PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Προβληματισμοί...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 01:20:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...νόμιζα ότι αφορούσε το πιεσκλαμπ... (αφού το αναφέρατε εδώ)
σόρρυ λάθος μου

προφανως αφορα ιδεα για προσωπικη εκδρομή σου/σας (με τον Τάσο εννοώ ή/και κάποιων φίλων σου/σας,).
αριστη σαν ιδέα Wink
την έχω σκεφτεί κι εγώ
όπως και για το εξωτερικό
και θα την είχα υλοποιησελι αλλά κολλούσα στα λεφτά (πιο μικρός) και στον χρόνο (τώρα, λόγω δουλειάς)
κάποια στιγμή πιστεύω θα τα καταφέρω Wink


Επίσης μην ανησηχείς δεν βρισκω, έκανα διατροφή και χωράω Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 10:44:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου εξηγήσω τι έγινε ζουζουνέλο μας.

Στο θέμα υπάρχει μια «διαφωνία» με τον Πρόεδρα. Τα εισαγωγικά ισχύουν στην διαφωνία, γιατί δεν μου έρχεται άλλη λέξη να περιγράψω το γεγονός.

Ο Πρόεδρας είπε να τ' οργανώσουμε για το club, πράγμα που είναι απόλυτα λογικό, αν σκεφτείς ότι τέτοιες ενέργειες παίρνουν τεράστια δημοσιότητα, ειδικά αν συνοδεύονται και από πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Διαφημιστικά αν το δεις είναι μια πολύ καλή περίπτωση.

Μιλώντας στο τηλέφωνο που λές με τον Πρόεδρα γιατί εγώ δεν γουστάρω να μπω στην διαδικασία κανενός διαλόγου πλέον, επιμένει ν' ανοίξω topic, αν όχι για φέτος, τουλάχιστον για του χρόνου.
Η απάντηση μου είναι όχι γιατί θα με λιντσάρετε [κυριολεκτικά]. Θα μπαίνει ο καθένας εκεί μέσα και θα λέει την παπ***ά του, όπως γίνεται τα 2 τελευταία χρόνια.
Το κλαμπ είναι motorsport και αν θέλω εκδρομές πάω με την παρέα μου και έχουν περάσει οι εποχές του 206 κλαμπ και βάλτα να πάνε πήγανε... γνωστά σε όλους αυτά.

Του απάντησα, από την στιγμή που δεν έχω καμία διάθεση για συζητήσεις που δεν βγάζουν πουθενά, όπως οι άλλοι έχουν τις παρέες τους για εκδρομές, παίρνω κι εγώ την παρέα μου και πάμε χωρίς καμία ανάμειξη του κλαμπ.

Ο Πρόεδρας επιμένει. Όχι να το συζητήσουμε και να προσπαθήσουμε και τα λοιπά και τα ρέστα. Πριν καλά – καλά κλείσουμε το τηλέφωνο και μόλις είπαν 2-3 εδώ μέσα να το κάνουμε, χτύπησες εσύ, «που πάτε, μαζευτείτε»...
Χωρίς να έχει γίνει καμία πρόταση σε κανέναν και χωρίς να έχεις κανένα στοιχείο επί του θέματος. Ούτε ημερομηνίες, ούτε διαδρομή, ούτε που θα μείνουμε. Τίποτα. Μόνο ένα jpg χαμηλής ανάλυσης που δίνει μια πολύ γενική ιδέα του θέματος από το οποίο έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν πρέπει/μπορεί να το κάνει το κλαμπ.

Αυτή είναι η τακτική που ισχύει εδώ μέσα εδώ και δυο χρόνια. Έχετε κολλήσει πίσω απ' την ταμπέλα «αθλητικό σωματείο» και μόλις πει κάποιος κάτι διαφορετικό, ορμάτε παλληκάρια μην χάσει το σωματείο τον χαρακτήρα του. Κράτησε τον χαρακτήρα του αλλά έχασε σχεδόν όλα τα μέλη του.
Τώρα γκινιάζεται γιατί δεν έχετε μέλη.

