PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Τοποθέτηση μπαρόμετρου σε 1.6 THP
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 22, 23, 24  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 11:33:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το εχει φιλος και ειναι πολυ ευχαριστημενος Μακη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 11:53:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akis23 έγραψε:
Το εχει φιλος και ειναι πολυ ευχαριστημενος Μακη.

Άκη το έχει σε 207 Rallye/GT? Γιατί θέλω να σιγουρευτώ ότι διαβάζει σωστά την πίεση. Αν και έχω ρωτήσει την εταιρία και περιμένω απάντηση.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 12:41:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
akis23 έγραψε:
Το εχει φιλος και ειναι πολυ ευχαριστημενος Μακη.

Άκη το έχει σε 207 Rallye/GT? Γιατί θέλω να σιγουρευτώ ότι διαβάζει σωστά την πίεση. Αν και έχω ρωτήσει την εταιρία και περιμένω απάντηση.
Διαβάζει μέσω OBDII οπότε παίρνει τις τιμές που διαβάζει ο εγκέφαλος σε πραγματικό χρόνο, που είναι και οι πραγματικές Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:08:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
makis106 έγραψε:
akis23 έγραψε:
Το εχει φιλος και ειναι πολυ ευχαριστημενος Μακη.

Άκη το έχει σε 207 Rallye/GT? Γιατί θέλω να σιγουρευτώ ότι διαβάζει σωστά την πίεση. Αν και έχω ρωτήσει την εταιρία και περιμένω απάντηση.
Διαβάζει μέσω OBDII οπότε παίρνει τις τιμές που διαβάζει ο εγκέφαλος σε πραγματικό χρόνο, που είναι και οι πραγματικές Smile

Δεν αμφιβάλλω, απλά επειδή το manual του λέει ότι για τη μέτρηση της πίεσης δεν είναι συμβατά όλα τα μοντέλα, θέλω να το εξακριβώσω, μιας και ο κύριος λόγος που θέλω να το τοποθετήσω είναι η μέτρηση της πίεσης εισαγωγής.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:15:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε Leon το εχει ο φιλος μου, αλλα νομιζω πως εχει και ενα μπαρομετρο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:25:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akis23 έγραψε:
Σε Leon το εχει ο φιλος μου, αλλα νομιζω πως εχει και ενα μπαρομετρο

Το αναλογικό μπαρόμετρο όσο να 'ναι είναι πιο όμορφο οπτικά και ίσως γι' αυτό να το έχει ή να το είχε απο πριν, κατά τα άλλα το συγκεκριμένο δίνει την πίεση σε psi ή Κpa (1bar = 100kpa), ενώ και μια άλλη σημαντική ένδειξη για μας είναι και η θερμοκρασία αέρα εισαγωγής.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
El_Griego (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6Τ Rallye (Aug '08)

Ένταξη: 18 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 99
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 18:36:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραίο το scangauge από άποψη χρηστικότητας αλλά που το βάζεις για να δέσει και αισθητικά; είναι τόσο μικρό όσο για να σε προβληματίσει! Confused
δεν βρήκα κάπου κάποια φωτό με 207 να το έχει εγκαταστήσει.

αν έβγαινε το PLX DM-200 σε μίνι οθόνη για να χωρέσει κάτω από το cd όμως! Very happy

έχω το ipod touch αλλά το αντίστοιχο προϊόν είναι presales ακόμα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 19:31:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
akis23 έγραψε:
Σε Leon το εχει ο φιλος μου, αλλα νομιζω πως εχει και ενα μπαρομετρο

Το αναλογικό μπαρόμετρο όσο να 'ναι είναι πιο όμορφο οπτικά και ίσως γι' αυτό να το έχει ή να το είχε απο πριν, κατά τα άλλα το συγκεκριμένο δίνει την πίεση σε psi ή Κpa (1bar = 100kpa), ενώ και μια άλλη σημαντική ένδειξη για μας είναι και η θερμοκρασία αέρα εισαγωγής.


