PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Τι εξάτμιση (τελικό καζανάκι) φοράτε
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Μάρκα εξάτμισης
Devil
5%
 5%  [ 6 ]
Janspeed
0%
 0%  [ 0 ]
L&W
1%
 1%  [ 2 ]
Magnex
0%
 0%  [ 1 ]
Remus
3%
 3%  [ 4 ]
Sebring
8%
 8%  [ 9 ]
Supersprint
9%
 9%  [ 10 ]
Festus
3%
 3%  [ 4 ]
Powerfull
5%
 5%  [ 6 ]
Χειροποίητη
21%
 21%  [ 23 ]
Εργοστασιακή
31%
 31%  [ 34 ]
Κάποια άλλη...
7%
 7%  [ 8 ]
Σύνολο Ψήφων : 107

Συγγραφέας Μήνυμα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 13:08:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Τί προσφέρει ένα καλό καζανάκι; Και τί θα πει καλό καζανάκι; Από προσωπική πείρα, τα aftermarket καζανάκια προσφέρουν φασαρία κι από απόδοση ελάχιστα έως και χειρότερα...


Μίλτο, επειδή πιστεύω ότι πάνω κάτω θέλουμε τα ίδια για το αυτοκίνητό μας, θεωρώ ότι και για σένα "καλό" καζανάκι θα θεωρείς, το τελικό εκείνο, που από ήχο θα δώσει ένα πιο μπάσο ήχο, που σε καμία περίπτωση δεν θα είναι κουραστικός (δηλ. θα βάζεις στο αμάξι γυναίκα και πεθερά και κανείς δεν θα καταλαβαίνει από τον ήχο ότι έχεις βάλει εξάτμιση Wink ) και το αμάξι να έχει πάρει ροπές σε όλο το φάσμα των στροφών, από 2.000 μέχρι 6.800 (κόφτης Laughing )!!
A! Και να μην στοιχίζει και μία περιουσία Very happy

Αν συμφωνείς με όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά, τότε έχουμε ίδια κριτήρια για το τι θεωρούμε καλή εξάτμιση. Μία τέτοια επιλογή με τα παραπάνω χαρακτηριστικά είναι και η L&W.


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICK (ΝΙΚΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT Premium 1.4 (2000)

Ένταξη: 05 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 15:20:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγγνώμη που επεμβαίνω ρε παιδιά,αλλά θέλω να κάνω άλλη μια χαζή ερώτηση (μου φαίνεται ότι στο τέλος θα με βαρεθείτε και δεν θα απαντά κανείς Embarassed Embarassed ).Υπάρχει καμμιά διαφορά ανάμεσα στην εργοστασιακή εξάτμιση του 1.4 και του 1.6 16v;Όταν πριν από λίγο καιρό ένα καλόπαιδο με χτύπησε από πίσω και χρειάστηκε να αλλάξω την εξάτμιση,τοποθέτησα αυτήν του 1.6 (με το αλουμινένιο ή νικελένιο τελείωμα).Έχει λοιπόν το τελικό καζανάκι των δύο μοντέλων διαφορά στη ροή των καυσαερίων ή όχι;Πάντως ο ήχος είναι λίγο διαφορετικός,πιο μπάσος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 16:07:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Φοράω μια Powerfull, που νομίζω οτι είναι ιδανική για 206...
Αν και στο θέμα του ήχου θα ήθελα περισσότερο μπάσο, αλλά σε αυτό παίζει ρόλο και η φιλτροχοάνη.
Ο ήχος νομίζω οτι θα βελτιωθεί με μια καλύτερη φιλτροχοάνη, τοποθετημένη σε καλύτερη θέση ή με μια σκούπα...

Παρομοιος ,φοραω μια powerfull την οποια την πηρα απο Peugeot 106 rallye
Ταιριαξε ακριβως στις βασεις χωρις καμια μετατροπη και απο θεμα ηχου ειναι αρκετα διακριτικη..Μονο οταν ζεσταθει ο κινητηρας (περιπου 85-90 βαθμους) βγαζει ενα ωραιο μπασο ηχο...




