PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

..............Nurburgring!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 18:13:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κολαση σημερα
απειρα τρακαρισμενα
μα απειρα ομως

ψιλοβροχο ολη μερα και μετα τις 14 καρεκλες κανονικες...
τα αλφα χρεπια οπως το περιμενα αλλα με τρελλο στησιμο που δε προλαβαμε να χαρουμε ελεω βροχης...

καταφερα στο ενα γυρο που εκανα με το κλιο σε ψιλοβροχο και βρεγμενη τη μιση πιστα (η αλλη μση ψιλοστεγνη) να γραψω 11.53 με ενα ολλανδο συνοδηγο που ειχε κανει 500+γυρους εκει μεσα να μου λεει τα βασικα αλλα χωρις να παμε εντελως ταπα...

βγαλαμε μια αλφα ολικη (τουμπα)
και μια αλλη εσπασε μοτερ...
ολικη πληρωσε το παιδι 6000 +300γερανο και την εκανε κουφετο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 18:23:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο τα παδια που ειχες παει εκει; Shocked



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 18:28:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΧΙ ΡΕ μαλ**α . ηταν ενα παιδι ο μαουριτσιο ο οποιος ηρθε με τη προσωπικη του αλφα75 αποολλανδια
ειχε σκεψου καρτα απεριοριστων μεσα στο ρινκ...
η οποια απο τουθ χρονου εχει 1700- φετος ειχε 750-

οποτε καταλαβαινεις ποσους γυρους ειχε κανει εκει μεσα!!!!
βεβαια με πηγαινε σα χεστης αφου φοβοταν τη βροχη παρα πολυ και συνεχεια μου λεγε να κοψουμε λιγο ρυθμο...
τελικα οι τουμπες που φερανε οι αλλοι τον επιβεβαιωσαν Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 18:55:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τοκαλυτερο
ειμαι χτες τρωω λουκανικο και βλεπω vln σε μια γα**τη στροφη χτυπα κινητο ορεστης

μετα απο μιση ωρα ξανα

του στελνω μηνυμα ειμαι γερμανια

και τι μου απανταει ρε παιδια το ουφο??

ΤΙΜΕ ΑΤΤΑCK θα γινει το αλλο σαββατο?????????????????????????????

τι να πω τι να πω.... τι να πωωωωωωωωωωωωωωωω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 19:45:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τακη εισαι λαρτζ μωρο μου.

Τι θα οδηγησεις εκει ακομη? πες να εχουμε μια ιδεα.

Επισης ελπιζω να κανεις συντομα και περιεκτικα ποστ με το τι εκανες εκει ολες τις μερες και να σταματησεις να μας γραφεις τις ολιγοσειρες παπαριες που μας πετας καθημερινα.

ΖΩΟ.

Υ.Γ. ΧΑΒ ΛΟΤΣ ΟΦ ΦΑΝ!!!


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 19:54:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gyrnao ayrio ksimeromata και περνω αργυρη να του παραγγειλω σειριακο με ρινγκκκκ ρυθμισεις.

παιδια ολα καλα και αγια
και ελλαδα βρισκεις δρομους με τετοιεςς υψομετρικες διαφορες -παει το στομαχι πανω κατω

αλλα αυτη τη καρουσελ...μιλαμε απλα δεν υπαρχει αυτο το πραμα...
10 φορες τη [ηρα σαν οδηγος συνοδηγος
δε θαα το ξεχασω ποτε το συναισθημα.........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 20:02:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη που είσαι και έχω φάει τα μάτια μου.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Οκτ 2009, 21:38:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γραψτα καποια στιγμη ποια αναλυτικα οπως λεει και ο Σταυρος πιο πανω να νιωσουμε και εμεις λιγο και οχι με το ενα χερι στο πληκτρολογιο και το αλλο στο... Laughing



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 09:41:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ετσι...

τωρα αρχιζεις και νοιωθεις αυτα που σου λεγαμε για το goodwood...

απλά υπάρχει ΧΑΩΔΗΣ διαφορα στην αυτοκινηση σε σχεση με Ελλάδα...



Οι δύσμοιροι οι κουτόφραγκοι τα κάνουν όλα αυτά για να ξεχάσουν ότι δεν μπορούν να κάνουν κόντρες, σφήνες κλπ στην παραλιακή το Σαββατόβραδο...

Laughing Laughing Laughing


ΥΓ. Παναή μπράβο ρε!! Wink


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 14:31:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kseκιναω με αυτα που γραψανε τα παιδια στο αλφιστι για να εχετε ενα μπουσουλα

[quote=Timos;1099929]Ας ξεκινήσουμε από αυτά που είδαμε ... λόγο συνθηκών...





Βρεγμένος στο Ring είναι όχι απλά τρομακτικός....αλλά κοστίζει....

Δεν είναι τυχαίο ότι το αποκαλούν Πράσινη κόλαση...

Πολλά χλμ με την μπαριέτα να καιροφυλακτεί στα 2 μέτρα από το δρόμο για να σου διαλύσει το αυτοκίνητο σε οποιαδήποτε απροσεξία...

Αυτή ήταν μια RS από τις4-5 που γίνανε έτσι μέσα σε 1 ώρα που άρχισε να βρέχει....





Με το Clio cup σε βρεγμένο....μετά το μεσημέρι....όπου και σταματήσαμε να "γυρνάμε" στο Ring για ευνόητους λόγους...