Θα τον ρωτησω Μακη, αλλα και παλι δεν εχει 207.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 19:31:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μεγάλο κακό με τον εργοστασιακό map sensor είναι ότι λόγω χαμηλού refresh rate, ΔΕΝ δείχνει τα overboost.

Ειδικά σε αυτοκίνητα που σηκώνουν πίεση με το παραμικρό, παρακολουθώντας το μπαρόμετρο σε σχέση με τον map sensor θα παρατηρήσετε ότι βρίσκεται σε πελάγη ευτυχίας ενώ γίνεται της κακομοίρας από overboost!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 22:33:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Το μεγάλο κακό με τον εργοστασιακό map sensor είναι ότι λόγω χαμηλού refresh rate, ΔΕΝ δείχνει τα overboost.

Ειδικά σε αυτοκίνητα που σηκώνουν πίεση με το παραμικρό, παρακολουθώντας το μπαρόμετρο σε σχέση με τον map sensor θα παρατηρήσετε ότι βρίσκεται σε πελάγη ευτυχίας ενώ γίνεται της κακομοίρας από overboost!

Και τότε Στέλιο απο ποιόν αισθητήρα καταλαβαίνει ο εγκέφαλος ότι η πίεση είναι σε κατάσταση overboost ώστε να την μειώσει μετά?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2009, 16:20:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα παρέλαβα και τοποθέτησα τελικά το scangauge II, μετά απο πολλές μέρες ψαξίματος, καθώς τα ΕΛΤΑ μας είναι για τον π#*%+ο Evil
Έυκολη τοποθέτηση (μου πήρε 5 λεπτά) στο σημείο που φαίνεται στη φωτο. Χρειάστηκε μόνο να γίνει μια μικρή τρύπα στπ πίσω μέρος της κενής θήκης κάτω απο το R/CD, για να περάσει το καλώδιο, η οποία φυσικά δεν φαίνεται. Η OBD φίσα του αυτοκινήτου ξεκουμπωθηκε απο τη βάση της και πήγε πιο κάτω, μαζί με τη φίσα του οργάνου, ώστε να κλείνει το κάλυμμα. Πιστεύω ότι έκατσε πολύ όμορφα το όργανο εκεί, ενώ περίσσεψε και πολύ καλώδιο.
Στο δια ταύτα!
Το όργανο είναι πολύ εύχρηστο, και μπορεί να δείχνει ταυτόχρονα 4 μετρήσεις σε πραγματικό χρόνο. Αν και εγώ θα ήθελα να χωρούσαν και άλλες στην οθόνη του, καθώς υπάχουν πολλές και χρήσιμες διαθέσιμες. Αυτή που φαίνεται πάνω αριστερά είναι η πίεση εισαγωγής σε Κpa (1bar=100kpa) εκεί δείχνει 0,33bar, δηλαδή υποπίεση αφού δουλεύει στο ρελαντί. Το μεγαλύτερο overboost που είδα, είναι 225Κpa, δηλαδή 2,25bar απόλυτης πίεσης, άρα 1,25bar υποπίεση, με το πρόγραμμα φυσικά!
Κάτω αριστερά έχω τη θερμοκρασία εισερχόμενου αέρα είναι 54 C γιατί δουλεύει για ώρα στο ρελαντί μετά απο πορεία. Στο δρόμο με το μαμα ιντερκούλερ μου δείχνει γύρω στους 19 με 16 εξωτερική, χωρίς ξέσκισμα βέβαια. Δεξιά έχω στροφές κινητήρα και χαω (το κοντέρ έχει απόκλιση περίπου 3 χλμ προς τα πάνω σε σχέση με την ψηφιακή ένδειξη).
Και φυσικά μπορεί να δείξει και άλλες ενδείξεις όπως βολτ, θερμοκρασία νερού, φορτίο κινητήρα, θέση πεταλούδας, ανοιχτό/κλειστό βρόχο κ.α.
Θεωρώ ότι είναι ένα πολύ χρήσιμο όργανο με πολύ απλή τοποθέτηση.





etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
El_Griego (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6Τ Rallye (Aug '08)