Είναι κατανοητό τώρα γιατί έφυγαν όλοι απ' το club?
Είναι κατανοητό γιατί δεν πρόκειται να γυρίσουν?
Είναι κατανοητό ότι για την σημερινή κατάσταση υπεύθυνοι είσαστε όλοι εσείς που την δημιουργήσατε και όχι αυτοί που έφυγαν?

Όλες οι απαντησεις σε μια απλή στιχομυθεία στο φόρουμ λίγο πιο πάνω και την στιγμή που κάνετε προσπάθεια να διορθωθούν τα πράγματα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 10:55:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Θα σου εξηγήσω τι έγινε ζουζουνέλο μας.

Στο θέμα υπάρχει μια «διαφωνία» με τον Πρόεδρα. Τα εισαγωγικά ισχύουν στην διαφωνία, γιατί δεν μου έρχεται άλλη λέξη να περιγράψω το γεγονός.

Ο Πρόεδρας είπε να τ' οργανώσουμε για το club, πράγμα που είναι απόλυτα λογικό, αν σκεφτείς ότι τέτοιες ενέργειες παίρνουν τεράστια δημοσιότητα, ειδικά αν συνοδεύονται και από πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Διαφημιστικά αν το δεις είναι μια πολύ καλή περίπτωση.

Μιλώντας στο τηλέφωνο που λές με τον Πρόεδρα γιατί εγώ δεν γουστάρω να μπω στην διαδικασία κανενός διαλόγου πλέον, επιμένει ν' ανοίξω topic, αν όχι για φέτος, τουλάχιστον για του χρόνου.
Η απάντηση μου είναι όχι γιατί θα με λιντσάρετε [κυριολεκτικά]. Θα μπαίνει ο καθένας εκεί μέσα και θα λέει την παπ***ά του, όπως γίνεται τα 2 τελευταία χρόνια.
Το κλαμπ είναι motorsport και αν θέλω εκδρομές πάω με την παρέα μου και έχουν περάσει οι εποχές του 206 κλαμπ και βάλτα να πάνε πήγανε... γνωστά σε όλους αυτά.

Του απάντησα, από την στιγμή που δεν έχω καμία διάθεση για συζητήσεις που δεν βγάζουν πουθενά, όπως οι άλλοι έχουν τις παρέες τους για εκδρομές, παίρνω κι εγώ την παρέα μου και πάμε χωρίς καμία ανάμειξη του κλαμπ.

Ο Πρόεδρας επιμένει. Όχι να το συζητήσουμε και να προσπαθήσουμε και τα λοιπά και τα ρέστα. Πριν καλά – καλά κλείσουμε το τηλέφωνο και μόλις είπαν 2-3 εδώ μέσα να το κάνουμε, χτύπησες εσύ, «που πάτε, μαζευτείτε»...
Χωρίς να έχει γίνει καμία πρόταση σε κανέναν και χωρίς να έχεις κανένα στοιχείο επί του θέματος. Ούτε ημερομηνίες, ούτε διαδρομή, ούτε που θα μείνουμε. Τίποτα. Μόνο ένα jpg χαμηλής ανάλυσης που δίνει μια πολύ γενική ιδέα του θέματος από το οποίο έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν πρέπει/μπορεί να το κάνει το κλαμπ.

Αυτή είναι η τακτική που ισχύει εδώ μέσα εδώ και δυο χρόνια. Έχετε κολλήσει πίσω απ' την ταμπέλα «αθλητικό σωματείο» και μόλις πει κάποιος κάτι διαφορετικό, ορμάτε παλληκάρια μην χάσει το σωματείο τον χαρακτήρα του. Κράτησε τον χαρακτήρα του αλλά έχασε σχεδόν όλα τα μέλη του.
Τώρα γκινιάζεται γιατί δεν έχετε μέλη.

Είναι κατανοητό τώρα γιατί έφυγαν όλοι απ' το club?
Είναι κατανοητό γιατί δεν πρόκειται να γυρίσουν?
Είναι κατανοητό ότι για την σημερινή κατάσταση υπεύθυνοι είσαστε όλοι εσείς που την δημιουργήσατε και όχι αυτοί που έφυγαν?


