PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Το PSClub στο Face 2 Face
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Makemyday (Αποστόλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206

Ένταξη: 28 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Νοέ 2004, 20:34:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου αρεσει που ανηκω σε μια ομαδα και μοιραζομαι πραγματα που εχουν το ιδιο παθος με εμενα, και θα μου αρεσε να αρχισει σιγα σιγα να βγαινει προς τα εξω το κλαμπ και να το μαθει ο κοσμος! ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ. ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ. Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΕΘΕΣΕ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ. ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ 1100 ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟΣΗ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΘΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΡΑ ΚΛΑΜΠ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ. ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΛΑΜΠ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ.


Make my day
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Νοέ 2004, 23:12:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρωστάω μια απάντηση στο Νίκο γιατί ρώτησε:

Πρωταθλητής Ν2 έγραψε:
τι δεν έκατσε την πρώτη φορά ?


O αριθμός των συμμετοχών. Και πάλι πιστεύω ότι δεν πρέπει να απογοητευόμαστε. Ποτέ προσωπικά δεν πίστεψα ότι θα έχουμε πάνω από 10 (και πολλές λέω) συμμετοχές σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις.

Και πάλι προσωπικά θα μιλήσω, από τη στιγμή που αυτή την εκδήλωση την χάνω σε επίπεδο συμμετοχής, στην επόμενη δεν θα με χαλάσει εάν είμαστε μόνο οι γνωστοί 4-5 γκαζοφίλ. Πάμε να κάνουμε το κέφι μας κι εάν βγει και κάτι καλό, καλοδεχούμενο είναι. Εάν όχι, κάναμε το κέφι μας. Θα έχουμε άπειρο υλικό για συζήτηση, σχολιασμό και σχέδια για την επόμενη φορά...

Ειλικρινά και δεν το λέω με κακία, δεν πιστεύω ότι μπορεί αυτός ο χώρος να δημιουργήσει αθλητικό pedigree στα μέλη του. Αυτό είτε το έχεις από κούνια, είτε δεν το έχεις. Δεν έχω δώσει ούτε μία δραχμή πέρα από τα απαραίτητα στο 206 μου... Δεν θέλω να πω πόσα έχω δώσει σε διάφορες σχολές αγωνιστικής και ασφαλούς οδήγησης. Το "Χηλερακάκης" δεν βγήκε τυχαία και παραπέμπει σαφώς εδώ Arrow
glf έγραψε:
Ο master Μιχελακάκης θα μας κάνει την τιμή

Μέγας δάσκαλος... αυτή είναι όντως ανεκτίμητη εμπειρία. Το να σου μάθει 5 πράγματα πάνω στο αντικείμενο αυτός ο άνθρωπος.

Γιατί για να φτιάξω το 206 μου 500 άλογα να το κάνω τι; Εάν η τηλεμετρία παίζει κυρίαρχο ρόλο στην F1, η τηλεμετρία στα Μέγαρα λέει ότι στις δύο πιο δύσκολες στροφές της πίστας:

K1 => Ταχύτητα στην κορυφή της στροφής =>206 1.6 τελείως normal - 62.5 km/h, Evo VIII - 61km/h
K9 => Ταχύτητα στην κορυφή της στροφής =>206 1.6 τελείως normal - 63.1km/h, Evo VIII - 58.7 km/h

Κάποιος που ασχολείται με το αντικείμενο τα ξέρει αυτά. Αλλά αυτό είναι που λέω αθλητικό pedigree. Tώρα γιατί το 206 γυρίζει σε 1,18 και το Evo σε 1,11; Ρωτήστε το Γκάλφα να σας το εξηγήσει... Laughing

Πως να εξηγήσεις στον άλλο που σου λέει ότι στο δρόμο πάω με 150 και όταν του λες για πίστα, φοβάται μην πάθει καμιά ζημιά ό,τι:
Μεγάλε, έαν καταφέρεις να πας με μέση ωριαία 40 km/h είσαι πρώτος χαλαρά... μιλάμε πάντα για το κομμάτι που γίνεται το F2F. Kαι η υψηλότερη ταχύτητα που θα πιάσεις είναι στην κορυφή της K9 δηλαδή 60 km/h και αυτά εάν ξέρεις... που δεν ξέρεις, άρα το ξεχνάς... καμιά 40αριά και πολλά σου είναι...

