PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Nέος κινητήρας για το 206, 1400 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 10:01:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
flouri, δεν εκανες τον κοπο να μου πεις ποιος είσαι και δεν νομιζω οτι για να απαντησω σε καποιον πρεπει πρωτα να ρωτω ποιος ειναι. Ειπα οτι αν κανω λαθος να με συγχωρειτε, δεν ειμαι γνωστης και πουλαω μουρη, λεω απλα αυτα που μου ειπαν (ισως συναδελφοι σου). Και σας λεω οτι παρήγγειλα το xs και μου ειπαν για ταμπούρα πισω,2 αεροσακους,χωρις ζαντες αλουμινιου. Όσο για το 10,9 (το οποίο εσυ λες οτι ειναι 12,2) το ειδα απο την ίδια πηγη του chatasos. Τώρα αν λένε κι εκεί βλακειες ή είναι πλασματικο το 10.9,συγνωμη αλλα δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω. Λέω αυτα που διαβαζω κι αν εσυ εκ των έσω εχεις καλυτερη πληροφόρηση τότε να μας διαφωτιζεις. Όλα αυτα απολύτως φιλικά και χωρις εριστικη διαθεση...εξαλλου αν εχει δισκοφρενα πισω ευτυχης θα επρεπε να ειμαι! Cool


4 posts παραπάνω αναγράφονται οι απαντήσεις που ζητάς...

kostas έγραψε:
Πηγα σημερα στη διεθνη εκθεση αυτοκινητου και ειδα και το 206 1.4 16ν με τα δισκοφρενα πισω.

Flouri 2003 σε ειδα στο περιπτερο της Peugeot αλλα ησουν απασχολημενος και δεν ηθελα να σε διακοψω(εψηνες πελατη).



Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 10:51:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΩΡΑΙΑ...ΕΧΕΙ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ!
0-100 ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ? ΤΟ 12,2 ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΤΙ ΛΕΤΕ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 11:03:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήγα χθες στην έκθεση (καλά τεραστία ήταν !).όσο για το νέο 206 με τον 1.4 16V έχω να πω τα εξής:
Όπως είναι λογικό κάθε εταιρία βελτιώνει αισθητικός τα αμάξια της ιδίως όταν κυκλοφορούν αρκετό καιρό στην αγορά.. λοιπών Σε όλες τις εκδόσεις έχει βάλει τα sport καθίσματα και από ότι είδα έχουν καταργήσει τα παλιότερα τύπου sport , υπάρχει οθονίτσα στην κεντρική κονσόλα , σε πολλές εκδόσεις στάνταρτ ABS, όλα έχουν ρύθμιση φωτεινότητας του καντράν με ένα έχτρα κουμπί επάνω στο καντράν .. πλαϊνούς αερόσακους , διάφανη είναι τα μπροστινά Φώτα ., στο XS κοντύτερο -καλύτερο αισθητικά σασμάν, Δισκοφρενα. τώρα για την μηχανή έχουν βάλει παντού προστατευτικά καπάκια απο το μοτέρ μέχρι και στον εγκέφαλο. Όλα φαίνονται να είναι τις γνώριμες θέσεις εκτός από το φίλτρο-κουτι που το σχέδιο του ήταν σαν κέλυφος σαλιγκαριού και από ότι είδα μπορεί να έχουν καταργηθεί οι πνίχτες γιατί υπάρχει πια φανερή τρυπά που τραβά αέρα από το δεξί φανάρι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 12:10:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πλευρικοι..? εμενα μου ειπαν μονο για οδηγου συνοδηγου αεροσακο... Twisted evil Twisted evil Twisted evil αρχιζω να βιδωνω...!!! μα καλα τόσο ασχετος ήταν ο πωλητης??? παρηγγειλα ένα αυτοκινητο και δεν ξερω τον εξοπλισμο του!!!! και πηγα και σε μεγαλη αντιπροσωπεια τρομαρα μου...τι να πω..?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 13:16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην αγχώνεσαι Πέτρο.Οι πλευρικοί αερόσακοι είναι STD μόνο στο GTi. Ίσως να τους έχουν προαιρετικά στις άλλες εκδόσεις...


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 13:59:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΠΟΤΕ ΣΚΟΠΕΥΕΙ Η pEUGEOT NA ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ 206 90ΗΡ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΠΙΑ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ 206 ΜΟΥ!! ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 14:51:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπότε μόλις παραλάβεις το αυτοκίνητό σου μπορείς να αρχίσεις να το ψάχνεις Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
Χωρίς πλάκα τώρα μπες στο site της FIAT για να δεις τη δουλειά που έχουν κάνει εκεί. Μπορείς να επιλέξεις ακόμα και τον προαιρετικό εξοπλισμό και στο τέλος να υπολογίσεις τιμές και δόσεις!