Ξεκινάω έτσι για να καταλάβετε ότι το Ring δεν είναι για παιχνίδι ούτε για άπειρους...

Είναι εξαιρετικά δύσκολο σε βρεγμένο να σε σπρώχνουν τα τέρατα εκτός γραμμής....κι εσύ να είσαι ήδη κοντά στο όριο....

Ακόμα και με το Clio με όλα τα ηλεκτρονικά on....Φανταστείτε με τις 75....



Τώρα ανεβάζω κι άλλες....[/quote]


[quote=Timos;1099953] [IMG=http://img225.imageshack.us/img225/1189/img2263resize.th.jpg][/IMG] [IMG=http://img10.imageshack.us/img10/3594/img2233dd.th.jpg][/IMG]

[/quote]


http://s656.photobucket.com/albums/uu284/NikosV/Alfisti%20at%20Nurburgring/

[quote=NikosV;1099968]Το όλο setup είναι στην κυριολεξία πεδίο μάχης.

Συνεχείς αλλαγές υψομέτρου, τυφλές κλειστές στροφές μετά από ανοικτές καμπές που ανεβαίνεις με τα όσα, οι μπαριέρες 2 μέτρα από τα κέρμπ και στο ενδιάμεσο γρασίδι !!!

Και απο πίσω να σε σπρώχνουν θηρία 500+ ίππων εκτός γραμμής, με το ένα μάτι στους καθρέφτες και το άλλο μπροστά. Και όλα αυτά με οδηγούς εμπρός και πίσω αγνωστης εμπειρίας.

Κατά τα λοιπά ισχύει κανονικά ο ΚΟΚ και οι προσπεράσεις γίνονται (τουλάχιστον πρέπει να γίνονται) από τα αριστερά.



Οποιος πεί ότι πάει να κάνει χρόνο ή αντίστοιχη νοοτροπία σίγουρα θα φάει το κεφάλι του.



Το Clio ωραίο παιχνιδάκι με 200 ζωνταντούς ίππους και καλή κλιμάκωση στο κιβώτιο αλλά πολύ κοντό μεταξόνιο για το ρίνγκ προβληματάκι με τις υψηλές ταχύτητες (κωλαράκι παιχνιδιάρικο αλλά όχι συμμετοχικό αλα 147...μαλλον χρήζει βελτίωσης το setup με αφτερμαρκετ ελατήρια).

Πολύ καλά τα full bucket καθίσματα, το τιμόνι όμως έχει πολύ οριζόντια θέση για τα γούστα μου.

Καλά φρένα (αν και το ρινγκ δεν είναι φρενοβόρο όπως μικρές πίστες), η ανάρτηση απλώς ικανοποιητική (όχι πολύ σφιχτή και με κλίσεις)και τιμόνι καλό αλλά όχι Αλφα.



Στο στεγνό τσαμπουκαλέυεται στις σφιχτές στροφές πολύ δυνατότερα (Μ3 like), αρκεί να γνωρίζεις και να σεβεσαι την πίστα. Στο βρεγμένο τα ηλεκτρονικά ESP/ASR βοηθούν πολύ.

Του χρόνου με R26R οπωσδήποτε.



Back in history. Οι 75 εχουν θεϊκό setup για το στεγνό, δυστυχώς δεν το χορτάσαμε λόγω βροχής ...το μόνο παράπονο η κακή κατάσταση των transaxle κιβωτίων που γρατζουνούσαν εύκολα - διαλυμένα συγχρονιζέ (αναμενόμενο με τόσους κάφρους που τις καβαλάνε κάθε μέρα αλλά όχι και δικαιολογήσιμο) και η αναπάντεχη εγκατάλειψη ενός V6...(κόλλησε μέταλλα στροφάλου απ' ότι μάθαμε τελικά) - πέθανε ηρωϊκά πάνω στο καθήκον.



Highlight της εκδρομής το rally tour με τις Exige S (240 hp)...παιχνίδια για μεγάλα αγοράκια. Πολύ καλή εμπειρία.[/quote]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 14:57:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:

Καλά φρένα (αν και το ρινγκ δεν είναι φρενοβόρο όπως μικρές πίστες), η ανάρτηση απλώς ικανοποιητική (όχι πολύ σφιχτή και με κλίσεις)και τιμόνι καλό αλλά όχι Αλφα.



ΘΕΟΣ.....
Απλα θεος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 15:02:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να καταλαβεις ποσο μουφα ειναι το κλιο νικο εκανα πρωτη φορα στη ζωη μου σε βρεγμενο ρινγκ 11.53 πηγαινοντας σα χεσμενος και εχοντας το συνοδηγο μου να φωναζει συνεχεια σλοου και σλοου και brake brakeeeee

αφου φαντασου οτι κανεις τους δε καταλαβε οτι το κλιο δεν ειχε μπλοκε οπως μας ειχε πει ο ron που εκανε το ιβεντ......επιασα ενα μηχανικο και τον ρωτησα μετα και μου το ξεφουρνισε γιατι δε μου κολλαγε η συμπεριφορα του.
το αμαξι ηταν ενα τυπικο κλιο 200αρι το φεισλιφτ με καλυτερα πολιτικα λαστιχα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 15:22:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://i656.photobucket.com/albums/uu284/NikosV/Alfisti%20at%20Nurburgring/IMGP0048.jpg


Τελικά ήθελε ράβδους?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 17:19:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατσε να γραψω 2 πραματα μεχρι να ερθει αρης με το Ν προς Α να με παρει...