Όλες οι απαντησεις σε μια απλή στιχομυθεία στο φόρουμ λίγο πιο πάνω και την στιγμή που κάνετε προσπάθεια να διορθωθούν τα πράγματα.


Απλά respect....
Αμά δεν είναι και τώρα κατανοητό, δεν ξέρω τι άλλο θα ήταν.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 11:59:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρήστο από το "εσείς" να αφερέσεις εμένα προσωπικά (μιας και μεταξύ μας μιλάμε) μιας και αν θυμάσαι (και αν δεν μπορώ να σου το θυμίσω) έχω συμμετέσχει σε όλες τις εκδηλώσεις του Συλλόγου είτε αυτές είναι Αθλητικού είτε Κοινωνικού χαρακτήρα (εκτός από 2 touring που λόγω σεμιναρίων για την δουλειά μου, μου ήταν αδύνατο)

Τα έχω γράψει και πιο πάνω απαντώντας στο Νίκο, τα περί διαφορετικών ενδιαφερόντων κλπ κλπ...

Το κακό που βλέπω εγώ είναι ότι είμαστε ή του ύψους ή του βάθους, ή το ένα ή το άλλο. Αδυνατείτε οι περισσότεροι να συνδυάσετε πράγματα.

Το ότι ένας Σύλλογος είναι Αθλητικός δεν του απαγορευεί σε τίποτα να είναι πάει εκδρομή, να κάνει πάρτυ για να γιορτάσει κάτι, να πάει για ούζα... (με ασφάλεια) να, να, να...

Εγώ δεν έχω διαφωνίσει ποτέ σε αυτό.

Ίσα ίσα που προσπαθώ να (μας/σας κλπ) τα συνδυάσω όλα.

Τώρα από εκεί και πέρα, αν τα μυαλά μας γενικώςς και ειδικώς είναι "κολλημένα" εεεε τι να πω κι εγώ...

υ.γ. όπως κάποτε είχε πει και ο Λευτέρης και είχαν συμφωνήσει και άλλοι αγωνιζόμενοι... παλιές καραβάνες... σε off the record καφέ... είναι ότι στους Αγώνες εκτός από την ώρα "της χρονομέτρησης", η ομορφιά είναι όλος ο χαβαλές που γίνεται πριν και μετά τον Αγώνα... το βράδυ, στο φαί, στον καφέ...

Πολλοί εξακολουθείτε να βλέπετε τους αγώνες σαν "ταλαιπωρία"...
Τις πίστες σαν πεταμένα λεφτά.
Άλλοι τις εκδρομές (λίγο πιο μακρυά) σαν ταλαιπωρία με πρωινό ξύπνημα και χωρίς λόγο χιλιόμετρα.
και πάει λέγοντας...
Μόνο εγώ (και ο Σταύρος και ο Μάνος και ο Γιώργος πρόσφατα) άραγε μπορώ και τα συνδυάζω?

Ε όσο οι μισοί σκέφτονται έτσι και οι άλλοι μισοί αλλιώς μπορστά δεν πάμε...

Για τους διαφυμιστικούς λόγους που λετε με τον Τάσο, σωστό είναι, αλλά 1000φορές να πηγαίνουμε 5 μικρότερα tour με μεγάλη συμμετοχή, παρά 1 μεγάλο με 5 αμάξια...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 12:54:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και να συμπληρώσω κάτι ακόμα, για να ξεμπερδευουμε κάποια πράγαμτα.

Νομίζετε ότι οποιοι πάμε στους διάφορους αγώνες πάμε αποκλειστικά και μόνο να δούμε τα αυτοκίνητα να περνάνε? Και μετά τα μαζευουμε και γυρνάμε απευθείας σπίτια μας?