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 16:29:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NICK έγραψε:
Συγγνώμη που επεμβαίνω ρε παιδιά,αλλά θέλω να κάνω άλλη μια χαζή ερώτηση (μου φαίνεται ότι στο τέλος θα με βαρεθείτε και δεν θα απαντά κανείς Embarassed Embarassed ).Υπάρχει καμμιά διαφορά ανάμεσα στην εργοστασιακή εξάτμιση του 1.4 και του 1.6 16v;Όταν πριν από λίγο καιρό ένα καλόπαιδο με χτύπησε από πίσω και χρειάστηκε να αλλάξω την εξάτμιση,τοποθέτησα αυτήν του 1.6 (με το αλουμινένιο ή νικελένιο τελείωμα).Έχει λοιπόν το τελικό καζανάκι των δύο μοντέλων διαφορά στη ροή των καυσαερίων ή όχι;Πάντως ο ήχος είναι λίγο διαφορετικός,πιο μπάσος.


Σιγουρα θα εχει διαφορα,αφου ειναι για διαφορετικους κινητηρες Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 04:31:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Miltellas έγραψε:
Τί προσφέρει ένα καλό καζανάκι; Και τί θα πει καλό καζανάκι; Από προσωπική πείρα, τα aftermarket καζανάκια προσφέρουν φασαρία κι από απόδοση ελάχιστα έως και χειρότερα...


Μίλτο, επειδή πιστεύω ότι πάνω κάτω θέλουμε τα ίδια για το αυτοκίνητό μας, θεωρώ ότι και για σένα "καλό" καζανάκι θα θεωρείς, το τελικό εκείνο, που από ήχο θα δώσει ένα πιο μπάσο ήχο, που σε καμία περίπτωση δεν θα είναι κουραστικός (δηλ. θα βάζεις στο αμάξι γυναίκα και πεθερά και κανείς δεν θα καταλαβαίνει από τον ήχο ότι έχεις βάλει εξάτμιση Wink ) και το αμάξι να έχει πάρει ροπές σε όλο το φάσμα των στροφών, από 2.000 μέχρι 6.800 (κόφτης Laughing )!!
A! Και να μην στοιχίζει και μία περιουσία Very happy

Αν συμφωνείς με όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά, τότε έχουμε ίδια κριτήρια για το τι θεωρούμε καλή εξάτμιση. Μία τέτοια επιλογή με τα παραπάνω χαρακτηριστικά είναι και η L&W.


Συμφωνώ απόλυτα. Very happy Πές μου τώρα, τί να αλλάξω για να έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα που αναφέρεις; Τί έκανες για σένα; Θυμάσαι κόστος;
Εάν είσαι εσύ ευχαριστημένος θα βάλω ό,τι έχεις βάλει κι εσύ. Δεν θα ψαχτώ γιατί σε ξέρω και σε εμπιστεύομαι. Όπως είπες το λιγότερο σε θόρυβο, το καλύτερο δυνατό σε απόδοση, με το λογικότερο κόστος.
Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 09:00:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
pezomania έγραψε:
Miltellas έγραψε:
Τί προσφέρει ένα καλό καζανάκι; Και τί θα πει καλό καζανάκι; Από προσωπική πείρα, τα aftermarket καζανάκια προσφέρουν φασαρία κι από απόδοση ελάχιστα έως και χειρότερα...


Μίλτο, επειδή πιστεύω ότι πάνω κάτω θέλουμε τα ίδια για το αυτοκίνητό μας, θεωρώ ότι και για σένα "καλό" καζανάκι θα θεωρείς, το τελικό εκείνο, που από ήχο θα δώσει ένα πιο μπάσο ήχο, που σε καμία περίπτωση δεν θα είναι κουραστικός (δηλ. θα βάζεις στο αμάξι γυναίκα και πεθερά και κανείς δεν θα καταλαβαίνει από τον ήχο ότι έχεις βάλει εξάτμιση Wink ) και το αμάξι να έχει πάρει ροπές σε όλο το φάσμα των στροφών, από 2.000 μέχρι 6.800 (κόφτης Laughing )!!
A! Και να μην στοιχίζει και μία περιουσία Very happy

Αν συμφωνείς με όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά, τότε έχουμε ίδια κριτήρια για το τι θεωρούμε καλή εξάτμιση. Μία τέτοια επιλογή με τα παραπάνω χαρακτηριστικά είναι και η L&W.


