PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Καιει λάδια ο THP σας? (rc-gt-rallye-cc)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Καίνε λάδια τα 1.6 THP?
ΝΑΙ
57%
 57%  [ 177 ]
ΟΧΙ
29%
 29%  [ 92 ]
ΔΞ / ΔΑ
13%
 13%  [ 41 ]
Σύνολο Ψήφων : 310

Συγγραφέας Μήνυμα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Οκτ 2017, 22:40:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
στο GT του θειου, δοκιμασαμε castrol edge 5w40, μεχρι στιγμης του χει καψει 3λτ στα 5k... ενω total quartz kai motul x-cess (ολα 5w40) τα επινε νερο 1λτ/1000km.

απο μαγαζι στην Πυλαια (Θεσσαλονικη), οπου ο ανθρωπος ειναι αρκετα χρονια στον χωρο των λιπαντικων εκ των εσω, εξυπηρετικος, συζητησιμος και προθυμος να βοηθησει μου ανεφερε χαρασκτηριστικα ποτε ξανα castrol, παροτι ηταν διαθεσιμα στο καταστημα. Λογο εισαγωμενων στην Ελλαδα ειναι αγνωστου προελευσεως χωρας παραγωγης των λιπαντικων καθαρα για την βασικη πρωτη υλη, επεκταθηκαμε και στα εισαγωμενα απο ιταλια, σκοπια, βουλγαρια, τουρκια, πακισταν, κινα.

Προτεινε λοιπον να δοκιμασουμε το λιπαντικο της Bardahl XTC 5W40 (καλυπτει API SN/CF και ACEA A3/B4) και μαζι να χρησιμοιποιησουμε το προσθετο της ιδιας εταιρειας maxi compression σε 2 δοσεις, το μισο με την 1η τοποθετηση των bardahl και το υπολοιπο μολις αναψει chek με το συμπληρωμα. Χωρις ωστοσο να εγγυηθει κατι, παρα μονο ισως λιγο περιοριστει. Σε απολυτα νουμερα μεχρι τωρα συμπληρωνει ~6λτ/10k χλμ κι εχει αγανακτησει οπως ολοι.

Το πως θα παει θα το δουμε στην πορεια κι ας ελπισουμε να ειναι ευχαριστο. Επειδη δεν παρακολουθω το thread ισως εχει αναφερθει καπου, υπαρχει καποιος που εχει δοκιμασει bardahl με θετικα ή αρνητικα αποτελεσματα.?

Δεν φταινε απαραιτητα τα λαδια που καιγονται αλλά η κατασκευη/σχεδιαση των κωλoπιστονιων του thp σε συνδυασμο με τα κωλoλάδια που εβαζε η Lion μαζι και οι περισσοτεροι ιδιοκτητες.

Οχι οτι τα Castrol αξιζουν(για πεταμα ειναι) αλλά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Οκτ 2017, 09:57:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Δεν φταινε απαραιτητα τα λαδια που καιγονται αλλά η κατασκευη/σχεδιαση των κωλoπιστονιων του thp σε συνδυασμο με τα κωλoλάδια που εβαζε η Lion μαζι και οι περισσοτεροι ιδιοκτητες.

Οχι οτι τα Castrol αξιζουν(για πεταμα ειναι) αλλά...


τι κακό έχει ο σχεδιασμός των πιστονιών των THP. Δεν έχει αλλάξει καθόλου απο 2006 μέχρι το 2011 που βγήκε ο EP6CDT*. Και αυτό έγινε για το μεταβλητό βύθισμα.

Επίσης η lion έβαζε τα 5w30 Quartz 9000 τα οποία δεν ηταν της ποιότητας των 0w30 αλλά για τις ανοχές των πρώτων THP ηταν οκ. Ε δεν ήταν και shell.

Τώρα βάζουν τα 5W30 ΙΝΕΟ τα οποία σύμφωνα και με τις βενζίνες που κυκλοφορούν, ίσως είναι η καλύτερη επιλογή μετά τα 0w30 quartz 9000

Tο θέμα είναι στο οτι τα πρώτα THP είχαν 2-3 θέματα απο το εργοστάσιο και ορισμένες ανοχές. Απο την άλλη είχαμε, και έχουμε ακόμα, χασάπιδες στα συνεργεία που δεν ήξεραν ούτε το servicebox να διαβάσουν. Οπότε ηταν στραβό το κλίμα, το έφαγε και ο γάιδαρος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Οκτ 2017, 19:27:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα πιστονια των thp ειναι σχεδιασμενα με πολυ μικρες ανοχες.
Ναι,ΟΚ,ωραια μεχρι εδω...

