PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Προβληματισμοί...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάϊ 2007, 16:50:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:


....η ευθυνη ειναι ολων οσων ανηκουν σε αυτη τη παρεα που λεγεται psclub ειτε ειναι μελη ειτε οχι...


+1000000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάϊ 2007, 17:40:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνήσω 1000000000....% με gonakinen και volvos.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάϊ 2007, 23:36:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ που είμαι παλιό μέλος και πλεόν όχι απλά δεν ασχολούμαι αλλά και δεν πατάω σε καμία εκδήλωση, με αυτά που διαβάσω παραπάνω ποιο πιστεύεται ότι είναι το αποτέλεσμα;

α] μου κάνατε τα μούτρα κρέας και θα τρέξω με την πρώτη ευκαιρία να ξαναασχοληθώ όπως παλιά.

β] θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι και δεν θα γραφτώ ούτε μέλος του χρόνου.

για να βάλουμε την ομφαλοσκόπιση σε πραγματικές βάσεις.

Για όσους ρωτήσουν γιατί ξέκοψα, η απάντηση είναι ότι δεν έχω καμιά πρεμούρα να τρέξω σε αγώνες αυτοκινήτου. Το όλο αντικείμενο με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 08:12:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Εγώ που είμαι παλιό μέλος και πλεόν όχι απλά δεν ασχολούμαι αλλά και δεν πατάω σε καμία εκδήλωση, με αυτά που διαβάσω παραπάνω ποιο πιστεύεται ότι είναι το αποτέλεσμα;

α] μου κάνατε τα μούτρα κρέας και θα τρέξω με την πρώτη ευκαιρία να ξαναασχοληθώ όπως παλιά.

β] θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι και δεν θα γραφτώ ούτε μέλος του χρόνου.

για να βάλουμε την ομφαλοσκόπιση σε πραγματικές βάσεις.

Για όσους ρωτήσουν γιατί ξέκοψα, η απάντηση είναι ότι δεν έχω καμιά πρεμούρα να τρέξω σε αγώνες αυτοκινήτου. Το όλο αντικείμενο με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.


Τα δέοντα...


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 09:01:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τον ίδο ακριβώς λόγο δεν ερχομαι και εγώ σε τέτοιες εκδηλώσεις και ούτε πρόκειται να πατήσω ποτέ ξανά σε αγώνα ποδοσφαίρου. Είπα τόσο καιρό να μην μιλήσω αλλά και η υπομονή έχει τα όρια της! Αν ήθελα να γραφτώ σε ένα κλαμπ για να πηγαίνω εκδρομές θα γραφόμουν στο ekdromes.gr. Ομοίως αν ήθελα κάθε Σ/Κ να πηγαίνω να βλέπω μπάλα θα γραφόμουν στο club της ΑΕΚ. Επειδή λοιπον εξ'αρχής ήθελα να γραφτώ σε κλαμπ που να ασχολείται με το ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ και εν συνεχεία με όλα τα υπόλοιπα, και όχι με κλαμπ που τα μέλη να τα ενδιαφέρει οτιδήποτε άλλο παρά η αυτοκίνηση, δεν θα γραφόμουν στο Peugeot SPORT Club. Να σημειώσω εδώ ότι δεν αναφέρομαι σε κάποιον προσωπικά, απλά λεω την γνωμη μου για την κατασταση που επικρατεί. Και όποιος πιστεύει ότι κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 10:15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

(είναι καλήτερα να μην κάνεις υπομονή και να λες απευθείας την άποψή σου, ακόμα και να μην άρέσει στους άλλους, έτσι δείχνεις το ενδιαφέρον σου ανεξάρτητα με το αν διαφωνείς) Wink Wink

από εκεί και πέρα η ζωή δεν είναι μόνο το αυτοκίνητο.
όλοι μας έχουμε διάφορα ενδιαφέροντα
με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσε να σου (και μου...) πει κάποιος αν θέλατε να ασχοληθείτε με ποδηλασία να γραφτήτε στο ΧΨΖ club ποδηλασίας και να οργανώνεις με εκείνους βόλτες...

καθένας έχει το δικαίωμα να ασχολείτε με ότι γουστάρει γενικώς και ειδικώς...