Συμφωνώ απόλυτα. Very happy Πές μου τώρα, τί να αλλάξω για να έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα που αναφέρεις; Τί έκανες για σένα; Θυμάσαι κόστος;
Εάν είσαι εσύ ευχαριστημένος θα βάλω ό,τι έχεις βάλει κι εσύ. Δεν θα ψαχτώ γιατί σε ξέρω και σε εμπιστεύομαι. Όπως είπες το λιγότερο σε θόρυβο, το καλύτερο δυνατό σε απόδοση, με το λογικότερο κόστος.
Wink

Μίλτο δεν χρειάζετε να κάνεις και πολλά πράγματα Wink

1ον αλλάζεις το τελικό, με της L&W. Εδώ θα δείς και την σημαντικότερη διαφορά!! Κόστος 60.000δρχ!

2ον αλλάζεις το μεσάιο με ελευθέρας, τύπου οβίδας! Εδώ εγώ έβαλα BEDA με κόστος 40euro !!! Αν θές κάτι πιο "ποιοτικό" βάλε supersprint με κόστος 90euro. Eγω προτίμησα το πρώτο σαν μια πιο φτηνή λύση Very happy

Άρα με σύνολο 75.000δρχ άλλαξα τα κύρια "βουλωμένα" μέροι της εξάτμισής μου (πλην καταλύτη ε! ) και πήρα άφθονη ροπή σε όλο το φάσμα στροφών.

Υ.Σ.: Επειδή τις παραπάνω αλλαγές τις έκανα βήμα βήμα, η μεγαλύτερη διαφορά έρχετε από το τελικό και όχι από το μεσαίο!! Το δεύτερο σου δίνει περισσότερη δύναμη στις ψηλές στροφές (μετά τις 5.500). Αλλά επειδή το BEDA ήταν φτηνό θεωρώ ότι αξίζει το value for money, για supersprint θα το σκεφτόμουνα.


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 17:21:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πεζομανιακέ, παρότι άλλαξες καί το μεσαίο, εξακολουθεί ο θόρυβος να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα;
Ο θόρυβος αυξάνεται περισσότερο με το τελικό ή με το μεσαίο;

ΥΓ Τα έχουμε ξαναπεί αλλά τώρα που ωρίμασε ο καιρός, είναι καλό να ανακεφαλαιώσουμε τις εμπειρίες μας.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 19:30:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Πεζομανιακέ, παρότι άλλαξες καί το μεσαίο, εξακολουθεί ο θόρυβος να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα;
Ο θόρυβος αυξάνεται περισσότερο με το τελικό ή με το μεσαίο;

ΥΓ Τα έχουμε ξαναπεί αλλά τώρα που ωρίμασε ο καιρός, είναι καλό να ανακεφαλαιώσουμε τις εμπειρίες μας.


Το τελικο ειναι αυτο που καθοριζει το επιπεδο θορυβου αναλογα την κατασκευη του (ποσο ελευθερο ειναι).
Το μεσαιο επεται και παιζει ρολο σε ποσοστο 20% περιπου.
Αν ο θορυβος ειναι αυξημενος τοποθετωντας μεσαιο κοβεις λιγο το θορυβο,
αλλα παλι αν ο θορυβος ειναι αυξημενος σημαινει πως εβαλες ελευθερο τελικο για καποιο λογο κι ετσι το να βαλεις μεσαιο χαλαει τα ελαχιστα που σου εδωσε το τελικο,οποτε...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 21:14:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αύριο μου έρχεται το τελικό της PTS που παρείγγειλα απο τον Ντίνο... Κόστος 140 Ευρα μόλις τι βάλω θα σας πώ εντυπώσεις.




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
danielos (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 400

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 02:01:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Miltellas έγραψε:
Πεζομανιακέ, παρότι άλλαξες καί το μεσαίο, εξακολουθεί ο θόρυβος να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα;
Ο θόρυβος αυξάνεται περισσότερο με το τελικό ή με το μεσαίο;

ΥΓ Τα έχουμε ξαναπεί αλλά τώρα που ωρίμασε ο καιρός, είναι καλό να ανακεφαλαιώσουμε τις εμπειρίες μας.


