PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Quickshifts, shortshifts και πυργολεβιέδες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 14:13:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

υ.γ. όπου να 'ναι θα σκάσει μύτη και ο κρυφο-κάγκουρας της Ανατολικής παραλίας Αττικής... Laughing Laughing



come on ...come on....ducky...ducky..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 14:54:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Καταρχας ο Μάνθος , με την παρέα του, σε στιγμές χαλάρωσης..... Very happy Very happy Very happy


Αααααααα! Θέλω και εγώ ένα, quickshift, χωρις πυργολεβιέ...ευχαριστώ Exclamation




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 15:08:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Features - Precision machined from aerospace alloy this adjustable quickshift will make your gear change shorter and more enjoyable.


Αεροναυπηγικού τύπου αλουμίνιο... 20 λίρες αγγλίας?

Αν έχει μέγεθος παραπάνω από μισό σπιρτόκουτο όλο το quickshift, τότε αμφιβάλλω για το υλικό κατασκευής...

Βάλτε και 1 για μένα παρ' αυτά... δε γ**είς, 30 ευρώ είναι Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 15:35:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:

Αεροναυπηγικού τύπου αλουμίνιο... 20 λίρες αγγλίας?

Αν έχει μέγεθος παραπάνω από μισό σπιρτόκουτο όλο το quickshift, τότε αμφιβάλλω για το υλικό κατασκευής...



To μέγεθος του είναι όσο ένα πακέτο τσιγάρα ... Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 16:24:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pappaki έγραψε:
Αααααααα! Θέλω και εγώ ένα, quickshift, χωρις πυργολεβιέ...ευχαριστώ Exclamation


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 16:27:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με αυτά και με αυτά...
έχουμε:
2 πυργάκια και
6 quick-shift-ακια.

very very cute... Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 17:10:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pappaki έγραψε:


Καταρχας ο Μάνθος , με την παρέα του, σε στιγμές χαλάρωσης..... Very happy Very happy Very happy


Αυτό σημαίνει ΠΟΛΕΜΟ Exclamation Exclamation Exclamation

Rambo Sniper 2gunfire

Θέλω κι εγώ ένα quick-shift-ακι


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 18:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2-7... Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 19:32:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για όσους έχουν πρόσβαση eBay ...

http://cgi.ebay.co.uk/Peugeot-206-Short-Shifter-Kit-L-K_W0QQitemZ190013583588QQihZ009QQcategoryZ43120QQrdZ1QQcmdZViewItem


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιούλ 2006, 20:29:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακρυάαα.....



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Σεπ 2006, 13:10:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που με προβληματίζει είναι κάτι που μου είπε την Πέμπτη το βράδυ ο Νίκος ότι με του συγκεκριμένου τύπου quickshift μειώνεται μόνο η διαδρομή μπρος-πίσω και όχι και η δεξιά-αριστερά.

Δημήτρη μπορείς σε παρακαλώ να στείλεις ένα σχετικά ερωτησο-mail στους Αγγλους να μας πουν τι ακριβώς ισχύει.

Επίσης ο db (Ντίνος - 206 1,4) που είχε ερθει στην Λέσχη την Πέμπτη το βράδυ έχει φτιάξει/τροποιήσει τον μαμά λεβιέ στον Λιόλιο.
Επιμηκηναν το κάτω τμήμα του λεβιέ (από την μπίλια και κάτω) και οι διαδρομές έχουν μειωθεί αισθητά. Όπως "αυτό" που είχα αναφέρει "εδώ"
Κόστος 80ε στον Λιόλιο (με τοποθέτηση φαντάζομαι)

Μια λεπτομέρεια βέβαια είναι ότι του Ντινου δεν έχει το μεταλλικό θερμομονωτικό κάλλυμα της σωλήνας της εξάτμισης που έχει πχ το δικό μου κάτω από το πάτωμα και για αυτό και υπήρχε χώρος για την επιμήκυνση. Στο δικό μου και σε όσα 206 έχουν αυτό το κάλυμμα δεν ξέρω αν υπάρχει χώρος για αυτό και γω πάω στάνταρ για πυργάκι... Whistling Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Σεπ 2006, 07:39:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα στέλνω το mail. Θα ρωτήσω και πόσο περίπου θα βγει στο σύνολο με αποστολή στο brighton και μετά κανονίζουμε πως θα τα πάρουμε.

update: το mail εστάλη και αναμένουμε απάντηση, μίλησα με ένα φιλαράκι που δουλεύει πάνω αγγλία και θα μας τα στείλει αυτός. Ζήτησα συνολική τιμή από την griffiths για να κανονίσουμε το οικονομικό.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Σεπ 2006, 08:51:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wink Wink Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Σεπ 2006, 09:08:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Αυτό που με προβληματίζει είναι κάτι που μου είπε την Πέμπτη το βράδυ ο Νίκος ότι με του συγκεκριμένου τύπου quickshift μειώνεται μόνο η διαδρομή μπρος-πίσω και όχι και η δεξιά-αριστερά.

Δεν νομίζω να ενοχλείται κανείς από τη διαδρομή του δεξιά αριστερά........

Αν μειωθεί το μπρος-πίσω τότε πιστεύω θα είμαστε τζιτζι!!!!!!!!!!! Laughing


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Σεπ 2006, 09:12:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

if it's ok for u,
it's ok and for me
Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Σεπ 2006, 09:25:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδιά το δεξιά-αριστερά μπορεί να μειωθεί "πειράζοντας" την μπίλια.
κάντε μία ερώτηση τον μανώλη να σας κάνει πλήρη ανάλυση. Απλά πρέπει ο μηχανικός να ξέρει τί κάνει. Στάνταρ ο τουρίστας θα κατέχει το αντικείμενο Cool


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Σεπ 2006, 09:27:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το " δεξιά αριστερα" μειώνεται στάνταρ αν "μαζέψεις" τις ντίζες του λεβιέ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Σεπ 2006, 09:28:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμ Αργύρη τα φώτα σου... Idea Idea


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Σεπ 2006, 11:18:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο πυργολεβιές του Γιάννη...
http://www.photovations.com/ims/pic.php?u=1954IYf2H&i=25297


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Σεπ 2006, 22:59:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάλαμε σήμερα και τον δικό μου.
Άπλά χίλιες φορές καλύτερο από το μαμά...
Θα χρειαστεί κάποιες μικρές "βελτιώσεις" για να γίνει όπως ακριβώς το έχω φανταστεί. Wink
Φωτογραφίες σύντομα. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Επόμενη
Σελίδα 7 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1968s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on