PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Aσαφές τιμόνι
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 00:05:21    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Aσαφές τιμόνι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα!

Την πέμπτη θα πάω για το σέρβις των 20.000χλμ (το αμάξι έχει 19.200κάτι χλμ). Εκανα ένα ταξίδι την προηγούμενη εβδομάδα αν και θα προτιμούσα να είχα κάνει το σέρβις πριν το ταξίδι αλλά δεν έκατσε. Στο ταξίδι λοιπόν, το τιμόνι ήταν αρκετά "αβέβαιο". Ξέρω οτι τα 206 δεν έχουν και το καλύτερο τιμόνι αλλά σε σχέση με άλλα ταξίδια που έχω κάνει, η διαφορά σε μένα ήταν τεράστια. Μου έχει τύχει να ταξιδεύω με πολύ πλάγιο αέρα και ένιωθα το αμάξι να χάνει ελάχιστα από την πορεία του στιγμιαία. Στο ταξίδι που έκανα τώρα λοιπόν, χωρίς αέρα είχα την ίδια αίσθηση. Με τρόμαξε αρκετά και πάνω από 100 δεν πήγα ούτε απόλαυσα τις φοβερές στροφές της βόρειας Εύβοιας μήπως και υπήρχε κάποιο πρόβλημα και το επιβάρυνα.

Είναι το πρώτο πράγμα που θα ζητήσω να μου κοιτάξουν στο σέρβις αλλά ήθελα να ρωτήσω και εδώ μήπως κάποιος έχει κάποια ιδέα για το τί μπορεί να είναι, μην μου πουν τίποτα άκυρο στο εξουσιοδοτημένο και λέω "ναι ναι" σαν χαζός!


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 01:27:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιζω ο σωστος ορος γι'αυτο που θες να πεις ειναι "ασαφες τιμονι", οχι "αβεβαιο".

Πιθανοτατα χρειαζεσαι απλα μια ευθηγραμιση, και ενα ελεγχο στα ακρομπαρα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 09:23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην το δεί ο ultra-one αυτό το topic... Rotfl



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 09:59:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Μην το δεί ο ultra-one αυτό το topic... Rotfl

Ατύχησες!!! Το είδα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Λοιπόν, για να φτιάξει το τιμόνι του 206 θέλεις οποσδήποτε 2 ακραξόνια PS για να σου δώσουν αρνητικό κάμπερ μπροστά, 22άρες αντιστρεπτικές και άλλα καλύτερα αμορτισέρ μπρος-πίσω, ευθυγράμμηση μπροστά με τουλάχιστον 2-3χιλ σύγκλιση, σωστές πιέσεις στα λάστιχα (πάνω από 36psi) και μια μπάρα θόλων. Cool Cool Cool Cool

Επίσης θα μπορούσες να αλλάξεις ζάντες με άλλες με μεγαλύτερο οφφσετ και να βάλεις ημισλίκ λάστιχα! Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 10:23:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μικρότερο (= πιο εξω) ή μεγαλήτερο (=πιο μέσα) οφφσετ?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 10:24:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Steve έγραψε:
Μην το δεί ο ultra-one αυτό το topic... Rotfl

Ατύχησες!!! Το είδα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Λοιπόν, για να φτιάξει το τιμόνι του 206 θέλεις οποσδήποτε 2 ακραξόνια PS για να σου δώσουν αρνητικό κάμπερ μπροστά, 22άρες αντιστρεπτικές και άλλα καλύτερα αμορτισέρ μπρος-πίσω, ευθυγράμμηση μπροστά με τουλάχιστον 2-3χιλ σύγκλιση, σωστές πιέσεις στα λάστιχα (πάνω από 36psi) και μια μπάρα θόλων. Cool Cool Cool Cool

Επίσης θα μπορούσες να αλλάξεις ζάντες με άλλες με μεγαλύτερο οφφσετ και να βάλεις ημισλίκ λάστιχα! Twisted evil


Ο άνθρωπος για τα δικά του δεδομένα δεν είχε πάντα ασαφές τιμόνι αλλά αυτό συνέβει ξαφνικά, οπότε όλες αυτές οι προτάσεις σου είναι εντελώς off-topic Wink


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 10:28:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με 3mm σύγκλιση θα έρθει στα ίσια του...! Τι να πούμε και εμείς στα 5mm..... Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 10:28:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Steve έγραψε:
Μην το δεί ο ultra-one αυτό το topic... Rotfl