απλά μου κάνει εντήπωση όταν ξέρεις ότι συγκεκριμένα άτομα οργανώνουν κάτι, γιατί ξέρεις ποιοί οργάνωσαν το party σε συνδυασμό με το Live (θα αναφερθώ ονομαστικά για όσους δεν το γνωρίζουν: ο Σταύρος, ο Μάνος, εγώ) και τα ίδια άτομα εσένα και τον Λευτέρη σας έχουν στηρίξει σε όλους σας τους αγώνες, (από τον πρώτο...), πως γίνεται να τους γράφεις στα @@ σου να μην εμφανίζεσαι (έστω και τυπικά...) ή έστω να πεις από πριν ξέρετε δεν θα έρθω γιατί δεν μπορώ ή γιατί δεν γουστάρω ή έστω και μετά... (όπως πχ ο Λευτέρης)

και πόσο μάλλον όταν ξέρεις ότι ο Σύλλογος βρίσκεται σε μια δύσκολη περίοδο (για λόγους που δεν είναι του παρόντος, αλλά αν θες στους αναλύω) και γίνονται κάμποσες εκδηλώσεις τόσο αυτοκινητιστικού (gti Μέγαρα, στροφοεκδρομή, track day σε λίγες μέρες) όσο και γενικού (party) ενδιαφέροντος.

Δηλαδή τι θες?
Να πηγαίνουμε μονάχα σε αγώνες? (και μάλιστα να βλέπουμε τα ίδια τραγελαφικά και ώρες ώρες επικύνδυνα σκηνικά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...)
Συγνώμη αλλά εγώ με κάτι τέτοιο διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως.
Ίσως επειδή καλώς ή κακώς είμαι κάμποσα χρόνια μεαγαλήτερός σου και έχω πάει σε κάμποσους παραπάνω αγώνες ή έστω γιατί λόγω ηλικίας έχουν αλλάξει τα ενδιαφέροντά μου και ίσως έχουν εμπλουτιστεί με κάτι παραπάνω.

Εκτός και αν τελικά δεν είναι εκεί το θέμα, και το έχεις πάρει προσωπικά και πχ δεν ήρθες επειδή το πάρτυ έγινε στο live όπου τραγουδάει ο Πέτρος και (θα..., γιατί "δεν" τελικά...παρά μόνο ο Ανδριανός, ο Κώστας, και ο Σπύρος) ήταν παρούσα η ομάδα 6χ6, η οποία πχ δεν έχει έρθει σε κάποιο αγώνα σου ή γενικώς (τώρα τελευταία γιατί παλαιότερα ήταν αλλιώς...)

αυτά από εμένα...

πέστε τώρα όλοι να με φάτε... Laughing Laughing Laughing

υ.γ.1. εννοείτε ότι τα παραπάνω είναι προσωπική μου εκτίμηση και άποψη και δεν αποτελούν "επίσημη" θέση του Συλλόγου, για να μην μπερδευόμαστε...
υ.γ.2. Νίκο το απόγευμα να ποδηλατίσουμε να το συζητήσουμε αν θες.



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:15:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία τα λέτε....

Συνεχίστε!

(επικοδομητική συζήτηση λέγεται αυτό!)



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:23:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι ακριβως ειναι το εποικοδομητικο ?
εγω δε βλεπω τιποτα το νεο ή ιδιαιτερο να εχει ειπωθει...

καποιοι συνεχιζουν τις ιδιες γραφικοτητες και καποιοι αλλοι τους απαντουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:32:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι όμως, υπάρχει!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:55:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Εγώ που είμαι παλιό μέλος και πλεόν όχι απλά δεν ασχολούμαι αλλά και δεν πατάω σε καμία εκδήλωση, με αυτά που διαβάσω παραπάνω ποιο πιστεύεται ότι είναι το αποτέλεσμα;

α] μου κάνατε τα μούτρα κρέας και θα τρέξω με την πρώτη ευκαιρία να ξαναασχοληθώ όπως παλιά.

β] θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι και δεν θα γραφτώ ούτε μέλος του χρόνου.

για να βάλουμε την ομφαλοσκόπιση σε πραγματικές βάσεις.

Για όσους ρωτήσουν γιατί ξέκοψα, η απάντηση είναι ότι δεν έχω καμιά πρεμούρα να τρέξω σε αγώνες αυτοκινήτου. Το όλο αντικείμενο με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.


