PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ηχοσύστημα - η γνώμη σας
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Σεπ 2011, 10:18:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Απ' όσο θυμάμαι που είχα ρωτήσει παλαιότερα, το να συνδέσεις το χειρηστήριο με κάποια after market πηγή κοστίζει όσο μια τέτοια (φτηνή) πηγή... Οπότε "δεν". Confused


http://www.ebay.co.uk/itm/PIONEER-PEUGEOT-206-307-Steering-Wheel-Stalk-Adaptor-/350268992937?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item518da8ada9

not so bad...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Σεπ 2011, 10:24:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γλουπ! Έλα ρε! Ωραία... Αυτό μπαίνει εύκολα ε; εννοώ δε χρειάζεται να βάλω εξ' αρχής, μπορώ και μετά.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Σεπ 2011, 10:28:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οποτε θες


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Σεπ 2011, 11:06:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ντίνο (ή όποιος άλλος) είμαστε σίγουροι ότι αυτό κάνει, δλδ, για το deh-3300, ε;


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Σεπ 2011, 14:32:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρε την πηγή με το καλό και δες από πίσω τι είσοδο έχει για το remote. Αν έχει αυτό το jack που έχει και ο αντάπτορας, τότε είσαι go. Στέλνεις και ένα μέιλ με μοντέλο και είσαι σίγουρος.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Νοέ 2011, 15:04:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.aliexpress.com/store/502663?tracelog=minisite_CI

για οσους δεν εχουν προβλημα με τα κινεζικα.. (εγω προσωπικα εχω παρει και ραδιο-cd-gps παλια για το αμαξι και πολλες αλλες κινεζιες και ειναι τιμια για τα λεφτα τους)

εχει για ολα τα πεζο συστηματα που μπαινουν σαν τα εργοστασιακα , με οθονες κτλ..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Νοέ 2011, 15:08:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλη φαση η εργοστασιακη εφαρμογη για καποιον που ασχολειτε με τετοια πραγματα...



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Νοέ 2011, 15:13:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνος έγραψε:
Καλη φαση η εργοστασιακη εφαρμογη για καποιον που ασχολειτε με τετοια πραγματα...


ακριβος οπως το ειπες, οι τυποι εχουν κανει αντιστοιχες εφαρμογες για παρα πολλες μαρκες και μοντελα ...

το καλο ειναι οτι και η αισθητικη μεσα στο αμαξι παραμενει τελεια με τα σημεια που βαζουν τις οθωνες και δεν φοβασαι πια μην στο κλέψουν το ηχοσυστημα.. εμενα μου εχουν κλεψει ηδη ενα (και ας ηταν και κινεζικο) αναγκαστικα να φτιαξω carpc με αποσπομενη οθωνη και κουτακι. ετσι ωστε οταν παρκαρω να τα παιρνω ολα μαζι μου.. Confused

τα κινεζικα παντως χωρις να παιρνουν βραβειο ποιοτητας την δουλεια τους την κανουν (και ειναι πολυ λειτουργικα καθοτι εχουν τα παντα ολα μεσα, rdio, cd,dvd , ταινιες, memory cards, usb ,gps, ΤV... )


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Νοέ 2011, 16:13:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
http://www.aliexpress.com
Άνοιξες μαγαζί ρε; Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Νοέ 2011, 16:25:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
AlienHack έγραψε:
http://www.aliexpress.com
Άνοιξες μαγαζί ρε; Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


αχαχαχα ναι ναι! αγορασα με 10.000 ευρω ενα χωριο στην ενδοκινα μαζι με τους κατοικους, και τους εβαλα να βγαζουν κινεζιες για πεζο!! Laughing
ΟΛΑ ΠΕΖΟ ! ΜΟΝΟ ΠΕΖΟ!!

γελα γελα! αλλα ετοιμαζω surprise απο δευτερα για το τι βρηκα στην ενδοκινα... Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Νοέ 2011, 16:35:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδες λοιπον αυτο τον καιρο ετοιμαζω το ηχοσυστημα μου για το 206 μου. Θελω να βαλω μεγαλυτερο δυναμο περιπου 200αρι θα ειμαι καλλα εχεται τπτ υποψειν σας? ισως απο μεγαλυτερο μοντελο θελω να τεριαζει οσο το δυνατον καλυτερα επανω να μην εχω πολλα κοψε ραψε!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Νοέ 2011, 12:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατόπιν αναζήτησης μπάσου, τώρα που έβαλα και την πηγή με το USB, αποφάσισα το σημερινό πρωινό να το αφιερώσω στην εξεύρεση λύσης για την ακουστική ικανοποίηση μου Razz

Πάνω-κάτω ξέρετε τί μουσικές ακούω, οπότε περίπου ξέρετε και τί ψάχνω.

Αφού επισκέφτηκα τον γείτονα μαγαζάτορα και μετά από σχεδόν 3 ώρες δοκιμές, κατέληξα ότι στην μουσική που ακούω, με αλλαγή μόνο των μπροστινών 165mm ηχείων προκοπή στο μπάσο δε βλέπουμε.

