PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Προβληματισμοί...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 06:42:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 07:46:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
... Εν τω μεταξύ (να) παντρεύτηκα (να) έκανα παιδί και ξαφνικά (να) με παίρνει τηλέφωνο μια ωραία πρωία και μου λέει έλα να τα ξαναφτιάξουμε...
...


Ρε συ δεν με - μας κάλεσες στον γάμο σου?
έτσι ήσουν πάντα μοναχοφαγάς...

ps (οχι club)...
Εάν μπορέσω (Τάσο) θα έρθω, όχι τίποτε άλλο... αλλά έχω καιρό να δω κάτι φάτσες και μου έλειψαν... εάν θα πάρω θέση? δεν το νομίζω.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 09:45:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gonakinen έγραψε:
Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.


Δεν μου ακούγετε καθόλου δημοκρατικό αυτό ρε σύ!
Δε νομίζω να ταιριάζουν στη γενικότερη φιλοσοφία του PS Club τέτοιου είδους αποφάσεις.

Μήπως να έκανες καμιά βόλτα το αερόψυκτο που βλέπω στην υπογραφή σου?
Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 10:09:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gonakinen έγραψε:
Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.


επίσημο και ενεργό δεν ταυτίζονται για μένα οι εννοιες, πόσο μάλλον σε αυτό το κλαμπ που με εξαιρεση κάποια μέλη τα περίσσοτερα γίνονται επίσημα μέλη για ενα χρόνο και μετα γιοκ?

Γιατί αυτό? Εγώ την απάντηση την εχω αλλα δεν ξαναμπαίνω σε αυτή τη διαδικασία. Δεν θέλει και πολύ σκέψη πάντως.

ΥΓ. Έτυχε χθες βράδυ και διάβαζα σε κάποια τοπικς τα πρώτα ποστς... το συμπέρασμα που έβγαλα Question
Δεν υπάρχει καμμία σχέση πριν με τώρα, μπορεί οι γνώσεις να ηταν λιγότερες το κλίμα και η ιδεολογία των χρηστών μου φάνηκε πολύ διαφορετική και αντάξια αυτού που κανείς αποκαλεί κλαμπ.
Πιστεύω καποιοι θα συμφωνούν μαζί μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 10:42:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχω βαρεθεί να ακούω αμπελοφιλοσοφίες/γενικότητες και 0 προτάσεις.

Ο Γιώργος (gonakinen) (ανεξάρτητα με το αν συμφωνώ ή όχι με την άποψή του, που δεν είναι εκεί το θέμα - προσωπικά πιστευω ότι δεν έχει απαραίτητα άδικο) είχε τα @@ να διατυπώσει και τεκμιριώσει μια άποψη/πρόταση.

Θα ήθελα να δω και άλλες τέτοιες συγκεκριμένες προτάσεις αντί για (ή έστω μαζί με) την όποια μουρμούρα και παράπονα.

Μόνο έτσι θα μπορέσουμε να επιλέξουμε την καλήτερη για τον Σύλλογο λύση/απόφαση όσοι από εμάς εξακολουθούμε να θέλουμε/αντέχουμε/μπορουμε να ασχοληθούμε με αυτόν. Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 10:52:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ότι εντοπίζουν κάποιοι το πρόβλημα όμως, είναι από μόνο του θετικό.
Νομίζω ότι με καλή θέληση απ'όλες τις πλευρές μπορεί να βρεθεί μια ουσιαστική λύση.

Το μονο που θέλω απ'όλους μας για αρχή είναι το τόσο να προσπαθήσουμε να μην το κάνουμε τόσο



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 11:02:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
έχω βαρεθεί να ακούω αμπελοφιλοσοφίες/γενικότητες και 0 προτάσεις.


Θες δλδ να πεις, οτι δεν έχει ζητηθεί να γίνει μια γενική συνέλευση στην οποία να πάει καθε ενδιαφερόμενος? Εσείς κολλάτε στο αν είναι επίσημο μελος ομως ή οχι!