Για μια ακόμα φορά θα συμφωνήσω μαζί σου. Wink
Αποτύπωσες με 2 προτάσεις ότι σκέφτομαι κάτι μήνες (ή χρόνια) τώρα...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 12:35:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.


Χρήστο, σε αυτό δεν μπορώ να συμφωνήσω. Μπορεί όπως λες εσύ να μην σε ενδιαφέρει να τρέξεις σε αγώνες - κάτι που είναι απόλυτα λογικο, όχι όμως ότι μέσα από τις όποιες εκδηλώσεις, δεν υπάρχει η διάθεση να πάρει κάποιος εφόδια.

Και χωρίς ίχνος παρελθοντολογίας, θα έλεγα ότι πολλές από τις εκδηλώσεις μας έχουν ήδη προφέρει στην καθ'ημάς αυτοκίνηση. Είτε αυτό λέγεται trackday, είτε TrainingDay, είτε ακόμα και kartChallenge. Απλώς η εμπειρία και τα εφόδια, έρχονται μέσα από την διασκέδαση.

Από την άλλη ουδέποτε καταφέραμε να "στήσουμε" μια εκδήλωση όπως την φανταστήκαμε για λόγους που γνωρίζεις ακόμα και εσύ. Ορεξη πάντα υπήρχε, αλλά πάντα σκονταύτουμε στο οικονομικό, στο τεχνικό στο στο στο. Παρ'όλα αυτά μέσα σε πέντε χρόνια καταφέραμε να βελτιώσουμε κατά πολύ το επίπεδο των εκδηλώσεων αλλά χάσαμε μέρος από την μαγεία.

Πρίν κάποιο καιρό, σοφά είχε πει ο DimiP:
DimiP έγραψε:
το θελουμε η οχι, η ευχαριστηση που εδινε το "καινουριο" και το "αγνωστο" οταν ξεκιναγε το club ειναι αντιστροφως αναλογη του χρονου οσο κιαν δεν θελουμε να το παραδεχτουμε.


Άπό εκεί και ύστερα, θεωρώ όλα τα υπόλοιπα λίγο πολύ δικαιολογίες ή έστω προφάσεις. Αν κάποιος ήθελε να γίνονται "κοινωνικές εκδηλώσεις" τουλάχιστον περισσότερες από της "Αθλητικές" δεν είχε παρά να δώσει ένα χεράκι να κινηθούμε σε αυτή την κατεύθυνση. Κανένας δεν απαγόρευσε και τίποτε. Εθελοντισμός δεν βρέθηκε ποτέ.

Τα δέοντα είπε και ο Κωνσταντίνος, αλλά και αυτός "χάθηκε" πίσω από την δουλειά του -και με το δίκιο του- αλλά και πίσω από την οικογένειά του, όπως δυστυχώς αναγκάζομαι να κάνω πολλές φορές και εγώ.

Συμφωνεί και ο Θοδωρής που ομοίως χάθηκε ίσως λόγω παρέας, ίσως λόγω διαφορετικών ενδιαφερόντων από αυτό που "αντιπροσωπεύει" πλέον η Λέσχη...

Δίνεις και εσύ Χρήστο το "χρώμα" σου που χάθηκες επειδή -όπως λες- δεν έχεις πρεμούρα να τρέξεις σε αγώνες...

Αν σας ενδιέφερε όμως η ιδέα, ή το όραμα, θα το υποστηρίζατε, θα το ανανεώνατε, θα βάζατε ξανά ένα λιθαράκι -όπως κάνατε στο παρελθόν, κάτι που ο σύλλογος σας ευγνωμονεί- και θα πήγαινε ένα βήμα παραπέρα.

Η νεότεροι ενδιαφέρθηκαν, αλλά βρήκαν κάτι το έτοιμο. Δεν έζησαν, ούτε ζουν την χαρά της δημιουργίας, όπως την έζησα εγώ, όπως την ζήσατε και εσείς. Αυτοί προσαρμόστηκαν σε ένα έτοιμο περιβάλλον και δεν το νιώθουν όπως το νιώθατε εσείς -και εγώ. Ας πούμε ότι ίσως φταιμε εμείς που δεν τους δείξαμε τον σωστό δρόμο για να το κάνουν.

