PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

έχω την εντυπωση ότι καταναλώνει περισσοτερη βενζίνη από το
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2012, 09:41:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
vasilisalessia έγραψε:
αισθητηρας που εφαπτει πανω στην εισαγωγη σου και μετρα στοιχειομετρια αερα και στελνει στον υπολογιστη τιμες ανα πασα στιγμη..
πολλά like!!!!!!



plaka exete... Evil


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2012, 13:24:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι καλε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2012, 16:05:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σοφία, πάνω από τους αεραγωγούς στο κέντρο του ταμπλώ έχεις λογικά την οθόνη πολλαπλών ενδείξεων που σου δείχνει και την στιγμιαία και μέση κατανάλωση. Αν θες, δες τα νούμερα που γράφει, και ή βάλε μια φωτογραφία να τα δούμε ή γράψε τα εδώ.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2012, 10:03:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Σοφία, πάνω από τους αεραγωγούς στο κέντρο του ταμπλώ έχεις λογικά την οθόνη πολλαπλών ενδείξεων που σου δείχνει και την στιγμιαία και μέση κατανάλωση. Αν θες, δες τα νούμερα που γράφει, και ή βάλε μια φωτογραφία να τα δούμε ή γράψε τα εδώ.


ok gluke mou steve....
Wink


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimit.vass (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 cc

Ένταξη: 16 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Agrinio

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 00:17:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παιδια αχω να πω και εγω οτι το δικο μου 207 cc μου δειχνει καταναλωση μεσα στην πολη 13-14 λιτρα το πηγα στην Peugeot να δουμε τα μπουζι και ηταν ok .Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο και ηταν παρκαρισμενο για ενα χρονο μου ειπαν να βαλω 100 αρα βενζινη και να παω ενα ταξιδακι.Στο ταξιδι η καταναλωση με επιθετικη οδηγηση ηταν στα 7λιτρα αλλα μολις γυρισαμε στην πολη και μηδενισα τον υπολογιστη μου δειχνει 15-16 λιτρα ειναι φυσιολογικο δεν μπορει να εχει τοσο διαφορα μεσα στην πολη και με οδηγηση συντηρητικη .Βεβαια το αυτοκινητο κανει μικρες αποστασεις των 3-4 χλμ και ειναι παντα κρυο στην πολη δεν προλαβαινει να ζεσταθει ξερει κανεις να βοηθησει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 01:23:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimit.vass έγραψε:
Καλησπερα παιδια αχω να πω και εγω οτι το δικο μου 207 cc μου δειχνει καταναλωση μεσα στην πολη 13-14 λιτρα το πηγα στην Peugeot να δουμε τα μπουζι και ηταν ok .Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο και ηταν παρκαρισμενο για ενα χρονο μου ειπαν να βαλω 100 αρα βενζινη και να παω ενα ταξιδακι.Στο ταξιδι η καταναλωση με επιθετικη οδηγηση ηταν στα 7λιτρα αλλα μολις γυρισαμε στην πολη και μηδενισα τον υπολογιστη μου δειχνει 15-16 λιτρα ειναι φυσιολογικο δεν μπορει να εχει τοσο διαφορα μεσα στην πολη και με οδηγηση συντηρητικη .Βεβαια το αυτοκινητο κανει μικρες αποστασεις των 3-4 χλμ και ειναι παντα κρυο στην πολη δεν προλαβαινει να ζεσταθει ξερει κανεις να βοηθησει?


Εγω πριν παρω το 206 οταν ειχα το Golf και ειχε στιγμιαια καταναλωση με το που ξεκινουσες τετοιες τιμες εδειχνε μεσα στην πολη, με σταματα-ξεκινα κλπ. Σε αντιθεση με το 206 που η καταλωση ξεκινα να δειχνει απ τα 40 και μετα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 02:20:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimit.vass έγραψε:
Καλησπερα παιδια αχω να πω και εγω οτι το δικο μου 207 cc μου δειχνει καταναλωση μεσα στην πολη 13-14 λιτρα το πηγα στην Peugeot να δουμε τα μπουζι και ηταν ok .Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο και ηταν παρκαρισμενο για ενα χρονο μου ειπαν να βαλω 100 αρα βενζινη και να παω ενα ταξιδακι.Στο ταξιδι η καταναλωση με επιθετικη οδηγηση ηταν στα 7λιτρα αλλα μολις γυρισαμε στην πολη και μηδενισα τον υπολογιστη μου δειχνει 15-16 λιτρα ειναι φυσιολογικο δεν μπορει να εχει τοσο διαφορα μεσα στην πολη και με οδηγηση συντηρητικη .Βεβαια το αυτοκινητο κανει μικρες αποστασεις των 3-4 χλμ και ειναι παντα κρυο στην πολη δεν προλαβαινει να ζεσταθει ξερει κανεις να βοηθησει?

Eπειδή κάνεις τόσο μικρές αποστάσεις με το αμάξι κρύο, γι'αυτό ανεβαίνει τόσο η κατανάλωση.

Εγώ με επίσης 207 (αλλά όχι cc άρα και πιο ελαφρύ), έχω 11-13 λίτρα για αποστάσεις γύρω στα 2-3 χλμ, ενώ όταν κάνω 40-50 χλμ στην πόλη έχω κάτω από 8.
Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν είναι απολύτως φυσιολογική η κατανάλωσή σου, δυστυχώς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,103s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on