PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

GPS Navigator
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Χρησιμοποιείτε gps navigator στο αυτοκινητο ;
ναι χρησιμοποιώ!
23%
 23%  [ 3 ]
οχι δεν το ξερω. τι ειναι αυτο ;
0%
 0%  [ 0 ]
θα το χρησιμοποιουσα αν ειχα αλλα δεν ετυχε
76%
 76%  [ 10 ]
Σύνολο Ψήφων : 13

Συγγραφέας Μήνυμα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 09:29:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλιστα, και τώρα διάβασα πιο προσεκτικά αυτό που έγραφες παραπάνω, οπότε εσύ θες να αχρηστέψεις το GPS του αυτοκινήτου για να ενώσεις το φορητό ?
ΟΧΙ καλύτερα . . .

Το καλώδιο λογικά θα πρέπει να τερματίζει πίσω από την οθόνη ή το ντουλαπάκι !
Το 7-8 σε αφορά εσένα .

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tntpeter (tnt)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC

Ένταξη: 02 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 09:41:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@fynos.
Σε προηγούμενο μου αυτοκίνητο με εξαιρετικα αποτελέσματα (12 δορυφόρους και φούλ σημα) την κεραία την είχα τοποθετήση μέσα στο πλαστικό φτεράκι (αεροτομή) στήν 3η πόρτα. Το καλώδιο πέρασε απο κει που περνάει η πλεξούδα για τα stop lights τής αεροτομής (όχι απο τον ουρανο) και με ατσαλίνα (έτσι δεν το λένε το εργαλείο;) βγήκε μια χαρα στο ταμπλώ. Μάλλον το ίδιο θα κάνω πάλι. Απλά έλεγα μήπως και μού είχε κάτσει καλύτερα τωρα και απέφευγα ολη αυτη τη δουλειά. Ψάχνωντας πάντως βρήκα οτι αν τη βάλω εσωτερικα στο παρμπριζ στη θέση των "καρτων διοδίων" έχω μίνιμουμ 6 δορυφόρους.


-=Real life happens on TV=-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tntpeter (tnt)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC

Ένταξη: 02 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 09:45:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι δεν έχει gps... Δεν θα το αχρήστευα αν είχε. Θέλω να χρησιμοποιήσω το φορητο που έχω για να μην χάσω ακριβώς αυτό, την φορητότητα. Και τώρα που ξαναείδα το σχήμα που δημοσίευσες ακριβώς αυτη τη διαδρομη είχα ακολουθήσει.


-=Real life happens on TV=-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 09:51:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποίο ήταν το προηγούμενο αυτοκίνητο ?
Στα 207 όλη η 3η πόρτα είναι σιδερένια + πρόσβαση στην αεροτομή δεν έχεις.

Για εσωτερική τοποθέτηση το πόσους δορυφόρους θα πιάνει είναι σχεδόν τυχαίο, επίσης μέτρα και τον χρόνο που χρειάζεται για να τους πιάσει !

Παράθεση:
Ναι από αλλού θα περάσεις το καλώδιο για την 3η πόρτα και από αλλού για την οροφή
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tntpeter (tnt)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC

Ένταξη: 02 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 10:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ fynos
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου οτι εσωτερικά "δεν λέει" και λόγω αριθμού δορυφόρων και λογω ποιότητας και υφης σηματος (περισσότερο διαθέσιμο σήμα απο ανακλάσεις κλπ αρα και περισσότερος χρόνος να αποφασίση ο αλγόριθμος που τελικα είναι και να στο πει). Δεν θα μπορούσε να βρεθή καλύτερη θέση απο την κεραία του ραδιοφώνου αφου με elevation δορυφόρων +5 μοίρες απο τον ορίζοντα σε περιοχή χωρίς εμπόδια "βλέπει" 360 μοιρες.