Αυτό διαβάζω εδώ και δυο σελίδες... Στην Εθνική με 150 είμαστε ασφαλείς και στην πίστα με 40 κινδυνεύουμε να σπάσουμε το αμάξι μας...

Το τέλος της λογικής να το πω;

Ή μήπως να πω την ιστορία με το τι δεν έχει τέρμα στο σύμπαν...

Και για να εξηγούμαστε... δεν έχω τίποτα με αυτούς που δεν θέλουν να πάρουν μέρος. Γούστο τους και μαγκιά τους και είναι απόλυτα σεβαστό. Αλλά μην προσπαθούν να πιάσουν τον Γκάλφα στο επόμενο touring και καμαρώνουν μετά στο ξενοδοχείο πόσο γρήγορα πάνε. Εάν νομίζουν ότι μπορούν, μόνο σε εκδηλώσεις σαν το F2F μπορούν να το αποδείξουν και έαν θέλουν το κάτι παραπάνω, εδώ είναι ο Νίκος να βοηθήσει όποιον έχει απορίες του πως και τι. Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Νοέ 2004, 01:59:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε μα πάλι με βρίσκεις σύμφωνο !


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Νοέ 2004, 04:12:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Αυτό διαβάζω εδώ και δυο σελίδες... Στην Εθνική με 150 είμαστε ασφαλείς και στην πίστα με 40 κινδυνεύουμε να σπάσουμε το αμάξι μας...


Στην εθνική με 150 και 3 λωρίδες ανά ρεύμα κυκλοφορίας μαζί με βοηθητική, στην πίστα με 60 αλλά στο όριο και με τα ανάποδα τιμόνια... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Νοέ 2004, 16:06:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shocked Αποστολε εισαι μεσα απο Καλαματα; Επιτελους πετυχα και εναν απο την πολη μου!!!! Laughing Ριξε κανανα τηλαφωνακι με πμ να βρεθουμε οταν κατεβω! Στο τουρινγκ θα ερθεις; Εγω εχω το ασημη στη φωτογραφια απο κατω!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vio (Alex)
Μέλος
Μέλος


Seat Leon 2.0 TFSi

Ένταξη: 14 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Νοέ 2004, 16:41:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΧ.....καταραμένη τροχαία Γλυφάδας......


It's not the spoon that bends....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vio (Alex)
Μέλος
Μέλος


Seat Leon 2.0 TFSi

Ένταξη: 14 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Νοέ 2004, 10:56:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ (αν και το ποιο πιθανό είναι να παρεξηγηθώ..) θα πώ τα παρακάτω:

Όσες φορές μπαίνω να διαβάσω κάποιο καινούργιο post μου δίνεται η εντύπωση οτι κάποιοι εδω μέσα κάνουν διαγωνισμό στον αριθμό των Post που κάνουν ημερησίως. Και δεν φτάνει αυτό αλλά σε κάθε τι που γίνεται αναλύουν περισσότερα απο αυτά που αναλύει ο τρίφυσος εγκέφαλος του pug μου.

Κύριοι στην Ελλάδα ζούμε που τίποτα δεν διοργανώνεται όπως πρέπει και ποτέ δεν υπάρχουν οι καταλληλότερες δυνατόν συνθήκες για να διεξαχθεί κάτι.

Το θέμα για εμένα είναι πολύ απλό. Οποιος το χει .. να πάει. Δεν χρειάζεται να έχει το Pug 206- F16 για να τρέξει γιατι στην πίστα απλά δεν μετράει τόσο το πόσο δυνατό είναι το αμάξι σου, αλλά το πώς μπορείς σταθερά να γυρίζεις την πίστα. Εξάλου απο οτι φαντάζομαι τα άτομα που θα τρέχουν με φτιαγμένα δεν είναι τόσο έμπειροι ώστε να μην πατήσουν παραπάνω στην έξοδο ή να προσπαθήσουν να μπούν με ποιό πολλά στην είσοδο με το αποτέλεσμα του ΧΑΣΙΜΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Οπότε μην τρομάζεται.

Για το θέμα των φθορών-ασφάλειας το να μπαίνεις λημανάκια ή σε οποιαδήποτε "πολιτική" στροφή με την κ@λ@ασφαλτο που έχουμε είναι πολύ χειρότερο απο την πίστα. Ομοίως το να σκίζεις το αυτοκίνητο σου στο φανάρι κτλ κτλ ......ξέφυγα....

