PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Δοχείο Αναθυμιάσεων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 04:20:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ευχαριστω πολυ αδερφε...:D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 14:39:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με λιγουρέψατε κι εμένα Razz

Για να καταλάβω: στον TU5J4 οι αναθυμιάσεις που οδηγούνται στο εξωτερικό δοχειάκι είναι ΜΟΝΟ αυτές που εξέρχονται από τη γωνιά πάνω δεξιά του καπακιού? (αυτή που μπαίνει στο μαμά φιλτροκούτι). Καμιά άλλη σύνδεση με έξοδο αναθυμιάσεων δεν κάνουμε?

Γιατί στο σχεδιάγραμμα έχει κι ένα ψαλιδάκι και κόβει κάτι δίχαλα Rolling eyes αλλά μάλλον αναφέρεται στον TU5JP4 που δεν ξέρω αν έχει κάποια πρόσθετη έξοδο-ανακύκλωση αναθυμιάσεων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 16:08:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στον TU5JP4 και TU5JP4S έχει σωλήνα και στον εισαγωγής και στον εξαγωγής στο καπάκι, που τα ενώνει σε ένα και το ρίχνει στην πεταλούδα.

Στον TU5J4 έχει ήδη μια επιστροφή όπως βλέπω από το σχεδιάγραμμα και έχει κάποιες αναθυμιάσεις της εισαγωγής μόνο να μπαίνουν στην πεταλούδα.



Aρα ένα απλό παγουράκι αρκεί για εσάς...

Εμείς έχουμε το θέμα...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 20:22:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok, ευχαριστώ πολύ.

Και κάτι ακόμα: το 8 θα πάει να συνδεθεί στο δοχειάκι αναθυμιάσεων.

Το 7? Το αφήνουμε ως έχει?

Το υπόλοιπο ματζαφλάρι (1, 3, 6) το αφήνουμε κι αυτό ως έχει? Νομίζω ότι αυτό προορίζεται για να κατεβαίνουν τα λάδια που ψεκάζονται στο καπάκι και πάλι στο κάρτερ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 22:07:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να καταλαβω και εγω , ο υπάρχον σωλήνας που φτηνει τις αναθυμιάσεις στην εισαγωγή... δεν φτανει? ποιος ο λογος να βάλουμε εξτρα δοχείο? )εκτος του οτι σου γεμίζει λαδια την εισαγωγη και στην κανει χαλια...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 06:20:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω σκεφτομαι να καταργησω την ενδειξη σταθμης λαδιου και να βαλω επιστροφη(ετσι κι'αλλιως εχει χαλασει ο αισθητηρας σταθμης λαδιου) το θεμα ειναι αν εχετε κανεναν ρε παιδια που να αναλαμβανει να κανει τετοια δουλεια νοικοκιρεμενη γιατι εγω θα τα κανω σκ@τ@. αν εχετε κανενα λινκ με δοχεια αναθυμιασεων στειλτε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 14:31:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yokagyla έγραψε:
εγω σκεφτομαι να καταργησω την ενδειξη σταθμης λαδιου και να βαλω επιστροφη(ετσι κι'αλλιως εχει χαλασει ο αισθητηρας σταθμης λαδιου) το θεμα ειναι αν εχετε κανεναν ρε παιδια που να αναλαμβανει να κανει τετοια δουλεια νοικοκιρεμενη γιατι εγω θα τα κανω σκ@τ@. αν εχετε κανενα λινκ με δοχεια αναθυμιασεων στειλτε.


Μοτερ από 106 ραλλύ δεν έχεις;
Είπαμε, τέτοια επιστροφή φοράει ήδη από την μάνα του.

O TU5JP4 δεν έχει και γι'αυτόν χρειάζεται η επιστροφή των αναθυμιάσεων. Εσύ έχεις ένα μικρό σωληνάκι το οποίο μπορεί να μπει ένα δοχείο και είσαι ΟΚ.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 17:03:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 7 στην παραπάνω φωτό (TU5J4) το αφήνουμε να στέλνει στην πεταλούδα ή να το βάζαμε κι αυτό στο δοχείο αναθυμιάσεων?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 17:13:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
yokagyla έγραψε:
εγω σκεφτομαι να καταργησω την ενδειξη σταθμης λαδιου και να βαλω επιστροφη(ετσι κι'αλλιως εχει χαλασει ο αισθητηρας σταθμης λαδιου) το θεμα ειναι αν εχετε κανεναν ρε παιδια που να αναλαμβανει να κανει τετοια δουλεια νοικοκιρεμενη γιατι εγω θα τα κανω σκ@τ@. αν εχετε κανενα λινκ με δοχεια αναθυμιασεων στειλτε.


