PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λαμπάκι Check Engine
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
206 groupA (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 quiksilver 1.4 (16v)

Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 116
Τόπος: ΕΥΡΩΠΟΣ-ΚΙΛΚΙΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Μάϊ 2007, 13:49:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιχαλη εγω εκανα καθαρισμο injection και πεταλουδας γκαζιου πριν απο 1 μηνα περιπου με κοστος 65euro.
Απο οσο ξερω εκει γυρο παιζουν οι τιμες


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Μάϊ 2007, 21:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη τωρα με τη μουσικη σταυτοκινητο που εχω βγαλει και βαλει τον πολο ισα με 10 φορες τι θα πρεπει να κανω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
vagva (vag)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 28 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάϊ 2007, 12:00:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όταν μου είχε ανάψει εμένα πριν από 3 μήνες το check ..ήταν ένα μπεκ χαλασμένο,,,μάλλον είχα βάλει μάπα βενζίνα...παρακάλω 115 ευρο το μπέκ...σε επίσημη αντιπροσωποία...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάϊ 2007, 12:05:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vagva έγραψε:
όταν μου είχε ανάψει εμένα πριν από 3 μήνες το check ..ήταν ένα μπεκ χαλασμένο,,,μάλλον είχα βάλει μάπα βενζίνα...παρακάλω 115 ευρο το μπέκ...σε επίσημη αντιπροσωποία...


.... Mήπως ήταν του κυλίνδρου που έσπασε η μπιέλα; Γιατί εκεί πάει το μυαλό μου....



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Ιούν 2007, 13:11:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

270 Ευρω παρακαλω πηγε το μαλλι ... Απο νοθευμενη βενζινη σιγουρα . Πολλαπλασιαστης - μπουζι - μπεκ off . Και φυσικα χωρις αποδειξη απο το βενζιναδικο αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας ...


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Ιούν 2007, 15:59:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι βενζιναδικο αν επιτρεπετε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Ιούν 2007, 16:43:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marduk έγραψε:
270 Ευρω παρακαλω πηγε το μαλλι ... Απο νοθευμενη βενζινη σιγουρα . Πολλαπλασιαστης - μπουζι - μπεκ off . Και φυσικα χωρις αποδειξη απο το βενζιναδικο αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας ...


Ολα αυτα μονο απο νοθευμενη βενζινη ? Λιγο υπερβολικο μου φενεται...
Ενταξει το beck, αντε και το μπουζι αλλα ακομα και ολοκληρος ο πολλαπλασιαστης ?
Εντομεταξυ πως το καταλαβες οτι ηταν ΟΛΑ αυτα χαλασμενα και οχι μονο κατι απο αυτα ?
Πχ. αν χαλασει μπουζι δεν σου βγαζει ενδειξη check engine. Για beck σου βγαζει σιγουρα. Για πολ/στη δεν ειμαι σιγουρος.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 11:27:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βενζιναδικο aegean στην Πειραως στο ρευμα προς Αθηνα . Επισης μη βαλετε στην Aegean στο μικρολιμανο (ενας φιλος μου επαθε το ιδιο) και στην Aegean
στην Γρηγοριου Λαμπρακη , στην Σπαθας (Πληρωσα 20 Ευρω(20λ) βενζινη και γεμισε σε RAV4 1 νταμακι,ενω την ιδια στιγμη διαμαρτυροταν ενας τυπος για νοθεια μπροστα μου και απειλουσε για καταγγελια) .


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 11:30:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο μηχανικος μου τα εδωσε ολα στο χερι . Τωρα αν με εξαπατησε κι αυτος ... τι να πω ... δεν νομιζω . Με νερο ηταν η βενζινη νοθευμενη και πηρε παραμαζωμα τα ηλεκτρικα λογικα .