Ένταξη: 18 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 99
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 10:10:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάκη ευχαριστώ για το καλό review της συσκευής και την φωτό που δείχνει ωραίο (ταιριάζει τελικά μια χαρα)! Με την ταχύτητα ανάγνωσης της πίεσης είσαι εντάξει τελικά; Εγώ που δεν έχω πρόγραμμα, τι τιμές πρέπει να περιμένω να δω σε psi ή kpa (50kpa με 65kpa over;);
Με ενδιαφέρει και εμένα αλλά μόλις γύρισα από μεγάλο ταξίδι και θέλω να δω τη ζημιά στις πιστωτικές και μετά να πάω να το πάρω!
Για να κάνεις την τρύπα στην κενή θήκη, την έβγαλες έυκολα; Το καλώδιο φαντάζομαι πέρασε κάτω από την κονσόλα με κάποιες δέστρες.

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 11:33:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

El_Griego έγραψε:
Μάκη ευχαριστώ για το καλό review της συσκευής και την φωτό που δείχνει ωραίο (ταιριάζει τελικά μια χαρα)! Με την ταχύτητα ανάγνωσης της πίεσης είσαι εντάξει τελικά; Εγώ που δεν έχω πρόγραμμα, τι τιμές πρέπει να περιμένω να δω σε psi ή kpa (50kpa με 65kpa over;);
Με ενδιαφέρει και εμένα αλλά μόλις γύρισα από μεγάλο ταξίδι και θέλω να δω τη ζημιά στις πιστωτικές και μετά να πάω να το πάρω!
Για να κάνεις την τρύπα στην κενή θήκη, την έβγαλες έυκολα; Το καλώδιο φαντάζομαι πέρασε κάτω από την κονσόλα με κάποιες δέστρες.

ευχαριστώ!

Καλημέρα Δημήτρη, σχετικά με το ρυθμό ανανέωσης, δεν έχει την ακρίβεια της απόκρισης ενός αναλογικού, με την έννοια ότι ίσως κάποια φορά να μην σου δείξει ακριβώς το over, αλλά κάποια δέκατα μετά που θα είναι λίγο μειωμένο, αλλά σχεδόν πάντα είναι οκ. Και βέβαια έχει την ακρίβεια της μέτρησης, καθώς οι τιμές είναι του εγκεφάλου και με ακρίβεια δεκαδικού.
Σε σένα πρέπει να δίνει περίπου 180kpa (1.8bar) overboost και 150kpa (1.5bar) σταθερή. Απόλυτες τιμές.
Η θήκη βγαίνει εύκολα, τραβηχτά. Το καλώδιο πέρασε πίσω απο το ταμπλό, ακριβώς σε ευθεία με την OBD. Πολύ εύκολη εγκατάσταση.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 22:56:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάκη πολύ όμορφο είναι! Μου αρέσει γιατί ταιριάζει πάρα πολύ με τα χρώματα του ταμπλώ και σου δίνει τη δυνατότητα διάγνωσης και διαγραφής σφαλμάτων όταν εμφανίζονται.

Είχα μια μικρή αμφιβολια αν θα δούλευε σε CANbus αλλά τελικά φαίνεται ότι τα πηγαίνει περίφημα!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 23:18:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Μάκη πολύ όμορφο είναι! Μου αρέσει γιατί ταιριάζει πάρα πολύ με τα χρώματα του ταμπλώ και σου δίνει τη δυνατότητα διάγνωσης και διαγραφής σφαλμάτων όταν εμφανίζονται.

Είχα μια μικρή αμφιβολια αν θα δούλευε σε CANbus αλλά τελικά φαίνεται ότι τα πηγαίνει περίφημα!