Μοτερ από 106 ραλλύ δεν έχεις;
Είπαμε, τέτοια επιστροφή φοράει ήδη από την μάνα του.

O TU5JP4 δεν έχει και γι'αυτόν χρειάζεται η επιστροφή των αναθυμιάσεων. Εσύ έχεις ένα μικρό σωληνάκι το οποίο μπορεί να μπει ένα δοχείο και είσαι ΟΚ.

μιλαμε για το σωληνακι που βγαινει απο το καπακι και πεφτει μεσα στην σκουπα ετσι? δεν εχω δει να επιστρεφει πουθενα γι'αυτο το ειπα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 22:00:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γώργο (yokagyla) για να μην μπερδευεσε, δες λίγο το σχήμα που είναι το μοτερ σου:


Τα σωληνάκια 1 έως 6 είναι η επιστροφή των αναθυμιάσεων ξανά στο καρτερ. Αρα κάτι τέτοιο δεν χρειάζεσαι.

Τα σωληνάκι 8 είναι οι αναθυμιάσεις (που συνήθως βάζουν στην σκούπα)
Για το 7 είναι μεν αναθυμιάσεις αλλά υπο συνεχή υποπίεση και μπαίνει ακριβώς μετά την πεταλούδα σε μια υποδχή. Δεν χρειάζεται να μπει σε δοχείο.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sidobre στις Δευ 19 Ιαν 2009, 22:48:06, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 22:16:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Γώργο (yokagyla) για να μην μπερδευεσε, δες λίγο το σχήμα που είναι το μοτερ σου:


Τα σωληνάκια 1 έως 6 είναι η επιστροφή των αναθυμιάσεων ξανά στο καρτερ. Αρα κάτι τέτοιο δεν χρειάζεσαι.


Τα σωληνάκια Νο1 έως Νο6 είναι στο επίπεδο των βαλβίδων εισαγωγής και είναι για την επιστροφή της περίσια λαδιού που δημιουργείται μετά απο το υψηλό στροφάρισμα και στόχο έχει να μην δημιουργηθεί υγραυλική πίεση και ξεράσει το λάδι είτε μέσα στους κυλίνδρους είτε στις εξόδους των αναθυμιάσεων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 23:31:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παίδες ναι, ίσως σας μπέρδεψα άθελά μου.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε (για τον TU5J4 πάντα):

Σε μαμά κατάσταση
- το 7 στέλνει τις αναθυμιάσεις του "καπακιού" εισαγωγής στην πεταλούδα
- το 8 στέλνει τις αναθυμιάσεις λαδιού στο φιλτροκούτι (ή τη σκούπα)
- τα υπόλοιπα 1,3,5,6 επιστρέφουν το λάδι στο κάρτερ.

Tα 7 & 8 φαίνονται και στην παρακάτω φωτογραφία από έναν TU5J4 (SaxoVTS):


Συνήθως όταν καταργείται η επιστροφή αναθυμιάσεων λαδιού στην πεταλούδα, το σωληνάκι 8 (σχήματος "U") αφήνεται ελεύθερο. Το δε σωληνάκι 7 όλοι το αφήνουν πάνω ως έχει και συνεχίζει να στέλνει αναθυμιάσεις λαδιού στην πεταλούδα.

Κι εδώ ρωτάω το εξής: απλά στέλνουμε τις αναθυμιάσεις ΜΟΝΟ από το σωληνάκι 8 ή θα ήταν καλό να στείλουμε και από το σωληνάκι 7 τις αναθυμιάσεις σε ένα εξωτερικό δοχείο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιαν 2009, 23:33:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
για να καταλαβω και εγω , ο υπάρχον σωλήνας που φτηνει τις αναθυμιάσεις στην εισαγωγή... δεν φτανει? ποιος ο λογος να βάλουμε εξτρα δοχείο? εκτος του οτι σου γεμίζει λαδια την εισαγωγη και στην κανει χαλια...