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 14:59:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Οπότε μόλις παραλάβεις το αυτοκίνητό σου μπορείς να αρχίσεις να το ψάχνεις Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
Χωρίς πλάκα τώρα μπες στο site της FIAT για να δεις τη δουλειά που έχουν κάνει εκεί. Μπορείς να επιλέξεις ακόμα και τον προαιρετικό εξοπλισμό και στο τέλος να υπολογίσεις τιμές και δόσεις!


όπως και στην citroen.

ακουστε κουφο! μπαινω στο γαλλικο site της peugeot και λεει οτι το 1.4 16V έχει 0-100 12,2sec
μπαίνω στο αγγλικό site της peugeot και λέει οτι το 1.4 16V έχει 0-62mph 10.9sec

και όλα τα αλλα χαρακτηριστικα ειναι ιδια!!! Shocked

τι να πιστεψω ο αμοιρος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Νωε 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 26
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 15:00:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petraskar φιλε δεν εχω κατι μαζι σου οπως κ με κανεναν αλλον.... ελπιζω απο αυτα που λενε τα παιδια να καταλαβες καπως ποιος ειμαι.... αυτα που εχω γραψει για το 206 90hp ειναι οτι ακριβως υπαρχει στα χαρτια της PEUGEOT στην ελλαδα.... για να μην σε μπερδευουν το αμαξι που εχεις παραγγειλει θα εχει 2 αεροσακους κ δισκους πισω αρκει να ειναι το XS.... το μοντελο στο σαλονι αυτοκινητου ηταν προπαραγωγης κ ειχε παραπανω ζαντες κ 8 αεροσακους!!!!! για οτι αλλο θελεις μπορεις να με ρωτησεις.... Wink


2 LOUD 4 U .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 15:05:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαλιστα...12,2 δηλαδη 0-100? χαλια...το clio με 98 αλογα κανει 10,5... πως γινεται τοσο μεγαλη διαφορα δηλαδη?? ελαφρυ ειναι το 206...12,2??? τι να πω..? προσευχομαι να ειναι το 10.9 πιο κοντα στην πραγματικοτητα...

flouri2003: μαλιστα,αρα η μονη μαλ***α που μου ειπε ο πωλητης ήταν τα ταμπούρα ε? τι λαστιχα φοραει το xs?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 17:03:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
ακουστε κουφο! μπαινω στο γαλλικο site της peugeot και λεει οτι το 1.4 16V έχει 0-100 12,2sec
μπαίνω στο αγγλικό site της peugeot και λέει οτι το 1.4 16V έχει 0-62mph 10.9sec


Ισως εχουν διαφορετικες διαστασεις στα ελαστικα (μερικες φορες διαφερουν απο χωρα σε χωρα ). Μια ροδα με μικροτερη διαμετρο επιταχυνει πιο γρηγορα αλλα πιανει μικροτερη τελικη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Νωε 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 26
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 18:29:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατσε να ερθουν πρωτα στην ελλαδα κ θα σου πω για τα λαστιχα....


2 LOUD 4 U .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 18:46:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποτε σκανε Ελλαδα τα πρωτα ?



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Νωε 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 26
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 19:09:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρχες δεκεμβριου.... λιγη υπομονη.....


2 LOUD 4 U .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 19:45:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια κατι ακουσα οτι τα αγγλικα 206 1.4 16v εχουν διαφορετικο σασμαν(πιο κοντο...)!!!Αν αυτο ισχυει τοτε ειναι λογικο να δινουν λιγότερο για το 0-100!!! Βεβαια η αποκλιση ειναι μεγαλη αλλα...Θα δουμε οταν ερθει επιτελους στην Ελλαδα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 21:15:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ PEUGEOT 206 1.4 16V ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ






"To μικρό και πετυχημένο μοντέλο της γαλλική εταιρείας απέκτησε ακόμη έναν κινητήρα στην γκάμα του, τον ολοκαίνουριο 16V 1,4 λίτρων και απόδοσης 90 ίππων. Ως βάση για το συγκεκριμένο μηχανικό σύνολο χρησιμοποιήθηκε το γνωστό 8βάλβιδο σύνολο των 1.360 κ.εκ. Στη συνέχεια επανασχεδιάστηκε το άνω τμήμα του, δηλαδή η εισαγωγή (με σύστημα VVT) και η εξαγωγή αέρα, προσθέτοντας άλλες τόσες βαλβίδες, όπως επίσης και οι εκκεντροφόροι (πλέον είναι 2) με την ηλεκτρονική μονάδα ελέγχου του συστήματος ψεκασμού. Αποτέλεσμα; 15 επιπλέον ίπποι και 13 Nm ροπής. Σύνολο: 90 ίπποι στις 5.250 σ.α.λ. και 133 Nm εκ των οποίων τα 118 (το 90%) είναι διαθέσιμα ήδη από τις 2.000 σ.α.λ.!

