρική επιτάχυνση. Ακόμα από αυτό το τεστ αντιλαμβανόμαστε τα όρια του αυτοκινήτου και την συμπεριφορά του σε αυτό και επιπρόσθετα με διάφορες παραμέτρους μπορούμε να μάθουμε με ασφάλεια την συμπεριφορά του (επιτάχυνση σε στροφή, επιβράδυνση σε στροφή, πέδηση σε στροφή κλπ)

Το τεστ είναι πάρα πολύ απλό και το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο χώρο.

Η ονομασία του είναι "Skid Pad" και χρησιμοποιείται συχνά στο εξωτερικό για δοκιμές αλλά και για εκπαίδευση.

Τι είναι το Skid Pad.

Αποτελείται από ένα κύκλο που έχει διάμετρο 200 με 250 ft (περίπου 70 - 75 μέτρα) ο οποίος είναι σημειωμένος με μια γραμμή.
Τα αυτοκίνητα πραγματοποιούν στο όριο της πρόσφυσης γύρους πάνω στην γραμμή και ο χρόνος κάθε γύρου καταγράφεται με χρονόμετρο ακριβείας. Στον 7ο περίπου γύρο παίρνουμε και τα πιο ασφαλή συμπεράσματα αφού θεωρητικά τα ελαστικά θα έχουν θερμανθεί και θα δουλεύουν σωστά.

Τι μπορούμε να κερδίσουμε από ένα Skid Pad.

Καταρχήν το πιο εύκολο είναι να βρούμε τις κατάλληλες ρυθμίσεις στις πιέσεις των ελαστικών μας. Αυξομειώνοντας την πίεση κάθε 3 - 4 γύρους μπορούμε να βρούμε την πίεση που το αυτοκίνητο πραγματοποίησε και τον ταχύτερο γύρο.

Επίσης μπορούμε να βρούμε το ποσοστό βελτίωσης της ανάρτησης (πριν και μετά) εφ' όσον πρόκειται να αλλάξουμε κάτι πάνω στο αυτοκίνητο. Πραγματοποιούμε μέτρηση πριν την αλλαγή και μέτρηση μετά. Τα αποτελέσματα θα μας δείξουν την αλήθεια.

Ακόμα το όριο της πρόσφυσης θα μας δείξει και πιο είναι το πραγματικό όριο του αυτοκινήτου και βέβαια πια είναι η συμπεριφορά του στο όριο (υποστρέφει ή υποστρέφει) και μικρά "παιχνίδια" πάνω σε αυτό (π.χ. αν αφήσουμε απότομα το γκάζι, ή επιταχύνουμε απότομα) θα μας δώσουν μια πλήρη εικόνα της συμπεριφοράς του σε ελεγχόμενες συνθήκες.

Σε ένα Skid Pad μην απορήσετε αν δείτε ένα 1.1 XT να σημειώνει καλύτερους χρόνους από ένα Super Duper μηχανικά αυτοκίνητο διότι παίζει ρόλο καθαρά το πλαίσιο η ανάρτηση και τα ελαστικά και καθόλου ο κινητήρας. Αφορά την ασφάλεια και την ικανότητα του αυτοκινήτου να στρίβει.
Αν το θέλετε και "ποσοτικά" εφ' όσον γνωρίζουμε την ακτίνα του κύκλου και το βάρος του αυτοκινήτου μπορούμε να υπολογίσουμε και την πλευρική επιτάχυνση (G) που μπορεί να αντέξει το αυτοκίνητο.

Η ΕΡΩΤΗΣΗ?.

Eκφράζω την επιθυμία να πραγματοποιήσουμε ένα τέτοιο τεστ (και να το καθιερώσουμε όποτε εμείς επιθυμούμε).

Το μόνο που χρειάζεται είναι να βρούμε ένα χώρο που να πληροί αυτές τις προϋποθέσεις (πλάτος άνω των 100 μέτρων) και βέβαια να μπορούμε να σημειώσουμε πάνω μια γραμμή χωρίς να μας κυνηγάνε?.

- ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ;
- ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΝ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΧΩΡΟ;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 12:09:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τασο,

Τα έχουμε πει!!!

Ενδιαφέρομαι αλλα δεν έχω χώρο!!


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 12:33:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το parking στην Πάρνηθα;

Στο Ελληνικό;




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 12:56:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Το parking στην Πάρνηθα;

Στο Ελληνικό;


Φαντάζομαι ότι χρειάζεται σχετική άδεια!