αναχωρηση παρασκευη πρωι καπου στις 11
ειμαστε 9 ατομα + 2 που θα ερχοντουσαν αυριο απο φρνκφουρτη. Κανονικα ηταν 12 αλλα ο ενας μας την εκανε τελευται στιγμη δημιουργωντας ενα μινι χας με τα αμαξια...
σκαμε εκει καπου 13 με την αλλαγη ωρας βουταμε κατι volvo v70 2.4d τα οποια ειναι ΑΜΑΞΑΡΕΣ και φευγουμε σφαιρα να προλαβουμε.
δυστυχως χανομαστε παρολο το gps το οποιο μας πηγαινε μονιμως απο μαλακισμενους δρομους. ηταν λιγοτερα χλμ αλλα απο επαρχειακους δρομους. ευτυχως ο ενας που ειχε παει 10φορες ηξερε το δρομο και καποιες φορες δε το ακουλυθησαμε πηγαινοντας μονο απο εθνικη...απο οσο θυμαμαι για μελλον παιρνεις Α59-Α555-Α565 για ρινγκ ε.ο ολα αυτα απο κολωνια που ειναι λιγο πιο ακριβο το εισιτηριο αλλα το γλυτωνεις σε χρονο και χλμ .

φτανουμε πρωτη απογοητευση καιρος ο οποιος ειναι συννεφια. τα αγωνιστικα κανουν καργα δοκιμες και μας αποκλειουν τη πιθανοτητα να μπουμε για 2 γυρους μετα το τελος δοκιμων. σκαμε στο ron 500μ απο τη πιστα με το ξενοδοχειο παραδιπλα
γινεται ενα αλλαλουμ με τα αμαξια και τι θα παρουμε. τελικα καταληγουμε στα 5 αλφα (τα 2 τριλιτρα) και ενα κλιο . το κλιο ομως να μπορει να κανει 12 γυρους μετρημενους. αλφα χωρις οριο.
παιρνουμε 75 γυρους εισιτηρια για τα αλφα απο την αρχη αν και ηταν παρα πολυ το νουμερο αφου ρινγκ δε μπορεις να κανεις πολλους γινεσαι κουρκουτι. +12 κλιο. ουτως αλλως ρον μας ειπε οτι δε κανουμε του τα δινουμε πισω.
παμε σε ενα μαγαζι για σνιτσελ το οποιο ηταν στη γεφυρα μεση πιστας -κλασικο σημειο- λιωνουμε στο φαι και μπυρα καπου 15 το ατομο.
παμε ξενοδοχειο αλλο μπερδεμα ειχε κρατησει 4 οχι 5 δωματια
τελικα ρον μας πληροφορει οτι ειχε αλλα 2 σε ενα παραδιπλα...
παω εγω και βρισκομαι σε ενα τρικλινο μονος (ο 12ος ειχε ακυρωσει) τεραστιο δωματιο αλλα με κοινο μπανιο με ενα αλλο δωματιο. πενταακαθαρα. στο αλλο δωματιο ηρθαν οι αλλοι 2 απο φρανκφουρτη που εφτασαν σαββατο... 25 το ατομο τη βραδια. πολυ καλη τιμη λογω ρον

μετα περναμε μια απο την εισοδο της πιστας. η ατμοσφαιρα απλα τρομακτικη...νιωθεις παντου τη δυναμικη και το θρυλλο του χωρου. καταλαβαινεις αμεσως χωρις να εχεις δει ουτε ενα μετρο πιστα γιατι το λενε πρασινη κολαση. απλα ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ απο ολα εκει γυρω. η πιστα ειναι απλα μια τεραστια κλειστη ειδικη με μπαριερα δεξια αριστερα

παμε το βραδυ σε μια μπυραρια διπλα ερχεται και ρον και λεμε διαφορες ιστοριες. εχω πιει 4 μπυρες ηδη που ολοι ξερουν οτι τη μισω αλλα δε με εχει βαρεσει και παω να ξεραθω. πολυ ελαφριες οι μπυρες τους...

σαββατο ξυπ[ναω παμε ρον κατα τις 12 παρα και μας παιρνει να παμε σε μια μεγαλη ευθεια μετα την εκκινηση του παλιου λιγο. οι καφροι οι γερμανοι εχουν στο γεφυρακι βαλει ψηλες ταμπελες για να μη βλεπεις.
οι πονηροι οι ολλανδοι (ρον) μας εχουν βαλει και κουβαλησαμε παγκακια σπαστα για να βλεπουμε πανω απο πινακιδες...γαματοοοο
ο αγωνας vln γινεται λιγες φορες το χρονο ρινκ και ειναι ως gt3 αν καταλαβα καλα. λογω παλιας διαδρομης δεν επιτρεπεται μεγαλες κατηγοριες αφου το ριγνκ δεν εχει ουτε τα στοιχειωδη για ασφαλεια αγωνα. ξεκινανε 180 αμαξια χωρισμενα σε 3 γκρουπ και βλεπεις να περνανε τα παντα απο γεφυρα...μιλαμε για απλα τα παντα.......