Τα μόνα που μου έκαναν κλικ σε ποιότητα με μεγάλη διαφορά από τα υπόλοιπα, όχι σε μπάσο, ήταν αυτά (αφού δοκιμάσαμε κάτι bpl/spl ή όπως λέγονται τέλοσπαντων και κάτι vibe)

http://www.focal-fr.com/catalogue-front/produit.php?langue=EN&idArbo=16&idProduit=111

Αφού είδαμε κι αποείδαμε με τον μαγαζάτορα που τον ευχαριστώ για την υπομονή του Smile , καταλήξαμε ότι με πορδές αυγά δεν βάφονται, και λέμε για sub. Χωρίς να του πώ κάτι, μου πρότεινε σαν ολοκληρωμένη λύση αυτό το οποίο είχα γράψει εδώ 2 μήνες πριν ακριβώς:

Steve έγραψε:
http://www.blaupunkt.de/index.php?id=904&no_cache=1&L=1&tx_ddfproducts2_pi1[view]=1497[view]=1497

Έχει βγει προσφορά στην Θεσσαλονίκη στα 99 ευρώ... Rolling eyes


Η τιμή ισχύει, τα μόνα 3 πράγματα που με ξενέρωσαν είναι τα εξής:

1) 30 ευρώ εργατικά
2) 20 ευρώ καλώδια και ασφάλεια (ή το ανάποδο με το 1 και 2)
3) Παροχή ρεύματος από την μπαταρία οπότε και αυτό σημαίνει κι άλλα 2 καλώδια πάνω της...

Σύνολο 150 ευρώ (τα 50 μου φαίνονται εντελώς γαμησιάτικα Evil ) αλλά έχουμε μια λύση η οποία είναι αρκετά plug and play και πιάνει λιγότερο χώρο απ' ότι φανταζόμουν Shocked ( http://pood.audiofookus.ee/img/p/1124-1638-thickbox.jpg στο κάτω μέρος και προς την μέση, δεξιά της ασφάλειας, υπάρχει υποδοχή για φύσα όπου αν χρειάζεσαι τον χώρο στο αμάξι το ξεκουμπώνεις έτσι απλά και το αφήνεις σπίτι)

Με λίγα λόγια, γλιτώνεις τον χώρο που θα πιάσει ο ενισχυτής και το crossover καθώς και το κόστος αυτών, και γλιτώνεις και το κόστος/χώρο της φτιαχτής καμπίνας για το sub, το οποίο δεν βοηθάει ούτως ή άλλως χωροταξικά, ούτε πιστεύω πως θα είναι κάτι καλύτερο από αυτό που έρχεται από την εταιρία...


Ένηγουεη, μέχρι τέλος του μήνα, θα το δοκιμάσω πιθανότατα το sub γιατί τα μπροστινά ηχεία με καλύπτουν σε ποιότητα προς το παρόν και δείχνει αρκετά καλή λύση (value for money) για να την παλέψω Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Νοέ 2011, 13:49:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιοτατα Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2012, 20:46:14    Θέμα δημοσίευσης: αναβάθμιση ηχοσυστήματος. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά!!!
Εχω αυτόν τον ενισχυτή http://www.kandtsales.com/shop/product_page.php?parent_top=Electronics&parent_mid=Mobile&parent_low=Amplifiers&prod_id=142
και θέλω να αναβαθμίσω το ηχοσύστημα στο 206 που έχω την μαμά πηγή clarion και τα μαμά ηχεία.
Δεν θέλω τρελά πράγματα ,θέλω ποιοτικό ήχο και πιο δυνατό,άμα είναι να αλλάξω και πηγή έχω ένα pioneer DEH-P5900MP!!!
Τι προτείνετε να κάνω?
Γεια ηχεία πείτε μου και από ebay άμα είναι ποιο φθηνά και καλά!
Ευχαριστώ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:56:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα φιλε λοιπον εχουμε και λεμε εφοσον θεσ να αναβαθμισης τον ηχο σου πρεπει να μας πεις στο περιπου ποσα χρηματα θες να δαπανισεις! με την μαμα πηγη δεν κανεις τπτ γιατι πολυ απλα δεν εχει εξοδους rca οποτε βαλε την pioneer οσο για ηχεια δεν χρηαζεται να παρεις απο Ε-bay υπαρχουν και ελλαδα οτι χρειαζεσαι στης ιδιες τιμες! και πες μας περιπου τι σκεφτεσαι να κανεις στο αμαξι ποσα ηχεια θες στην πορτα σου στην ενταζιερα τι εχεις κατα νου!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2012, 23:19:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον για αρχη σκεφτομαι με αυτον τον ενισχυτη να βαλω ενα woofer πισω και δυο ηχεια στις πορτες.
Γινεται να βαλω τεσσερα ηχεια στις δυο εξοδους και το woofer σε δυο γεφυρωμενες?
Τι μπορω να κανω με τον ενισχυτη που εχω,τι θα κανατε?
Δινω γυρω στα 300 € για ηχεια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2012, 10:57:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον με 300 ευρω κανεις πολλα τον ενισχυτη αυτον κρατα τον για να παιξειςτα ηχεια σου τα οποια τα βρισκεις σε αρκετα καλες τιμες απο ελλαδα εαν θες και μεταχειρισμενα ηχεια τι θες 8" η 6" δηλαδη θες να προχωρισεις σε πολυεστερικη κατασκευη?? και για το σαμπακι σου παιρνεις εναν αλλο ενισχυτη να το οδηγησεις αληθεια τι sub εχεις???