Το τελικο ειναι αυτο που καθοριζει το επιπεδο θορυβου αναλογα την κατασκευη του (ποσο ελευθερο ειναι).
Το μεσαιο επεται και παιζει ρολο σε ποσοστο 20% περιπου.
Αν ο θορυβος ειναι αυξημενος τοποθετωντας μεσαιο κοβεις λιγο το θορυβο,
αλλα παλι αν ο θορυβος ειναι αυξημενος σημαινει πως εβαλες ελευθερο τελικο για καποιο λογο κι ετσι το να βαλεις μεσαιο χαλαει τα ελαχιστα που σου εδωσε το τελικο,οποτε...

το μεσαιο καζανακι οπως διαπιστωσα με τον καιρο εκτος απο το να σου κοβει θορυβο εχει και ενα σημαντικο πλεονεκτημα!!σε κραταει ροπατο τιγκα στις μεσαιες και στις χαμηλες στροφες!! και μην νομιζετε οτι αν το βγαλετε οπως εκανα εγω θα κερδισετε και τιποτα φοβερο !!κανα αλογακι θα παρετε ψηλα αλλα χαμηλομεσαια θα ψοφισετε!!αυτο δεν ειναι υποθεση εχει γινει σε εμενα στην πραξη και τωρα τρεχω να μαζεψω λεφτα να ξαναβαλω το μεσαιο στην θεση του!!!το τελικο μου ειναι χειροποιητο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!! ο εξατμισας που μου το εφτιαξε μου ειπε οτι με το μεσαιο που θα ξαναβαλω στη θεση του θα παθω πλακα με το ποσο θα ξαναγεμισει το αυτοκινητο παντου!!!


ο ραλλος αγριεμενος οσο ποτε!!!!!!!!!!
142 αλογα στον τροχο ειναι............
.....ΠΡΟΚΛΗΣΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 08:31:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν Μίλτο, το μεσαίο σε εμένα έδωσε ένα αμελητέο extra θόρυβο (που τον καταλαβαίνεις ιδιαίτερα στις ψηλές) που μου γέμισε ένα κενό (τόσο αθόρυβο ήταν το τελικό Shocked ).

Όσο περισότερο θόρυβο κάνει η εξάτμιση δεν σημαίνει ότι δίνει και περισσότερα (το αντίθετο θα έλεγα)!! Για την L&W το είχαμε ψάξει αρκετα (μαζί με τον vini) και ήταν σχεδόν CustomFit για το 206 το 1.6!! Γι' αυτό και ο θόρυβος είναι χαμηλός!! Λέω σχεδόν γιατί αν θέλει κάποιος με πχ Ibiza θα του την βάλουν (εμένα που την φόρεσε φίλος μου με το 1.4 16V με τα 101 έχασε σε επιδόσεις Exclamation και την έβγαλε σε μια εβδομάδα !!).

Όσο αφορά το μεσαίο έχει δίκιο ο Dany και γι'αυτο και εγώ δεν το κατήργησα τελείως και έβαλα ένα άλλο πιο ελεύθερο!! Αλλά και πάλι η διαφορά με το μεσαίο θα φανεί μετά τις 5.500 .

Ανακεφαλαιώνω, η L&W είναι αθόρυβη (με ένα μικρό μπάσο ήχο ) και με συνεργασία με πιο ελεύθερο μεσαίο σου δίνει έναν πιο "αγωνιστικό" ήχο στις υψηλές στροφές (μετά τις 5.500).


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 09:56:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PoLiThS έγραψε:
Αύριο μου έρχεται το τελικό της PTS που παρείγγειλα απο τον Ντίνο... Κόστος 140 Ευρα μόλις τι βάλω θα σας πώ εντυπώσεις.


