PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - 206cc Σκληρή ανάρτηση
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 09:18:01    Θέμα δημοσίευσης: 206 - 206cc Σκληρή ανάρτηση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα παιδες.

Εχω απορία-πρόβλημα με την ανάρτηση μου.
Όπως μερικοί ξέρετε αγόρασα πρόσφατα ενα μεταχειρισμένο 206cc.
Ολα καλα και οραία μονο ενα πράγμα απο την αρχή δεν μου αρεσε πολύ αλλα όσο περνάνε οι μέρες με εκνευρίζει περισσότερο, και αυτό ειναι η σκληρή ανάρτηση. Πίστευα οτι ειχε της μανήσιες ο τύπος που μου το πούλησε αλλα τελικά αφού εφτασα στο αμήν το πήγα στον μηχανικό μου να τις δει και μαλλον εχει βαλει (μονο μπροστα- πισω εχει μανησιες) του RC (ετσι μου ειπε).

Και ρωτάω, οι μανήσιες ειναι ποιο μαλακές απο του RC? γιατι στην θεσσαλονίκη που κινούμαι την παραμικρή ανομαλία του δρόμου την νοιώθω γιατι τραντάζεται ολο το αμαξι, ακουγονται τα μικροπράγματα που εχω στο ντουλαπάκι και στα πλαινα κτλ. Πιστεύω οτι αυτό δεν ειναι νορμαλ για ανάρτηση ε? οχι τιποτα αλλα ο μηχανικός μου ειπε οτι θα χαρχαλιάσει και ολο το αμάξι με τοσο σκληρές αναρτήσεις. θα αρχίζουν να τρίζουν τα πάντα...
Δυστυχός δεν εχω οδηγήσει αλλο cc να ξέρω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 09:45:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λιγο δυσκολο να ειναι αναρτηση RC και να κοπαναει τοσο(εξαρταται πως το οριζει ο καθενας,ε!).
Μηπως ειναι χαμηλωμενο ή φοραει 17αρες ζαντες,κλπ; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 12:22:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καθολου χαμηλομα, σαν κατσικι ειναι, και ζαντεσ σιδερενιες μανησιες 195/55/15
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 12:27:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να σου πω ρε Alex,περιεργο μου ακουγεται καθως αμορτισερ απο RC εχουν βαλει αρκετα παιδια.
Με 15αρια μαλιστα(195/50/15) που με πηγε βολτα ενας γνωστος,ηταν πολυ ανετο για τα δικα μου κριτηρια.
Μπας και τα εχουν φτυσει τα αμορτισερ σου εντελως; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 14:15:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπωs εχουν παραδωσει πνευμα...???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 14:26:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

που να βαλει και τα 17αρια....

το κοπανημα ελαχιστες φορες ειναι απο τα αμορτισερ
αν εχει εργοστασιακα ελατηρια

α. ειναι κλασμενα τα αμορτισερ
β. ειναι ξεραμενα τελειως τα λαστιχα
γ. ειχες σιτροεν πριν και σου κακοφαινεται
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2008, 11:50:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πήγα στο συνεργείο σημερα, θα βγάλουν τα αμορτισέρ να τα τσεκάρουν

συγκρίνω ανεση με το 206 της μανας μου, μοντελο 2002 1.4 με 160.000km (διπλασια απο τα δικα μου και χωρις αλαγμένα αμορτισερ) και το οποιο το εκανα βόλτα προχτες και ήταν πολυ ανετο και αθόρυβο, αφου σκεφτηκα να της δωσω το cc να παρω το απλο 206 (ανταλαγη μανα!! απεκτησες καμπριο Laughing Very happy Shocked )

Τα λάστιχα δεν ειναι ξερασμένα, ειναι σχετικά καινούρια βεβαια οτι ναναι μαρκα. αλλα τουλαχιστον ειναι 195/55 , εχουν αρκετο προφιλ για να αποροφάνε τους κραδασμους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Paladin (Tomas)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2005)

Ένταξη: 16 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 128
Τόπος: Στυλίδα (Φθιώτιδα)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2008, 18:15:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου θα σου πω και γω τη γνώμη μου, μιας και είμαι ο πιο περίεργος εδώ μέσα με την άνεση... Εγώ πήρα ένα 206 1,6 καινούριο. Την ίδια ακριβώς εποχή πήρε ένας φίλος το 1,4 8v. Η διαφορά στην άνεση ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Το 1,6 είναι αισθητά πιο σκληρό από ένα 1,4 (μαμά πάντα). Τώρα τι να βάλεις από αμορτισέρ, δεν μπορώ να σου πω, καθώς όταν άλλαξα τα δικά μου και χαμήλωσα λίγο, σκλήρυνε περίπου κατά 30% αλλά από κράτημα ήταν αλλού σε σχέση με τα μαμά αμορτισέρ.
Και γω ψάχνω τη χρυσή τομή άνεσης-κρατήματος. Δυστυχώς το θέμα αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό και γι αυτό παραθέτω τις εντυπώσεις μου αφού και συ ψάχνεσαι για άνεση. Οι πιο άνετες αναρτήσεις που έχω δει σε 206 είναι οι μαμά του 1,4 8v. Αλλά δε θα σου πρότεινα να τις φορέσεις, μιας και θα χάσεις πολύ από κράτημα. Θα σου έλεγα να περάσεις αν μπορείς κάποια Πέμπτη από τη λέσχη και να δεις μερικά 206 από στήσιμο και άνεση και να βγάλεις μόνος σου κάποια συμπεράσματα.
Ελπίζω να βοήθησα...


