PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

3ο Group Buy Peugeot Sport
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Απρ 2009, 23:57:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν προλαβαινω να πω και εγω κατι που θελω ε? Sad Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 00:01:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πες εσυ και βλέπουμε,
αλλα οι εκπτώσεις ειναι για τα επίσημα μέλη Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 00:04:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

no prob. 2 χλαπες θελω για το 106 μου. Very happy γινεται Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 02:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
πες εσυ και βλέπουμε,
αλλα οι εκπτώσεις ειναι για τα επίσημα μέλη Wink


ti εκπτωσεις για επισημα και μη μελη ωρε? 7 ευρώ η μια χλάπα εχει... Laughing Laughing Laughing


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 09:13:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ηξερα ρε σαχλαμαρα τι ηθελε!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
μετα το εγραψε...

εεε τι ειναι η χλάπα? Confused Shocked


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 10:19:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
δεν ηξερα ρε σαχλαμαρα τι ηθελε!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
μετα το εγραψε...

εεε τι ειναι η χλάπα? Confused Shocked


einai ¨ενα κομματι μεταλλο που μπαινει πανω απο το θολο(φαντάσου σαν ενα ρυθμιζόμενο τοπ μαουντ ειναι,οπτικα),και εχει ενα εξογκωμα στην ακρη για να κολλας μια σωληνα (του ρολκειτζ) ωστε να δενει το θολο με το ψαλιδι.
Ειναι για ενισχυση του 106,που μπροστα ειναι ενα μικρό τριμπουρδελακιον.
Επισης χρησιμευει στο να μη φουσκωνουν οι θολοι,απο μια αναρτηση που τερματιζει διαρκως.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 20:55:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναιιιιιιιι... αυτο θελω. 2 χλαπες... Very happy
μπορουμε μανθο? ο κονδωρας τα δινει αλλα μου ειπε οτι αμα τα παραγγειλω ουτε αυτος ξερει ποτε θα εχει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 02:50:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yokagyla έγραψε:
ναιιιιιιιι... αυτο θελω. 2 χλαπες... Very happy
μπορουμε μανθο? ο κονδωρας τα δινει αλλα μου ειπε οτι αμα τα παραγγειλω ουτε αυτος ξερει ποτε θα εχει.


πηγαινε στον καραταρουκ στη νικαια (φτιαχνει ρολ κειτζ αυτος) και παρε 2...Γιατι αποτι ξερω ουτε κονδωρας ουτε γκαγκασταθης εχουν και ποιος ξερει πουε προβλεπεται να φερουν Confused Confused Confused


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 10:15:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα συμφωνησω με Σταυρο... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 21:09:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εννοεις να παω να μου φτιαξει . δεν τις εχει ετοιμες αυτες ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 21:34:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yokagyla έγραψε:
εννοεις να παω να μου φτιαξει . δεν τις εχει ετοιμες αυτες ε?


aytos εχει ετοιμες.Τουλαχιστο πριν 2 μηνες που κατεβηκα στο μαγαζι του ειχε κρεμασμένες μπολικες...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 21:39:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραια... πολυ ωραια... αν δεν σου κανει κοπω στειλε μου πμ να μου πεις που ειναι... σε ευχαριστω και παλι και καλη ανασταση... να περασετε ολοι ομορφα και προσοχη στα ξιδια... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Απρ 2009, 14:50:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο, σου υπενθυμίζω από τη χθεσινή κουβέντα μας να μάθουμε από Κόνδορα αν μπορεί να φέρει με αυτή την παραγγελία άλλη μία ανάρτηση PS routier κομπλέ για εμένα.

Σήμερα πέρασα από εκεί και ρώτησα για την εξέλιξη της παραγγελίας που τρέχει ήδη και μου είπαν ότι περιμένουν τα ελατήρια.

Πες μου αν χρειάζεται να δώσω και προκαταβολή.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Απρ 2009, 15:27:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δευτερα πρωι θα σου νεότερα γιατι σημερα επηζα ολη μερα και δεν πρόλαβαινα με την καμια...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Απρ 2009, 14:56:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκτός από τα ελατήρια των αναρτήσεων (που τα περιμένουμε "θεωρητικά" μέσα στις επόμενες μέρες...) όλα τα άλλα πράγματα έχουν έρθει.

Υπάρχει όμως ενα θεματάκι...
Οι "ενισχυμένες" ντίζες που ειχαμε παραγγείλει, ήρθαν μεν, αλλά, μιας και εχει καταργηθεί ο παλιός κωδικός/τυπος/σχέδιο, ήρθαν οι νεες που ειναι "ενισχυμένες" με διαφορετικό τρόπο.