μετα γυρναμε ρον οπου ξεκιναει το τουρ με τις λοτους. ειχαν ψηθει καποιοι και πηραν μερικες 240s για ενα τουρ γυρω απο πιστα. κοστος 200 το ζευγαρι. με κοφτη στις 6 (κανεις δε το τηρησε οσο μπορουσε) και τρακσιον ον (ολοι το εβγαλαν). η διαδρομη για μενα ηταν μουφα αφου ειχες μπροστα ολλανδο να δινει ρυθμο... περιττο να πω οτι ακολουθησαμε ολη τη διαδρομη με το βολβο. τα παιδια τους αρεσε. σιγουρα καλη φαση αν θες να οδηγησεις μια exige αλλα εγω δε θα τα εδινα. ή μαλλον χαρηκα παρα πολυ που δε τα εδωσα. παμε σε 4-5 σημεια καλα με θεα οπου ο instructor οδηγος του ρον μας εξηγει τρικι σημεια και που να προσεχουμε γραμμες... παραλληλα βλεπουμε το χαος αγωνα αφου οι αργοι εχουν ηδη πιαστει απο πρωτους και βλεπεις μαχη κλιο με rsr....οτι τα ναι...
περιττο να πω οτι τα μισα και βαλε αμαξια ηταν προσε Gt3 rs -rsr ενω γενικα παντου εβλεπες μονο πορσε...

τελειωνει αγωνας παμε να μπουμε με τα βολβο εμεις και οσοι εβλεπαν το αγωνα. αποτελεσμα στα πρωτα 15 λεπτα χοντρο ατυχημα και η πιστα λουκετο. απογοητευση...

βραδυ σκαμε τρωμε σε μπυραρια εκει κοντα παλι. με κανα 15αρι παλι.
παμε νωρις για υπνο αφου το πρωι εχει 7 εγερτηριο.
πρεπει 8 να ειμαστε πιστα που ανοιγει...

σκαμε ρον το πρωι βλεπουμε τα αμαξια. η προσωπικη του τριλιτρη μια δευτερη προσεγμενη και 3 διλιτρα ολα με κλουβι ευτυχως. συν το κλιο μπαλαντερ...σκοπος μας να κανουμε 87/11 γυρους ο καθε ενας...
πληρη απογοητευση αφου ο καιρος μας τα εχει κανει σκ**α και βιλοβρεχει. αυτο το κλασικο πραμα που εχει εκει σα σταγονες οχι κανονικη βροχη.

ρον μας εχει επισημανει στο μπριφινγκ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ do not fuck up /μας εχει εξηγησει οτι αλφα ολικη ειναι 6000
και να προσεχουμε τα ματια μας 14...λογικο αμα το ρινκγ ειναι μια φορα κολαση με βροχη γινεται απλα αυτο που ελεγα τρομακτικο .

πραγματικα εγω δεν εχω καταλαβει τι κανουμε μεχρι τη στιγμη που μπαινουμε με τα βολβο 2 αναγνωρισιτκους το πρωι. απλα πικρα. οσο και να το εχεις παλεψει θυμασαι το πολυ 1-2-3 χλμ διαδορμης απο τα 20.
αδυνατο να τη κρατησω ολη.

βγαινουμε εξω και παμε να παρουμε τις αλφα. εγω πρωτη κρυολουσια βλεποντας το επικινδυνο της φασης και το ψιλοβροχο συν οτι απο πισωκινητα σκραπας...
και ως εκ θαυματος σκαει ο προσωπικος μου εκπαιδευτης!
ο μαουριτσιο....
φιλος των παιδιων απο ολλανδια εχει ερθει με τη προσωπικη του αλφα 75 να μπει. ο τυπας εχει δαχτυλιδι που σημαινει κανεις οσους θες καθε χρονο γυρους και απλα εκει μεσα ειναι καπου στα 600+ γυρους .

τον καβαντζωνω και μπαινω συνοδηγος. κανουμε πανω απο 3 γυρους ετσι.
μετα κανω +1 συνοηγος με το παιδ που ειχε τη προσωπικη τριλιτρη του ρον ο οποιος εχει παει αλλες 10φορες και ξερει καλα πιστα.

και εχοντας πλεον 7γυρους συνοδηγος (μαζι με βολβο) κατα τις 9 που εχει αδειασει η πιστα λεω να μπω. παιρνω μαουριτσιο συνοδηγο και τη δευτερη τριλιτρη που ειχε ξεμεινει και μπαινουμε.

περιττο να πω οτι αμα δεν ειχα μαουριτσιο ή θα εκανα 30λεπτα το γυρο ή θα ειχε γινει τροπετο... η φρικη του να οδηγεις στο γλυστερο ρινγκ πισωκινητο με σεμι απλα δε περιγραφεται... η διαδρομη ειμαι σιγουρος οτι αποτελεσε πηγη εμπευσης για πολλα τραινακια τρομου σε λουνα παρκ.
ειναι απλα απιστευο να βουτας σε κατηφορα 100+μετρα μετα καπακια πατημενη αριστερηα ανηφορα και εκει που κοιτας ουρανο να πρεπει να ξερεις οτι ακολουθει μετα το χασιμο 3η φυλαγμενη δεξια και να χρειαζεται να φρεναρεις πριν το χασιμο. και αυτο στο χχχ χλμ . αντε να το θυμασαι ειδικα οταν εχεις δει αυτο το σκηνικο 3-4φορες ακομα στο ιδιο γυρο.
και καπου εκει φυλαγμενα με το μαουριτσιο παρα πολυ φοβισμενο να μου βαζει συνεχεια παγο να κρατησω ρυθμο χαμηλα φτανουμε καρουσελ...

οτι και να εχετε ακουσει οτι και να εχετε δει για αυτη τη στροφη αν δε τη ζησετε απλα σας λειπει ενα μεγαλο μερος απο την αυτοκινηση. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ...ειναι κατι που δε θα ξαναζησετε ποτεεεεεε.