Νικολαααα................Μπραβω ρε........................Απο ποιο Question Question Question

Απο το 206 το XS Question Question Question ή απο SUPER 1600 Question Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 21:31:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NΙΚΟ,το τελικο της peugeot sport που παρηγγειλε ο πολιτης ειναι για 106 ή εχει βγαλει και για 206?
Ειναι τελειως ελευθερο?
Αν ναι θα κανει θορυβο ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 09:37:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για 206 ειναι.Αλλα απο οτι μιλησα με τον Πολιτη ειναι σκετη σωληνα χωρις καζανακι.Απο οτι ειδα στο SITE της PEUGEOTSPORT τα 206 cc και το SUPER 1600 δινει καζανακι.Τωρα του Νικου λογικα θα ειναι για το 206 το XS που τρεχει εδω στην Ελλαδα.Στο Net δεν το εχει για να το δουμε.Βεβαια αν το βαλει ετσι οπως ειναι τωρα το δικο του σωληνα δηλαδη ολο δεν θα δουλεψει σωστα.Πιστευω οτι θα πρεπει να βαλει μεσαιο φλογοκρυπτη για να κανει δουλεια.Μονο ετσι δηλαδη αν θελει να μην εχει πισω καζανακι.Οπως ακριβως το 106 MAXI.Ριξτε μια ματια στο SITE της PEUGEOTSPORT για το 106 MAXI για να καταλαβετε τι εννοω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 09:42:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pduke έγραψε:
πάντως αν του Mike τραβάει από ρελαντί σαν διάολος λόγω εξάτμησης τότε βάλτε του mike......



Με φτιάχνεις my friend


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 09:44:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από ότι όμως έμαθα ο Πολίτης δεν έμεινε ευχαριστημένος και θα το βγάλει!
Θα τα γράψει ελπίζω και ο ίδιος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 09:59:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Από ότι όμως έμαθα ο Πολίτης δεν έμεινε ευχαριστημένος και θα το βγάλει!
Θα τα γράψει ελπίζω και ο ίδιος.


Mεχρι τωρα Γιαννη που μιλησα μαζι του δεν το εχει περασει ακομα.Αν το βγαλει θα το βγαλει λογο θορυβου.Αλλα ειναι φυσιολογικος ο θορυβος οταν παιρνεις κοματια COMPETITION και ειδικα αν ειναι και HOMOLOGATION για την ομαδα Α.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 10:15:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο τη έβαλε χθες και εκανε πολυ θόρυβο και νομιζω οτι του μπουκωσε το αυτοκινητο ή κατι τετοιο!Πάντως είπε οτι θα την βγάλει και θα τη πάει ππίσω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 10:55:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήρα την Devil και έχω νέα...

Τα Devil δεν έχουν ανταγωνιστικές τιμές λόγω του ότι το εργοστάσιο βρήσκεται στις Άλπεις!!!! Shocked και το κόστος μεταφοράς είναι τρελό!!!γι'αυτό και σκέφτονται να τα σταματήσουν.

Εγώ ήθελα να βάλω τον μεσαίο σωλήνα (χωρίς καζανάκι) που δίνει για το δικό μου μοντέλο και κοστίζει 155ε!! Shocked .Μου είπε δε, ότι θα έχω συντονισμούς και θόρυβο αν κάνω κάτι τέτοιο.Βέβαια το τελικό είναι σχετικά αθόρυβο με πανέμορφα μπάσα ΜΟΝΟ.

Ξέρει κανείς τίποτα για την κατάργηση του μεσαίου?


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 11:25:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω προτιμω τη supersprint.
Bγαζει για ολα τα μοντελα μας ,απο δρομου εως αγωνιστικες,σωληνες ,μεσαια ,τελικα και το κυριοτερο,δουλευουν.
Δηλαδη για νορμαλ κινητηρες σαν τους δικους μας,θα δουμε καποια διαφορα στην αποδοση.

Απο λιγο ψαξιμο στο νετ,ειδα οτι για το 206 1.6 xs μονο η supersprint εχει ετοιμη λυση.
Η sebring ας πουμε δινει το ιδιο καζανακι που δινει στο 1.6 xt,το οποιο βγαινει πιο μεσα απο τον προφυλακτηρα.

Ασχετο,ενας ξαδερφος μου με ραλλυ 1.6 8ν φορα supersprint group A.
Aπλα καταπληκτικο!
Ο ηχος του δεν περιγραφεται,σαν κιτ car ακουγεται!
Ειναι βεβαια και 145 αλογα!Danielo ακους?
Πρεπει να κανονιστει κοντριτσα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 2 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1454s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 20 - GZIP enabled - Debug on