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 11:34:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το προβλημα δεν ηταν μονο οτι εβγαζε λαμπακι . Το προβλημα ηταν ο τι ο ενας κυλινδρος απο τους 4 υπολειτουργουσε . Αλλωστε πρωτα εσβησε μπροστα μου τις βλαβες και μετα ξαναεβγαζε προβλημα ( για τα μπεκ ελεγε ) και μου ειπε απο πριν οτι μπορει να ειναι και πολλαπλασιαστης . Το μπουζι που ουτως η αλλως ειναι το αμεσως θιγομενο απο το νερο κοστιζει ελαχιστα . Τα αλλα 2 "καινε" .


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 12:10:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κακα τα ψεματα η shell νομιζω οτι ειναι η καλλητερη και εχω πολλες εσωτερικες(απο shell) πληροφορειες γιατι ειναι τοσο ακριβη η βενζινη της....Το 90% των πρατηριων εντος Αττικης και ενα 70% σολη την Ελλαδα ειναi της ιδιας της shell οποτε ετσι δεν υπαρχει το ενδεχομενο νοθειας γιατι ολοι υπαλληλοι ειναι στα πρατηρια και ετσι απλα δεν τους νοιαζει να κανουν νοθεια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 15:11:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω πλεον βαζω μονο απο την Ετεκα στην πετρου ραλλη .Εχει 100αρα σε τιμη απλης (για αλλα πρατηρια) και η απλη ειναι οκ και πολυ φτηνη .


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 16:57:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το επισκεπτω ειναι μετα το φαναρι του κρατικου στο ρευμα προς περαμα σωστα ενα "τεραστιο" μαγαζι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούν 2007, 19:01:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι αυτο .Στο ρευμα προς Αθηνα μετα τον Κηφισσο που εχει 3 μαζεμενα .


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nightmaire (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 cabrio 1.6

Ένταξη: 16 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 23:50:40    Θέμα δημοσίευσης: Λαμπακι Μηχανης!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια προβλημα μεγαλο ... Εκει που πηγαινα ανετος και εκανα την τσαρκουλα μου σε ενα φαναρι που σταματησα αρχισε το αμαξακι μου να κανει διακοπες και να αναβει το λαμπακι του κινητηρα (πορτοκαλι) και απο εκεινη την στιγμη μου το κανει συνεχεια.... ξερει κανεις τι μπορει να ειναι ????
Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes




www.club306c.gr

http://www.youtube.com/watch?v=8R1w_Zv_pEE
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Ιούλ 2007, 00:01:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο φανάρι, τι κάθισε δίπλα του ??
Αστειάκι . . . .
Kανάς MAP ίσος ? για καθάρισε των χωρείς να βγάλεις την φύσα και δες !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Ιούλ 2007, 10:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα "Λαμπακι Μηχανης" ενσωματωθικε εδω, και συνεχιζεται.
Παρακαλω για αλλη μια φορα, ριχνουμε μια ματια στα υπαρχοντα topic πριν ανοιξουμε καινουριο.'

XΡΗΣΤΟ διαβασε τις προϊγουμενες σελιδες.

STELIOS
Mod. Team



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nightmaire (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 cabrio 1.6

Ένταξη: 16 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Ιούλ 2007, 19:29:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sorry Embarassed

To map τι ειναι ?




www.club306c.gr

http://www.youtube.com/watch?v=8R1w_Zv_pEE
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Ιούλ 2007, 09:59:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nightmaire έγραψε:
sorry Embarassed

To map τι ειναι ?


Manifold Absolute Pressure (sensor). Ελληνικά, αισθητήρας υποπίεσης εισαγωγής.

Βρίσκεται πάνω στην πολλαπλή εισαγωγής και μετράει την απόλυτη πίεση στο εσωτερικό της. Μαζί με το ποτενσιόμετρο γκαζιού, ο εγκέφαλος υπολογίζει το φορτίο του κινητήρα.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nightmaire (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 cabrio 1.6

Ένταξη: 16 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 18:59:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eυχαριστω Sidobre Wink




www.club306c.gr

http://www.youtube.com/watch?v=8R1w_Zv_pEE
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,208s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on