τελειωνει γυρος βγαινω εξω τρεμω σχεδον απο το σοκ. και εχω και μαουριτσιο να μου λεει οτι εκει και εκει χαροπαλεψαμε. μα του λεω δε πιεζα.... απλα δεν ειχα παρει πρεφα τιποτα!

κανω κανα γυρο ακομα συνοδηγος με μαουριτσιο και μετα παω να μπω με το καλο τριλιτρο και το παιδι που το ειχε συνοδηγο να μου πει γραμμες...
και καπου εκει στο 2ο χλμ βλεπουμε τη μια αλφα μας τουμπα στα χωματα...
το παιδι υπερκτιμησε τη κατασταση πηγαινε πιο γρηγορα και το αμαξι εκανε μια τουμπα στα χωματα χωρις ευτυχως να βρει μπαριερα...
γιατι μπαριερα? τα κομματια της ειναι 4μετρα επι 3 σε υψος (τριπλη) και εχουν 75 το μετρο. οπερ και ενα ακουμπημα να κανεις θες 800κατι ευρω!
το παιδι εσκασε 6000 στο ρον. 100 γερανο πιστας και 180 γερανο να το παει ρον που απειχε 500μ απο πιστα ...ελεος. εκ καπου εκει εχουμε ξενερωσει ακομα πιο πολυ.

κανουμε ενα μικρο break Και η βροχη να εχει πιασει σχεδον κανονικα στο πανω κομματι της πιστας στη κορυφη λοφου.

παμε με μαουριτσιο ξανα μεσα και κανουμ 2 σερι γυρους. καπου εκει μετα απο 8+γυρους συνοδηγος και 2 οδηγος νιωθω το μυαλο μου να εχει κρασαρει. απλα εχω ξεχασει διαδρομη εχω ξεχασει τα παντα και σχεδον με παιρνει υπνος στο αμαξι.
10χ20χλμ σε καλο ρυθμο μεσα σε πιστα μεσα σε 3 ωρες ειναι καπως πολυ. ρον στο μεταξυ μας το ειχε πει. προσεξτε μη κανετε πολλους γυρους και κουραστειτε...

βγαινω παω να φαω κατι παραλιγο να βρισω τη γκομενα στο εστιατοριο αφου μιλαει αθλια αγγλικα. μωρη σκατοπατσαβουρα που ουτε ο χιτλερ δε θα σε πηδαγε τι σκ**α κανεις στο ναο της αγωνιστικης αυτοκινησης οπου σκαει κοσμος απο ολο το κοσμο με τετοια αγγλικα. γενικα οι τυποι ολοι στο κοσμο τους. δε ξερουν καλα αγγλικα και προσπαθουν να εξυπηρετησουν ατομα απο ολο το κοσμο. ελεος.

ξεκουραζομαι λιγο βλεπω οτι το Pbox δουλευει στους αλλους αφου το εχω μονιμα στο κλιο και αποφασιζω να μπω. παιρνω κλασικα μαουριτσιο συνοδηγο και παμε...

στο πρωτο κομματι πιστα στεγνη λιγο στη γραμμη. εχω αφησει ηλεκτρονικα ανοιχτα και παω ταυτοτητα... το αμαξι επιασε 210 ανετα σε πολλα ευθειακια...μαουριτσιο να κρατιεται και να δαγκωνεται και συνεχει να μου λεει σε ολες τις τρικι στροφες - brake early early eaaaarlyyyyy
σχεδον με κοβει σε ρυθμο παρα πολυ σε καποια κομματια.
και μετα περναμε αντεναου φορσ και πιανουμε κατηφορα που εχει αρχισει βροχη...το esp να δουλευει καργα. ο ολλανδος να κρατιεται φωναζονας brake brake Και εγω να του λεω don-t worry abs-esp do all the work. tha car is excellent. πραγματικα το αμαξι σχεδον πουθενα δε με τρομαξε σε τετοιες τρομακτικες συνθηκες με ΤΟΝΟΥΣ ελκτικης προσφυσης παντου.
πατυχαμε πανω απο 2 ολικες στο γυρο με το κλιο με κιτρινες σημαιες να μας κοβουν. καποια στιγμη κοιταω καθρεπτη και βλεπω 3 αμαξια που εχουν κανει τραινακι και μας ακολουθουν αφου ειδαν οτι ξεραμε γραμμες....... εγω εχω καβαλησει κλιο και δαγκωνω ταυτοτητα κανονικοτατα αφου βλεπω οτι αμαξι ειναι βραχος. στο βρεγμενο αρχιζω και απορω αφου τιμονι δε τραβαει και γενικα καμια αντιδραση απο μπλοκε.
τελικα μετα ψαρευοντας μηχανικο του ρον μαθαινω οτι μας ελεγε μαλ***ες. ουτε τορσεν ειχε το αμαξι...

καπως ετσι φτανουμε με το κλιο καρουσελ οπου κανω τη ταρζανια και μπαινω με πολλα (παιζει και 90 να ηταν) μαουριτσιο εχει δαγκωθει ασχημα ευτυχως σασι και esp μας κρατησαν στην εξοδο χωρις παρατραγουδα. και ετυχως που εχει ευθεια μετα για να ηρεμησει κεφαλι και στομαχι απο αυτο το πραμα....

