PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Εισαγωγη AC-Sport για 206
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιαν 2009, 11:56:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για μαμα μοτερ το καλυτερο φιλτρο

για πειραγμενο αποκτα νοημα και η σκουπα αλλα οι διαφορες ειναι μικρες

προσωπικα τη γουσταρα για το θορυβο και μονο...
εκει στις 7500+ μαζι με τη μεταλλικη εισαγωγη ανασταινει κοσμο..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιαν 2009, 12:04:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαμα και πειραγμενο,μαμ φιλτροκουτι με ενα ελευθερο φιλτρο μεσα,ενα κομματι χαρτοσωληνα οπως και στα προαναφερομενα παραδειγματα και εισαι ο καλυτερος του χωριου. Laughing
Και ηχος(μεχρι ενα σημειο) αλλα και αποδοση με πολυ λογικο κοστολογιο. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιαν 2009, 12:35:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
προσωπικα τη γουσταρα για το θορυβο και μονο...
εκει στις 7500+ μαζι με τη μεταλλικη εισαγωγη ανασταινει κοσμο..
Πάτα μία με το σκουπάκι AC Sport και πες μου μετά αν θα ξαναπιάσεις την λέξη "σκούπα" στο στόμα σου Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιαν 2009, 12:39:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδε ο βλαχος γκαζι και χαρηκε... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιαν 2009, 23:14:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα εκανα κι εγω την τοποθετηση του ac sport.
Σε αντιθεση με το Σταυρο, εγω εκοψα το σκουπακι για να το προσαρμοσω και οχι καποιο τμημα απο το αυτοκινητο αφου θελω η μετατροπη να ειναι αναστρεψιμη.
Ετσι του αφαιρεσα περιπου 2 εκ απο την ορθογωνικη διατομη για να μπει ευκολα, ενω αφαιρεθηκε και ο πλαστικος σωληνας υπερχειλισης της μπαταριας Sad
Στο δρομο δεν ειδα πολλα πραγματα αφου το πηγα εως 5.000
3-5000 στροφαρει εμφανως καλυτερα παντως Wink
ο ηχος εγινε λιγο πιο μπασος στις μεσαιες, ελπιζω να μην με ενοχλησει στα ταξιδια.
Αυτα προς το παρον, προσεχως περισσοτερα!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιαν 2009, 23:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
ενω αφαιρεθηκε και ο πλαστικος σωληνας υπερχειλισης της μπαταριας Sad
Ούτως ή άλλως, είναι το Νο1 πιο ΑΧΡΗΣΤΟ πράγμα στο 206 Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 08:48:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
sps έγραψε:
ενω αφαιρεθηκε και ο πλαστικος σωληνας υπερχειλισης της μπαταριας Sad
Ούτως ή άλλως, είναι το Νο1 πιο ΑΧΡΗΣΤΟ πράγμα στο 206 Very happy
Ξερώ ‘λα εσύ ψιλέ Razz

Αχ κα να ξέρατε τι είναι αυτό,μόνο για υπερχείλιση δεν είναι.
Έχετε δει που πάει στο μπροστινό μέρος?
Μήπως δίπλα στο βεντιλατέρ?
Ο λόγος όσο παράξενο και αν σας φανεί είναι για να ψύχη την μπαταρία μιας και όταν δουλεύει το βεντιλατέρ στέλνει αέρα μέσα στο κουτί που βρίσκετε κλεισμένη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 10:03:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το είπα εγώ, άχρηστο πράγμα?

Με βγαλμένο το καπάκι της μπαταρίας είσαι και πιο ελαφρύς και πιο ψυχρός Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 10:10:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποτε Αργυρη τωρα που το αφαιρεσαμε, πιστευεις οτι θα υπαρξει καποιο προβλημα??


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 10:15:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε λεγε τωρα διαφορες καια στα αυτα αφου θα βαλεις μετα μικρη μπαταρια που δε θα ειναι στο κουτι της Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 10:21:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Οποτε Αργυρη τωρα που το αφαιρεσαμε, πιστευεις οτι θα υπαρξει καποιο προβλημα??
Όχι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα τελευταία που είχαν κουτί δεν το έβαζαν αλλά εκείνα είχαν μικρή μπαταρία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 14:36:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο καμια 30ρια χλμ που περιλαμβαναν και εθνικη, εχω να πω πως δε περιμενα τετοια αλλαγη προς το καλυτερο.
Ειδικα μετα τις 4-6.000 παει σαφως καλυτερα, αλλα και με 5η για το ποτε πηγα 170-180, ουτε που το καταλαβα.
Επισης παρατηρησα ενα κομπιασμα οταν ανεβαζει στροφες καπου στις 4.000 αλλα μετα ξεσπαει πιο πολυ.
Σταυρο ειδες κατι τετοιο εσυ?
Χαμηλα με τεταρτο-πεμπτες ισως εχει χασει λιγο ελαστικοτητα.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 14:40:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η λογικη λεει οτι αν δουλευει αυτο το πραμα σωστα μπαινει πιο πολυς αερας απο σκουπα
αρα απο περισσεια αερα αυτο σημαινει οτι εισαι φτωχος τωρα και παλευει εγκεφαλος να το κανει πιο πλουσιο για να ισιωσει κατασταση...