Αραγε μπορούμε να την πάρουμε;

Ιδιαίτερα για το Ελληνικό που μας ενδιαφέρει πιο πολύ για περισσότερους λόγους;

Είναι κανείς που μένει εκεί;

Επίσης έμαθα ότι την διαχείρηση του Ελληνικού την έχει πλέον ο Δήμος. Εχουμε καμμιά άκρη;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 15:27:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο EVO αυτού του μήνα έχει έναν τύπο με το nick "Simon de Sideways" ο οποίος κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ πλαγιολίσθησης, που από τα 15 λεπτά που χρειαζόταν, αυτός γύριζε ένα Scooby για 2 ώρες 11 λεπτά και κάτι ψιλά. Χρόνος, που ενώ στην αρχή του φάνταζε αιώνας, τελικά άντεξε όσο άντεξε και το συγκεκριμένο Subaru WRX, το οποίο του παραχωρήθηκε από την εταιρεία, ελαστικά Toyo T1S, και βέβαια η πίστα του MIRA που "διαθέτει έναν κύκλο 300 μέτρων με σεβαστό πλάτος", όπως συγκεκριμένα αναφέρει ο τύπος στο EVO. Το θέμα πήρε φιλανθρωπικό χαρακτήρα, μαζεύτηκαν αρκετά χρήματα, και το όλο θέμα αν και ξεκίνησε ως μια πλάκα, κατέληξε διασκεδαστικό, και ολίγο αγχώδες για τον οδηγό. Smile
Τέσπα. Πάντως το όλο concept του skid pad, σαν ιδέα και σαν εγχείρημα είναι πολύ όμορφο, και κάτι που νομίζω οτι με μικρή αυτοκινητιστική παιδεία μπορούμε όλοι μας να το κάνουμε (αν υποθέσουμε οτι λίγο πολύ όλοι τα driftάρουμε τα αυτοκίνητά μας στην παραμικρή καμπή Cool ), μια που στην χειρότερη το πολύ πολύ να βγούμε από τον κύκλο μας, άντε να φέρουμε κανα τετ α κε η τετ α τετ. Δεν κρύβει δηλαδή μεγαλύτερους κινδύνους. Κάτι ανάλογο θα ήταν (και βέβαια μερικοί που ίσως το έχουν κάνει... Razz ) να πάτε σε μια κυκλική πλατεία, ή σε κυκλικές εισόδους supermarket ή σινεμά, και να αρχίσετε σιγά σιγά να γυρνάτε με 30 χλμ. στην αρχή και στη συνέχεια να ανεβάζετε ταχύτητα γυρνώντας γύρω γύρω, αφήνωντας ελαφρά να πλαγιολισθαίνει ο ποπός σας (sic!) και μετά με ελαφρές κινησούλες να διορθώνετε την κίνησή σας. Βέβαια το πιο πιθανό είναι να σας πιάσει το κεφάλι σας, μια που οι συγκεκριμένες κυκλικές "πλατείες" έχουν μήκος κύκλου 40-50 μέτρα στην καλύτερη, και επίσης δεν ενδύκνειται για πολύ γιατί αν σας φύγει και πέσετε πάνω στο κυκλικό πεζούλι, δεν λέει να τρέχετε μετά για αλλαγές ζαντών, ευθυγραμμίσεις, ίσως αλλαγή ημιαξονίων, κλπ, ενώ στην πίστα άντε το πολύ να φύγετε στο (χλωρό) χορτάρι. Very happy
Πάντως κάτι τέτοιο θα ήταν διασκεδαστικό αν οργανωνόταν. Και χρειάζεται ένας μεγάλος σχετικά χώρος, όπως πχ το Ελληνικό θα ήταν περίφημος, με δυνατότητα να βρέχεται (γιατί αν ξεκινήσετε skid pad σε στεγνό οδόστρωμα το πιο πιθανό να πάρετε τα λάστιχα επ ώμου στους πρώτους 8-10 γύρους), και βροχερός καιρός κάνει, αλλά και πάλι δεν είναι τόσο ελεγχόμενος (κάτι μας είπες τώρα) και επίσης ίσως πολλοί να μην έχουν εξοικειωθεί με την ιδέα του drift σε βρεγμένο. Και βέβαια να πληρούνται όλες οι προϋποθέσεις, περισσότερο για οδική βοήθεια (και στην παρα πολύ καλή περίπτωση service για το ζαντάρισμα καινούργιων ελαστικών), και βέβαια οι προβλεπόμενες για πίστα συνθήκες ασφαλείας. Αλήθεια, όσοι ξέρουν, η πίστα των Σερρών έχει κάποιο σημείο με τόσο μεγάλο μήκος κύκλου;



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Slash στις Δευ 07 Απρ 2003, 23:23:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICK (ΝΙΚΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT Premium 1.4 (2000)

Ένταξη: 05 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 21:13:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Svstouk έγραψε:
Το parking στην Πάρνηθα;

Στο Ελληνικό;


Φαντάζομαι ότι χρειάζεται σχετική άδεια!