τελειωνει γυρος και ενω ειμαι σιγουρος οτι pbox δε δουλευε αφου καθε τρεις και λιγο βαραγε low sat. τελικα βγαζει συνολικο χρονο γυρου 11.53 και 2 απο τα 5 σπλιτ γραμμενα πληρως. κοιταω το χρονο και γελαω.
χαλαρα 11ξερο χωρις τα ατυχηματα εκανε στο βρεγμενο το κλιο με το μαουριτσιο να οδηγει και εμενα να στριβω το τιμονι.
ομως αυτη τη βολτα τη χαρηκα απιστευτα. πραγματικα εκτιμησα ακομα πιο πολυ .........το 206 μου και ημουν ετοιμος να παρω μανθο να κατεβασει αγγελια Laughing

μετα σπαει η τριλιτρη που ειχα οδηγησει πριν Laughing στα χερια του επομενου απο μενα Laughing το μοτερ ειχε προβλημα απο την αρχη και δεν ανεβαζε...

καθομαστε ξεκουραζομαστε. μπαιων συνοδηγος σε ενα αλλο καφρο που παει χωρις αυριο και απλα περιμενω τη δευτερη ολικη....τελικα δεν τη κανουμε
τα υπολοιπα αλφα ειναι απλα χαρβαλα. με σαζμαν που κανεις ταμα με διπλογκαζια να μπει ταχυτητα στο κατεβασμα. φρικη να φτανεις στροφη και αντι να κοιτας turn in κια γραμμες να παλευεις να μπει ταχυτητα για να μη βραθεις με νεκρα μεσα στη στροφη βρεχοντας.

γενικα η απολυτη χεζοβολια. καπου εεκει αρχιζει βροχη κανονικα.
μας εχει φορεσει κανονικα λαστιχα δρομου στις αλφα και αποφασιζω να ξαναμπω με ενα τριτο παιδι συνοδηγο ο ο οποιος ειχε παει μονο 2 φορες ακομα και θυμοταν πιστα λιγοοοοο (ΓΑ**ΣΕ τα)
παμε σε απιστευτο ηρεμο ρυθμο οδηγοντας παντου με μια πανω και μια τιμονια βγαινει δε βγαινει η στροφη. γυρος που τον χαρηκα παρα πολυ αφου πηγα χαλαρα χωρις να το ζορισω και να ζοριστω ενω ειδα και την αλφα πιο αναλυτικα σαν αμαξι.
τα 75 αυτα εχουν μια εκπλητικη αναρτηση με πανω απο 500λιμπρες ελατηριο τερμα στημενες για ρινγκ (4μοιρες καμπερ εμπρος) που στεγνο πρεπει να σκανε πολυ πλακα σε τερατακια στις στροφες!

στο βρεγμενο ομως με αυτο το σεταπ ακομα και με τη πισω αντιστρεπτικη οφ ηταν χαροι. μοτερ ερειπια τα οποια ομς τραβαγαν και στο στεγνο δε θα σε απασχολουσαν. κατι σα νοικιαρικα καρτ που παιρνεις φορα κατηφορα.
ομως ειναι τοσο πατημενη η πιστα που σε λιγα κομματια θα το μετανιωνες.
σαζμαν ομως αθλιο οπως ειπα...

σκεφτιετε τι στησιμο εχουν που μαουριτσιο στη δικια του που εχει ιδιο σεταπ αντιμετωπιζει προβληματα υποστροφης απο το καλο κρατημα πισω!

αν ηταν στεγνα δε θα μας πολυ πειραζε πσιτευω αφου ολοι ειμασταν πρωτη φορα εκει και θελαμε να κανουμε απλα γυρους.

εν τελει με τις καρεκλες προλαβαμε να κανουμε 3με αλφα και 1 με κλιο ολοι γυρους....
ρον μας επετρεψε κοστη για εξτρα εισιτηρια και βενζινη που του ειχαμε πληρωσει.....

τα τροπερα απειρα να βγαινουν 10 10 απο τη πιστα. Τα μισα πορσε. Γενικα στη πιστα ειδα ΑΠΕΙΡΕΣ πορσε σχεδον ολες Gt3 & gt3rs kirios. Λιγες gt2 kai turbo. Afoy 4s ειδαμε μια νομιζω ολη και ολη! Παρα μα παρα μα παρα πολλα μεγκαν ρ26ρ ta οποια πανε απλα ταπα. Ρον εχει ηδη 3 τετοια για ενοικιαση και σε καποια φαση ειδα βιντεο στο μαγαζι του με ενα τετοιο να κυνηγιεται με μια απο τις gt3rs Που εχει ο ρον...στα κλειστα της ειχε παρει το σκαλπ το μεγκανακι. Τρομερο εργαλειο παραμιλανε ολοι εκει.
Και πολλα φοκους rs II. Τα καινουργια. Παρα πολλα. Τετοια. Σκεφτειτε φεραρι ειδα μονο 2 ολες τις μερες. Επισης παρα πολλες bmw κυριως παλιες 3αρες ολες υπερτουμπανα . τα ¾ των ατυοκινητων ειχαν κλουβια. Απλα με μια χιαστη αλλα ειχαν. Αυτο νομιζω δειχνει ποσο καμμενοι ειναι οσοι πατανε εκει!