Η διοδος ομως του λαδιου,απο την οποια ρεει το λαδι εσωτερικα της "φουστας" που "σκουπιζει" το ελατηριο του λαδιου(την γνωστη "ξυστρα"),ειναι πολυ μικρη.
Σε συνδυασμο με τις αυξημημενες θερμοκρασιες,το λαδι κρυσταλοποιειται,βουλωνει την συγκεκριμενη διοδο διαφυγης και το λαδι μενει εγκλωβισμενο αναμεσα σε χιτωνιο και φουστα πιστονιου.Οπως ειναι φυσικο,λογο θερμοκρασιων,καιγεται,με οτι συνεπαγεται αυτο.

Αυτη ειναι η κατασκευαστικη ατελεια των thp,πραγμα που δεν εχει βελτιωθει,και φυσικα συνεχιζει να υφισταται ως προβλημα με ολο και πιο εντονα συμπτωματα,οσο χειροτερο ειναι το λαδι.
Ιδανικα δηλαδη θα επρεπε να μπαινει κατι με πολυ χαμηλη ρευστοτητα(ιδανικα μηδενικο βασικο ιξωδες) και να αντεχει πολυ σε θερμικα φορτια,δηλαδη 40-50-κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Οκτ 2017, 00:25:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Τα πιστονια των thp ειναι σχεδιασμενα με πολυ μικρες ανοχες.
Ναι,ΟΚ,ωραια μεχρι εδω...

Η διοδος ομως του λαδιου,απο την οποια ρεει το λαδι εσωτερικα της "φουστας" που "σκουπιζει" το ελατηριο του λαδιου(την γνωστη "ξυστρα"),ειναι πολυ μικρη.
Σε συνδυασμο με τις αυξημημενες θερμοκρασιες,το λαδι κρυσταλοποιειται,βουλωνει την συγκεκριμενη διοδο διαφυγης και το λαδι μενει εγκλωβισμενο αναμεσα σε χιτωνιο και φουστα πιστονιου.Οπως ειναι φυσικο,λογο θερμοκρασιων,καιγεται,με οτι συνεπαγεται αυτο.

Αυτη ειναι η κατασκευαστικη ατελεια των thp,πραγμα που δεν εχει βελτιωθει,και φυσικα συνεχιζει να υφισταται ως προβλημα με ολο και πιο εντονα συμπτωματα,οσο χειροτερο ειναι το λαδι.
Ιδανικα δηλαδη θα επρεπε να μπαινει κατι με πολυ χαμηλη ρευστοτητα(ιδανικα μηδενικο βασικο ιξωδες) και να αντεχει πολυ σε θερμικα φορτια,δηλαδη 40-50-κλπ.



Δηλαδή θες να μου πείς οτι οι τρύπες που φαίνονται στην εικόνα δεν φτάνουν για να κάνουν "υδρορροή" το λάδι που σκουπίζει το 3ο ελατήριο;
Δηλαδή πόσο λάδι μπορεί να κρατάει ένα χιτώνιο πάνω του;
Και ενδέχεται τα χιτώνια του prince να έχουν και επίστρωση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Οκτ 2017, 19:56:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ακριβως λεω Dio,οι συγκεκριμενες τρυπες(μαζι με καποιες αλλες που εχει στην κατω ακρη της "φουστας") ειναι τοσο μικρες και βουλωνουν πανευκολα.
Και επειδη βουλωνει,το λαδι μενει μεταξυ ελατηριου φλογας και λαδιου με αποτελεσμα να καιγεται.

Περι φουστας,με επιστρωση ή οχι,δεν εχει καμια σημασια,αν ο αυλος βουλωσει,το λαδι δεν στραγγιζει και παραμενει εγκλωβισμενο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Οκτ 2017, 19:03:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο ωρες-ωρες με αυτα που καμια φορα διαβαζω εδω ή σε αλλα παρεμφερι τοπικς νομιζω οτι τα γραφεις επιτιδες μονο και μονο για να αρχισω να ξανασχολουμαι... Laughing

Την καλημερα μου σε ολα τα παιδια Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sonus (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 2008 1.6 BlueHDi 100 (2017)

Ένταξη: 03 Απρ 2016
Δημοσιεύσεις: 152
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Οκτ 2017, 19:21:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους!!! Μετά από 5500 χλμ συμπλήρωσα 500ml λάδι...τόσο είχε κάψει


2007 - 2015 Citroen C4 1.4 90hp
2015 - 2017 Peugeot 308GT 175hp
2017 - Σήμερα Peugeot 2008 BlueHDi 100hp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Οκτ 2017, 08:10:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
Στελιο ωρες-ωρες με αυτα που καμια φορα διαβαζω εδω ή σε αλλα παρεμφερι τοπικς νομιζω οτι τα γραφεις επιτιδες μονο και μονο για να αρχισω να ξανασχολουμαι... Laughing

