PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χταπόδι - Ντυσιμο??
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ 2009, 16:54:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναλογα....την δουλεια σου την κανεις και με τους 2 τυπους....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ 2009, 17:46:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να και μια φωτό από το δικό μου 106-"κταποδι"

ακόμα δεν τελειωσα τις καθαριότητες και το σουλούπωμα στη μηχανή

αλλα το "κταποδακι" το βάλαμε το ντύσαμε και το σφίξαμε και από απόδοση και θερμοκρασίες έχω να πω τα καλύτερα για ατμοσφαιρικό αμάξι που είμαι και δεν έχω τελειώσει ακόμα μηχανικά αλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος

τεραστια διαφορα μέσα στη μηχανή μικρή θερμοκρασία σε σχέση με πριν δύσκολα ανεβάζει, και από σχέση επίδοσης μαζί με το f55 ολόσωμη εξάτμιση αγωνιστικού καταλύτη και μεσαίου και τελικού ευχαριστημένος

απλά ακούω ότι κάνει κακό όταν το αφήνεις η θερμοκρασία επηρεάζει τις βαλβίδες εξαγωγής και ότι μειώνει αρκετά τι ζωή του "κταποδιου"


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Μάϊ 2009, 17:06:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στην αθηνα απο που μπορω να παρω ρε παιδια που δεν ξερω τι μου γινεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alfetta (konstantinos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


alfa 156 gta & 106 rallye 1.3

Ένταξη: 30 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Μάϊ 2009, 21:11:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlasis έγραψε:
ειναι καλυτερο για τις επιδοσεις να μπει η ταινια, αλλα μειωνει τη ζωη του χταποδιου. Αυτο να το εχετε υποψη σας αν εχετε καποιο πολυ ακριβο χταποδι. Εξαιρεση τα χταποδια τιτανιου (αλλα δεν υπαρχουν πολλα τετοια).
....


+1
ακριβώς έτσι είναι!

έχετε δει "ρητηδιασμένο" χταπόδι?!
η καλύτερη λύση είναι η κεραμική επίστρωση
[που έχει νόημα σε αξιόλογα συστήματα και όχι Μήτσοςtuning]
και η μη αφαίρεση του ΟΕΜ heat shield


...alt+ctrl+del...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Μάϊ 2009, 13:07:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

την οποία κεραμικη επιστρωση που την κανουμε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alfetta (konstantinos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


alfa 156 gta & 106 rallye 1.3

Ένταξη: 30 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Μάϊ 2009, 13:21:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπάρχει 1 εργαστήριο που γνωρίζω στα όρια Κερατσίνι-Νίκαια
που μου ζήτησε για 2 στρώσεις εξωτερικές και μία εσωτερική [σαν το παλιό καλό "γυάλισμα" ]
για τα 2 χταπόδια SS του V6 600€
με την προϋπόθεση να του τα πάω [γιατί -μεταξύ μας- θέλει κάνα 2ωρα για να "κατέβουν"].

όταν λύσω για να βάλω τις βαλβίδες νατρίου θα το κάνω...


...alt+ctrl+del...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Μάϊ 2009, 13:27:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν καλυψεις μονο το down pipe?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Μάϊ 2009, 23:03:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfetta έγραψε:
όταν λύσω για να βάλω τις βαλβίδες νατρίου θα το κάνω...

Ώπα εδώ το πράγμα γίνεται hardcore θέλω ιnfos....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούλ 2009, 11:11:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω που ειχα παρει πριν εναμιση χρονο ενα χταποδι απο 106 ραλλυ για να φορέσω στο 206 μου αλλα δεν αξιόθηκα ακομα, και το αφησα στο μπαλκόνι εχει γινει μεστην σκουρια.. πως το καθαρίζω αυτό? το πάεω καπου??


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
alfetta (konstantinos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


alfa 156 gta & 106 rallye 1.3

Ένταξη: 30 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 20:12:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ανάλογα το υλικό κατασκευής...
η καλύτερη λύση είναι μία υαλοβολή


...alt+ctrl+del...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dope207 (Κυριάκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 08 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 175
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 09:55:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΩ ΠΩ ΠΩ.... με έχετε φτιάξει!!!
Όταν με το καλό βάλω το set της Milltek, σίγουρα θα το ντύσω το χταπόδι.
Το σκεφτόμουν & για το παλιό μου αμάξι , αλλά δεν πρόλαβα... το πούλησα Sad


Η μάνα μου, μια ζωή με κράζει....
Παιδί μου, πιάνεις το τιμόνι και οδηγείς λες και πας στον πόλεμο… Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 12:55:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlasis έγραψε:
ειναι καλυτερο για τις επιδοσεις να μπει η ταινεια, αλλα μειωνει τη ζωη του χταποδιου. Αυτο να το εχετε υποψη σας αν εχετε καποιο πολυ ακριβο χταποδι. Εξαιρεση τα χταποδια τιτανιου (αλλα δεν υπαρχουν πολλα τετοια).


Συμφωνω απολυτα! Thumb right


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bob (γιαννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 1.3 rallye (8V) (2000)

Ένταξη: 26 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 267

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 13:12:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγω παντως οταν ειχα ντυσει την πολλαπλη (1.3 rallye μαντεμι) πυρωνε για πλακα το πλακακι της ενωσης μετα τα 4 προς το λαιμο..
εννοειται πως το εβγαλα γιατι αν στραβωσουν εκει οι βιδες ή κολλησουν τοτε τρεχεις τσαμπα...


.."detail separates winners from just runners"...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 15:02:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

John αυτο ειναι απολυτα λογικο ρε καθως εκει αλλαζει δραματικα η ροη μιας και ειναι το σημειο που εχει το λαμακι στην μεση και γινεται το ελα να δεις... Sad

Γενικα εγω ειμαι υπερ του τυλιγματος αλλα μονον σε σημεια που δεν εχουν τοσο μεγαλα θερμικα φορτια,πχ σωληνωτες εξαγωγες/downpipe και ανοξειδωτα χταποδια.
Στα μαντεμια ειναι προβλημα το να ανεβαζουν πολυ μεγαλη θερμοκρασια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
bob (γιαννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 1.3 rallye (8V) (2000)

Ένταξη: 26 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 267

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 15:10:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν ειχα κανονικο ανοξειδωτο χταποδι λογικα θα εβαζα ενα τυλιγμα ειδικα στα πιο χαμηλα κομματια οχι τοσο αυτα κοντα στο καπακι..


.."detail separates winners from just runners"...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Σεπ 2010, 10:48:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
John αυτο ειναι απολυτα λογικο ρε καθως εκει αλλαζει δραματικα η ροη μιας και ειναι το σημειο που εχει το λαμακι στην μεση και γινεται το ελα να δεις... Sad

Γενικα εγω ειμαι υπερ του τυλιγματος αλλα μονον σε σημεια που δεν εχουν τοσο μεγαλα θερμικα φορτια,πχ σωληνωτες εξαγωγες/downpipe και ανοξειδωτα χταποδια.
Στα μαντεμια ειναι προβλημα το να ανεβαζουν πολυ μεγαλη θερμοκρασια.


Μια που το αμαξι ειναι ηδη στον μηχανικο και αυτην την στιγμη μπαινει το μαντεμιενο χταποδι του 106 Ραλλί , να φροντήσω να παω να παρω και ταινια να το ντυσω? ή με την μαμα heatshield θα την παλέψει??


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Σεπ 2010, 11:36:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αστο οπως ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1727s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on