Με νούμερα και αριθμούς, δεν είναι να κλαίμε τον σύλλογο. Συναισθηματικά μας στεναχωρούν κάποια πράγματα. Το όραμα στερεύει. Αυτά που είχαμε πει πρίν 5 χρόνια, αυτά που είχαμε πει πρίν 3 χρόνια, τα πραγματοποιήσαμε -στο σύνολο-. Αυτή την στιγμή έχει κουράσει το ίδιο πράγμα, και το όραμα για τα επόμενα 5 χρόνια απουσιάζει.

Λέτε ότι υπάρχουν 10-20 άτομα. Εγώ μέσα σε αυτά τα χρόνια έχω γνωρίσει χιλιάδες και είμαι σίγουρος ότι όλοι θα γύριζαν αν τους αγγιζε έστω το 1/10 όπως παλιά...

Πριν κάποιο καιρό, είχαμε την ιδέα να βρεθούμε όλοι μαζί, απομονωμένοι από την καθημερινότητα, να συζητήσουμε για αυτά τα πράγματα, αλλά για κάποιο λόγο, η πρόταση δεν έγινε δεκτή από όλους...

Τί λέτε, αν ξανακάνουμε αυτή την πρόταση, θέλετε να βρεθούμε όλοι μαζί σε ένα τραπέζι και να συζητήσουμε; Να αφουγκραστούμε το όνειρο του καθ'ενός και να τα παντρέψουμε -όπως παλιά- σε κάτι νέο που θα μας οδηγήσει για τα επόμενα χρόνια;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 13:18:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
(είναι καλήτερα να μην κάνεις υπομονή και να λες απευθείας την άποψή σου, ακόμα και να μην άρέσει στους άλλους, έτσι δείχνεις το ενδιαφέρον σου ανεξάρτητα με το αν διαφωνείς) Wink Wink

από εκεί και πέρα η ζωή δεν είναι μόνο το αυτοκίνητο.
όλοι μας έχουμε διάφορα ενδιαφέροντα
με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσε να σου (και μου...) πει κάποιος αν θέλατε να ασχοληθείτε με ποδηλασία να γραφτήτε στο ΧΨΖ club ποδηλασίας και να οργανώνεις με εκείνους βόλτες...

καθένας έχει το δικαίωμα να ασχολείτε με ότι γουστάρει γενικώς και ειδικώς...

απλά μου κάνει εντήπωση όταν ξέρεις ότι συγκεκριμένα άτομα οργανώνουν κάτι, γιατί ξέρεις ποιοί οργάνωσαν το party σε συνδυασμό με το Live (θα αναφερθώ ονομαστικά για όσους δεν το γνωρίζουν: ο Σταύρος, ο Μάνος, εγώ) και τα ίδια άτομα εσένα και τον Λευτέρη σας έχουν στηρίξει σε όλους σας τους αγώνες, (από τον πρώτο...), πως γίνεται να τους γράφεις στα @@ σου να μην εμφανίζεσαι (έστω και τυπικά...) ή έστω να πεις από πριν ξέρετε δεν θα έρθω γιατί δεν μπορώ ή γιατί δεν γουστάρω ή έστω και μετά... (όπως πχ ο Λευτέρης)

και πόσο μάλλον όταν ξέρεις ότι ο Σύλλογος βρίσκεται σε μια δύσκολη περίοδο (για λόγους που δεν είναι του παρόντος, αλλά αν θες στους αναλύω) και γίνονται κάμποσες εκδηλώσεις τόσο αυτοκινητιστικού (gti Μέγαρα, στροφοεκδρομή, track day σε λίγες μέρες) όσο και γενικού (party) ενδιαφέροντος.

Δηλαδή τι θες?
Να πηγαίνουμε μονάχα σε αγώνες? (και μάλιστα να βλέπουμε τα ίδια τραγελαφικά και ώρες ώρες επικύνδυνα σκηνικά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...)
Συγνώμη αλλά εγώ με κάτι τέτοιο διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως.
Ίσως επειδή καλώς ή κακώς είμαι κάμποσα χρόνια μεαγαλήτερός σου και έχω πάει σε κάμποσους παραπάνω αγώνες ή έστω γιατί λόγω ηλικίας έχουν αλλάξει τα ενδιαφέροντά μου και ίσως έχουν εμπλουτιστεί με κάτι παραπάνω.