Ατύχησες!!! Το είδα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Λοιπόν, για να φτιάξει το τιμόνι του 206 θέλεις οποσδήποτε 2 ακραξόνια PS για να σου δώσουν αρνητικό κάμπερ μπροστά, 22άρες αντιστρεπτικές και άλλα καλύτερα αμορτισέρ μπρος-πίσω, ευθυγράμμηση μπροστά με τουλάχιστον 2-3χιλ σύγκλιση, σωστές πιέσεις στα λάστιχα (πάνω από 36psi) και μια μπάρα θόλων. Cool Cool Cool Cool

Επίσης θα μπορούσες να αλλάξεις ζάντες με άλλες με μεγαλύτερο οφφσετ και να βάλεις ημισλίκ λάστιχα! Twisted evil


'Η απλα να αλαξεις αμαξι..... Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 10:30:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Ο άνθρωπος για τα δικά του δεδομένα δεν είχε πάντα ασαφές τιμόνι αλλά αυτό συνέβει ξαφνικά, οπότε όλες αυτές οι προτάσεις σου είναι εντελώς off-topic Wink

Έτσι νόμιζε ότι δεν είχε ασαφές τιμόνι! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


MEMsound έγραψε:
μικρότερο (= πιο εξω) ή μεγαλήτερο (=πιο μέσα) οφφσετ?

Ναι, λάθος το έθεσα...
Πιο έξω! Μικρότερο οφφσετ ζάντας και μεγαλύτερο αρνητικό οφφσετ Laughing


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 12:40:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Λοιπόν, για να φτιάξει το τιμόνι του 206 θέλεις οποσδήποτε 2 ακραξόνια PS για να σου δώσουν αρνητικό κάμπερ μπροστά, 22άρες αντιστρεπτικές και άλλα καλύτερα αμορτισέρ μπρος-πίσω, ευθυγράμμηση μπροστά με τουλάχιστον 2-3χιλ σύγκλιση, σωστές πιέσεις στα λάστιχα (πάνω από 36psi) και μια μπάρα θόλων. Cool Cool Cool Cool

Επίσης θα μπορούσες να αλλάξεις ζάντες με άλλες με μεγαλύτερο οφφσετ και να βάλεις ημισλίκ λάστιχα! Twisted evil


Αν είναι να σκάσω ένα κάρο λεφτά για όλα αυτά, καλύτερα να πηγαίνω ταξίδια με το κτελ Very happy

Αλλά αφου τα αναφέραμε, πόσο θα κοστίσουν όλα αυτά χωρίς τις ζάντες και τα λάστιχα? Μαζί με εργασίες κτλ! Επίσης, μόνο τα αμορτισέρ θέλουν αλλαγή? Τα ελατήρια μένουν τα ίδια?

Το κακό στην όλη υπόθεση είναι πως ότι δουλειά και να γίνει, δεν θα μπορώ να τσεκάρω αν έφτιαξαν τα πράγματα εκτός κι αν πεταχτώ καμιά κόρινθο Cool

Από όλα τα παραπάνω, φαντάζομαι ελάχιστα μπορεί να κάνει το εξουσιοδοτημένο όταν θα πάω για το σέρβις έτσι δεν είναι? Λογικά θα μπορεί να κάνει ευθυγράμμιση και να μου δώσει 2-3 χιλιοστά σύγκλιση αν το ζητήσω, σωστά?

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις σας Laughing


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 15:29:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

StorM_GmA έγραψε:
Λογικά θα μπορεί να κάνει ευθυγράμμιση και να μου δώσει 2-3 χιλιοστά σύγκλιση αν το ζητήσω, σωστά?

Ναι, ανκαι η σύγκλιση στο 206 είναι "εκτός προδιαγραφών" (προτείνεται απόκλιση... Splat Splat ) στα χαρτιά, οπότε το μηχάνημα του (ή και αυτός) μπορεί να διαμαρτυρηθεί και να σου κάνει τον έξυπνο.


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 18:28:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
(προτείνεται απόκλιση... Splat Splat )


λάθος εικονίδιο...
αυτό ειναι το σωστό...


Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιούλ 2008, 12:13:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικά, μου κάνανε ευθυγράμμιση αλλά δεν μου δώσανε την σύγκλιση που τους είπα... μου είτε αυτός ότι έδωσε 0,3χιλ σύγκλιση, όσο προτείνει ο κατασκευαστής. Δεν προτείνει απόκλιση τελικά ο κατασκευαστής? Μας δουλεύουν μου φαίνεται!