Αραγε μπορούμε να την πάρουμε;

Ιδιαίτερα για το Ελληνικό που μας ενδιαφέρει πιο πολύ για περισσότερους λόγους;

Είναι κανείς που μένει εκεί;

Επίσης έμαθα ότι την διαχείρηση του Ελληνικού την έχει πλέον ο Δήμος. Εχουμε καμμιά άκρη;


Ειδήσεις δεν βλέπετε ρε παιδιά;Πάρκο πάει να σας το κάνει η Μπακογιάννη... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 00:05:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενδιαφερον!
πολυ καλη ιδεα αλλα που θα βρουμε χωρο ;;;;
το Ελληνικο βολευει αλλα ειναι απιθανο να παρουμε τετοια αδεια , μαλλον.
δυσκολευομαι να σκεφθω χωρο πλατους 100μ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 02:19:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
το Ελληνικο βολευει αλλα ειναι απιθανο να παρουμε τετοια αδεια , μαλλον.


Μπορούμε να πάρουμε άδεια από την Μπακογιάννη για μία κυκλική βόλτα στο πάρκο με τα πόδια... Laughing

Για χώρο αεροδρομίου δεν ξέρω πού θα βρόύμε...
Αλλά η πίστα Αιγινίου προσφέρεται για εκπαιδευτικές γύρες και μάλιστα τζάμπα, αλλά δεν ξέρω πλέον σε τί κατάσταση μπορεί να την βρούμε, αφού χωρίς λεφτά τίποτε δεν κρατά αιώνια... Confused


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 06:57:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορούμε να κάνουμε και το άλλο.

ΝΑ αγοράσουμε ενα πυρόμετρο για τα λάστιχα να πάμε σε μια πίστα (Αιγίνιο Μέγαρα Σέρρες) και να κάνουμε εκει τις δοκιμές μας.Το πυρόμετρο είναι και αυτό ενα πολύ ασφαλές μέσο (αν οχι καλύτερο) για την ρύθμιση της συμπεριφοράς του αυτοκινήτου βαση της θερμοκρασίας των ελαστικών

Αυτο βέβαια προυποθέτει χρήματα για την αγορά του πυρομέτρου και για την ενοικίαση της πίστας.Αλλα αν είμαστε πολλοί......


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 09:20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To πυρόμετρο είναι το 2ο στάδιο Wink Σαφέστατα θα το πάρουμε και αυτό αλλά λίγο αργότερα

Για το Skid Pad ενδιαφέρομαι όχι μόνο για τις πιέσεις αλλά γιατί με αυτή την μέθοδο μπορούμε να βγάλουμε καλά συμπεράσματα σχετικά με ποιά βελτίωση σε ανάρτηση είναι πραγματικά καλή και ποιά όχι.

Μέχρι τώρα έχουμε ακούσει πάρα πολλά σχετικά με τα αμορτισέρ τα ελλατήρια και μέχρι στιγμής όλοι λένε ότι η βελτίωσή τους είναι και η καλύτερη...

Δεν έχετε και εσείς την περιέργεια να μάθετε ποιός συνδυασμός και ποιά βελτίωση είναι και η πραγματικά πιο καλή;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 09:28:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τασο,

Πρέπει ομως στον χώρο που θα κάνουμε το test να έχουμε και ενα κομπρεσερ για να μπορούμε να αυξομειώνουμε τις πιέσεις των ελαστικών ή να τις ρυθμίσουμε πριν το τεστ οπως προβλέπεται.Υπάρχουν κατι μικρά που συνδέονται στον αναπτήρα του αυτοκινήτου.Πάντως για να έχουμε και καποια υποδομή σε η πίστα ή κοντα σε πίστα πρέπει να ψαχτούμε.Στα Μέγαρα δεν υπάρχουν βοηθητικοί χωροι????Υπαρχει κανενα τηλέφωνο να μιλήσουμε με τον πιστάρχη(sic)???