Εκτός και αν τελικά δεν είναι εκεί το θέμα, και το έχεις πάρει προσωπικά και πχ δεν ήρθες επειδή το πάρτυ έγινε στο live όπου τραγουδάει ο Πέτρος και (θα..., γιατί "δεν" τελικά...παρά μόνο ο Ανδριανός, ο Κώστας, και ο Σπύρος) ήταν παρούσα η ομάδα 6χ6, η οποία πχ δεν έχει έρθει σε κάποιο αγώνα σου ή γενικώς (τώρα τελευταία γιατί παλαιότερα ήταν αλλιώς...)

αυτά από εμένα...

πέστε τώρα όλοι να με φάτε... Laughing Laughing Laughing

υ.γ.1. εννοείτε ότι τα παραπάνω είναι προσωπική μου εκτίμηση και άποψη και δεν αποτελούν "επίσημη" θέση του Συλλόγου, για να μην μπερδευόμαστε...
υ.γ.2. Νίκο το απόγευμα να ποδηλατίσουμε να το συζητήσουμε αν θες.


Λοιπον αυτο που λες ο καθενας έχει τα ενδιαφεροντα του συμφωνώ και επαυξάνω! Εννοείται ότι τον καθένα δεν τον ενδιαφέρουν οι αγώνες, οι εκδρομές, η ποδηλασία κλπ κλπ. Αλλά δεν μπορείς εφόσον κάποιος δεν γουστάρει, να τον "αναγκασεις" (το αναγκάσεις όχι να τον τραβήξεις απο την μπλούζα, αλλά να τον αναγκάσεις και να τον φέρεις σε δύσκολη θέση με τα λόγια) να έρθει, και πόσο μάλλον να του την λές από πάνω που δεν ήρθε. Έχω πει εγώ ποτέ γιατί δεν ήρθε κάποιος σε κάποιον αγώνα? Η γιατι δεν ήρθε σε μια βόλτα-εκδρομή? Ή γιατί δεν ήρθε να πάμε για ποδήλατο? ΕΛΕΟΣ. Δεν θα πω εγώ στον καθένα τι θα κάνει στην ζωή του.

Και βέβαια έχω και εγώ και άλλα ενδιαφέροντα πέρα των αγώνων. Αλοίμονο. Αν ήταν έτσι θα κοιμόμουν μέσα στο αμάξι μου...
Αλλά τα άλλα μου ενδιαφέροντα ξεχωρίζουν από το κλαμπ. Ποτέ δεν θα πώ "Παω για μπάνιο. Ελάτε μαζί μου ή αλλιώς δεν ήμαστε κλαμπ". Θα πώ στους φίλους μου, οι οποίοι πιθανών να είναι και μέσα από το κλαμπ... Ίσως αν θέλω και παρέα να το γρ'αψω στο φορουμ μ΄΄ηπως έρθει κάποιος μαζί. Αλλά μέχρι εκεί.

Τέλος αυτό που λες ότι οργανώσατε εσείς οι 3 την εκδήλωση και οτι σας εγραψα στα αρχ**ια μου παρόλο που με έχετε στηρίξει είναι μέγιστη μαλ***α... Το πόσο εκτιμάς και σέβεσαι κάποιον δεν το δείχνεις με το αν θα πας στην εκδήλωση ή όχι. Με το ίδιο σκεπτικό, και εγώ θα έπρεπε να πω ότι δεν με εκτιμάτε, γιατι δεν έχετε έρθει σε κάποιον αγώνα μου. Δεν είναι έτσι. Στην εκδρομή 1 βδομάδα πριν είχα έρθει. Αλλά στην εκδήλωση δεν γούσταρα να ερθω για συγκεκριμένους λόγους, τους οποίους αν θες τους αναλύουμε από κοντά ή από πμ. Ξέρετε ότι σας εκτιμώ και τους 3 σας και ότι (σχεδον) πάντα (όποτε έχω χρόνο και χρήμα) είμαι μέσα σε ότι και να κανονίσετε. Αλλά με αυτή την εκδήλωση διαφωνούσα και δεν ήθελα να έρθω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 14:19:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο δεν αισθάνθηκα ότι δεν μας εκτιμάς ή ότι δεν μας σέβεσαι.
Αυτό έλειπε κιόλλας.
Απλά σου είπα ότι έγραψες στα @@ (όπως και πολλοί άλλοι) μια εκδήλωση αρκετά σημαντική (την οποία οργάνωσαν κάποιοι συγκεκριμένοι και που γι αυτούς και για το Σύλλογο ακόμα περισσότερο έστω και τυπικά έστω και για λίγο θα έπρεπε να παρευρεθείς).