Go fast......, or go home.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 08:42:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μακαρι να μπορούσα να περάσω απο την Λέσχη αλλα βλεπεις ειμαι Σαλονικιος.. και εδώ πανω δεν ειναι και πολύ ενεργα τα πράματα... Sad

ολοι παντοε (ο μηχανικός μου και 2 φιλοι) μου πρότειναν τα Bleinstein (καπως ετσι) τα μαυρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 08:57:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex μην τρελλαινεσαι ρε,τα 14αρια δεν εχουν καμια σχεση απο αναρτηση με τα 16αρια. Sad
Αν αποζητας τετοια ανεση...αλλαξε αυτοκινητο. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 09:25:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α τοσο καλα? Confused

το θέμα ειναι οτι βαρούσαν και επειδη το cc ειναι και ποιο ασταθές σαν αμαξομα ακουγόταν ολο το σασι να χτυπάει, γκρανγκα γκρουνγκα, δεν ξέρω αν με τα καινουρια αμορτισερ θα στρόσει, ελπίζω όμως..

φωτο απο τα σκασμένα αμορτισέρ... ειναι τοσο χαλια οσο ελεγε ο μηχανικός?




στην δεύτερη φώτο να ενημερώσω οτι τα λάδια που βλέπετε πιτσιλισμένα στα τοιχόματα του θόλου δεν ειναι απο τις αναρτήσεις, πιτσίλισε λάδι επειτηδες ο μηχανικος για να χαλαρώσειο κατι βίδες που ήθελε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 09:30:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης παραθέτω αυτές τις φώτο της μηχανής που πήρα απο κάτω, οταν τις ειδε ενας φίλος μου είπε οτι η μηχανή ειχε στανταρ διαροή απο την φλαντζα και επισκευάστηκς πριν μου πουλήσουν το αμάξι, αυτά τα σημάδια απο λάδια μαλλον απο εκεί ειναι λεει.. Πως το βλέπετε εσείς?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 09:47:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα λάδια αυτά που φαίνονται είναι από το κιβώτιο.
Χάνει η από το τσιμουχάκι του επιλογέα ή από της βίδες του καβουκιού.
Θεωρώ πως οι τσιμούχες των ημιαξονίον είναι εντάξει.
Επίσης την γέφυρα στο ψαλίδι εσύ την έφαγες η έτσι το πείρες ??? Shocked
Τα αμορτισέρ όχι απλώς είναι σκασμένα αλλά άκρος επικίνδυνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 09:50:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σκασμένα αμορτισέρ, διαρροές στο κιβώτιο, γέφυρα που έχει φάει κάτι... Confused


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 10:08:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες εσεις ειστε ΑΣΤΕΡΙΑ! εγω δεν ξέρω τοσα πολλά απο αμαξια!!

ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ ΔΗΛΑΔΗ το τουτου μου? να το παω πίσω?

παραθέτω και αλλες φωτο μπας και βρούμε τιποτα..




την εξάτμηση την πηγα πρόσφατα για φτιαξιμο - συγκολήσεις ηταν χάλια

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 10:25:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αααα... οσο για την γέφυρα... δεν ξέρω ποιος την εφαγε.. παντος δεν ενοχλει που εχει στραβοσει έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 10:56:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξαρταται...Αν ειναι απο σεντρα ασχημη με οτι συνεπαγεται αυτο για την γεωμετρια,ναι,ειναι ασχημα. Confused
Η γωνια που φαινεται δεν ειναι κατι το εντελως τραγικο αλλα εχει σημασια να μην εχει "αρπαξει" ολη η γεφυρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 11:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε δεν θα μου το έλεγε ο μηχανικός? υποτίθεται τα ελενξε ολα αυτα, ψαλιδια κτλ αν ειναι καλα.

Βλέππουμε τιποτα αλλο στραβο?

Το σασμαν για να μην εχει διαροη τι θελει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 11:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατεβασμα,ανοιγμα,καθαρισμα,φλαντζοκολλα(κολλημα δηλαδη),κλεισιμο και τοποθετηση,διαδικασια που θα πληρωσεις 150Ε χωρις λογο οποτε αστο να δακρυζει,δεν εγινε τιποτα...

Απλα το θεμα της γεφυρας ειναι λιγο σοβαρο και πρεπει να το ψαξεις καλυτερα σε περιπτωση που κατα την αγορα το αυτοκινητο δεν ελεγχθηκε απο καποιον φανοποιο(λαμαρινά για τους βορειους Laughing ).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 11:51:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε εχει τρακαρει και πισω ε...
απο κατω οι κολλησεις πισω ειναι αλλες απο τις εργοστασιακες...

λογικα ειναι ξανακολλημενο τροπετο απο πισω...
αν ανοιγει οκ η οροφη παει να πει οτι εχουν κανει παντως καλη δουλεια...

αλλα τροπετο αμαξι πηγες και πηρες ρε συ? Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1479s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on