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούλ 2008, 09:38:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
StorM_GmA έγραψε:
Λογικά θα μπορεί να κάνει ευθυγράμμιση και να μου δώσει 2-3 χιλιοστά σύγκλιση αν το ζητήσω, σωστά?

Ναι, ανκαι η σύγκλιση στο 206 είναι "εκτός προδιαγραφών" (προτείνεται απόκλιση... Splat Splat ) στα χαρτιά, οπότε το μηχάνημα του (ή και αυτός) μπορεί να διαμαρτυρηθεί και να σου κάνει τον έξυπνο.


StorM_GmA έγραψε:
τελικά, μου κάνανε ευθυγράμμιση αλλά δεν μου δώσανε την σύγκλιση που τους είπα... μου είτε αυτός ότι έδωσε 0,3χιλ σύγκλιση, όσο προτείνει ο κατασκευαστής. Δεν προτείνει απόκλιση τελικά ο κατασκευαστής? Μας δουλεύουν μου φαίνεται!

Δεν στο έχω πει πιο πάνω ότι μπορεί να αρνηθεί ο ευθυγραμμησάς να σου δώσει σύγκλιση???

Δεν το χειρίστηκες σωστά το θέμα.


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2008, 02:36:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου είπες οτι μπορεί να μου αρνηθεί αλλά δεν μου είπες τί να κάνω για να τον πείσω! Οταν πήγα το αμάξι εκεί, είπα στην γραμματεία να δώσουν 2χιλ σύγκλιση και με ένα χαμογελάκι ψιλο-ειρωνικό ο τύπος μου λέει "γιατί θέλεις σύγκλιση?". Ε του είπα για το ασαφές τιμόνι αλλά δεν κάθισα να του τα εξηγήσω και πολύ...του είπα ότι για να το ζητάω, το θέλω!

Ε τελικά μόλις πήγα να το παραλάβω, ρώτησα τον τεχνικό που το ανέλαβε και μου είπε ότι έδωσε 0,3χιλ σύγκλιση, όσα προβλέπει ο κατασκευαστής και ότι τόσα δίνει το μηχάνημα. Ε τί να του πω?

Για να δώσω τώρα σύγκλιση πρέπει να πληρώσω καινούρια ευθυγράμμιση? Αν ναι τότε θα περιμένω μέχρι να χρειαστεί να κάνω καμια διαδρομή να δω πως πάει και αναλόγως ξανακάνω ευθυγράμμιση ή όχι.


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2008, 06:36:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

StorM_GmA έγραψε:
και ότι τόσα δίνει το μηχάνημα. Ε τί να του πω?

Να του πείς να κόψει τις μαλ***ες και να βάλει 2,0 χιλ σύγκλιση! Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Αύγ 2008, 12:21:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια που ειμαι ασχετος με συγκλίσεις αποκλεισεις κτλ, και μια που σύντομα θα κάνω ευθυγράμμιση, να ζητήσω κατι? και για ποιο λ'ογο? σε τι θα βοηθήσει? εχω το 206cc με τα μαυρα bilstein και μαμα ελατήρια χωρίς χαμήλομα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Αύγ 2008, 12:27:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
μια που ειμαι ασχετος με συγκλίσεις αποκλεισεις κτλ, και μια που σύντομα θα κάνω ευθυγράμμιση, να ζητήσω κατι? και για ποιο λ'ογο? σε τι θα βοηθήσει? εχω το 206cc με τα μαυρα bilstein και μαμα ελατήρια χωρίς χαμήλομα

Δεν το έχεις μάθει το ποίημα????

2χιλ σύγκλιση! Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Αύγ 2008, 13:05:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι κατι εχω ψηλιαστει... χεχε
και το αποτέλεσμα ειναι καλύτερο κράτημα της μούρης στις στροφές και ποιο άμεσο σκληρό τιμόνι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Αύγ 2008, 14:25:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεύω το θέμα σύγκλισης/απόκλισης είναι καθαρά θέμα οδηγικού στυλ. Και με τα δύο στρίβεις το ίδιο καλά, το ζήτημα είναι πως θα σε βολεύει. Πέρα από αυτά, η σύγκλιση μετράει γιατί βλέπεις διαφορά στην ευθεία, όπου με απόκλιση είναι εντελώς χάλι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1821s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on