PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τριγμοί και θόρυβοι στο εσωτερικό
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
panosgep (Πάνος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTI (Χωρίς Καθρέφτες)

Ένταξη: 09 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 10:56:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Καλα οι πορτες των Peugeot εδω που τα λεμε κανουν λιγο θορυβο στο κλεισιμο απο την αρχη.
Οπως και να την κλεισει καποιος νομιζεις οτι την χτυπαει.

Άστα να πάνε...
Κάθε φορά που κλείνει την πόρτα η κοπέλα μου ένα μικρό δάκρυ κυλάει στο μάγουλό μου Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Riding on my own I speed, riding on a road of fire
Staring at the autumn leaves, left is for the neon isles
Waiting on the road a torment, waiting on the road the doormen
Riding on my own I speed, right is for the shadowshires

P@N1S
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 11:32:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με την δικια μου βρηκα την λυση...Κατεβαινω και την κλεινω μονος μου οταν γινετε...ασε που γινεσαι και μουρη σε φαση ιπποτης κλπ!@!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 12:56:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω αυτο το κανω οταν παρκαρω διπλα σε αλλο αμαξι ή οταν ειμαι σε σειρα αλλα στο πεζοδρομιο υπαρχουν διαφορες εφευρεσεις του δημοτικου συμβουλιο(βλ. καλλοπιστικες τσιμεντενιες μπαλες)που δεν ξερουν τι να τα κανουν τα λεφτα και αντι να φτιαξουν κανεναν δρομο για να μην σου γα***νε το αμαξι βαζουν αυτες τις μα***ιες για να στο γα***νε δυο φορες.

Η πορτα του συνοδυγου εχει αποκτησει ενα σημαδακι απο τετοια δουλεια οποτε δευτερη φορα δεν εχει.
Οταν μαλιστα παμε προς το αμαξι και της ανοιγω την πορτα κερδιζω σε ποντους.Που να ξερει οτι το κανω για την πορτα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
scrat (Διονύσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2004)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: Αθήνα, GR

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 12:57:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panosgep έγραψε:
Άστα να πάνε...
Κάθε φορά που κλείνει την πόρτα η κοπέλα μου ένα μικρό δάκρυ κυλάει στο μάγουλό μου Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Κι εγώ το παθαίνω αυτό όταν μου πιάσει τα δάχτυλα στην πόρτα Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 12:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω αυτο το κανω οταν παρκαρω διπλα σε αλλο αμαξι ή οταν ειμαι σε σειρα αλλα στο πεζοδρομιο υπαρχουν διαφορες εφευρεσεις του δημοτικου συμβουλιο(βλ. καλλοπιστικες τσιμεντενιες μπαλες)που δεν ξερουν τι να τα κανουν τα λεφτα και αντι να φτιαξουν κανεναν δρομο για να μην σου γα***νε το αμαξι βαζουν αυτες τις μα***ιες για να στο γα***νε δυο φορες.

Η πορτα του συνοδυγου εχει αποκτησει ενα σημαδακι απο τετοια δουλεια οποτε δευτερη φορα δεν εχει.
Οταν μαλιστα παμε προς το αμαξι και της ανοιγω την πορτα κερδιζω σε ποντους.Που να ξερει οτι το κανω για την πορτα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 15:04:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α!Εγω της το εχω πει για να μην παιρνουν τα μυαλα της αερα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 15:50:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενταξει μην σκισει και την γατα.
Αλλα δεν θα κανω εγω το αμαξι ολο βαθουλωματα για μια γατα.
Very happy Very happy Very happy Very happy
Ηθελα να ρωτησω κατι.Για ολους τους τριγμους μπορει να κανει κατι η αντιπροσωπεια?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 17:50:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σου πω...

Εχω ενα φιλο που ειναι υπευθυνος συνεργειου σε ενα επισημο Peugeot εδω στην Αθηνα!!!

Και ειχαμε πιασει μια κουβεντα σχετικα... Μου ειπε οτι για τους τριγμους, περα του να γρασαρουν/ λιπανουν/σφιξουν καποια στανταρ σημεια, για τα οποια εχουν οδηγια να το κανουν σε καθε service, δεν μπορουν να κανουν κατι!!! Και αυτο γιατι καθε αυτοκινητο μπορει να παρουσιαζει διαφορετικους τριγμους και σχεδον κανενας μηχανικος δεν καθεται να ψαξει...

Και υπαρχει και διακριση εδω... Στα 106/107/206 και παλαιοτερα δεν το ψαχνουν και πολυ το θεμα!!! Τους λες τριζει και η απαντηση ειναι "Τι να κανεις, πλαστικα ειναι"!!!

