PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

north dyno day
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2010, 22:07:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με την διαφορα οτι πρεπει να εχεις και τον αισθητηρα διπλα στο σημειο που τραβαει το φιλτροκουτι ωστε η διορθωση να ειναι αντικειμενικη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 00:13:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Με την διαφορα οτι πρεπει να εχεις και τον αισθητηρα διπλα στο σημειο που τραβαει το φιλτροκουτι ωστε η διορθωση να ειναι αντικειμενικη...


ή για να κανεις ποιο επιστιμονική και σωστη δουλειά (οπως εκανε και ο ανθρωπος στο δυναμομετρο στην κοζανη) παιρνεις την θερμοκρασια απο την OBD του οχηματος. Γιαυτο και στου silo ειχε 24C ενώ στα τουρμπατα θερμοκρασια εισερχομενου αερα 72C... (με θερμοκρασια περιβαλοντος 9-10C


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 04:39:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
Pughell έγραψε:
Με την διαφορα οτι πρεπει να εχεις και τον αισθητηρα διπλα στο σημειο που τραβαει το φιλτροκουτι ωστε η διορθωση να ειναι αντικειμενικη...


ή για να κανεις ποιο επιστιμονική και σωστη δουλειά (οπως εκανε και ο ανθρωπος στο δυναμομετρο στην κοζανη) παιρνεις την θερμοκρασια απο την OBD του οχηματος. Γιαυτο και στου silo ειχε 24C ενώ στα τουρμπατα θερμοκρασια εισερχομενου αερα 72C... (με θερμοκρασια περιβαλοντος 9-10C

σιγα μην είχα και 100 βαθμούς...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 08:10:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
AlienHack έγραψε:
Pughell έγραψε:
Με την διαφορα οτι πρεπει να εχεις και τον αισθητηρα διπλα στο σημειο που τραβαει το φιλτροκουτι ωστε η διορθωση να ειναι αντικειμενικη...


ή για να κανεις ποιο επιστιμονική και σωστη δουλειά (οπως εκανε και ο ανθρωπος στο δυναμομετρο στην κοζανη) παιρνεις την θερμοκρασια απο την OBD του οχηματος. Γιαυτο και στου silo ειχε 24C ενώ στα τουρμπατα θερμοκρασια εισερχομενου αερα 72C... (με θερμοκρασια περιβαλοντος 9-10C

σιγα μην είχα και 100 βαθμούς...


Χωρις κουλερ,τοσο ανεβαζεις Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 12:30:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δες την δυναμομέτρηση σου... κατω δεξια λεει θερμοκρασια εισερχόμενου αερα...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 15:59:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Nαι βρε θα παω.

Αλλα οταν παω θα εχω και τα αρχιδι@ να τα βγαλω στη φορα Rolling eyes
Αυγουλάκι Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 22:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμμμ...... μια φορα να δουλεψει κατι σωστα σε αυτο το αμαξι μου... Confused

λοιπον ενω νομιζα οτι εχει χαλασει το hallmeter μου τελικα το τεσταρα και δουλευει οποτε λεω κατσε να; τεσταρω και τον λ με ενα βολτομετρο.. χμμ ναι .. το χαος.. οτι θελει δειχνει... κοινος τα εχει παιξει.. απο τοτε που εβαλα το χταποδι δηλαδη δουλευω το αμαξι χωρις λ .. 2 μιση μηνες... τελεια..
αρα ο εγκεφαλος πεταει οτι μειγμα γουσταρει χωρις διόρθωση. ΓΙΑΥΤΟ και εχω καταναλωση 10-11λ/100 και εχω τρελαθει γιατι και γιατι...

Θα μου πειτε γιατι τα γραφω ολα αυτα σε αυτο το θρεντ..
η ερωτηση μου απο απλη περιέργεια ειναι, στην δυναμομετρηση επαιξε το οτι δεν ειχα λ κανενα ρολο? προς τα πανω ή προς τα κάτω? Confused


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 22:49:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι και αλλιώς στο τέρμα γκάζι δουλεύει open loop οπότε δεν κάνει διαφορά.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2010, 23:53:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παλι καλά... βασικα φοβόμουν μηπως εδειξε παραπανω αλογα λογο αυτου.. αν και στο νετ λενε οτι δουλευει το αμαξι κανονικα χωρις λ απλος καιει +1-1,5 λιτρα επειδη ο εγκεφαλος δεν κανει διόρθωση και πεταει το χαρτογραφημενο μειγμα που ξερει χωρις να δει αν οντως χρειαζεται , και συνηθος το μαμα χαρτογραφημενο ειναι λεει rich για να μην υπαρχουν στεγνωματα και κομπιασματα και προβληματα στο ρελαντι..
και επισης λεει οτι χανει δυναμη το αμαξι γιατι μπουκώνει στις χαμηλές απο το πλουσιο μειγμα..

αλλα σωστος dr. στα φουλ γκαζια ετσι κιαλλιος φτηνει αβερτα οποτε μια τα ιδια ειναι ειτε με λ ειτε χωρις..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Νοέ 2010, 12:59:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alien! Το αυτοκίνητο σου είναι ο "Χάρος με τα γλυκά μάτια" μου φαίνεται! μουχαχαχαχα! Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Νοέ 2010, 13:07:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
Alien! Το αυτοκίνητο σου είναι ο "Χάρος με τα γλυκά μάτια" μου φαίνεται! μουχαχαχαχα! Laughing Laughing


xaxaxa ΓΑ**ΣΕ τα.. τοσο ομορφο αδερφε αλλα τόσο θανατηφόρο... αχχααχαχ


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Νοέ 2010, 16:22:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
SAKIS-LEMANS έγραψε:
Alien! Το αυτοκίνητο σου είναι ο "Χάρος με τα γλυκά μάτια" μου φαίνεται! μουχαχαχαχα! Laughing Laughing


xaxaxa ΓΑ**ΣΕ τα.. τοσο ομορφο αδερφε αλλα τόσο θανατηφόρο... αχχααχαχ


βάλε τον καταλύτηηηη.... Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Σελίδα 18 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,279s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on