PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207: Τριγμός στο Πορτ-μπαγκαζ & Οδηγίες Επίλυσης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Μάρ 2009, 18:54:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mε τη 1η ευκαιρία θα βάλω. Αν και δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Μια απλή μοκέτα σαν πατάκι πάνω στην εταζέρα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tanto 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 04 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 22:40:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και πανω στη στεναχωρια για τη σπασμενη κλειδαρια (διαρρηξη προχθες το βραδυ) επεσα και σε αυτο το θεμα.Λοιπον εδω και 3 μηνες ακουω και εγω αυτο το θορυβο απο πισω.Τι δεν εκανα.....κοιταξα τα εργαλεια,τον πυροσβεστηρα,τις πισω ζωνες,γενικα οτι υπαρχει στο πισω μερος και ο θορυβος ακομα εκει.Ειναι οτι πιο εκνευριστικο εχω ακουσει και σε κανει και ρεζιλι.Θα δοκιμασω τη λυση με το velcro και ελπιζω να φτιαξει.

Απλα να,τη περασμενη βδομαδα μπηκα σε ενα audi a3,μοντελο του 1998 με 185000 χιλιομετρα.Κινηθηκαμε σε δρομους κατω απο το περιφερειακο του Λυκαβηττου,δρομοι ολο λακουβες και σαμαρακια και δεν ακουγοταν τιποτα!!!! Σαν ενα συμπαγες αντικειμενο,εκει το 206 μου κανει σαν ξεχαρβαλωμενο και να σκεφτειτε οτι εχει μονο 61000 χιλιομετρα και πολυ καλη συντηρηση.

Αυτη τη λοιπον τη στιγμη εχει τα εξης,τριζει,σπασμενη κλειδαρια συνοδηγου,θελει και λαστιχα (εκλεισα 30000 με αυτα) ενω το rcd κανει οτι θελει οταν ακουω ραδιοφωνο.

Μηπως ηταν καλυτερα να μου το εκλεβαν τη Παρασκευη να ησυχαζα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάρ 2009, 10:26:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tanto μην νομίζεις.

Φιλαράκι μου έχει ένα απλό Golf 2002 μοντέλο με 40000 χιλιόμετρα και με ελαστικό 205/50/16 (εργοστασιακή διάσταση) και με ανάρτηση εργοστασιακή και το αυτοκίνητο σου δίνει την εντύπωση ότι έχει διαλυθεί.
Εχει τριγμό μέσα στο καντράν και τριγμό κάπου πισω απο το radio cd. Η εταζέρα βαράει αλύπητα. Εχει τριγμούς συνέχεια απο το σασί και την ανάρτηση. Τρίζουν οι πόρτες (τα πλαστικά) αφού τις έχει ανοίξει 4 φορές την κάθε μία για αλλαγή μοτέρ παραθύρων. Tρίζουν τα παράθυρα στο ανέβα-κατέβα. Εχουν ξεφτίσει όλα τα πόμολα. Του διαλύθηκαν όλα τα λάστιχα των παραθύρων (κάηκαν/ξεράθηκαν) με την Ελληνική ζέστη μέσα σε 2 χρόνια!
Σημείωσε ότι του ξέφτισαν και ξεθώριασαν και τα υφάσματα στα καθίσματα... και έβαλε πλατοκαθισματα ....

Και η πλάκα είναι ότι το αυτοκίνητο το προσέχει όσο δεν πάει άλλο...

Και θέλει να το πουλήσει και κανείς δεν το παίρνει ... και είναι και VW και είναι και GOLF μαύρο μουράτο και καλά... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tanto 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 04 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2009, 06:37:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλλον θα ειναι η εξαιρεση ο φιλος σου γιατι ολα αυτα μαζι ειναι πολυ σπανιο να συμβουν.Βεβαια αλλο golf του 2002 αλλο A3. Η μεγαλη αναβαθμιση σε ποιοτητα εγινε στο golf V,τα προηγουμενα δεν ηταν και κατι το ιδιαιτερο,μονο φημη ειχαν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2009, 10:36:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το 207 ειναι πολλα βηματα μπροστα ποιοτικα απο το 206 όπως λες για το golf V απο το IV..... Αν και το δικο μου rallye εχει μολις 1700 km με το 45ρι προφιλ που κακα τα ψεματα δε κανει για Ελλαδα, οι ανθρωποι οταν φτιαχναν το αυτοκινητο προφανως δεν ειχαν αυτους τους δρομους στο μυαλο τους, περναει συμπαγες απο παντου ειναι πολυ δεμενο, εχω βαλει προληπτικα στα καθισματα και πορτπαγκαζ το αυτοκολητο.