Εγω (για να τελειώσω) πιστεύω οτι αυτό το event ..

1) Απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένα άτομα του club και δεν είναι για όλους οπότε δεν χρειάζεται να μπαίνουν όλοι στην διαδικάσία να γράφουν και να αναλύουν ....

2) Είναι ανεξάρτητο απο τι αυτοκίνητο έχεις και πόσο καλά πηγαίνει

3) Ειναι πλήρως εξαρτημένο με το μικρόβιο που ορισμένοι (βλέπε 1) έχουν μέσα τους

4) Σαν club πρέπει να το στυρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αυτά..


It's not the spoon that bends....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Νοέ 2004, 11:05:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vio έγραψε:

4) Σαν club πρέπει να το στηρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αλέξη,διάβασα το Post σου και θέλω να σταθώ λίγο στο No 4.
Έχεις κάποιες προτάσεις να κάνεις προς την ΠΔΕ ,οσο αναφορά την παρότρυνση και την βοήθεια των προς συμμετοχή μελών?

Κουβέντα κάνουμε,ας ακουστεί και καμια γνώμη παραπάνω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vio (Alex)
Μέλος
Μέλος


Seat Leon 2.0 TFSi

Ένταξη: 14 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Νοέ 2004, 11:17:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ronin έγραψε:
vio έγραψε:

4) Σαν club πρέπει να το στηρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αλέξη,διάβασα το Post σου και θέλω να σταθώ λίγο στο No 4.
Έχεις κάποιες προτάσεις να κάνεις προς την ΠΔΕ ,οσο αναφορά την παρότρυνση και την βοήθεια των προς συμμετοχή μελών?

Κουβέντα κάνουμε,ας ακουστεί και καμια γνώμη παραπάνω...


Πάνο το πρώτο που θα έπρεπε να γίνει είναι (κατά την γνώμη μου) να βγούν κάποιοι οι οποίοι είτε να έχουν πάρει μέρος σε προηγούμενα Face 2 Face ή να έχουν αγωνιστική εμπειρία και να πούν στον κόσμο για α) Ασφάλεια β) φθορές γ) Value for Money και γενικά εαν αξίζει να πάρεις μια εμπειρία σαν και αυτή..

Μου έρχονται και άλλα στο μυαλό αλλά προς το παρόν δεν μπορούν να γίνουν. Στο επόμενο όμως Face 2 Face θα μπορούσε το club σαν συνδομητικό να διαθέσει ας πούμε 2 δωρεάν συμμετοχές ύστερα απο κλήρωση ή δωρεάν γέμισμα βενζίνης ή οτιδήποτε άλλο ...

...όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση οτι το club θέλει να στυρίξει τέτοιου είδους events ....και οτι θα υπάρχουν και τα λεφτά..

..εγώ προσωπικά τώρα (και με ξέρεις ποιά) εαν είχα τις πινακίδες θα είχα πάρει μέρος άνετα..
...και θα χαιρόμουν πάρα πολύ να κεράσω τσαγάκι κάτι τύπους με punto-ibiza cupra κτλ κτλ.... γιατι το 206 πιστέυω οτι μαμά όπως είναι κερνάει ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑ τσαγάκια σε πίστα


It's not the spoon that bends....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2004, 10:36:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vio έγραψε:
Ronin έγραψε:
vio έγραψε:

4) Σαν club πρέπει να το στηρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αλέξη,διάβασα το Post σου και θέλω να σταθώ λίγο στο No 4.
Έχεις κάποιες προτάσεις να κάνεις προς την ΠΔΕ ,οσο αναφορά την παρότρυνση και την βοήθεια των προς συμμετοχή μελών?

Κουβέντα κάνουμε,ας ακουστεί και καμια γνώμη παραπάνω...


Πάνο το πρώτο που θα έπρεπε να γίνει είναι (κατά την γνώμη μου) να βγούν κάποιοι οι οποίοι είτε να έχουν πάρει μέρος σε προηγούμενα Face 2 Face ή να έχουν αγωνιστική εμπειρία και να πούν στον κόσμο για α) Ασφάλεια β) φθορές γ) Value for Money και γενικά εαν αξίζει να πάρεις μια εμπειρία σαν και αυτή..