Θες δλδ να πεις, οτι δεν εχει ζητηθεί να ανοιχτεί ενα τοπικ για προτάσεις βελτίωσης / παράπονα μελών και τι θα ηθελαν να αλλάξει.

Η' μήπως θες ο καθένας οποτε του ερθει να πετάει στο άκυρο μια πρόταση η οποία μετά απο 2 ωρες θα εχει πάει στα "σκουπίδια"?

Και μιας φαίνεται μπορείς και επομίζεσαι τα βάρη του κλαμπ και περνεις θέση σε ολα, θα σου αντιστρέψω την ερώτηση και αν θες απάντα.

"Εσύ βλέπεις να πηγαίνουν όλα καλά με το κλαμπ? Αν οχι τι κανεις γι αυτό? Αν κάνεις κάτι εχει αποτέλεσμα? Αν δεν εχει μπορείς να κανεις κατι αλλο? Αν ναι, τι? ...προτείνετε το εσύ και μην περιμένεις απο τους άλλους"

Σου στέλνω πμ κάτι ακομα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 11:18:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
Θες δλδ να πεις, οτι δεν έχει ζητηθεί να γίνει μια γενική συνέλευση στην οποία να πάει καθε ενδιαφερόμενος? Εσείς κολλάτε στο αν είναι επίσημο μελος ομως ή οχι!.

προφανώς και αυτό είναι το βασικό χαρακτηρισικό και απόδειξη της συμμετοχής κάποιου σε κάτι.

plaketokofths έγραψε:
Θες δλδ να πεις, οτι δεν εχει ζητηθεί να ανοιχτεί ενα τοπικ για προτάσεις βελτίωσης / παράπονα μελών και τι θα ηθελαν να αλλάξει.

γιατί πρέπει να στο ανοίξει κάποιος άλλος το τόπικ.
Μόνος σου δεν μπορείς? Shocked

plaketokofths έγραψε:
Η' μήπως θες ο καθένας οποτε του ερθει να πετάει στο άκυρο μια πρόταση η οποία μετά απο 2 ωρες θα εχει πάει στα "σκουπίδια"?.

Τίποτα σοβαρό/τεκμηριωμένο δεν έχει ποτέ σβηστεί ή πεταχτεί.
Αυτά που λες είναι ανακρίβειες.

αντί να αντιστρέφεις ερωτήσεις καλήτερα να δίνεις απαντήσεις.

εγώ θα σου απαντήσω.

1) Όχι. Δεν.

2) Γι' αυτό και όλος αυτός ο προβληματισμός.
Γι' αυτό και ότι έχει αλλάξει πχ στο forum από την αρχή του έτους.
Γι' αυτό και όλο άυτός ο προβληματισμός μου σχετικάμε την Λέσχη.
Γι' αυτό και όλο το δικό μου τρέξιμο.
Γι αυτό και κάθε τόσο προτίνω ότι μου έρχεται στο κεφάλι.
Το τι κάνω εδώ και 3 χρόνια για το club αν δεν το ξέρεις δεν σου φταίει κανένας... Ζήτα να μάθεις...

3) Έχει μικροαποτελέσματα, μέχρι στιγμής. ΠΧ εσύ από εκεί που ήσουν στην κόντρα άρχισες λίγο να ασχολήσε, πάτησες πχ το πόδι σου στην Λέσχη μερικές φορές, άλλοι πάτησαν το πόδι τους στο 6χ6 ενώ πχ πριν τα παιδιά έπαιζαν μόνα τους. και διάφορα άλλα παραδείγματα (τα οποιά φυσικά και δεν τα έχω προκαλέσει μόνος μου αλλά όσοι ασχολούμαστε πιο εντατικά.
Ελπίζω στο μέλλον να έχει μεγαλήτερα.

4) Επίσης το αν προσπαθώ να κάνω όλο και κάτι καινούργιο/διαφορετικό μπας και αλλάξει κάτι, νομίζω ότι δεν χρειάζεται να στο αναλύσω, γιατί αν δεν τοπ έχει καταλάβει δεν σου φταίει πάλι κανένας...