Ναι πάμε για το θέαμα (το όποιο δυστυχώς πολλές φορές δεν είναι "αγνό" αλλά νοθευμένο με διάφορα αντιαθλητικά στοιχεία συμπεριφοράς/τεχνικών μετατροπών κ.α....) αλλά όχι για αυτό αποκλειστικά = για αυτό αποκλειστικά δεν θα πηγαίναμε σε τόσους αγώναες, ίσως στους μισούς, ίσως και σε ακόμα λιγότερους....

Πάμε για όλον τον χαβαλέ που προυγείται και ακολουθεί τα περάσματα.
Για την εκδρομή σε όμορφα μέρη όπου κατά 99% γίνονται οι αγώνες
Για την μάσα μετά
Για την οδήγηση μέχρι εκεί.

Τις περισσότερες φορές μετά τον Χ αγώνα θα πάμε κάπου για καφέ, άλλες φορές (που ο καιρός βοηθάει) έχουμε πάει και για μπάνιο κλπ κλπ...

Άλλη φορά είχαμε πάρει τα ποδήλατα μαζί και λιώσαμε ή την μηχανή μου για ευκολο πάνω κάτω μέχρι την ειδική.

Άλλες φορές έχουμε διανυκτερευσει από την προυγούμενη νύχτα και έχουμε βγει στην γύρω περιοχή για ποτά φαί κλπ κλπ...

Σορρυ κιόλλας αλλά αυτά απέχουν πολύ από την "απλή παρακολουθηση
αγώνα"...

αυτά από εμένα Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 16:57:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μανθούκο δεν σε βγάζω έξω, επειδή εσύ και ο Πρόεδρας μου βάζεται χέρι για τα οργανωδιοικητικά του club. Με την καλή έννοια το χέρι. Δεν τσακωνόμαστε δηλαδή. Απλά συζητάμε κάποια πράγματα για το καλό ημετέρων.

Αυτά που λες δεν είναι κακά ή λάθος. Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι τι εικόνα παρουσιάζει το κλαμπ προς τα έξω. Σου[«σας» είναι πιο σωστό, το κάνω «σου» προς χάρην οικονομίας] γράφω ότι κάθε φορά που κάποιος πάει να κάνει κάποια νύξη για κάτι άλλο, αρχίζει η θεωρία περί αγώνων και αγωνιστικού σωματίου. Και πάνω σ' αυτό μου απαντάς με δύο ποστ, του πόσο καλά είναι να πηγαίνεις να βλέπεις αγώνες. Δηλαδή, τι είχες Γιάννη, τι 'χα πάντα.
Μπορεί το να παρακολουθείς αγώνες να έχει πολύ fun και γούστα αλλά όπως δείχνουν τα νούμερα δεν αφορά το σύνολο των μελών. Αφορά μια μικρή μειοψηφία.

Πόσοι ήταν εγγεγραμένοι πέρσυ? 120+ αν θυμάμαι καλά. Πόσοι φέτος; 61 απ' ότι είδα στο σχετικό topic. 50% μείωση. Γιατί έφυγαν όλοι αυτοί; Μήπως γιατί δεν τους ενδιαφέρει αυτό που «πουλάει το club»; Ρωτάω δεν ξέρω.

Τι εκδηλώσεις έκανε το club τον τελευταίο χρόνο; Επίσημες και όχι στο στυλ «πάω με τους φίλους εκδρομή, όποιος θέλει έρχεται»...
Από το touring στην Λ. Πλαστήρα μέχρι το Πήλιο τον Φλεβάρη έγινε κάτι άλλο εκτός από GTCC, προετοιμασίες για το GTCC, κάτι track days για να προετοιμαστούμε για το GTCC και εξορμήσεις στην ανάβαση Άνω Μαγουλιανάμπελων επειδή συμμετέχει ο τάδε φίλος αγωνιζόμενος;

Πόσοι συμμετείχαν σε αυτές; Συμμετείχαν πάνω από 10 μέλη; [και πολλά έβαλα]
Οι υπόλοιποι 50 γιατί δεν συμμετείχαν;
Τους απαγόρευσε κανένας;
Σίγουρα όχι.
Προφανώς όλα αυτά δεν τους ενδιαφέρουν ως εκδηλώσεις. Αν τους ενδιέφεραν θα έβρισκαν τον χρόνο να συμμετάσχουν με κάποιον τρόπο.