-=Real life happens on TV=-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 10:13:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με αυτά που λες, και εγώ όταν έβαλα 2din έψαχνα τρόπο για να πάρω την κεραία με gps. Αλλά τελικά βρήκα την πολύ ωραία θέση μέσα στις γρίλιες εκεί που σου έδειξα όπου με συνδυασμό την καλή ποιότητα σήματος NaviBox έχω άριστα αποτελέσματα με ακρίβεια 1.1

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 19:44:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.tompas.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=75


Επίσης...
βρειτε μου (και αγοραστε μου και σας δινω αμεσα τα λεφτα) σας παρακαλώ Laughing ενα ρημαδι εξωτερικο bluetooth gps δεκτη...
ευχαριστω Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 20:16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναβιγκατορ?ενα ελαφακι για τον μανθο...............


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 20:37:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Επίσης...
βρειτε μου (και αγοραστε μου και σας δινω αμεσα τα λεφτα) σας παρακαλώ Laughing ενα ρημαδι εξωτερικο bluetooth gps δεκτη...
ευχαριστω Laughing
Βγάζει η ΝΟΚΙΑ στα 80-90 ευρώ



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 20:44:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
http://www.tompas.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=75


Επίσης...
βρειτε μου (και αγοραστε μου και σας δινω αμεσα τα λεφτα) σας παρακαλώ Laughing ενα ρημαδι εξωτερικο bluetooth gps δεκτη...
ευχαριστω Laughing


Ψάξε να είναι των 10Hz ο δέκτης...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 20:45:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρησιμοποιω κ μου εχει λυσει τα χερια διοτι εκτος απτο οτι σε παει καπου που δεν ξερεις πως πας το ρυθμιζεις οπως ''ΣΥΝΤΟΜΑ,ΓΡΗΓΟΡΑ''κλπ κ σε παει απτους συντομοτερους η απτους γρηγοροτερους δρομους.Δεν εχω κατσει ποτε να αγχοθω για το πως θα παω που κλπ.....

MLS DESTINATOR A3850

απτα πρωτα της εταιριας που ειχαν βγει





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 21:01:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
MEMsound έγραψε:
http://www.tompas.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=75


Επίσης...
βρειτε μου (και αγοραστε μου και σας δινω αμεσα τα λεφτα) σας παρακαλώ Laughing ενα ρημαδι εξωτερικο bluetooth gps δεκτη...
ευχαριστω Laughing


Ψάξε να είναι των 10Hz ο δέκτης...


ΔΕΝ θελω να ψάξω..
θελω να μου βρειτε ενα να αγορασω
ευχαριστω Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 22:41:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τί παιδί είσαι εσύ μωρέ! Laughing Laughing Laughing

Κάτι τέτοιο σου κάνει?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926123


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 22:49:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν ειναι sirf, αστο


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 22:53:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό? :

http://www.commerce.com.tw/modules.php?modules=products&action=detail&ID=E0122630&no=90558&category=0


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Δεκ 2009, 17:03:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει κάποιος σας εμπειρια / χρηση απο αυτο
dis Vector 502BT PNA (4.7", Χάρτης Ελλάδας)
http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation/dis-Vector-502BT-PNA-4-7inches-Map-Greece.htm Question


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 04:20:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πού**ες Sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 10:54:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χρωματος? Laughing

υ.γ. τι εννοείς?
οτι δν εχει καλους ζάρτες?
οτι δεν ειναι καλή συσκευή?
ή κατι αλλο?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 11:37:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο πάρε ένα με χάρτες Destinator η IGO8 επειδή χρησιμοποιώ αρκετά χρονια gps,θεωρώ ότι αυτά τα δυο προγράμματα είναι τα καλύτερα της κατηγοριας.Επιπλέον μπορείς να βρείς παρα πολλά επιπλέον να φορτώσεις σε αυτά(φωνές,περιβάλλον,νέους χάρτες,αγαπημένα,μπλόκα,κάμερες κλπ).


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 13:54:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
χρωματος? Laughing

υ.γ. τι εννοείς?
οτι δν εχει καλους ζάρτες?
οτι δεν ειναι καλή συσκευή?
ή κατι αλλο?
Τυρκουάζ!

Να πάρεις κάτι σε Destinator ή Garmin (λογισμικό) για χρήση εντός Ελλάδας Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Επόμενη
Σελίδα 15 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1489s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 15 - GZIP enabled - Debug on