Αντί να εχουν πιο χοντρό "σωμα"... ειναι μια "μαμά" ντίζα με ηλεκτροκολλημένο πάνω της σε όλο της το μήκος ενα κομμάτι σίδερο που της δίνει την ίδια ακαμψία/στιβαρότητα.

Μιας και ειχε πέσει στα χέρια μου και ο παλιός τύπος αλλά είδα και τον νέο, από πρακτικής / λειτουργικής πλευράς διαφορά δεν υπάρχει, παρά μόνο στο πάχος μιας και οι νέες ειναι τελικά ακόμα πιο χοντρές (και φαντάζομαι ακόμα πιο στιβαρές).

Υπάρχει όμως διαφορά στο κόστος... μιας και (αρχικές τιμές - πρό έκπτωσης) η παλιά έχει 37,65ε ενώ η νέα έχει 68,81ε.

Πρακτικά αυτό που έχει κάνει η Peugeot μπορούμε να το κάνουμε και μόνοι μας στις μαμά ντίζες μας...
-> ή σε ενα "σιδερά" με ελάχιστο κόστος (και μετα βάψιμο μόνοι με αντισκουριακό χρώμα)
-> ή σε κάποιο μηχανουργείο (με κόστος που θα το κοιτάξω να δω τι και πως και θα ενημερώσω).
Απλά θα πρέπει να ξηλώσουμε τις μαμά ντίζες (αναγκαστικά το αμάξι θα πρέπει να μείνει για 1-2 μέρες ακίνητο) και να τις "μετατρέψουμε".
Για να μην μείνει κανένας "ακίνητος" μπορούμε να βρούμε μια μαμά ντίζα την οποία να χρησιμοποιήσει όποιος θέλει όσο η δικιά του θα "μετατρέπεται"...
Είναι λίγο "διαδικασία" το ξέρω αλλά και τα 68+ε (μείον την όποια έκπτωση ούτως ή άλλως) είναι αρκετά...

Παρόλα αυτα για όποιον θέλει οι ενισχυμένες ντίζες ειναι διαθέσιμες χωρίς καμιά υποχρέωση από κανέναν που έχει παραγγείλει να την πάρει* με το ζόρι....

Το συντομότερο θα κοιτάξω να δω τι μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας και θα το γράψω εδώ ή στο σχετικό τεχνικό τόπικ...

Για τα υπόλοιπα όταν έχουν έρθει όλα τα πράγματα θα έχω επακριβώς τις τελικές τιμές για να σας πω για να κανονίζουμε τα οικονομικά και να πάω για παραλαβή.

υ.γ.1
@p206xs2 - Γρηγόρη του ειπα και για την δικια σου ανάρτηση και θα το διαευθετησει να ερθει το συντομότερ - αλλα χδεν ηξερε αν θα ερθει μαζι με τα υπόλοιπα πραγματα ή μόνη της - θα με ενημερω΄σει μολις εχει νέα.

υ.γ.2
Περισσότερα τεχνικά / λεπτομέρειες κλπ στο σχετικό τεχνικό τόπικ για τις ντίζες για να μην ανακατώσουμε αυτό το τόπικ με τις "πατέντες" μας...



*εννοείται οτι δεν υπάρχει οικονομικό θέμα για όποιον δε θέλει τελικά, μην ανυσηχείτε γι αυτό.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Απρ 2009, 15:03:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικα δεν εχω καποιο προβλημα.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Απρ 2009, 15:04:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ, αν και τα 68 μου φαίνονται κάπως, είμαι ok και για την καινούργια.

Απλά ανάρτησε έναν πίνακα με το επιπλέον κόστος για τον καθένα-μιας και π.χ. εγώ έχω δώσει παραπάνω λεφτά (από τα 38 κάτι)-ώστε να ξέρουμε τι είναι να δώσουμε. Wink

Τώρα για την παραλαβή, Ντραμπιούι μου μυρίζει... Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Απρ 2009, 16:54:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είμαι OK για την ντίζα, ας ενημερωθώ και για την διαφορά όταν καταλήξουμε στα τεμάχια και την τελική τιμή.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Απρ 2009, 16:58:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είμαι εκτός για την ντίζα. Θα την πάρω μόνο αν υπάρχει πρόβλημα με το group buy. Δέχομαι να γίνει το 206 μου το πρώτο πειραματόζωο για την homemade ντίζα Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife206 (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi Blue-Black

Ένταξη: 30 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 229
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Απρ 2009, 18:05:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ ΟΚ για τη ντίζα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 5 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2285s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on