Πολλαπλασιάζοντας, αφαιρόντας ανάγοντας, έχουμε ένα club που το 95% των εκδηλωσεών του, αφορά το 20% των εγγεγραμένων μελλών του. Δεν βάζω τους περσινούς 120, γιατί πάει μακρυά η βαλίτσα.

Και κάνω τώρα εγώ την ερώτηση.

Αν μαζευτούν 50 – 60 μέλη όπως θα θέλατε και υπολογίζεται και πάμε σε μια Γενική Συνέλευση για το μέλλον του club.
Και βάλω προς ψηφοφορία [έχω δικαίωμα να το κάνω] το «κομμένα τα GTCC και λοιπά αγωνιστικά, μέχρι το PSClub να γίνει όπως ήταν. Δεμένο και μεγάλο.» είσαστε έτοιμοι ν' ακούσετε την απόφαση;
Θα συνεχίσετε να τρέχετε, όπως τρέχετε τώρα για το club;

Πρόεδρα; Μανθουκοζουζουνέλο;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 17:02:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Και βάλω προς ψηφοφορία [έχω δικαίωμα να το κάνω] το «κομμένα τα GTCC και λοιπά αγωνιστικά, μέχρι το PSClub να γίνει όπως ήταν. Δεμένο και μεγάλο.» είσαστε έτοιμοι ν' ακούσετε την απόφαση;
Θα συνεχίσετε να τρέχετε, όπως τρέχετε τώρα για το club;

Πρόεδρα; Μανθουκοζουζουνέλο;


Eγώ αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ, παρ'ότι είπαμε εξ'αρχής να το κάνουμε, γιατί δεν γίνεται να συνδυαστούν και τα δύο. 10 νοματαίοι τρέχουν για τα αγωνιστικά (ή όσοι εν πάση περίπτωση) και άλλοι 200 για τα "κοινωνικά" -ας τα πούμε έτσι. Ειλικρηνά δεν κατάλαβα ΠΟΤΕ γιατί ο ένας πρέπει να επιβληθεί στον άλλο... Crying or Very sad Rolling eyes



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 17:35:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου απαντήσω ένα~ένα τα θ΄πεματα.

1ον για τις κοινωνικές εκδηλώσεις
Δεν είμαι υποχρεωμένος να οργανώσω και τις κοινωνικές εκδηλώσεις.
Κατά 99% θα συμμετάσχω (όπως και έχω κάνει), χωρίς να είμαι υποχρεωμένος. Ας βρεθεί κάποιος που να θέλει να ασχοληθεί, να το οργανώσει όπως πρέπει, να το "κυνηγήσει", να ξεσηκώσει τον κόσμο (όπως έχω κάνει κατά καιρούς εγώ, για άλλα πράγματα) και τότε να δεις τι θα γίνει.
Γιατί το να λέει το Χ "φάντασμα" (που ελάχιστα από τα νέα, και τώρα ενεργά, μέλη το γνωρίζουν) ότι οργανώνουμε εκδρομή εκεί ελάτε
ή έχουμε 6χ6 ελάτε
ή...
ή...
ή...
...για εμένα δεν σημαίνει τίποτα.

Θα φανεί λίγο εγωκεντρικό αυτό που θα πω αλλά ώρες ώρες νοιώθω ότι αν πω εγώ θα πάμε σε εκείνο του touring θα έχουμε περισσότερη συμμετοχή από ότι πχ να το πεις εσύ ή ο Πέτρος ή ακόμα και ο Τάσος.
Φαντάζομαι καταλαβαίνεις το γιατί...
Να σου πω σχόλια που είχα ακούσει για το περσινό καλοκαιρινό touring
"Μάνθο, αν ερχόσουνα εσύ θα ερχόμουν για να κάναμε χαβαλέ", "τους άλλους δεν τους ξέρω και ντρεπομαι"... και δεν το άκουσα από 1 μόνο άτομο αυτό...