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 10:15:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Τασο,

Πρέπει ομως στον χώρο που θα κάνουμε το test να έχουμε και ενα κομπρεσερ για να μπορούμε να αυξομειώνουμε τις πιέσεις των ελαστικών ή να τις ρυθμίσουμε πριν το τεστ οπως προβλέπεται.Υπάρχουν κατι μικρά που συνδέονται στον αναπτήρα του αυτοκινήτου.Πάντως για να έχουμε και καποια υποδομή σε η πίστα ή κοντα σε πίστα πρέπει να ψαχτούμε.Στα Μέγαρα δεν υπάρχουν βοηθητικοί χωροι????Υπαρχει κανενα τηλέφωνο να μιλήσουμε με τον πιστάρχη(sic)???



Mικρό κομπρεσεράκι (αυτό που μπαίνει στον αναπτήρα) έχω Wink

Μην φανταστείς ότι κάνει πολλά... θέλει υπομονή!
Μπορούμε όμων να δανειστούμε και από κανένα βενζινάδικο! Shocked

Από μια έρευνα που έκανα για πυρόμετρο βρήκα ότι με περίπου 100 - 150 ευρώ πέρνουμε ένα καλούτσικο πυρόμετρο της Longacre για "αρχάριους" Wink



Tα μεγαλύτερα μοντέλα έχουν μνήμες και τέτοια που δεν ξέρω αν μας πολυαπασχολεί (έχουμε και τετράδια ή στην καλύτερη σου φέρνω και Laptop!)

Eγώ τα 40- 50 ευρώ τα βάζω πάντως Wink



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 10:18:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α, και με επιπλέον 80-100 ευρώ παίρνεις και αισθητήρα για μέτρηση φρένων! (για το άλλο project που λέγαμε... Wink )



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 10:26:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρε και αυτό στην ίδια τιμη.



Και εγω είμαι μέσα για 40 - 50 Ευρώ Wink


pedal to the metal


Έχει επεξεργασθεί από τον/την pugsang στις Τρι 08 Απρ 2003, 10:44:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 10:35:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια η πιστα στο Αιγινιο ειναι σε αρκετα καλη κατασταση.Πηγα πριν λιγο καιρο.Αν ειναι για εκει πειτε..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 14:20:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τασο πολυ καλη ιδεα το skid-pad απλα δεν ξερω το κατα ποσο θα μπορεσουμε να βρουμε χωρο για κατι τετοιο.

Πιστευω ομως οτι και με το slalom θα μπορουσαμε να βγαλουμε ,αν οχι τα ιδια συμπερασματα,κατι αντιστοιχο.Και μπορει να γινει το σκηνικο και στα Μεγαρα,και οπου τελος παντον υπαρχει σχετικα καλη ποιοτητα ασφαλτου.
Απλα θελουμε κορινες,συμμετοχη και κεφι...

(για τα πυρομετρα και γενικοτερα οτι Gadget χρειαστει το club ειμαι κι εγω μεσα...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ice gus (ΚΩΣΤΑΣ)
Μέλος
Μέλος


206 1.6(8v)xs 2000

Ένταξη: 17 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 116
Τόπος: ΕΞΑΡΧΕΙΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 20:43:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ καλο!!!!!!! παντως πιστευω οτι σε καποια πιστα θα ειναι καλυτερα
απο θεμα ασφαλειας. τασο σε οτι χρειαστει το club για εξοπλισμο μπορω να συνισφερω και εγω 50-100 euro. οσο για συμετοχες πιστευω θα υπαρχουν πολλες.


Image hosted by Photobucket.com ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2003, 01:05:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Παιδια η πιστα στο Αιγινιο ειναι σε αρκετα καλη κατασταση.Πηγα πριν λιγο καιρο.Αν ειναι για εκει πειτε..


Νομίζω ότι θα είναι μία πολύ όμορφη ανοιξιάτικη εκδρομούλα. Θα κανονιστεί ως πρόβα για τις Σέρρες. Πού ξέρεις μπορεί τελικά να μας αρέσει και να κολλήσουμε εκεί... Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2003, 07:12:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Παιδια η πιστα στο Αιγινιο ειναι σε αρκετα καλη κατασταση.Πηγα πριν λιγο καιρο.Αν ειναι για εκει πειτε..


Νομίζω ότι θα είναι μία πολύ όμορφη ανοιξιάτικη εκδρομούλα. Θα κανονιστεί ως πρόβα για τις Σέρρες. Πού ξέρεις μπορεί τελικά να μας αρέσει και να κολλήσουμε εκεί... Wink
Και ποτε με το καλο να περιμενουμε αυτη την εκδρομουλα?




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2003, 09:22:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραια λοιπον..........Για πειτε.............Οι κυριοι απο την Αθηνα.....Τασο θα το κανονησουμε Question Σαν εκδρομη σαν κατι..............ή αυτο ισχυει μονο για τους βορειους Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1642s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on