Από ότι διαπιστώσαμε, στους δρόμους βόρεια από το Παρίσι, το 206 με τον νέο κινητήρα είναι πράγματι "ζωντανό" από χαμηλά, ενώ δεν προβληματίζεται να λειτουργήσει άμεσα και στο υψηλότερο πεδίο στροφών, επιτυγχάνοντας άνετα ταχύτητες που πλησιάζουν την τελική των 178 χλμ./ώρα. Επίσης η γαλλική εταιρεία φροντίζοντας για κάθε ανάγκη διαφορετικά λανσάρει τις σπορτίφ εκδοχές XS και Quicksilver με μεγαλύτερα ελαστικά (195/55 15), "κοντύτερο" κιβώτιο και δισκόφρενα πίσω για επιδόσεις και "κρατήματα", ενώ διαθέτει τις "νορμάλ" XT και XT Premium, με ελαστικά 175/65 14, με "μακρύτερο" κιβώτιο (και ταμπούρα στον πίσω άξονα) για μεγαλύτερη άνεση και οικονομία. Παράλληλα, έγινε γνωστό ότι αναβαθμίζεται και ο εξοπλισμός ασφαλείας του μοντέλου και όπου προβλέπεται θα συναντήσουμε επιπλέον αερόσακους οροφής, αλλά και ESP.

Το 26 με τον νέο δεκαεξαβάλβιδο κινητήρα των 1,4 λίτρων αναμένεται στην χώρα μας στις αρχές του επόμενου μήνα (με τον ίδιο κινητήρα θα εφοδιαστεί και του 307) και οι τιμές του δεν θα είναι ιδιαίτερα αυξημένες σε σχέση με τις υπάρχουσες."

Πηγή: ams.gr

Σ.Σ. Αναμένουμε δοκιμή επί ελληνικού εδάφους και δυναμομέτρηση, για τις "πραγματικές" επιδόσεις του νέου κινητήρα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 23:08:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνα με αυτα τα λεγομενα θα δουμε δυο διαφορετικες μετρησεις!!! Γιαυτο υπαρχει και αυτη η συγχηση προφανως...12,2" απο τη μια, 10,9" απο την αλλη!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 08:59:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝetΒlaster έγραψε:
Συμφωνα με αυτα τα λεγομενα θα δουμε δυο διαφορετικες μετρησεις!!! Γιαυτο υπαρχει και αυτη η συγχηση προφανως...12,2" απο τη μια, 10,9" απο την αλλη!!!


Είπαμε, το 12,2 το δίνει το εργοστάσιο (που και εμένα μου φαίνεται ...κουφό)
Το 10,9 έχει γίνει στην Αγγλία......
Στην Ελλάδα ισχύουν άλλα πράγματα....
Κλιματολογικές συνθήκες, συνθήκες οδοστρώματος, διαφορετικές ρυθμίσεις κ.α., θα κάνουν την διαφορά
Αισιοδοξώ για ένα 11,5......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 09:25:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 10,9 το δίνουν οι άγγλοι με την εκδοση quicksilver
το 12,2 το δίνουν οι γάλλοι με την έκδοση XS

ξέρουμε οτι το xs και το quicksilver έχουν ίδια λάστιχα 195/55/15
η διαφορα τους ειναι οτι το μεν quicksilver φοράει ζάντες αλουμινίου, το δε xs σίδερα. θα μπορούσε να κανει κατι τέτοιο την διαφορα? όχι νομίζω...
αυτο που λέτε για τα λάστιχα μου φαινεται απίθανο. Δηλαδη στη γαλλία φοράνε 195/55 και κάνει 12,2 και στην αγγλία τι φοράνε? χλωμό... το νέο κόρσα είναι αν δεν κανω λάθος λίγο πιο βαρύ από το 206 και έχει 90 άλογα και κανει 11,5...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 10:30:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για αυτό ας περιμένουμε τις ελληνικές μετρήσεις, μήπως γίνει η "έκπληξη".....
Για την ιστορία, να θυμίσω για άλλη μια φορά οτι τα ελληνικά δυναμόμετρα, έδειξάν μεγαλύτερες ιπποδυνάμεις (από 2 εώς και 8 άλογα πάνω...) για τα Peugeot/Citroen, από τις μετρήσεις του εργοστασίου και καλύτερες επιδόσεις στο 0-100......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 7 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,141s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on