Anyway.
Νομίζω πως το τελευταίο πόστ του Τάσου είναι το πιο ουσιαστικό...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάϊ 2007, 22:54:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρόεδρας έγραψε:
Τί λέτε, αν ξανακάνουμε αυτή την πρόταση, θέλετε να βρεθούμε όλοι μαζί σε ένα τραπέζι και να συζητήσουμε; Να αφουγκραστούμε το όνειρο του καθ'ενός και να τα παντρέψουμε -όπως παλιά- σε κάτι νέο που θα μας οδηγήσει για τα επόμενα χρόνια;


Η απάντησή μου στην πρόσκληση/πρόκληση είναι ΟΧΙ.-

Η τελευταία σας ευκαιρία ήταν τον Φλεβάρη σε ένα touring στο Πήλιο [λατρεμένο] και that's it. Όπως έγραψα και στο πρώτο post σ' αυτό το topic: "καθένας όπως έστρωσε θα πέσει να πλαγιάσει".
Έχω γράψει 3000+ post σ' αυτό το forum όποιος ψάχνει την γνώμη μου, ένα search και θα την βρει.

Εμένα θα μου επιτρέψετε να ζήσω το real stuff... if you don't mind. Μια και μιλήσαμε για όνειρα και σχέδια που εκπληρώθηκαν.

Καλή δύναμη

Καλό κουράγιο

Μην το βάζετε κάτω

Τα λέμε εκεί έξω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάϊ 2007, 01:04:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστούμε Χρήστο
Τα λέμε. Cool Wink
Βασικά γερά άντερα χρειαζόμαστε... Laughing Laughing Laughing Laughing

Εντομεταξύ για να μην μένουν εντυπώσεις κακού κλίματος με τον Νίκο "λύθηκε" το θέμα μετά από συζήτηση από κοντά και όλα οκ. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάϊ 2007, 11:35:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Εμένα θα μου επιτρέψετε να ζήσω το real stuff... if you don't mind.


Xε χε...

Αυτό δεν έγινε ποτέ ρε γα**το...

Οπως και αυτό

Kοίτα ποτέ δεν είναι αργά! Δεν έγινε ποτέ επειδή όπως τα συζητάγαμε θα είμασταν 4 με 5 πληρώματα και αυτό με το ζόρι...

Αν μου πεις ότι ακόμα επιθυμείς (το πρώτο) εγώ το ξέρεις ότι ακόμα είμαι μέσα.... Το θέμα είναι πόσοι ακόμα θα είναι το ίδιο μέσα με εμάς;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάϊ 2007, 14:17:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ρε μ**νιά και στα 2 μέσα είμαι. Και σας το είχα πει από τις Ροβιές ακόμα Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάϊ 2007, 16:36:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ είμαι μέσα αλλά να μεγαλώσει λίγο ο μπόμπιρας…………. Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάϊ 2007, 16:47:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά προσγειωθείτε...

μερικοί δεν είναι ευκολο να λείψουμε τόσο πολύ από τις δουλειές μας
είναι αρκετά μπερδεμένο.

εμένα θα μου άρεσε παααααάρα πολύ αλλά πέραν του Αυγούστου που κλείνω το μαγαζί (και αυτό λίγες μέρες) δεν μπορώ να λέιψω ούτε Σάββατο πρωί...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2007, 00:15:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ώπα... πάρτο αλλοιώς για θα βρεις... Ζουζουνέλο παιδί μου....

Για πες μας, να μάθουμε κι εμείς που δεν ξέρουμε...

- Έχει βγει κάποια ανακοίνωση για Γύρο της Ελλάδας στο πιεσκλάμπτελείατζιαρ?

- Έχεις κανένα roadbook στα χέρια σου που λέει πότε, πως και που?

- έχεις λάβει καμιά προσωπική πρόσκληση για διακοπές γύρο της Ελλάδας;

- έχει αλλάξει το άρθρο του Συντάγματος περί ελεύθερης διακίνησης ιδεών και προσώπων με την wonna be αναθεώρηση της νέας διακυβέρνησης;

Γιατί σε βλέπω πολύ σίγουρο για κάτι που δεν σε αφορά.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 3 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1779s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on