Μου έρχονται και άλλα στο μυαλό αλλά προς το παρόν δεν μπορούν να γίνουν. Στο επόμενο όμως Face 2 Face θα μπορούσε το club σαν συνδομητικό να διαθέσει ας πούμε 2 δωρεάν συμμετοχές ύστερα απο κλήρωση ή δωρεάν γέμισμα βενζίνης ή οτιδήποτε άλλο ...

...όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση οτι το club θέλει να στυρίξει τέτοιου είδους events ....και οτι θα υπάρχουν και τα λεφτά..

..εγώ προσωπικά τώρα (και με ξέρεις ποιά) εαν είχα τις πινακίδες θα είχα πάρει μέρος άνετα..
...και θα χαιρόμουν πάρα πολύ να κεράσω τσαγάκι κάτι τύπους με punto-ibiza cupra κτλ κτλ.... γιατι το 206 πιστέυω οτι μαμά όπως είναι κερνάει ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑ τσαγάκια σε πίστα


Ε τι να κάνουμε,δεν έχει πάρει κάποιος μέρος σε κάποιο προηγούμενο F2F.Αυτό όμως ίσως να μην λέει και πολλα.

Αγωνιστική εμπειρία?Σε τι θα βοηθούσε αυτο ρε Άλεξ?
Για την ασφάλεια??Σου υπενθυμίζω οτι τρέχουν αυτοκίνητα ΧΩΡΙΣ roll cage.
Για τις φθορές??Πρέπει να το πεί κάποιος αγωνιζόμενος ,το οτι αν πας τέζα στην πίστα θα έχεις φθορές?
Για το value for money?Αυτο είναι άλλο καπέλο.Δεν είδα κανέναν ομως να βγεί και να πεί
‘’Μάγκες να πάτε μονοι σας στο F2F.Εγώ πάω με 50 ευρά (αντι για 85 που είναι η συμμετοχή) και κάνω την κ@υλα μου για 10απλάσιο χρόνο.Και έχω μάθει και 10 πράγματα σε καταστάσεις 9/10 ή 10/10’’


Τώρα για τις χρηματικές παροχές....χχμμμ....Αμα πρέπει να δώσεις χρηματικά κίνητρα σε κάποιον για να μπεί
στην πίστα,το αφήνεις καλύτερα...Κάποιος.λίγα Post ποιο πάνω,μίλαγε για motorsport pedigree.Για ρίξε ξανα μια ματιά σε εκείνο το post και θα δείς οτι έχει δίκιο
Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vio (Alex)
Μέλος
Μέλος


Seat Leon 2.0 TFSi

Ένταξη: 14 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2004, 11:36:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνο από ότι φαίνεται δεν κατάλαβες μερικά από αυτά που είπα...

Εγώ δεν είπα να δώσει η λέσχη χρηματικά κίνητρα. Το να κάνεις μια κλήρωση για 1 free εισιτήριο δεν λέει κάτι τέτοιο. Απλά δείχνεις στον κόσμο ότι στηρίζεις το event. Τίποτα άλλο. Χρηματικό κίνητρο θα ήταν το εξής: Κύριοι πάρτε μέρος στο event και όποιος πάει καλύτερα θα έχει πχ: 1 καινούργια τετράδα λάστιχα από την λέσχη.

Αγωνιστική Εμπειρία: Με το να πει κάποιος που το έχει ξανακάνει (αυτό ή παρόμοιο) τις εμπειρίες του, τις παρατηρήσεις του, αν αξίζει στην τελική εσύ πιστεύεις ότι δεν θα βοηθούσε ???? Ακολουθεί δείγμα από αυτά που θα μπορούσε να μας πει:

Για την Ασφάλεια: Δηλαδή όταν τα καίμε στους δρόμους ή σε οποιαδήποτε "αυτοσχέδια" ειδική διαδρομή, εκεί δεν κοιτάμε για Roll Cage ? Και το κοιτάμε μέσα στην πίστα το N.1 ποιο Safe μέρος για γρήγορη οδήγηση ??