Δε νομιζω οτι τα golf ειναι πιο ποιοτικα......το Α3 ειναι 1-1,5 κλικ παντως (το καινουργιο προφανως) μιας και μπηκα σ ενα προσφατα αλλα φοραγε 50ρι λαστιχο που εχει να κανει προφανως....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2009, 11:02:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
...με το 45ρι προφιλ που κακα τα ψεματα δε κανει για Ελλαδα, οι ανθρωποι οταν φτιαχναν το αυτοκινητο προφανως δεν ειχαν αυτους τους δρομους στο μυαλο τους...


Κάτι πρέπει να κάνουμε για αυτό...

Κυκλοφορεί πουθενά σε καμιά χώρα άραγε ο 150άρης κινητήρας με 16άρι ζαντικό; Question

Αν ΝΑΙ τότε άφοβα μπορούμε και εμείς να βάλουμε 16άρα ζάντα ... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2009, 11:20:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

205/45/17 για το 207:

Κώδικας:
Tire Size      Circ. (inches) Diameter (inches) Percent Different
195/55-16    76.80             24.44                    +0.75
205/50-16    75.62             24.07                    -0.80 


Ή μήπως κάνω λάθος και είναι 215/45/17?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Steve στις Τρι 31 Μάρ 2009, 11:26:07, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2009, 11:23:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν φίλος έχει βάλει 16" σε Rallye και είναι όλα μια χαρά.

Βέβαια είναι μαμά 150 και ένα θέμα λίγο με την ελκτική πρόσφυση το έχει, φανταστείτε π.χ το δικό μου με 190+hp και 30kg ροπούλα.

Μέσα στα Μέγαρα παρόλο τα 35.000χλμ και το βάρος του 207 τα λάστιχα ήταν άψογα(για πολιτικά) και το τιμόνι απίστευτο δεν θέλω να το χαλάσω αυτό με 16" και ψιλό προφίλ προτιμώ 215/45-17(τα έχω είδη στην αποθήκη) με σκληρά πλαϊνά.

Αν το θέλετε για χαλαρή βολτούλα βάλτε και 15" πρέπει να μπαίνει οριακά μην παραπονιέστε όμως μετά γιατί δεν πατάει πουθενά. ΔΕΝ φταίει το αμάξι αλλά οι καρόδρομοι που έχουμε.

Και είμαστε και Off Topic

Όσο για το πορτ-παγκαζ εκτός από τις γνωστές λύσεις όπως μου είπε και ο δρουίδης Πρόεδρος είναι 2 λαστιχάκια μέσα στο κάτω μέρος της κλειδαριάς, τα τυλίγουμε με μονωτική για να τα παχύνουμε λίγο και τέρμα ο θόρυβος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tanto 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 04 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 11:50:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια κακα τα ψεμματα,οτι πληρωνεις παιρνεις,αυτος ειναι και ο λογος που ενα Α3 με τον ιδιο κινητηρα και εξοπλισμο με ενα 308 ειναι περιπου 30% πιο ακριβο.

Οσο για το θορυβο στο πορτμπαγκαζ......εγω εβαλα ενα velcro απο φορτιστη κινητου τηλεφωνου (περισσευμα),το ζωνακι που πιανει το καλωδιο οταν το μαζευουμε. Το προβλημα λυθηκε αμεσα!!!! Το πασχα θα φτιαξω κατι πιο μονιμο και οχι τοσο προχειρο.

Το θεμα ειναι οτι ενω ψηνομαι να αλλαξω αυτοκινητο,τωρα με τη μειωση στο φορο ακομα περισσοτερο (δεν υπαρχει οικονομικο θεμα ετσι και αλλιως απλα ειναι περιεργη η εποχη),ειναι οτι το ποναω το ατιμο το 206 μου. Με αυτο το αυτοκινητο εχω ζησει πολλα στα 6,5 χρονια που το εχω και εχω δεθει μαζι του. Ειναι ισως ο μονος συνδετικος κρικος με ατομα και καταστασεις που δεν θα ερθουν ποτε ξανα.

Μπλεξιμο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 13:01:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tanto έγραψε:
Παιδια κακα τα ψεμματα,οτι πληρωνεις παιρνεις,αυτος ειναι και ο λογος που ενα Α3 με τον ιδιο κινητηρα και εξοπλισμο με ενα 308 ειναι περιπου 30% πιο ακριβο.

Οσο για το θορυβο στο πορτμπαγκαζ......εγω εβαλα ενα velcro απο φορτιστη κινητου τηλεφωνου (περισσευμα),το ζωνακι που πιανει το καλωδιο οταν το μαζευουμε. Το προβλημα λυθηκε αμεσα!!!! Το πασχα θα φτιαξω κατι πιο μονιμο και οχι τοσο προχειρο.