και σπυρο εσυ ησουν με φιλτροκουτι ε?

απο βδομαδα που θα το βαλω θα μετρησουμε με σαλεξ μειγματα οποτε θα εχουμε ακριβη εικονα τι κανει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 14:43:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστα, εγω ημουν με φιλτροκουτι


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 20:55:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Μετα απο καμια 30ρια χλμ που περιλαμβαναν και εθνικη,
Μετά από ένα Λάρισα - Θεσσαλονίκη και επιστροφή Silly
sps έγραψε:
εχω να πω πως δε περιμενα τετοια αλλαγη προς το καλυτερο.
Ειδικα μετα τις 4-6.000 παει σαφως καλυτερα, αλλα και με 5η για το ποτε πηγα 170-180, ουτε που το καταλαβα.
Ούτε το S3 κατάλαβε το πάτημα από 3η με 3500 μέχρι τελειωμένη τετάρτη όπου κόψαμε λόγω προπορευόμενων Laughing Δεν μπορούσε να ανοίξει διαφορά το κακόμοιρο Sad
sps έγραψε:
Επισης παρατηρησα ενα κομπιασμα οταν ανεβαζει στροφες καπου στις 4.000 αλλα μετα ξεσπαει πιο πολυ.
Σταυρο ειδες κατι τετοιο εσυ?
Όχι, μια χαρά γραμμικότατα πάει μέχρι τον κόφτη Very happy
sps έγραψε:
Χαμηλα με τεταρτο-πεμπτες ισως εχει χασει λιγο ελαστικοτητα.
Όχι Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 22:57:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ασχοληθηκα κι εγω λιγο σημερα με το ac του Τάκη (μου το χε δωσει για δοκιμη και βαψιμο) αλλα μιας και δεν ηθελα να το κόψω όπως το sps (αφου δεν ειναι δικό μου) και δεν υπήρψε περίπτωση να κόψω το πλαστικό του ψυγείου (σκεπτόμενος όπως και ο sps) δεν το βάλα τελικά...

πάντως "βγάλαμε" ενα κουρμπαριστό σωλήνα από το φτερό του 206 (το τελευταίο τμημα της εργοστασιακλή εισαφωγής του 2,0 206 που ο Τάσος μου ειπε οτι ειναι πιο μεγάλο από του 1,6) το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να στέλνει αέρα στο βαρελάκι που εχω...

θα πειραματιστώ κάποια στιγμή που θα χω ξανζ χρόνο και βλέπουμε

αυριο πάντως θα βάψω του Τάκη και ισως το βάλουμε κιόλας... Rolling eyes Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 10:04:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες που ειδα και απο κοντα το σκουπακι,το σημειο που πιανει ειναι εντελως τυφλο.
Ο Σταυρος ειπε οτι θα βαλει σιτα αλλα και για καποιον που δεν θελει να βγαλει το εργοστασιακο "φιλετο",παιρνει ενα μεγαλο τρυπανι και ανοιγει τρυπες.
Επισης εδειξα στον Σταυρο σε ποιο σημειο θα γινει η τρυπα σε περιπτωση που η πιεση ανεβει πολυ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 10:25:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως ειναι για καλο που ειναι τυφλο

με την εννοια οτι εκει που ειναι δε θα μπουκωνει στα πολλα αλλα εχει περισσεια αερα αφου ειναι μεγαλο το κενο προφυλακτηρα με ψυγεια μετωπες κλπ που εγκλωβιζεται ο αερας

τη τρυπα που τη κανουμε ρε??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 10:40:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το οτι ειναι "τυφλό" το παρατηρησα κι εγω

αντί για στρογγυλές τρύπες μπορουν να γίνουν και 6γωνες κυψελες για ομοιομορφία με το υπόλοιπο αλλά θέλει περισσότερη δουλεια

επίσης αυτή η γωνία που κάνει στο "βάθος" εκεί που τελείωνει το "τραπέζιο" και στρίβει προς τα αριστερά (κοιτώντας από την μουρη του αυτοκινήτου ειναι λιγο "κάπως"...

Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 10:40:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου κανω σχεδιο σε λιγο.

Οσο για το αν μπουκωνει,το δοκιμαζεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 3 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1759s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on