Για τις φθορές: Αν και δεν είμαι εγώ ο καταλληλότερος ομιλητής (έπρεπε να τα πει κάποιος που έχει πάρει μέρος) σε πληροφορώ ότι για να πάς γρήγορα σε μια πίστα δεν πρέπει να αφήνεις λάστιχο κάτω. Ιδίως σε τέτοιες καταστάσεις όπου οι συν-αγωνιζόμενοι δεν είναι επαγγελματίες ισχύει το εξής: ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ, ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ ! Δηλαδή : Μπορείς να γυρίζεις την πίστα 1 δευτερόλεπτο ποιο κάτω από το best lap του αντιπάλου σου ΑΛΛΑ σταθερά ? Αν το μπορείς, κέρδισες και τον αγώνα. Τόσο απλά.. Και επειδή ξέφυγα από την κουβέντα θεωρώ ότι οι φθορά είναι αμελητέα σε σχέση με την ηθική αμοιβή αλλά και ότι αφού φύγεις από την πίστα δεν πρόκειται να έχεις καμία όρεξη για ανοίγματα-κόντρες-στροφιλίκια για αρκετό καιρό και θα αρχίζεις να την ψάχνεις αλλιώς (On track)

Δεν έχω καμία όρεξη να διαφωνώ μαζί σου αλλά το να γυρίζεις μόνος σου σε μια πίστα είναι ναι μεν καλό γιατί μαθαίνεις το αυτοκίνητο σου, δεν πιέζεσαι για να πάς ποιο γρήγορα, σταματάς όποτε θέλεις κτλ κτλ αλλά δεν έχει καμία σχέση με το Face to Face.

Να κανονιστεί λοιπόν το event : Safe driving 206 αλλά μην τα μπλέκουμε. Να κανονιστεί επίσης και να πηγαίνουμε 1 φορά αν είναι δυνατόν το μήνα σε πίστα σαν club που να μας φεύγει εκεί μέσα και να κάνουμε εκεί ότι δεν πρέπει να γίνεται στον δρόμο. Και άλλα πολλά που θα τα πούμε από κοντά την Πέμπτη. Smile


It's not the spoon that bends....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2004, 12:07:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vio έγραψε:
Εγώ δεν είπα να δώσει η λέσχη χρηματικά κίνητρα. Το να κάνεις μια κλήρωση για 1 free εισητήριο δεν λέει κάτι τέτοιο. Απλά δείχνεις στον κόσμο οτι στυρίζεις το event. Τίποτα άλλο. Χρηματικό κίνητρο θα ήταν το εξής: Κύριοι πάρτε μέρος στο event και όποιος πάει καλύτερα θα έχει πχ: 1 καινούργια τετράδα λάστιχα απο την λέσχη.


Yπάρχει η σκέψη να πληρώνεται το παράβολο της συμμετοχής από το club, εάν και εφόσον τα οικονομικά το επιτρέπουν. Για το συνολικό κόστος της συμμετοχής (λάστιχα - φθορές, κλπ. ) μάλλον είναι ουτοπία, αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

vio έγραψε:
Αγωνιστική Εμπειρία: Με το να πεί κάποιος που το έχει ξανακάνει (αυτό ή παρόμοιο) τις εμπειρίες του, τις παρατηρήσεις του, αν αξίζει στην τελική εσυ πιστευεις οτι δεν θα βοηθούσε ???? Ακολουθεί δείγμα απο αυτά που θα μπορούσε να μας πεί:


Έγραψε ο χρήστης glf πιο πάνω, επί του θέματος. Παρεπιπτώντος είναι και πρωταθλητής N2. H γνώμη του, στο συγκεκριμένο θέμα έχει περισσότερη αξία από του Kύρκου π.χ., γιατί κέρδισε ένα πρωτάθλημα χωρίς να έχει κάποια εκατομύρια από χορηγούς να τον ακολουθούν.

Για τα υπόλοιπα έχω γράψει παραπάνω.

Thank you.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vio (Alex)
Μέλος
Μέλος


Seat Leon 2.0 TFSi

Ένταξη: 14 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2004, 13:54:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
vio έγραψε:
Εγώ δεν είπα να δώσει η λέσχη χρηματικά κίνητρα. Το να κάνεις μια κλήρωση για 1 free εισητήριο δεν λέει κάτι τέτοιο. Απλά δείχνεις στον κόσμο οτι στυρίζεις το event. Τίποτα άλλο. Χρηματικό κίνητρο θα ήταν το εξής: Κύριοι πάρτε μέρος στο event και όποιος πάει καλύτερα θα έχει πχ: 1 καινούργια τετράδα λάστιχα απο την λέσχη.