Το θεμα ειναι οτι ενω ψηνομαι να αλλαξω αυτοκινητο,τωρα με τη μειωση στο φορο ακομα περισσοτερο (δεν υπαρχει οικονομικο θεμα ετσι και αλλιως απλα ειναι περιεργη η εποχη),ειναι οτι το ποναω το ατιμο το 206 μου. Με αυτο το αυτοκινητο εχω ζησει πολλα στα 6,5 χρονια που το εχω και εχω δεθει μαζι του. Ειναι ισως ο μονος συνδετικος κρικος με ατομα και καταστασεις που δεν θα ερθουν ποτε ξανα.

Μην παίρνεις σα μέτρο σύγκρισης των Peugeot το 206.
Τα 307, περισσότερο τα 207, και ακόμη περισσότερο τα 308 είναι πολλά επίπεδα πάνω απο την ποιότητα ενός 206, και θεωρώ οτι μπορούν να κοιτάζουν στα ίσα ένα σημερινό audi...
Μην σου πω για τριγμούς σε audi A3 φίλου μου... Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tanto 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 04 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 15:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι συμφωνω απολυτα σε αυτο,αλλωστε το 206 ειναι ενα αυτοκινητο με τεχνολογια του 1997 (βγαινει 12 χρονια το ατιμο και με το 206+ θα συνεχισει για 3-4 ακομα).

Το 207 και ακομα περισσοτερο το 308 ειναι πολυ καλα ποιοτικα αλλα και παλι οπως βλεπεις δεν λειπουν τα προβληματακια που σου τη σπανε πολυ χωρις να ειναι και κατι σοβαρο απο την αλλη.

Παρολα αυτα ομως οι γερμανοι ειναι μπροστα σε ποιοτητα γι αυτο ειναι και πιο ακριβοι. Δεν ειναι μονο τα υλικα ή ο ποιοτικος ελεγχος,ειναι γενικοτερα η φιλοσοφια του λαου. Αρκει ενα ταξιδι Γερμανια και Γαλλια για να σε πεισει,μολις περνας τα συνορα το καταλαβαινεις αμεσα.

Μου συνεβει τα χριστουγεννα που μας περασαν που βρεθηκα στη Φραγκφουρτη και στο Παρισι (μεταβαση με το ICE,το γερμανικο γρηγορο τραινο). Αυτη η διαφορα ηταν αμεσα αισθητη και τελικα τιποτα δεν ειναι τυχαιο......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Απρ 2009, 08:41:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να δείτε ένα "γερμανικό" golf 1.4 τσι πως τρίζει πίσω.... Πάντως το δικό μου δεν τρίζει καθόλου. Εγώ έχω 15000 χλμ και το tsi 19000 χλμ. Για να δούμε...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alucard0104 (tasos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207lemans

Ένταξη: 01 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Μάϊ 2009, 23:01:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια μην μπαινουμε τωρα σε αυτο το τρυπακι.Το θεμα με τους τριγμους των αυτοκινητων και τα λοιπα προβληματα ειναι καθαρα στατιστικο!Πολυ απλα αμα παρουμε ενα δειγμα 100 αμαξια-μοντελα ιδιας χρονολογιας- π.χ. 100 Α3 1.6 2002 και 100 γκολφ 1.6 2002 θα τριζουν λεω τωρα π.χ. τα 30 Α3 και απο τα γκολφ τα 60.και αναλογα παει το πραγμα με ολες τις μαρκες και τα αμαξια.οσο πιο καλη η εταιρια και το μοντελο μικροτερη και η πιθανοτητα.απο τα τατα που βγαινουν τωρα να μην τριζουν λεω τωρα εγω τα 99,99 στα 100 ?? χαχαχα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros_rallye (SPYROS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 20 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 361

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2009, 14:22:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω κανει και εγω αυτη τη πατεντα στο πορτμπαγκαζ μονο ομως με λιγη μονωτικη ταινια και δεν κοπαναει πια, εχω παρατηρησει ομως μερικες φορες το χερουλι απο μεσα που ανοιγει κολλαει και δεν ανοιγει αμεσως, το εχει παθει κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2009, 16:49:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η πισω πορτα ρυθμιζετε.εχει 2 μαυρα αριστερα δεξια στη πορτα απο τη μεσα μερια που "βιδωνουν-ξεβιδωνουν" κ ρυθμιζετε η πορτα.τοεχετε δοκιμασει αυτο πριν βαλετε μονωτικες η οτιδηποτε αλλο?