5) Όπως σου εγραψα και πιο πάνω ότι μου έρχεται το προτίνω συνέχεια. Μέχρι εκεί φτάνει το δικό μου (προφανώς φτωχό) μυαλό. Αν δεν τα έχεις δει/ακούσει/διαβάσει να στα υποδείξω.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 16:10:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

konstantinos έγραψε:
Ρε συ δεν με - μας κάλεσες στον γάμο σου?
έτσι ήσουν πάντα μοναχοφαγάς...


Η πρόσκλησή σου είναι στο chat, κάτω απ' το βάθρο του χαρταετού.
Το οφθαλμοφανές εκ των συμφραζομένων είναι ότι κατά την δεξίωση θα τηρηθεί αυστηρώς αλφαβητική σειρά, με το Καπα μέτα το Άλφα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 16:42:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι είναι γιατί δεν έχει κόσμο η Λέσχη κάθε Πέμπτη. Το οποίο γεννάει διάφορα άλλα αλυσιδωτά προβλήματα.

Θα μου πει κάποιος και οι άλλες εκδηλώσεις αλλά όπως έχει γίνει πλήρως κατανοητό [θέλω να πιστεύω] οι αγωνιστικές δεν ενδιαφέρουν και πάρα πολύ κόσμο και οι υπόλοιπες γίνονται τελείως αποσπασματικά. Αραιά και που, περισσότερο για να πούμε ότι τις κάναμε, χωρίς να υπάρχει καμιά ένδειξη συμμετοχής.

Το club καλώς ή κακώς [δεν έχει σημασία] επέλεξε να έχει καθαρά αγωνιστικό χαρακτήρα πριν δύο χρόνια. Δεν είναι θέμα αν κάποιοι δεν γουστάρουν κάποιους άλλους. Αυτό από πάντα υπήρχε.
Σημαντικότερο είναι ότι είχαμε ένα χώρο, το club εν προκειμένω, που η φυσιογνωμία του δεν ενδιέφερε αρκετό, όπως αποδεικνύεται, κόσμο.

Δυο χρόνια είναι πάρα πολύς καιρός. Ο καθένας απ' αυτούς που «έφυγαν» οργάνωσε την ζωή του, μακρυά απ' το club. Απόκτησε καινούριες συνήθειες, γύρισε στις παλιές του προ club και τα λοιπά και τα ρέστα. Το τι κάνει ο καθένας είναι δικό του ζήτημα και δεν μας αφορά.

Εγώ ρωτάω όλους εσάς που λέτε να βρούμε λύσεις.
Μπορείται να βρείτε ένα καλό λόγο, όλοι αυτοί που έχουν ήδη φύγει, γιατί να παρατήσουν τη ζωή τους και να ξαναγυρίσουν στο club;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 16:50:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Εγώ ρωτάω όλους εσάς που λέτε να βρούμε λύσεις.
Μπορείται να βρείτε ένα καλό λόγο, όλοι αυτοί που έχουν ήδη φύγει, γιατί να παρατήσουν τη ζωή τους και να ξαναγυρίσουν στο club;


Κάτσε, ώπα, μπάστα.

Κατ'αρχήν κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να επιστρέψει πίσω. Δεν μπορείς ούτε να υποχρεώσεις, ούτε να επιβάλλεις.

Η ουσία της όλης υπόθεσης, είναι να αναγνωρίσουμε τα λάθη μας, και εφ'όσον το κάνουμε αυτό να τα διορθώσουμε. Με αυτό τον τρόπο θα διασφαλίσουμε σε ένα μεγάλο ποσοστό, να μην ξανασυμβεί αυτό στο μέλλον. Δημιουργώντας έτσι τις προϋποθέσεις του να είναι το Club ευχάριστο προς όλους (που νιώθουν αποκομένοι στην προκειμένη περίπτωση) υπάρχουν δύο τινά: 1. Μπορεί να επιθυμείς να επαναεντάξεις στην καθημερινότητα σου το Club επειδή για τον Α ή Β λόγο σε ενδιαφέρει. 2. Να συνεχίσεις την ζωή σου όπως την έχεις σχεδιάσει, συνεχίζοντας να έχεις εκτός αυτής το Club.

