PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 207 GT/RALLYE/CC μπουζι
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Σεπ 2009, 13:39:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

off topic
λεει οτι ο κλιο ειναι κ χωρις καθισματα,κ ο τυπος παταει τις κορνες πιο γρηγορα αποτι ανοιγει το αμαξι του Laughing Laughing
παντως αυτο που ζηλεψα απο το κλιο ειναι η αποκριση σου Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Σεπ 2009, 13:51:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mez έγραψε:
αλλά μπορείς να βρείς από Mini Cooper S JCW R56 που είναι εψίσου ένα βαθμό ψυχρότερα.


ILZKBR7A-8G


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos-men (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 11:22:14    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Μπουζι για 1600 thp Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα παιδια.θελω να ρωτησω εαν υπαρχει κανεις που να εχει το μπουζοκλειδο γιατι τα αγορασα απο εναν τυπο που ειχε πει οτι θα μου τα βαλει αλλα τελικα δεν ειχε μποζοκλειδο και μου εχουν μεινει στο χερι.Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 20:21:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε να αγορασεις ενα καρυδακι 14mm πολυγωνο και βαθυ(παρε και ενα μπουζι απο αυτα που εχεις για να δεις το βαθος απο το καρυδακι) ,παιρνεις και μια προεκταση για το καρυδακι και με μια καστανια κανεις τη δουλεια σου.Εγω αυτο εκανα και τα αλλαζω μονος μου.Το καρυδακι ειχε 5 ευρω.
Μονο προσοχη στο βιδωμα και στο σφιξιμο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos-men (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 23:22:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω για την απαντηση.Οταν λες να προσεξω στο βυδωμα και στο σφυξιμο τι εννοεις?να μην τα σφυξω πολυ?δεν βυδωνουν ευκολα? δεν μπορεις ευκολα να βρεις τις "βολτες"?η κατι αλλο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 23:37:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη η κεφαλη ειναι αλουμινιο και ειναι μαλακο να προσεξεις να μην τα στραβοβιδωσεις και χαλασει το σπειρωμα της κεφαλης.Επισης οταν τα αλλαξεις ο κινητηρας καλυτερα να ειναι κρυος.Και σφιξιμο κανονικα μην τα σφιξεις με ολη σου τη δυναμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos-men (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Δεκ 2009, 01:21:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγινε.θα σου πω τα αποτελεσματα.Ευχαριστω και παλι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos-men (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Δεκ 2009, 13:17:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να βγαλω τις μπουζοπιπες,αφου βγαλω το φισακι αλπα τις τραβαω προς τα επανω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Δεκ 2009, 20:01:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Δεκ 2009, 20:16:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι,αλλα θελουν αρκετη δυναμη Wink μη φοβασαι,τραβα αφοβα...



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos-men (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 14:58:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάγκες ευχαριστω.Μπηκαν τα καινουρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιαν 2010, 14:11:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα,

για την αλλαγη μπουζι σε 207 πρεπει να αποσυνδεσεις την μπαταρια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιαν 2010, 16:01:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι μάριε, δεν χρειάζεται.

Αρκεί να έχεις βγάλει το κλειδί από την κλειδαριά ώστε να είναι κλειστά τα ηλεκτρικά του κινητήρα.

ΒΡΕ Ζ_Α με ροπόκλειδο σφίγγουμε τα μπουζι! Όχι με την αίσθηση που μας κάνουν.

Το γράφουν πάνω στο κουτί τους: 25 Nm (είναι η ροπή σύσφιξης)


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιαν 2010, 19:17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου στελιο το αλλαξα ετσι οπως ειπανε τα παιδια πιο πανω.. τι ροποκλειδο? με το καρυδακι του κ τη καστανια το σφιξα οχι τερμα φουλ. το αμαξι δουλευει παντως

εδω με δυσκολια βρηκα καρυδακι κλπ ροποκλειδο που θα βρω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιαν 2010, 20:09:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Όχι μάριε, δεν χρειάζεται.

Αρκεί να έχεις βγάλει το κλειδί από την κλειδαριά ώστε να είναι κλειστά τα ηλεκτρικά του κινητήρα.

ΒΡΕ Ζ_Α με ροπόκλειδο σφίγγουμε τα μπουζι! Όχι με την αίσθηση που μας κάνουν.

