PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τριγμοί και θόρυβοι στο εσωτερικό
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 12:15:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τιποτα και κανεις δεν ειναι τελειος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Paladin (Tomas)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2005)

Ένταξη: 16 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 128
Τόπος: Στυλίδα (Φθιώτιδα)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2007, 16:34:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά σε μένα ακούγονταν τριγμοί από τα σεξιά. Μετά από πολύ ψάξιμο, ήταν η κλειδαριά του συνοδηγού. Συγκεκριμένα, άκουγα τρίξιμο όταν ξεκινούσα τα αυτοκίνητό μου από στάση χαλαρά. Όταν το ξεκίνησα μια φορά με ανοιχτή την πόρτα του συνοδηγού, τριγμοί ΜΗΔΕΝ. Εφόσον ήμουν εντός εγγύσης, άλλαξα κλειδαριά στην Peugeot Λαμίας και όλα ΟΚ. Την τελευταία εβδομάδα μου ξανατρίζει στο ίδιο σημείο. Θα πάω να ξαναλλάξω κλειδαριά αφού είμαι οριακά εντός εγγύησης (στις 22 Ιουνίου τελειώνει). Αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα, ας κάνει το ίδιο.


Go fast......, or go home.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2007, 16:41:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν φταίει η κλειδαριά απλά θέλει λίγο καθάρισμα και ίσως και μια μικρή ρύθμιση η γλώσσα που πάει και ασφαλίζει.
Το ότι σταμάτησε να κάνει φασαρία με την καινούργια είναι λογικό μιας και δεν είχε καθόλου βρώμα επάνω και δεν είχε δουλευτεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
LefterisK (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2007, 17:23:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Oλοι οι γαλλοι τριζουν το δικο μου να δεις πως κανει!!!


συγγνωμη αλλα δεν εχεις δικιο.....το δικο μου ουτε κιχ.....


ex-owner Peugeot 307 1360cc 8v superchiped 86 PS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
LefterisK (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2007, 17:28:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alekou έγραψε:
Ναι. Για τα πλαστικά στο μπροστινό μέρος μια καλή λύση είναι και η σιλικόνη.

Η εταζέρα μου την σπάει λίγο, αλλά απ' ότι είδα στο πορτ παγκάζ έχει 2 μαύρα λαστιχάκια τα οποία όταν κλείνει, παταν κάτω την εταζέρα. Μάλλον θα πρέπει να βάλω κάτι εκεί για να την πιέζει λίγο παραπάνω προς τα κάτω και να σταματήσει τους θορύβους.

Αλλες ιδέες;


εγω επειδη ειχα τοποθετησει 2 μεγαλα οβαλ ηχεια που ειχαν κανει ασηκωτη την εταζερα σε καθε λακουβα χτυπαγε με δυναμη και εκανε πολυ θορυβο..
λοιπον μια τελεια λυση που βρηκα ηταν: εκοψα δυο μικρα κομματακια απο μαυρο λαστιχο συρομενης μπαλκονοπορτας αλουμινιου (κατι πολλα χοντρα που δεν εχουν ολες) κ τα εβαλα 1 σε καθε πλευρα (1 δεξια 1 αριστερα)
κ αυτο ηταν!! δεν ξανακουστηκε τιποτα....
αλλοι παλι κολλανε κομματι μοκετας εκει που ακουμπαει η εταζερα με το πλαστικο αλλα εαν εχεις ηχεια βαρια κ μεγαλα θα στην "καψει" την εταζερα μετα απο καιρο....οπως επισης κ εαν βαλεις λεπτα λαστιχακια...


ex-owner Peugeot 307 1360cc 8v superchiped 86 PS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2007, 21:22:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mαλλον εισαι τυχερος...Αντιθετα με μενα που ειμαι ατυχος τελιως....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούν 2007, 07:03:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάλι και τα ηχεία που έχει πίσω δεν κάνει κιχ.
Γενικός εμένα δεν ακούγεται κι ας είναι χαμηλωμένο και με power flex κόντρα βάση.
Η αλήθεια είναι πως είμαι και λίγο ψείρας αλλά τεσπα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούν 2007, 08:59:37    Θέμα δημοσίευσης: Τριγμοί και θόρυβοι στο εσωτερικό Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 206 που εχω εχει 90000 χιλ κ δεν τριζει αν κ ειμαι πολυ περιεργος με το αμαξι τωρα εβαλα αναρτησεις θελω να πιστευω οτι δεν θα αρχισει να τριζει οπως το πουντο που ειχα αν κ οταν βαζεις σκληρη αναρτηση δεν τα αποφευγεις αυτα αλλα μην ξεχναμε οτι υπαρχουν αυτοκινητα που κανουν πολλα λεφτα κ τα κρατηματα που εχουν τα γαλλικα δεν τα εχουν δει ουτε με τα ματια κλειστα οποτε μια χαρα ειναι τα γαλλακια.........