προσωπικα καταχαρηκα την εμπειρια κυριως γιατι εκανα σχεδον 10γυρους συνοδηγος στο μαουριτσιο και το αλλο το εμπειρο το παιδι σε ρυθμους που απλα δε ξερω αν θα μπορεσω ποτε εγω να κινηθω ζωντας πραγματικα ενα μερος του μυθου της πιστας.ειδα αρκετα πραματα και πιστευω οτι την επομενη φορα μαιο και με ΑΠΕΙΡΗ προπονηση playstation (poy den exo) ισως να εχω ξεψαρωσει καπως...


γνωμη μου. ή πατε βολτα απλα να δειτε τη πιστα ή βρεστε τροπο να εχετε καποιο εμπειρο μαζι σας. μονοι σας σε αυτο το πραμα δυο επιλογες εχετε
α. πατε σα τη γιαγια σας
β. σκοτωνεστε.

ετσι απλα.... και οποιος μου πει οτι θα κρατηθει να τον περναει το ντιζελ πουλμανακι γκολφ στεισιον τιγκα σε ατομα και να μην το ακολουθησει ας φτυσει πρωτος ψηλα. και εκει που το χαρβαλο θα κανει 2 τιμονιες στη μισχιτμισ και θα βγει ανεπαφο εσυ απλα θα βγεις απεναντι στη πρωτη τιμονια με υποστροφη αφου θα ερχεσαι καυλωμενος με οσα απο πισω του......

αν εχετε ενα εμπειρο μαζι με δικο του αμαξι το κλιο ειναι τελεια φαση. 500ευρω για 6 γυρους . εχεις κανει και +6 με το φιλο σου συνοδηγος. και εισαι κομπλε

αυτο που λενε οτι πανω απο 7γυρους οδηγος δε κανεις ευκολα ειναι αληθεια. εγω με υατα που ανεφερα εγινα απλα κουρουμπελο καπου στις 1-2 που αρχισε βροχη....

καπου εκει γυρναμε λιωμα ρον εγω κλασικα εχω χασει τα μισα μου πραματα. Αλλου κρανη αλλου καμερες αλλου το pbox. Mexri το βραδυ μου μαζευαν τα πραματα. Ευτυχως δεν εχασα τιποτα!!!.

- παρενθεση παρασκευη απογευμα σκαμε στο γνωστο βενζιναδικο της περιοχης εξω απο ρινγκ οπου πανε ολοι και εχουμε μεινει με μασελες κατω. Ειχε eifel rally ναι εκεινο το πραμα που λεγαμε με τα ιστορικα που βλεπεις οτι γκρουπ Β και λοιπα αγωνιστικα δεν εχει δει ουτε σε βιντεο να πηγαινουν ταπα. Και εχουν σκασει ολα μυτη για βενζινη.
Αν το ηξερα θα ειχα παει νωριτερα μια μερα να δω αυτο το υπερθεαμα. Απλα δε τη παλευεις να βλεπεις το s1 να ξεκιναει ταπα απο το βενζιναδικο αφου εχεις βγαλει φωτο τη πορτα που γραφει ρερλ............(δε οδηγουσε αυτος βλακα) –

Κατακοποι μετα πιστα και φρικη βροχης και αφου εχουμε μετρησει πανω απο 20-30τροπετα (τα μισα 911) παμε ρον οπου του σκανε 911 πελατη gt3-rs λιωμα και αυτη!
Την αλλη 911 που εχει την ιχε κοπανησει παρασκευη απογευμα ο οδηγος του κανοντας βολτα καποιο! Ζημια το πορσικο πανω απο 20. +6 τα δικα μας... καλο σκ για φαναρτζη!

Κυριακη βραδυ παμε τρωμε σε ενα εστιατοριο που σου σκανε μια πετρα που καιει και το κρεας πανω και το ψηνεις. 35ευρω το κεφαλι για μια μαλ***α και μιση. Εκει να μη πατε.!

Δυετερα ξημερωματα ξεκιναμε για πισω στις 4 το πρωι !!!!! 6 και κατι πτηση φτανουμε 10.30 ελλαδα και εγω ηθελα να παω και δουλεια. Πηγα σπιτι για υπνο τελικα.!

Καπως ετσι τσουλησε το πραμα . αναμεικτα συναισθημα κυριως λογω βροχης!

Το ρνγκ ειναι 10φορες χειροτερο απο αυτο που λενε. Δεν ειναι απλα η πρασινη κολαση
Ειναι πολυχρωμη κολαση ειδικα βρεγμενο. Αν πεις οτι πας καλα απλα εχεις το πολυνεκρο στο τσεπακι σου ενω για να μαθεις στοιχεωδως τη πιστα θες 50γυρους και για να τη χαρεις 100........ειπατε κατι?

Εμπειρια ζωης που καλο ειναι να συνδιαστει και με το σπα που ειναι διπλα. Αλλο παλαβο. Δευτερα σημερα το σπα ειχε οπεν ημερα. Που σε αυτη τη πιστα ειναι ελαχιστες μερες το χρονο αυτες. Εξου και ο απειρος κοσμος ρινγκ. Ειχαν ερθει ολοι για αγωνα σαββατο, να μπουν κυριακη και να πανε σπα δευτερα. Αν το ηξερα θα ειχα κανονισει να κατσω και δευτερα να παω σπα αφου εκει μπαινεις μονο σε τρακντει με εισιτηριο συνηθως περι τα 800 το διημερο.!!!!!!!ειπατε κατι?


Φωτο θα χωσω μετα στο ποστ.