Τα παραπάνω για τους αγώνες τα εγρψα όχι για να σου πω για τους αγώνες αλλά για να δώσω την πραγματική εικόνα του τι γίνεται όταν πάμε.

Αν θες μπορώ να γράψω και για τα touring που έχω συμμετάσχει και που πραγματικά έχω περάσει φαντάστικά, και που ελπίζω η δουλειά μου να μου επιτρέπει να συμμετέχω και στο μέλλον.
Παρεπιπτόντως δεν ξέρω αν πρόσεξες αυτό που είχα γράψει πριν μερικές μέρες.




το 2ο τώρα για το αν θα συνεχίσω να ασχολούμαι όπως τώρα αν κόπουν τα gtcc κλπ κλπ η απάντησή μου είναι ΟΧΙ.
Τα motosport τα αγαπάω από μικρός και αν κάποιος (όχι εσύ συγκεκριμένα, γενικά μιλάω) μου τα κόψει (ιδίως επειδή εκείνος αποφάσισε να μην ασχολείται και μόνος του κλείστηκε στο καβούκι του γιατί κατά βάθος δεν άντεχε το οργανωτικό τρέξιμο και τον συντονισμό διαφορετικών ανθρώπων)
απλά θα φάει ένα ακυρο πανυγηρικό... Wink Wink Wink

υ.γ. εννοείτε ότι κουβέντα κάνουμε και δεν τσακωνόμαστε ανεξάρτητα με αν ανεβαίνουν οι τόνοι πότε πότε, και ελπίζω να βγει κάτι από αυτήν.
Επίσης μην ξεχνάς ότι εγώ δεν ανήκω καν στο ΔΣ (και δεν σκοπέυω "να"), απλά γουστάρω την όλη φάση του PSClub όπως τότε την γνώρησα, καθώς και τα άτομα που έχω γνωρήσει, με τα όποια κοινά με εμένα ενδιαφέροντα και γουστάρω και ασχολούμαι... (προς αποφυγή παρεξηγήσεων) Wink



ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΑΣΟΣ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ????


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 17:49:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mάνθο, θα απαντήσω -ίσως από τις λίγες φορές δημόσια- αλλά θεωρώ και εγώ στην προκειμένη περίπτωση ότι ο Χρήστος έχει δίκιο και η τοποθέτησή σου πέρα για πέρα λάθος.

Και ακριβώς σε αυτήν την τοποθέτηση εντοπίζεται και το κύριο πρόβλημα. Οτι εσύ δηλαδή έχεις χ φίλους που όμως οι χ φίλοι σου εκτοπίσανε ή απομακρύνανε τους ψ φίλους του Χρήστου... Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Με λιγότερα λόγια, ο Χρήστος εμμέσως πλην σαφώς λέει ότι οι 20 απομακρύναν -με την όποια συμπεριφορά τους- του 70+ και δυστυχώς συμφωνώ μαζί του.

Ομως όταν από την αρχή μίλαγα για πάντρεμα, κανείς δεν με υποστήριξε. Αυτό είναι από τα μεγαλύτερα παράπονά μου. Και όταν εννοώ υποστήριξε, εννοώ με πράξεις. Να πάρει πάνω του κάποιο κομμάτι. Ακόμα και σήμερα υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις προσπαθειών που επικεντρώνονται ουσιαστικά σε εμένα, εσένα (Μάνθο) και τον Μάνο.

Αυτό που θα ήθελα εγώ, είναι περισσότερη συλλογική προσπάθεια - και όχι γκρίνια - Ο καθένας στον τομέα του ρε αδερφέ...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 17:52:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο, το καλοκαιρινό τούρινγκ δεν το διοργάνωσα εγώ ούτε είπα εγώ σε κανέναν να έρθει και στην τελική δε με ενδιέφερε κιόλας αν θα ερχόταν κανείς ή όχι. Το θέμα είχε γίνει γιατί εγώ έγινα ρεζίλι όταν με ρώτησαν από εκεί πόσοι θα έρθουν και είπα ΧΧ και δεν ήρθε ΚΑΝΕΙΣ και μάλιστα χωρίς να πάρουν έστω ένα τηλέφωνο.