Απο το 307 και πανω (και 207 πλεον) ειναι λιγακι πιο προσεκτικοι, γιατι δεν παρουσιαζουν πολλους τριγμους γενικα!!!

Αν οι τριγμοι προερχονται απο κατι που εχει σπασει ειναι αλλο θεμα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 18:58:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xτες εκανα μια καλη ανακαληψη για το τι τριζει μεσα στη κονσολα...Ολοκληρο το κατω κοματι μεχρι το χειροφρενο ειναι τελειως λασκα....και οταν το χτυπαω κανει ακριβως ενα απο τα πολλα "εφε" που ακουω μεσα....Ρε brz20 δοκιμασε να δωσει(χαλαρα ενα χαστου κακι στην κονσολα διπλα ακριβως απο το δεξι σου ποδι και πες μου αν το ακους και συ η αν απλα εχει το δικο μου ξελυσει.....Περαν αυτου χτυπωντας(ελαφρα)τις πισω πορτες ακουω,ειδηκα πισω δεξια πορτα,ακουω το κλασικο γκντουπ των 307 οποτε μαλλον η πορτα θελει μαζεμα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 22:32:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ σημαντικες πληροφοριες.
Thx παιδια.Θα παω σε μια βδομαδα πανω και θα το παω στην Λαρισσα για ενα μαζεμα γενικα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2007, 17:52:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρηκα και κατι ακομη....Τριζει η ηλιοπροστασια του συνοδηγου....Αλλα πιο πολυ οταν εχει μεινει στον ηλιο και εχει ανεβασεει θερμοκρασια ταμαξι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2007, 23:02:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μυστιριο και αυτο.
Πως τριζει?Τι ακριβως κανει και σε ποιο σημειο το καταλαβαινεις?
Δεν μπορεις να το σφηξεις λιγο?

Κατι τελειος ασχετο που αφορα την υπογραφη σου.Τα φωτα σου ειναι Xenon?
Σορρυ για το εκτος θεματος αλλα δεν μπορουσα αλλο.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2007, 06:51:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ειδες κατι πραματα....Οχι δεν ειναι ξενον ειναι μπλε λεμπες με ενησχυτη στα 100watt....Καλα ειναι?Πως τα βλεπεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2007, 09:57:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το τρίξιμο στο 206 ...βασιλεύει!
το δικό μου έχει 90000χλμ και ακούγονται να βαράνε:
ντουλαπάκι - κονσόλα στα δεξιά
πόρτες - ιδιαίερα οδηγού αλλά με κλείσιμο των ασφαλειών βελτιώνεται
πόρτα πόρτ μπαγκάζ - το έφτιαξα!ένα κομμάτι χαρτοταινία γύρω από το μισοδιαλυμένο πλαστικό κυλινδράκι της κλειδαριάς

πρόσφατα έβαλα και λαδάκι και σταμάτησαν να τρίζουν οι πόρτες σαν να ήτανε σε θρίλερ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2007, 11:02:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον θόρυβο που ακούγεται (λακούβες, ξεκίνημα, σταμάτημα) από το κούμπωμα της ζώνης ασφαλείας οδηγού-συνοδηγού πώς τον έχετε ξεπεράσει?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2007, 11:35:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα απο αυτα οσα θες...!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206 groupA (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 quiksilver 1.4 (16v)

Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 116
Τόπος: ΕΥΡΩΠΟΣ-ΚΙΛΚΙΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Απρ 2007, 23:50:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαγκες η λυση ειναι μια δοκιμασμενη και πετυχημενη.
Ξοδεψα 1.350EURO εβαλα ενα βαρβατο ηχοσυστημα και απο τοτε ουτε τριγμους ακουω ουτε ομως και αλλους θορυβους


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Απρ 2007, 07:08:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι οσο παιζει....Γιατι αμα κλεισει τι γινετε?Ασε που απο το μπασο θε αρχισει να ξεβιδωνετε ολο το αμαξι!!!!Δοκιμασμενη λυση μαγκα!!! Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 11:45:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια οι τριγμοι ειναι μεγαλο προβλημα ... Καταδυναστευουν τι ειναι μου ... Σκεφτομαι ολες τις επιλογες που εχω κανει τα προηγουμενα χρονια . Και τελικα δυναμωνω το ηχοσυστημα και ξεχνιεμαι για λιγο ... Δεν ειναι κατασταση αυτη ...Κι ολα αυτα για μια πιο αμεση αποκριση στις στροφες ...


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
marduk (mihalis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 XS 1.4 8v

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: korydallos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2007, 11:47:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η επιλογη πληρωνει οταν πετυχω αμαξι μεγαλυτερου κυβισμου στις στροφες . Twisted evil Twisted evil Twisted evil


-με τα όσα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1235s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on