εμενα θα μου απανησει κανεις?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 00:04:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
AlienHack έγραψε:
για να καταλαβω και εγω , ο υπάρχον σωλήνας που φτηνει τις αναθυμιάσεις στην εισαγωγή... δεν φτανει? ποιος ο λογος να βάλουμε εξτρα δοχείο? εκτος του οτι σου γεμίζει λαδια την εισαγωγη και στην κανει χαλια...


εμενα θα μου απανησει κανεις?



To έγραψα και στην αρχή αμα το διαβάσεις.

Αυτή την στιγμή οι αναθυμιάσεις ανακυκλώνονται μέσω της πεταλούδας και καίγονται. Αυτό το μόνο αρνητικό έχει να γεμίζει με λάδια την εισαγωγή και να λερώνει τους αισθητήρες.

Σε βελτιωμένα (πολύ) μοτέρ, ή σε αυτοκίνητα που πηγαίνουν μόνο σε κόφτες, τότε στον TU5JP4 που δεν έχει το σύστημα που έχουν π.χ. τα ραλλύ όπου επιστρέφει τα λάδια στο κάρτερ, υπάρχει πιθανότητα σε πολύ υψηλές στροφές να φουσκώσει τα λάδια και να τα πετάξει στις αναθυμιάσεις (όχι πολύ αλλά αρκετό).

Γι'αυτό φιάχνουμε ένα δοχείο που θα επιστρέψει τα λάδια στο καρτερ όπως περίπου και στο 106. Wink



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 00:08:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Toν έναν λόγο τον είπες, κάνει χάλια την εισαγωγή. Πράγμα το οποίο είναι κακό (γιατί την λερώνει και αυτή αλλά και τους αισθητήρες πχ το βηματικό) από την άλλη όμως τη λιπαίνει οπότε είναι μονίμως "γρασσαρισμένη".

Επιπλέον το να καις λάδι στο θάλαμο καύσης δεν είναι και ότι καλύτερο. Μακροπρόθεσμα μαζεύονται κατάλοιπα και επικαθήσεις στις βαλβίδες, τα μπουζί, τα πιστόνια με ότι αντίκτυπο μπορεί να έχει αυτό...

Αυτά για χρήση δρόμου.

Στα αγωνιστικά τώρα που ανεβάζουν μεγαλύτερες πιέσεις, συνήθως οι αναθυμιάσεις έχουν πολυ μεγαλύτερο όγκο, άρα χάνεται πολύ λάδι το οποίο αν δεν έχεις δοχείο συλλογής είτε θα καεί στο θάλαμο καύσης περνώντας από την πεταλούδα (μαμά σύστημα) είτε θα φύγει στο περιβάλλον (σωληνάκια αναθυμιάσεων λαδιού στον αέρα).
Αντίθετα, με ένα δοχείο συλλογής με εγκατεστημένη επιστροφή, το λάδι που μαζεύεται στο δοχειάκι αυτό επιστρεφει στο κάρτερ κι έτσι η στάθμη λαδιού παραμένει σε επιτρεπτά επίπεδα.

Ελπίζω να σε κάλυψα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 00:09:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α με πρόλαβε ο Τάσος Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 12:27:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 13:25:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
...από την άλλη όμως τη λιπαίνει οπότε είναι μονίμως "γρασσαρισμένη".


Πως διορθώνεται αυτό την στιγμή που στέλνουμε τις αναθυμιάσεις αλλού;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 14:00:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
...από την άλλη όμως τη λιπαίνει οπότε είναι μονίμως "γρασσαρισμένη".


Πως διορθώνεται αυτό την στιγμή που στέλνουμε τις αναθυμιάσεις αλλού;


Απλά όταν θα λύνεις την πεταλούδα σου για καθαριότητα, αφού τελειώσεις τη διαδικασία και πριν την ξαναβάλεις πάνω θα ψεκάζεις με λίγο σπρέυ γράσσου τις άκρες (εκεί που εδράζεται το αξονάκι της) και είσαι ok Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 14:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Off Topic

Δηλαδή εγώ που δεν έχω καθαρίσει ποτέ την πεταλούδα (7 χρόνια) να αγχωθώ; Razz Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2598s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on