Κοστη τωρα.
Εισητιρια αεροπορικα 140ευρω!
Αμαξι με βενζινες το βολβο 35 ο ενας ! (αν ειστε 4 το ιδιο θα βγει)
Δωματια 25 τη μερα με πρωινο
Φαγητο καφεδες καπου 80 τα παντα ολο το πσκδ
Αναμνηστικα μπουζες κανα 50αρι

Αλφα ρομεο 650 τα δυο ατομα + εισιτηριο πιστα 15γυροι=250ευρω συν βενζινη για 15γυρους 90ευρω. Περι τα 1000 οι δυο

Τα κλιο ειναι το ιδιο 1000 με ολα μεσα αλλα για 12 γυρους (αρα 6 ο καθε ενας)
Για αυτο ελεγα πριν αν συμφερει. Συν οτι κλιο οτι ταρζανια να κανεις θα μεινεις μαλλον στο δρομο ειδικα στεγνο.

Αυτα προς το παρον.


υ.γ. οπως ισως καποιοι καταλαβατε το ρινγκ ειναι μια προσωπικη εμπειρια ζωης. αν το εχετε σκοπο το κανετε για εσας και μονο. οι αλλοι οτι και να τους λετε δε προκειται ποτε να παρουν πρεφα τι ειναι αυτο που ζησατε εκει. οποτε αν καποιοι θελετε να πατε απλα για την εμπειρια απλα αφηστε το. υπαρχουν χιλιαδες μερη στην ευρωπη και πιστες να το κωλοχαρειτε. στο ρινγκ πας μονο αν εισαι 100% πυροβολημενος με οτι αυτο εκπροσωπει σα φιλοσοφια κλπ

υ.γ.2 σαββατο στη βροχη μετα εστιατοριο ερτωγα με ενα παιδι ελληνα που εχιε ερθει και αυτος στη παρεα απο αγγλια με το κατεραμ του να μπει. μου ελυσε σχεδον ολες τις αποριες μου για το επομενο μου αυτοκινητο οταν και οποτε... και εν τελει ο τυπας δουλευει στη τζαγκουαρ αεροδυναμιστης και μιλαγαμε και στο τρακντει σπεσιαλ.....κουφο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 18:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

photo

εδω το συνεργειο-εταιρεια του ron (rsr) με τα νοικιαρικα (ναι και τα πρωτοτυπα)
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030584.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030585.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030587.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030588.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030589.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030590.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030591.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000026.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000027.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040605.jpg



to pagkaki που λεγαμε και φωτο απο τη θεα...βιντεο μετα για να ανατριχιασετε
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030554.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030560.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030573.jpg



πιστα f1 gp
και εκθεματα

http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000037.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000045.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000051.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000053.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000050.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000046.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040608.jpg

ενας παιδικος ερωτας μου που πετυχαμε στο ρινγκ...το πρωτο αμαξι μικρος που κολλησα φωτο του στο γραφειο μου
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040606.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040604.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040607.jpg


το χωριο που μεναμε...καπου στο βαθος η πιστα αν φαινεται

http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030548.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030549.jpg


ρινγκ εκκινηση
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040609.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040608.jpg

μπριφινκγ
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000068.jpg

εμου μετα του κλιου
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040611.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA040610.jpg

αγωνας
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030603.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000024.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/PA030600.jpg

http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000014.jpg
http://i348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/P1000020.jpg

video
http://s348.photobucket.com/albums/q336/pskarm2/nurburgring%204-10-2009/?action=view&current=PA030575.flv


Έχει επεξεργασθεί από τον/την volvos στις Δευ 05 Οκτ 2009, 21:38:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 20:03:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραίος ρε Παναγιώτη!
Παρα την βροχοταλαιπωρία φάνηκε οτι αξιζε... Cool Cool

υ.γ. την αγγελία να την σβησω? Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 20:15:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερώτηση (πέραν της πλάκας):

Αν είσαι "αργός" σου παίζουν τα φώτα οι gt3 από πίσω, ή τουλάχιστον υπάρχει τόση οδηγική παιδεία ώστε να περιμένουν να στρίψεις και να σε περάσουν στην έξοδο της στροφής?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 21:43:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

a nai ειδαμε και το κουλο
http://img127.imageshack.us/i/p1000086.jpg/

σταυρο ειναι δημοσιος δρομος δεν εχει αδεια πιστας.
αρα οδηγεις σα το δρομο
απαγορευεται προσπερασμα απο δεξια
και αν τρακαρει μπαινει κανονικα αστυνομια μεσα και κανει πορισμα Shocked
κουλο αλλα αληθεια μας τα εξηγουσε ρον


Έχει επεξεργασθεί από τον/την volvos στις Τρι 06 Οκτ 2009, 08:37:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Οκτ 2009, 23:44:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άλλο σε ρώτησα βρε μλκ Confused



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Οκτ 2009, 02:19:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
a nai ειδαμε και το κουλο
http://img127.imageshack.us/i/p1000086.jpg

σταυρο ειναι δημοσιος δρομος δεν εχει αδεια πιστας.
αρα οδηγεις σα το δρομο
απαγορευεται προσπερασμα απο δεξια
και αν τρακαρει μπαινει κανονικα αστυνομια μεσα και κανει πορισμα Shocked
κουλο αλλα αληθεια μας τα εξηγουσε ρον


Πρωτον φτιαξε το λινκ δεν δουλευι, και δευτερον δηλαδη αν στουκαρεις, ισχύει μικτη ε?
αφου εισαι σε δρομο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Επόμενη
Σελίδα 4 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3843s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on