Επίσης και το πάρτυ δεν ήταν δική μου ιδέα, δε το διοργάνωσα εγώ, ούτε παραπονέθηκα ποτέ που δεν έρχονται μέλη στα live μου. Ήταν πάρτυ του συλλόγου για τον εορτασμό των 5 ετών. Εμένα μου προτάθηκε και δέχτηκα απλά.

Κατά τα άλλα συμφωνώ 99% με τον Χρήστο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 18:07:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρα για πέρα λάθος...

Μάλιστα.

ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΕΡA ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΟ PSCLUB
ΕΚΑΝΑ (ΝΕΟΥΣ) ΦΙΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ PSCLUB.

Αν δεν καταλαβαίνετε την διαφορα δεν πρόκειται ποτε να πάει μπροστά ο Σύλλογος.

Πίστα πας με άλλους καυλωμένους που γουστάρουν ταχύτητα.

Εκδρομή πας με φίλους (εκτός και αν έχεις αρκετά ανοιχτό μυαλό και πας και με αγνώστους, όπως πχ στις διάφορες εκδρομές μέσω τουριστικών γραφείων που οργανώνονται)

Τέτοιο ανοιχτό μυαλό (καλώς ή κακώς) εγώ δεν έχω δει μεταξύ των μελών του psclub (με ελάχιστες εξαιρέσεις)

Ακόμα και όταν ένα νέο μέλος έρχεται στην Λέσχη (που ελάχιστοι από τους παλιούς πατάνε το πόδι τους, ο καθένας για τον λόγο του) ελάχιστοι είναι αυτοί που θα πάνε να του μιλήσουν άνετα, ανοιχτά και για ώρα. και αν το παιδί δεν είναι ανοιχτό και άνετο δύσκολα θα κολλήσει.

Αυτό με λίγα λόγια λέγεται PR αν το ξέρετε μόνο θεωρητικά αλλά από κοντά δεν μπορείτε να το εφαρμόσετε δεν σας φταίω εγώ.

Δεν είναι δυνατόν όλοι μα όλοι να μην ξέρουν ποιοι είναι στο ΔΣ.
Να μην τους έχουν δει έστω και μία φορά.

Οι κοινωνικές εκδηλώσεις που είχατε κάνει παλιά σαν 206club στηρίζονταν στην παρέα και στην φιλία και στο καλό κλίμα που είχατε μεταξύ σας εσείς οι πρωτεργάτες και την οποία δεν εχετε μεταφέρει στα πιο νέα μέλη ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ?

Φαίνεται σαν να σας ενοχλει που ασχολούνται με τους αγώνες...




Επίσης Πέτρο δεν είπα ότι εσύ το οργάνωσες, ούτε και σου έριξα ευθύνες.
Τώρα για το να σε ενδιέφερε να έρθει κόσμος ή όχι τι να πω. Το λες μόνος σου. Σε ενοιξε μόνο που έγινες ρεζίλι και τίποτε άλλο. Δικαίωμά σου αλλά μου κάθετε κάπως όταν το ακούω.