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mikerrgp στις Τρι 12 Ιούν 2007, 15:59:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
LefterisK (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούν 2007, 10:42:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Εγώ πάλι και τα ηχεία που έχει πίσω δεν κάνει κιχ.
Γενικός εμένα δεν ακούγεται κι ας είναι χαμηλωμένο και με power flex κόντρα βάση.
Η αλήθεια είναι πως είμαι και λίγο ψείρας αλλά τεσπα.


μαλλον αυτο "φταιει" αργυρη....γιατι κ εγω ψειρας ειμαι (εως παρα πολυ) κ δεν κανει ουτε κιχ οποιο αμαξι ειχα κ εχω...


ex-owner Peugeot 307 1360cc 8v superchiped 86 PS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Paladin (Tomas)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2005)

Ένταξη: 16 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 128
Τόπος: Στυλίδα (Φθιώτιδα)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούν 2007, 00:29:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Δεν φταίει η κλειδαριά απλά θέλει λίγο καθάρισμα και ίσως και μια μικρή ρύθμιση η γλώσσα που πάει και ασφαλίζει.
Το ότι σταμάτησε να κάνει φασαρία με την καινούργια είναι λογικό μιας και δεν είχε καθόλου βρώμα επάνω και δεν είχε δουλευτεί.

ΟΚ το καθάρισμα, αλλά τη ρύθμιση στη γλώσσα πως μπορώ να την κάνω; Αν γνωρίζεις κάτι πες μου. Διαφορετικά έχω φύγει για αλλαγή κλειδαριάς Mad Twisted evil


Go fast......, or go home.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούν 2007, 07:41:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η γλώσσα που είναι απάνω στην κολόνα είναι στερεωμένη με 2 βίδες torx 30αρες.
Αυτή θέλει λίγο ρύθμιση για να μην κοπανάει όταν κινείτε το αμάξι.
Απλά θέλει προσοχή για να κλείνει καλά και η πόρτα μετά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούν 2007, 18:58:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως τωρα που εκαν μια ψιλοκατασκευη πισω εχει βελτιωθει αρκετα ο θορυβος που ακουγα πισω στις λακουβες....



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Νοέ 2015, 12:46:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω και μια μερα οταν εχω ανεβασμένο το παράθυρο του συνοδηγού ακούγεται εσωτερικά σαν να τρεμοπαιζει κατι και ειδικότερα αν πεφτω σε λακούβες, αν το ανοιξω το παράθυρο δεν ακούγεται τίποτα, ο μηχανισμός του παραθύρου δουλεύει μια χαρά, τι μπορει να ειναι?


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giwrgosath (Giwrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Δεκ 2015, 04:26:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
εδω και μια μερα οταν εχω ανεβασμένο το παράθυρο του συνοδηγού ακούγεται εσωτερικά σαν να τρεμοπαιζει κατι και ειδικότερα αν πεφτω σε λακούβες, αν το ανοιξω το παράθυρο δεν ακούγεται τίποτα, ο μηχανισμός του παραθύρου δουλεύει μια χαρά, τι μπορει να ειναι?


Φυσιολογικά πράγματα φίλε μου, το κανει και το δικο μου οπως το περιγραφεις, εχω παψει να ασχολουμαι με τετοια θεματα!!! Κοινως μαθαινεις να ζεις με τετοιους θορυβους...

τωρα για λυση καποιοι εδω ειχαν αναφερει οτι βγαζοντας ταπετσαριες απο τις πορτες θα δεις το μηχανισμο των παραθυρων μπορεις να τον λιπανεις με ενα σπρευ και το προβλημα περιοριζεται σημαντικα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιαν 2017, 10:59:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ανοίγω άλλο θέμα, γιατί πραγματικά για τα CC θα μπορούσαμε να έχουμε topic τριξίματος για το κάθε ένα μέρος του αυτοκινήτου. Δε θα βγω εκτός θέματος έτσι κι αλλιώς, απλά αφορά μόνο CC.
Πίσω από τον οδηγό, τρίζει το πλαστικό που κουμπώνει ο ανεμοθραύστης στην πίσω τρύπα, το ίδιο πλαστικό που φτάνει να είναι καπάκι της ζώνης του οδηγού. Αυτό το φιλετάκι έχει χαλαρώσει φαίνεται από τη μόνιμη στήριξη του ανεμοθραύστη και τρώει όλα τα τραμπαλίζματα από τα μποφόρ/λακούβες ίσως και από ταλαντώσεις του πίσω τζαμιού όταν είναι μόνο αυτό σηκωμένο σε κάμπριο.
Για τώρα τον έχω βγάλει, αλλά σε τραντάγματα εξακολουθεί να ακούγεται ξεχαρβαλομένο. Σφίγγει από κάπου αυτό το φιλετάκι;


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,117s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on