Ομως, εφ'όσον διορθώσουμε τον λόγο που απέκλεισες από την ζωή σου το Club, μειώνουμε το ενδεχόμενο να το πράξουν και άλλοι εκτός από εσένα.

Δεν είναι μια παλιά γκόμενα λοιπόν που σου ζητάει να τα ξαναφιάξετε, είναι ένα μέρος της ζωής σου που θα ήθελες να περνάς ευχάριστα. Δεν σε αγγίζει; Δεν συμμετέχεις. Σε αγγίζει; Περνάς καλά.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 16:52:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

plaketokofths έγραψε:
Η' μήπως θες ο καθένας οποτε του ερθει να πετάει στο άκυρο μια πρόταση η οποία μετά απο 2 ωρες θα εχει πάει στα "σκουπίδια"?.

Τίποτα σοβαρό/τεκμηριωμένο δεν έχει ποτέ σβηστεί ή πεταχτεί.
Αυτά που λες είναι ανακρίβειες.


δεν ειπα οτι εχει σβηστεί, αποσαφηνίζω τα "σκουπίδια" εννοώντας οτι μετά απο 2 ωρες ή 2 μερες εν τελει θα εχει ξεχαστεί.

τωρα αν λεω ανακρίβειες ή οχι δεν θα μπω στην διαδικασία.

ο καθένας όπως στρωνει κοιμάται + επίσης και μαζι με αυτούς που εστρωσε θα κοιμηθεί. Wink

τα υπόλοιπα τα ειπαμε πμ ηδη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 16:55:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Εγώ ρωτάω όλους εσάς που λέτε να βρούμε λύσεις.
Μπορείται να βρείτε ένα καλό λόγο, όλοι αυτοί που έχουν ήδη φύγει, γιατί να παρατήσουν τη ζωή τους και να ξαναγυρίσουν στο club;


Προφανως γιατι εχουν και θελουν να μοιραστούν κατι κοινό μεταξύ τους.
το θέμα για εμένα ειναι αν εχουν κι αν εχουν, θέλουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 17:16:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:


.....Δεν είναι μια παλιά γκόμενα λοιπόν που σου ζητάει να τα ξαναφιάξετε, είναι ένα μέρος της ζωής σου που θα ήθελες να περνάς ευχάριστα. Δεν σε αγγίζει; Δεν συμμετέχεις. Σε αγγίζει; Περνάς καλά.


+1... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 23:09:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...εγω πάντως δεν είδα πουθενά κάποιον να οργανώνει κάτι μη αγωνιστικό και να μην έχει συμμετοχή (με εξαίρεση το περσινό καλοκαιρινό τουρινγκ που ήταν ας πούμε ειδική περίπτωση)

απλά είδα να μην οργανώνεται τίποτα από κανέναν.

απλά είδα σιγά~σιγά ανθρώπους που σταμάτησαν να ασχολούνται

και αναρωτιέμαι:

Όντως χαλάστηκαν ορισμένοι από τους "παλαιότερους" από τα νέα πιο μοτοσπορτ μέλη??

Υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο?

δεν θυμάμαι να είπε ποτέ κανείς "σταματήστε τα τουρινγκ για να πάμε σε αγώνες" (ούτε και το αντίθετο φυσικά..)

Και στο κάτω κάτω αν κάποιοι από τους νεότερους ή ακόμα και κάποιοι από τους παλαιότερους (που άρχισαν ν' ασχολούνται με τα μοτοσπορτ) έχουν λιγότερα ή και καθόλου "τουριγκ/κονωνικα" (ωραία λέξη... Laughing Laughing ) ενδιαφέροντα, αυτό σε τι εμποδίζει τους υπόλοιπους να οργανώσουν κάτι?

Δηλαδή πρέπει πχ να έρθουν ο Χ αι Ψ μαζί για να πάνε οι υπόλοποι εκδρομή/πάρτυ/event κλπ κλπ??

Δεν είναι λίγο υπερβολική αυτή η αντιμετώπιση???