Επίσης Τάσο (γενικά μιλάω και οχι για το συγκεκριμένο θέμα) θα ήθελα να απαντάς δημόσια συχνότερα και όχι όπως λες "ελάχιστα πλέον" (για να μην πω πάντα που είναι το σωστό) για να ξέρουν όλοι την επίσημη θέση στάση του Συλλόγου που εκφράζεται μόνο από τον Πρόεδρο και από κανέναν άλλο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 19:47:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ που κάνω προσπάθειες τον τελευταίο καιρό για το κοινωνικό πρόσωπο του συλλόγου μιας και είχε όντως εγκαταλειθφεί....γιατί δεν συμμετέχει κανείς??
Σκεφτόμουν την εκδρομή,το ποδόσφαιρο...σκέφτομαι την ξεχασμένη αιμοδοσία...και άλλα πολλά.....Και σκέφτομαι ότι αν οργανώσω π.χ. αιμοδοσία θα πάει πάλι εγώ και ο Μάνθος???(όπως την τελευταία τον Γενάρη του 2006....)
Λέτε ότι είμαστε motorsport.....Εγώ βασικά δεν είμαι τόσο μιας και συμμετέχω σχεδόν παντού....και μου αρέσουν και τα δύο με μια πιο μικρή προτίμηση στο κοινωνικό κομμάτι....
Γιατί λοιπόν να μην μπορούμε να τα συνδυάσουμε και τα δύο???
Που είναι η δυσκολία???
Μπορούμε....απλά δεν θέλουμε.....και δεν καταλαβαίνω το γιατί.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 19:48:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...αυτό ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγώ Μάνο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Ιούν 2007, 09:53:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Επίσης Τάσο (γενικά μιλάω και οχι για το συγκεκριμένο θέμα) θα ήθελα να απαντάς δημόσια συχνότερα και όχι όπως λες "ελάχιστα πλέον" (για να μην πω πάντα που είναι το σωστό) για να ξέρουν όλοι την επίσημη θέση στάση του Συλλόγου που εκφράζεται μόνο από τον Πρόεδρο και από κανέναν άλλο...




https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούν 2007, 08:00:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
...
Αν μαζευτούν 50 – 60 μέλη όπως θα θέλατε και υπολογίζεται και πάμε σε μια Γενική Συνέλευση για το μέλλον του club.
Και βάλω προς ψηφοφορία [έχω δικαίωμα να το κάνω] το «κομμένα τα GTCC και λοιπά αγωνιστικά, μέχρι το PSClub να γίνει όπως ήταν. Δεμένο και μεγάλο.» είσαστε έτοιμοι ν' ακούσετε την απόφαση;
Θα συνεχίσετε να τρέχετε, όπως τρέχετε τώρα για το club;

Πρόεδρα; Μανθουκοζουζουνέλο;


Εχω ένα χαρταετό που περιμένει... Ριτσώνα πότε έχει?
και ταπερακια έχω με σπανακόπιττα που αρέσει και στον Αφάνα.

ps (οχι club)... Τα δέοντα.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούν 2007, 09:45:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το προτεινε ο Αντρεας αλλα τον κλ@σατε, γιατι δεν κανουμε μια συνελευση να τα κουβεντιασουμε ολα αυτα?!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούν 2007, 10:14:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν έκλασε κανείς κανέναν...
απλά ο Τάσος αργεί λίγο στις σχετικές ανακοινώσεις...
(συνηθισμένο φαινόμενο, καθένας με τα ελαττώματά του..χιχιχιχι Laughing Laughing Laughing Laughing )

ψυχραιμία λοιπόν. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούν 2007, 10:16:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
δεν έκλασε κανείς κανέναν...
απλά ο Τάσος αργεί λίγο στις σχετικές ανακοινώσεις...
(συνηθισμένο φαινόμενο, καθένας με τα ελαττώματά του..χιχιχιχι Laughing Laughing Laughing Laughing )

ψυχραιμία λοιπόν. Wink

Ναι ρε, κανενα προβλημα απο μερους μου, χαριτολογωντας το ειπα! Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούν 2007, 12:20:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arrow http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=208563#208563 Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούν 2007, 14:58:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειλικρινά, όλη αυτή η ιστορία μου μοιάζει σαν είχα πριν 5 χρόνια μια γκόμενα να το διαλύσαμε λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων. Να έχουμε διατηρήσει κάποιες τυπικές σχέσεις και κάθε φορά να μου λέει τι γαμάτα που περνάει. Εν τω μεταξύ να παντρεύτηκα να έκανα παιδί και ξαφνικά να με παίρνει τηλέφωνο μια ωραία πρωία και μου λέει έλα να τα ξαναφτιάξουμε...


Δεν ξέρω πως είναι το political correct να αντιδράς σε τέτοιες περιπτώσεις. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 4 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1732s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on