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2012, 21:35:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
λοιπον με 300 ευρω κανεις πολλα τον ενισχυτη αυτον κρατα τον για να παιξειςτα ηχεια σου τα οποια τα βρισκεις σε αρκετα καλες τιμες απο ελλαδα εαν θες και μεταχειρισμενα ηχεια τι θες 8" η 6" δηλαδη θες να προχωρισεις σε πολυεστερικη κατασκευη?? και για το σαμπακι σου παιρνεις εναν αλλο ενισχυτη να το οδηγησεις αληθεια τι sub εχεις???


Θελω αν μπορεις να μου πεις τι μπορω να κανω με αυτον τον ενισχυτη, σκευτομαι να βαλω για αρχη δυο ηχεια μπροστα και ενα woofer!!!Δεν εχω sub.
Τι ηχεία,woofer λες να πάρω ποσα watt? Στα 8αρια χρειαζεται μετατροπη στην πορτα για να μπoύν μπροστα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2012, 09:36:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimmy007 έγραψε:
MHTSOS90 έγραψε:
λοιπον με 300 ευρω κανεις πολλα τον ενισχυτη αυτον κρατα τον για να παιξειςτα ηχεια σου τα οποια τα βρισκεις σε αρκετα καλες τιμες απο ελλαδα εαν θες και μεταχειρισμενα ηχεια τι θες 8" η 6" δηλαδη θες να προχωρισεις σε πολυεστερικη κατασκευη?? και για το σαμπακι σου παιρνεις εναν αλλο ενισχυτη να το οδηγησεις αληθεια τι sub εχεις???


Θελω αν μπορεις να μου πεις τι μπορω να κανω με αυτον τον ενισχυτη, σκευτομαι να βαλω για αρχη δυο ηχεια μπροστα και ενα woofer!!!Δεν εχω sub.
Τι ηχεία,woofer λες να πάρω ποσα watt? Στα 8αρια χρειαζεται μετατροπη στην πορτα για να μπoύν μπροστα?


Gia 8" θες οπωσδήποτε κατασκευή στις πόρτες..το καλύτερο που μπορείς να κάνεις ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ είναι να πάρεις δύο ηχεια 16,5cm , 2 tweeter* για τις κολώνες και 1 sub**

Βέβαια αν θές extreme πράγματα και όχι απλά εξιοπρεπέστατο ήχο για κάθε μέρα αλλάζει το πράγμα αλλα θές πολύ περισσότερα χρήματα απο ότι πιθανόν διαθέτεις...
Αυτή είναι η αποψη μου :D

*τα tweeter ανάλογα τι θα πάρεις απο ήχο μπορεί να τα έχει και στο πακέτο με το crossover τους...

** (θα σου έλεγα 10" για να μην ειναι too much μιας και ουτως η αλλως δεν θα έχεις πολύ πράγμα απο ηχεία...έχω και 12" και 10" και ξέρω τη διαφορά..)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2012, 10:29:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:


Gia 8" θες οπωσδήποτε κατασκευή στις πόρτες..το καλύτερο που μπορείς να κάνεις ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ είναι να πάρεις δύο ηχεια 16,5cm , 2 tweeter* για τις κολώνες και 1 sub**

Βέβαια αν θές extreme πράγματα και όχι απλά εξιοπρεπέστατο ήχο για κάθε μέρα αλλάζει το πράγμα αλλα θές πολύ περισσότερα χρήματα απο ότι πιθανόν διαθέτεις...
Αυτή είναι η αποψη μου :D

*τα tweeter ανάλογα τι θα πάρεις απο ήχο μπορεί να τα έχει και στο πακέτο με το crossover τους...

** (θα σου έλεγα 10" για να μην ειναι too much μιας και ουτως η αλλως δεν θα έχεις πολύ πράγμα απο ηχεία...έχω και 12" και 10" και ξέρω τη διαφορά..)


Ok αυτο ακριβως θελω και εγω πιο δυνατο και αξιοπρεπεστατο ηχο αλλα επειδη απο ηχεια δεν σκαμπάζω πολλα,μπορείς να μου προτείνεις 2 ηχεια 16,5cm 2tweeter(αν δεν περιεχονται στα ηχεια) και 1 sub?
Μιλαμε για αυτον τον ενισχητη: http://www.kandtsales.com/shop/product_page.php?parent_top=Electronics&parent_mid=Mobile&parent_low=Amplifiers&prod_id=142[/quote]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 11 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1706s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on