Εκτός και αν τελικά το πρόβλημα πηγάζει από άλλου και απλά δεν λέμε αυτό ακριβώς που θέλουμε να πούμε.

Αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι...εδώ και χρόνια Razz Razz ... κάθε έτος έχει 52 Σαββατοκύριακα και προσωπικά θεωρώ ότι με σωστή οργάνωση μπορούμε να χωρέσουμε όλων των ειδών τις δραστηριότητες... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 23:25:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξεκίνησε ως 206 club. Σαν παρέα. Ναι, τότε με τον Vini. Ναι, τότε στις 21 Μαρτίου 2003 που πήρα το 205 μου. Κανείς δεν γύρισε να μου πεί "εδώ είμαστε με τα 206 μόνο, φύγε". Κανείς δεν ήταν Πρόεδρος, κανείς δεν ήταν Γραμματέας, κανείς δεν ήταν Ταμίας. Η δύναμη της παρέας τότε δημιούργησε το club με τα περιβόητα χρυσαφοκίτρινα ανακλαστικά αυτοκολλητάκια 206club.gr, που ποτέ δεν μπόρεσα να αποκτήσω.

Χαβαλές, ιδέες από εδώ και από εκεί για το αμάξι, διάφορα άλλα site από δω και εκεί για ιδέες και μετατροπές... Το forum λειτουργούσε ως forum. Με τα off topic, με τους 4-5 moderators και τον chataso uber alles. Χάζευα τις φωτογραφίες από τις συναντήσεις, και έλεγα "πω πω τί ωραία που είναι... όλα τα peugeot μαζί μαζεμένα!".

Ένα χρόνο αργότερα, το 2004 πήρα το 206 μου. Τί ευτυχία! Ήμουν μέλος του 206club με το βασικότερο αντικείμενο για την συμμετοχή! Τσουπ, οργανώνεται το επόμενο touring, Ροβιές τότε, και λέω αυτό δεν χάνεται.

Να σου ο Πρόεδρας να εξηγεί (ψάχνοντας στο τηλέφωνο για ποτενσιόμετρο γκαζιού) σε έναν παππού με Corolla εκεί στο camping ότι τον ράβει. Να και ο kanelj, να και ο Ydwr ο γείτονας με ένα ψυγειάκι μπύρες που έφυγε άκλαφτο.... να να να να... χίλια δυο να που με κάναν να περάσω τόσο όμορφα...

Ξανά tour, και ξανά tour... Και να που γίναμε και επίσημοι! Ε ρε γλέντια! Είμαστε πλέον Σύλλογος!

Σύλλογος... ταμείες, πρόεδροι/αντιπρόεδροι... Ε με τόσο κόσμο να μην κάνουμε και μια λέσχη? Όλε! Πήραμε και την λέσχη!

Με τόση επισημότητα να μην βάλουμε και μια συνδρομή? Ε να βάλουμε... λεφτά τα οποία άξιζε να δώσεις αν συνεργαζόσουν με τις αγορές που γίνοταν...

Ε με τόση επισημότητα, να μην είναι ανοιχτά όλα για όλους. Ανοιχτά όλα για τους λίγους, και μερικά για τους άλλους να πάρουν μια γεύση.

Moderator από εδώ και εκεί, υπεύθυνοι δημοσίων σχέσεων, έφοροι μηχανοκίνητου αθλητισμού... πω πω, χαμός!

Κάπου όμως κάτι δεν πήγαινε καλά. Τόση σοβαρότητα, τόσο κύρος... και όλοι οι διευθύνοντες, δίνανε και δίνουνε χρόνο από τον ελεύθερο τους για να ασχοληθούν με το club! Επαγγελματισμός? Ούτε κατά διάννοια. Γίνατε πρόεδροι και τα συναφή? Παρατήστε τις δουλειές σας και κάντε πηγή εσόδων σας τον σύλλογο. Δεν γίνεται δύο (2) καρπούζια σε μια μασχάλη. Δεν γίνεται να είσαι στέλεχος διαφημιστικής εταιρίας και Πρόεδρος. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Συνεργασιών και να έχεις μαγαζί οπτικών. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων και να είσαι και στέλεχος σε εταιρία τροφίμων. Ομοίως και για τους λοιπούς.