Το γράφουν πάνω στο κουτί τους: 25 Nm (είναι η ροπή σύσφιξης)


Αν δεν έχετε ροπόκλειδό, τότε με γωνία. Όχι στο κουτουρού εντελώς.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2010, 19:10:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Όχι μάριε, δεν χρειάζεται.

Αρκεί να έχεις βγάλει το κλειδί από την κλειδαριά ώστε να είναι κλειστά τα ηλεκτρικά του κινητήρα.

ΒΡΕ Ζ_Α με ροπόκλειδο σφίγγουμε τα μπουζι! Όχι με την αίσθηση που μας κάνουν.

Το γράφουν πάνω στο κουτί τους: 25 Nm (είναι η ροπή σύσφιξης)


Μπορεις να γραφεις τι ειναι σωστο και να μας διορθωνεις.Να αποφευγεις ομως τους χαρακτηρισμους.Επειδη εγω εγραψα για το σφιξιμο,μπορεις να με διορθωσεις.Δεν ειναι αναγκη να προβαινεις σε χαρακτηρισμους ουτε σου εχω δωσει αυτο το δικαιωμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2010, 20:08:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε νομιζω οτι αναφερθηκε σε εσενα κ δε μπορω να καταλαβω το λογο που παρεξηγηθηκες.για εσενα παντως δε πηγαινε αυτο(γιατι ξερω προσωπικα το σαλεξ),κ με εμενα προσωπικα κ μερικα αλλα παιδια εχει κ το θαρος κ την οικιοτητα(κ το ελευθερο απο εμενα για εμενα) να μιλαει ετσι,μιας κ ξερω οτι δε τα λεει κακοπροαιρετα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2010, 20:39:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
δε νομιζω οτι αναφερθηκε σε εσενα κ δε μπορω να καταλαβω το λογο που παρεξηγηθηκες.για εσενα παντως δε πηγαινε αυτο(γιατι ξερω προσωπικα το σαλεξ),κ με εμενα προσωπικα κ μερικα αλλα παιδια εχει κ το θαρος κ την οικιοτητα(κ το ελευθερο απο εμενα για εμενα) να μιλαει ετσι,μιας κ ξερω οτι δε τα λεει κακοπροαιρετα Wink

Μήπως είπε ο SALEX Μάριε αντί Βαγγέλη και παρεξηγήθηκε το παιδί. Laughing Laughing Έτσι κι αλλιώς δεν είπε τίποτα ο salex σε όποιον και να πήγαινε, δεν φτάνει που μας ξεστραβώνει... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2010, 21:18:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ειχα αναφερθει στο σφιξιμο στην αρχη του τοπικ, απλα ειχα πει να μην τα σφιξουν πολυ.
Αν ομως δεν αναφεροταν σε μενα, ζητω συγνωμη απο το salex και απο ολους εσας για την αναστατωση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2010, 22:28:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε λιγο θα αρχισει να με κραζει κ για τους κανιβαλισμους που κανω στο αμαξι.κατσε να βγει απο το χρονισμα κ τα λοιπα κ μετα να δεις κανιβαλισμους που θα κανω... Twisted evil
στην αντιπροσωπια που το εχουν απο την τεταρτη,καθε απογευματακι που θα παω απο εκει μια βολτα,ολο κ καποιος εχει περασει κ το "ψαχουλευει",αποτι μου λεει ο μηχανικος Shocked ο ενας μαλιστα ηταν κ πρωην "πελατης" μου,κ ειχε λαβει αρκετα απο το δικο μου οποτε με το που το ειδε στη ραμπα,ειπε στον μηχανικο "το ξερω αυτο το αμαξι,κατσε να το δουμε κ με ανοιχτο το καπο" Laughing κ οταν το ειδε γυρισε κ του ξαναειπε "τι εχει φτιαξει εδω περα,γιαυτο δε μπορουσα να το πιασω" Laughing Laughing
παντως οταν το βγαλω με το καλο,εχει κλειστει απο τωρα ανοιγμα με αμαξι αρκετα δυνατοτερο Wink περισσοτερες info δε μπορω γιατι το παιδι ειναι κολητος οποτε θα γινει σε πολυ φιλικο κλιμα.
κ μιας κ ειμαστε στο αναλογο τοπικ κ αρκετα βγηκα οφ,να σας πληροφορισω οτι μετα απο 12000κμ τα μπουζι μου ειναι για αλλαγη,εχουν κατεβει αρκετα Confused



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Επόμενη
Σελίδα 4 από 23

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1916s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on