Ναι, έκατσε πολύ όμορφα.
Επίσης η εταιρεία δίνει και την αποκωδικοποίηση όλων των πιθανών κωδικών βλαβών που μπορεί να δώσει ο εγκέφαλος και κατά συνέπεια το όργανο:
http://www.scangauge.gr/DTC/PSA.html
Και έτσι μπορείς να ξέρεις ανα πάσα στιγμή τι έχει πάει στραβά! (μακριά απο 'μας) Very happy



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
StoullXC (THOMAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye THP (2008)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάρ 2009, 01:25:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΡΕ παιδια εγω προσπαθω να βρω ενα μαστορα σοστο να βαλω ενα μπαρομετρο. Για Θεσσαλονικη.Πηγα στον (ΧΜ) και μου ειπε καποιες τρελες τιμες : Twisted evil . Παντος αν κατσω και προσπαθισω θα το βαλω και μονος μου με ολα αυτα που ειπατε .Αλλα δεν θελω να βαλω χερη εγω πανο γιατι αν γινει κατι ποιος τρεχει να πληρονει. Προτινετε καποιον που να ειναι σοστος και λογικος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάρ 2009, 21:27:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

StoullXC έγραψε:
ΡΕ παιδια εγω προσπαθω να βρω ενα μαστορα σοστο να βαλω ενα μπαρομετρο. Για Θεσσαλονικη.Πηγα στον (ΧΜ) και μου ειπε καποιες τρελες τιμες : Twisted evil . Παντος αν κατσω και προσπαθισω θα το βαλω και μονος μου με ολα αυτα που ειπατε .Αλλα δεν θελω να βαλω χερη εγω πανο γιατι αν γινει κατι ποιος τρεχει να πληρονει. Προτινετε καποιον που να ειναι σοστος και λογικος.

Κι εγω εκει τα τοποθετησα τα οργανα. Ειναι ακριβος ο ΧΜ αλλα εμεινα ικανοποιημενος με το αποτελεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάρ 2009, 18:48:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
salex έγραψε:
Μάκη πολύ όμορφο είναι! Μου αρέσει γιατί ταιριάζει πάρα πολύ με τα χρώματα του ταμπλώ και σου δίνει τη δυνατότητα διάγνωσης και διαγραφής σφαλμάτων όταν εμφανίζονται.

Είχα μια μικρή αμφιβολια αν θα δούλευε σε CANbus αλλά τελικά φαίνεται ότι τα πηγαίνει περίφημα!

Ναι, έκατσε πολύ όμορφα.
Επίσης η εταιρεία δίνει και την αποκωδικοποίηση όλων των πιθανών κωδικών βλαβών που μπορεί να δώσει ο εγκέφαλος και κατά συνέπεια το όργανο:
http://www.scangauge.gr/DTC/PSA.html
Και έτσι μπορείς να ξέρεις ανα πάσα στιγμή τι έχει πάει στραβά! (μακριά απο 'μας) Very happy


Και ελεγχει ολα αυτα τα πιθανα σφαλματα?
αν ναι τοτε ειναι απιθανο πραγματικα!!!δε θα μας ξεφευγει τπτ..μπραβο μακη!


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Μάρ 2009, 08:25:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποσο σου πηγε φιλε μακη?εγω το εχω παραγγειλει απο εδω http://carcrazy.gr/eshop/product_info.php?products_id=554 που εχει κ τη δυνατοτητα πληρωμης με αντικαταβολη Wink δε με απασχολει τοσο να βλεπω πιεση(μιας κ εχω μπαρομετρο) οσο για να βλεπω θερμοκρασιες αερα εισαγωγης κ να σβηνω κανενα λαμπακι Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Μάρ 2009, 08:44:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
ποσο σου πηγε φιλε μακη?εγω το εχω παραγγειλει απο εδω http://carcrazy.gr/eshop/product_info.php?products_id=554 που εχει κ τη δυνατοτητα πληρωμης με αντικαταβολη Wink δε με απασχολει τοσο να βλεπω πιεση(μιας κ εχω μπαρομετρο) οσο για να βλεπω θερμοκρασιες αερα εισαγωγης κ να σβηνω κανενα λαμπακι Laughing

158€ Βάγγο, απλά εγώ το παράγγειλα απ την επίσημη σελίδα http://www.scangauge.gr/. Και εγώ με αντικαταβολή. Όταν το παράγγειλα τόσο είχε και στο carcrazy, μετά το μείωσαν.
Σου ανάβουν λαμπάκια Question Question Question Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 22, 23, 24  Επόμενη
Σελίδα 11 από 24

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1845s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on