Θέλεις να είσαι Πρόεδρος? Θα κάνεις το γραφείο σου (και όχι την λέσχη που θα πατάς μια φορά την εβδομάδα και ίσως) και θα είσαι εκεί με κανονικό ωράριο, ένσημα κλπ. Θες να είσαι Υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων? Όλη μέρα έξω για καφέδες και το βράδυ για ποτά για ανεύρεση μελών/υπαλλήλων (έτσι δεν κάνουν όλοι?). Ομοίως και για τους λοιπούς.

Μα... αν καταργήσετε τις βασικές σας δουλειές που είναι οι βασικές πηγές εσόδων, θα εμπορικοποιήσετε τον Σύλλογο (θα γίνετε εταιρία) για να τον κάνετε πηγή εσόδων σας για να μπορέσετε να ζήσετε.

Μπαίνοντας στον ιδιωτικό τομέα, έχετε 2 περιπτώσεις. Ή θα ορθοποδήσετε, ή θα πατώσετε. Από το χέρι σας εξαρτάται. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον θα πατώσετε (εκτός κι αν βγάλετε κάποια προϊόντα που θα σας επιφέρουν έσοδα ή κάνετε δραστηριότητες που θα σας επιφέρουν πάλι έσοδα). Εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει ούτε καν στο εξωτερικό κάποιον "Σύλλογο" με άτομα που αυτό το πράγμα να είναι το επάγγελμα τους. Θα χαρώ πολύ αν έχετε κάτι υπ' όψιν σας να μου το δείξετε και να μου ανοίξετε τα στραβά μου μάτια.

Παρατήστε λοιπόν όλους τους τίτλους, παρατήστε όλες τις συνδρομές, παρατήστε όλα τα ψευτο-Moderator-ιλίκια και τις επισημότητες και γυρίστε πάλι στα παλιά. Έτσι και μόνον τότε έτσι, ίσως να έρθει κόσμος πάλι πίσω. Κρατήστε το forum όπως τότε σαν forum, και όχι σαν Σύλλογο. Αυτή τη στιγμή ισχύει και φαίνεται προς τα έξω ότο forum = Σύλλογος. Γι' αυτό και 30+ μέλη δεν γράφουν πλέον εδώ (σύμφωνα με τα λεγόμενα του νυν Πρόεδρου), επειδή μιλάω άσχημα και κάνω όλο το σύλλογο να φαίνεται άσχημος.

Και συγνώμη που 30+ άτομα δεν μπαίνουν πλέον λόγω εμού Laughing

Αυτά εν ολίγοις (από όλα όσα θα ήθελα να πώ...)



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 23:37:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
.... Δεν γίνεται δύο (2) καρπούζια σε μια μασχάλη. Δεν γίνεται να είσαι στέλεχος διαφημιστικής εταιρίας και Πρόεδρος. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Συνεργασιών και να έχεις μαγαζί οπτικών. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων και να είσαι και στέλεχος σε εταιρία τροφίμων. Ομοίως και για τους λοιπούς.
Θέλεις να είσαι Πρόεδρος? Θα κάνεις το γραφείο σου (και όχι την λέσχη που θα πατάς μια φορά την εβδομάδα και ίσως) και θα είσαι εκεί με κανονικό ωράριο, ένσημα κλπ. Θες να είσαι Υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων? Όλη μέρα έξω για καφέδες και το βράδυ για ποτά για ανεύρεση μελών/υπαλλήλων (έτσι δεν κάνουν όλοι?). Ομοίως και για τους λοιπούς.
Μα... αν καταργήσετε τις βασικές σας δουλειές που είναι οι βασικές πηγές εσόδων, θα εμπορικοποιήσετε τον Σύλλογο (θα γίνετε εταιρία) για να τον κάνετε πηγή εσόδων σας για να μπορέσετε να ζήσετε.
Μπαίνοντας στον ιδιωτικό τομέα, έχετε 2 περιπτώσεις. Ή θα ορθοποδήσετε, ή θα πατώσετε. Από το χέρι σας εξαρτάται. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον θα πατώσετε (εκτός κι αν βγάλετε κάποια προϊόντα που θα σας επιφέρουν έσοδα ή κάνετε δραστηριότητες που θα σας επιφέρουν πάλι έσοδα). Εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει ούτε καν στο εξωτερικό κάποιον "Σύλλογο" με άτομα που αυτό το πράγμα να είναι το επάγγελμα τους. Θα χαρώ πολύ αν έχετε κάτι υπ' όψιν σας να μου το δείξετε και να μου ανοίξετε τα στραβά μου μάτια.