Yπάρχει η σκέψη να πληρώνεται το παράβολο της συμμετοχής από το club, εάν και εφόσον τα οικονομικά το επιτρέπουν. Για το συνολικό κόστος της συμμετοχής (λάστιχα - φθορές, κλπ. ) μάλλον είναι ουτοπία, αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

vio έγραψε:
Αγωνιστική Εμπειρία: Με το να πεί κάποιος που το έχει ξανακάνει (αυτό ή παρόμοιο) τις εμπειρίες του, τις παρατηρήσεις του, αν αξίζει στην τελική εσυ πιστευεις οτι δεν θα βοηθούσε ???? Ακολουθεί δείγμα απο αυτά που θα μπορούσε να μας πεί:


Έγραψε ο χρήστης glf πιο πάνω, επί του θέματος. Παρεπιπτώντος είναι και πρωταθλητής N2. H γνώμη του, στο συγκεκριμένο θέμα έχει περισσότερη αξία από του Kύρκου π.χ., γιατί κέρδισε ένα πρωτάθλημα χωρίς να έχει κάποια εκατομύρια από χορηγούς να τον ακολουθούν.

Για τα υπόλοιπα έχω γράψει παραπάνω.

Thank you.


Με κάλυψες και με το παραπάνω. Σε Ευχαριστώ. Και μπράβο στον glf (δεν το ήξερα κάν οτι έχουμε τέτοιο μέλος !! ) γιατί δεν υπάρχει δυσκολότερο απο το να κοντράρεις στα ίσια κάποιον που έχει τα τρελλά λεφτά στον μηχανοκίνητο κόσμο.

..Ίσως να μας κάνει και κανα μαθηματάκι ??? χεχε Very happy


It's not the spoon that bends....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2004, 20:28:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑιδες η πιστα δεν ειναι κατι τοσο τραγικο.Καπου διαβαζα οτι ειαι δυσκολο να πηγαινεις με 40 χλμ.Δε νομιζω οτι ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα.
Εγω παντως προτεινω σε οσους γουσταρουν για την εμπειρια και μονο να μπουν στην πιστα και δε χρειαζεται να εχεις το σουπερ ημι-αγωνιστικο με κλουβι αμαξι για να στριψεις καλα.Ειναι θεμα οδηγου πρωτα και μετα τα αλλα.
Οσο για τους χρονους που ακουω...Ολα ειναι σχετικα.Μπορει ενας να κανει 10 γυρους, να μη φερει καμια τετακα και να κανει 1¨15.Ενας αλλος να κανει 50, να φερει 4-5 τετακες και να κανει 1¨11.Ποιος ειναι καλυτερος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 02:09:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ έχω να το λέω ότι στο Αιγίνιο τις πρώτες φορές που πήγαμε σαν παρέα απο την Κοζάνη, ένα παιδί με 106 gti ήταν 1" πιο κάτω απο μένα σε χρόνο με μαμά αυτοκίνητο σχεδόν και οι δύο. ο τύπος είχε κάνει 3-4 γύρες όλες και όλες στην πίστα. όλα είναι στο μυαλό, τα μέταλα ακολουθούν και... φθείρονται αναλόγως του τι τους λέμε να κάνουν.

δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα στην πίστα... και αμα θες ούτε λάστιχο δεν τρώς. καλά είπε ο vio. αν τρως πολύ λάστιχο στην πίστα τότε σβαρνίζεις πολύ τη μούρη σου..

εγώ ξέρω οτι πέρυσι έκανα αγωνιστική χρονιά με τον εργοστασιακό δίσκο συμπλέκτη στο 106 (αυτον που είχε οταν αγοραστηκε το 2000 δηλαδή......), με εργοστασιακά φρένα και μια τετράδα GrN αμορτισερ.
Τα περι φθορών τα ακούω βερεσε, με το μπαρδόν δηλαδή....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 11:47:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά το Face To Face Challenge σε ποια πίστα γίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 12:17:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ..
Very happy








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 12:19:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΣΤΟ F2F ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΠ;
ΓΕΝΙΚΑ,ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ;ΣΑΝ ΘΕΑΜΑ ΕΝΝΟΩ! Question Exclamation








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 12:54:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω καταλαβει τι θα κανουν οι υπολοιποι τελικα αλλα εγω θα παω την κυριακη στο F2F.
Για το θεαμα, για την βολτα, για τον χαβαλε και γιατι σε τελικη βαριεμα παλι κυριακη πρωι/μεσημερι καφε στα ιδια μερη...
Οποιος θελει ακολουθει. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 15:14:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το PSClub ΔΕΝ θα συμμετέχει σε αυτό το F2F.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 3 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1202s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on