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros_rallye (SPYROS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 20 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 361

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2009, 18:51:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
η πισω πορτα ρυθμιζετε.εχει 2 μαυρα αριστερα δεξια στη πορτα απο τη μεσα μερια που "βιδωνουν-ξεβιδωνουν" κ ρυθμιζετε η πορτα.τοεχετε δοκιμασει αυτο πριν βαλετε μονωτικες η οτιδηποτε αλλο?



αυτο εχει να κανει και με το οτι κολλαει το απο μεσα χερουλι bagosgt, ρυθμιζεται δλδ το ποσο σφιχτο θα ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2009, 18:59:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον,αν το ξεσφιξεις θα σου σπρωχνει την πορτα προς τα εξω,οποτε θα κλεινει με δυσκολια κ οταν ειναι κλειστη θα πιεζετε να ανοιξει.ετσι οταν πατας να ανοιξει,ζοριζεται η κλειδαρια κ ενω πατας να ανοιξει,η πιεση που ασκει η πορτα δεν αφηνει την κλειδαρια να ανοιξει.αν λεμε το ιδιο πραγμα(γιατι δεν εχω καταλαβει ακριβως τι προβλημα εχεις),δοκιμασε κ βιδωσε λιγακι κ τα 2 μαυρα ισα,(για να παταει ισια η πορτα),ετσι ωστε να μειωσεις την πιεση της πορτας οταν ειναι κλειστη.
κ για το αλλο που λες,λογικο ειναι να εχει μια μικρη καθυστερηση αφου ειναι ηλεκτρικη η κλειδαρια,αλλα αν κολαει κ δεν ανοιγει καθολου τοτε κοιτα αυτο που σου ειπα.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros_rallye (SPYROS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 20 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 361

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2009, 19:14:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
λοιπον,αν το ξεσφιξεις θα σου σπρωχνει την πορτα προς τα εξω,οποτε θα κλεινει με δυσκολια κ οταν ειναι κλειστη θα πιεζετε να ανοιξει.ετσι οταν πατας να ανοιξει,ζοριζεται η κλειδαρια κ ενω πατας να ανοιξει,η πιεση που ασκει η πορτα δεν αφηνει την κλειδαρια να ανοιξει.αν λεμε το ιδιο πραγμα(γιατι δεν εχω καταλαβει ακριβως τι προβλημα εχεις),δοκιμασε κ βιδωσε λιγακι κ τα 2 μαυρα ισα,(για να παταει ισια η πορτα),ετσι ωστε να μειωσεις την πιεση της πορτας οταν ειναι κλειστη.
κ για το αλλο που λες,λογικο ειναι να εχει μια μικρη καθυστερηση αφου ειναι ηλεκτρικη η κλειδαρια,αλλα αν κολαει κ δεν ανοιγει καθολου τοτε κοιτα αυτο που σου ειπα.


θα κοιταξω να τα σφιξω μαλλον..Thumb right
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dope207 (Κυριάκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 08 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 175
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2009, 09:33:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Να και μία photo !
http://i171.photobucket.com/albums/u319/fynos/DSC00419.jpg

Φίλε fynos με σώζεις. το συγκεκριμένο πρόβλημα το ψάχνω τόσο μα τόσο καιρό......
Thankssssssssssssss Very happy


Η μάνα μου, μια ζωή με κράζει....
Παιδί μου, πιάνεις το τιμόνι και οδηγείς λες και πας στον πόλεμο… Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 21:37:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά ακούω και εγώ θορύβοθυς από το πορτ μπαγκάζ τις τελευταίες μέρες και μάλλον τελικά προέρχονται από την κλειδαριά.
Δεν έχω καταλάβει όμως που πρέπει να μπει αυτή η ταινία με τις τρίχες...
Μήπως εννοείτε σε αυτό εδώ; Δείτε τη φώτο!



Επειδή τέτοιο δεν έχω, δοκίμασα να βάλω απλό ζελοτέιπ αλλά δεν έκανε τίποτα...

Να πω επίσης ότι σήμερα το πρωί δεν έκλεινε το πορτ μπαγκάζ.
Τελικά οι βίδες που κρατάνε αυτή τη κλειδαριά (στη φώτο) είδα ότι είχαν ξεσφίξει σχεδόν τελίως με αποτέλεσμα η κλειδαριά να έχει πέσει χαμηλά και να μην κλεινει. Τη σήκωσα λίγο τις έσφιξα τις βίδες και οκ. Και γενικά από αυτό μου μπήκε η ιδέα ότι ο θόρυβος τελικά προέρχεται από το πορτ-μπαγκάζ και μάλλον από την κλειδαριά

Το 206 το cabrio είναι το αμάξι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 7 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1415s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on