Steve,ξέρεις το αν σε εκτιμώ αλλά συγνώμη ,το παραπάνω κειμενάκι σου είναι τελείως μα τελείως ασυνάρτητο....
Ποιός κανόνας απαγορεύει τον ελεύθερο χρόνο σου να ασχολείσε με κάτι??
Και ποιός κανόνας λέει ότι για να ασχοληθείς με κάτι πρέπει να το κάνεις επάγγελμα για να γίνει σωστά??
Ποιός σου είπε ότι έχουμε σκοπό να το κάνουμε επάγγελμα???
Μην γράφουμε ότι θέλουμε και ότι μας κατεβαίνει.....
Το ότι ασχολούμαστε συγκεκριμένοι άνθρωποι γίνεται γιατί δεν βοηθούν άλλοι...και όχι για διευθυντιλίκια ή προεδριλίκια ή υπευθυνιλίκια....
Αλλοι συλλέγουν γραμματόσημα,άλλοι πάνε για σπιρτόκουτα και κάποιοι άλλοι ασχολούνται με έναν σύλλογο και κάνουν ότι καλύτερο γίνεται γι'αυτόν...Δεν καταλαβαίνω που κολλάνε όλα τα παραπάνω που έγραψες...Ξεφεύγουμε πάρα πολύ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 23:47:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνο νομίζω οτι κάπως διαφοερτικά τα λέει o Steve: με την έννοια ότι δεν θέλουμε να κάνουμε επάγγελμα, πράγμα που ισχύει. Απλά κάνουμε τον χαβαλέ μας.

Για εμένα είναι ενδιαφέρουσα η τοποθέτηση του Steve (βασικά ενυπωσιάστηκα!!! κοίτα να δεις που δεν βρίζει! απίστευτο!!) αλλά το "όλα χύμα" με βρίσκει λίγο διάφωνο.
Όπως επίσης και το αντίθετο: "όλά στιλιζαρισμένα και τυπικά".

Πρέπει να βρούμε μια μέση λύση που να επιτρέπει σώστη επαφή και κλίμα μεταξύ των μελών αλλά και σωστή εκπροσώπηση του Συλλόγου προς τους απ' έξω (Συνεργάτες, εταιριές, ΕΘΕΑ κλπ κλπ) Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 23:54:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Μάνο νομίζω οτι κάπως διαφοερτικά τα λέει o Steve: με την έννοια ότι δεν θέλουμε να κάνουμε επάγγελμα, πράγμα που ισχύει. Απλά κάνουμε τον χαβαλέ μας.



....αν το λέει έτσι βγάζει διαφορετικό νόημα....δεν το κατάλαβα πάντως όπως εσύ....μπορεί να κάνω λάθος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 00:08:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ronin έγραψε:
gonakinen έγραψε:
Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.


Δεν μου ακούγετε καθόλου δημοκρατικό αυτό ρε σύ!
Δε νομίζω να ταιριάζουν στη γενικότερη φιλοσοφία του PS Club τέτοιου είδους αποφάσεις.

Μήπως να έκανες καμιά βόλτα το αερόψυκτο που βλέπω στην υπογραφή σου?
Cool


Καλή ιδέα τελικά.

Αντι να κάτσω να ασχοληθώ με το club έκανα τη βολτα μου στην πίστα και πέρασα καλύτερα.

Έστω και με αερόψυκτο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 5 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2013s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on