Την καλημερα μου σε ολα τα παιδια Cool

Τραβατε με και ας κλαιω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Οκτ 2017, 13:17:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η σχιζοφρενία και η ψυχοπάθεια έχουν άλλη θεραπεία
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 12:26:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αχαχαχαχαχ

ΥΓ :Γεια σου Θαναση!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimidimi (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye 2008

Ένταξη: 18 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 17:12:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα και απο μενα ,,Δημητρης εδω,διαβαζω χρονια το forum αν και νομιζω ειναι η πρωτη φορα που γραφω,
Εχω μπει κι εγω στη διαδικασια να φτιαξω τη φριτεζα που κρυβω κατω απο το καπο μου,αλλα εχω χαθει λιγο με τα συνεργεια,,,
Η καταναλωση αυτη τη στιγμη τραβαει προς 1lt/1000 km,ενδεικτικα στον τελευταιο ελεγχο ειχα καψει σχεδον 600 ml σε 550 km,,το αυτοκινητο εχει 92000 χλμ και δεν εχει γινει καθαρισμος μεχρι στιγμης,ενω παιζει να θελω και σετ καδενας,,λαδια εβαζα παντα 5-30 και στην τελευταια αλλαγη 0-30 ineo first
το 1ο συνεργειο που μιλησα μου ζητησε συνολικα 750-800 ευρω για καθαρισμα χρονισμα αλλαγη καδενας,επισκευη καπακιου ρεκτιφιε,τσομουχακια ,οδηγοι κτλ και αλλαγη ελατηριων (mahle)
το 2ο σχεδον 850 μονο για καθαρισμα ,χρονισμα και επισκευη καπακιου(παλι τσιμουχακια ,οδηγοι κτλ)
αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ειχαν μια διαφορα ανω των 200 ευρω στην τιμη του ρεκτιφιε

p.s. σορρυ αν ποσταρα σε λαθος topic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 17:44:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 0-30 ineo first με ποιο σκεπτικο το εβαλες ?
Πηγαινε σε καποιο συνεργειο που ασχολειται με επισκευες σε αυτα τα μοτερ και ακομα καλυτερα να ξερεις ευχαριστημενους πελατες απο αυτο



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimidimi (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye 2008

Ένταξη: 18 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 17:54:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν κανω λαθος στο τοπικ για τα λαδια ηταν πολλοι αυτοι που προτειναν 0-30,,,και απο το site της total αυτο εδινε για thp150,,να σου πω ηταν και λιγο λυση απελπισιας,,μπας και,,αλλα δεν,,
το ενα συνεργειο που μιλησα απο οτι ειδα κι ολας απεξω εχει μεγαλη εμπειρια στα μοτερ αλλα το 850 μου εχει κατσει καπως...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 18:15:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimidimi έγραψε:
Αν δεν κανω λαθος στο τοπικ για τα λαδια ηταν πολλοι αυτοι που προτειναν 0-30,,,και απο το site της total αυτο εδινε για thp150,,να σου πω ηταν και λιγο λυση απελπισιας,,μπας και,,αλλα δεν,,
το ενα συνεργειο που μιλησα απο οτι ειδα κι ολας απεξω εχει μεγαλη εμπειρια στα μοτερ αλλα το 850 μου εχει κατσει καπως...

Με τα χλμ που εχεις ολα αυτα που σου ειπαν πρέπει να γίνουν, καδενα,καθαρισμος,τσιμουχακια,ελατηρια βαλβιδων,τωρα η τιμη παιζει απο συνεργειο σε συνεργειο παντως εμενα δεν μου ακουγεται παραλογη η τιμη,
μετα απο ολα αυτα για 20κ δεν θα σου κάψει σταγόνα,μετα παίζεται Laughing
(βλεπε post Pughell)
το 0w30 βασικα το λεγανε κυριος αν εχεις λιγα χλμ μεχρι 30k πχ μετα δεν εχει τοσο νοημα να το βαλεις,και εγω πχ το εβαλα οταν ειχα 40κ πριν εβαζα 5w30 το 0w30 μου το έκαιγε πιο πολυ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimidimi (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye 2008

Ένταξη: 18 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 18:26:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαζι με καδενα μιλαμε για 1100 ευρω,,,αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η διαφορα στην τιμη,,,ο ενας 800 με ολα κομπλε ελατηρια κυλινδρων κτλ( εκει να δεις τι εχω ακουσει σημερα) ο αλλος 850 χωρις καδενα χωρις ελατηρια,,,με βλεπω να πηγαινω αρχικα για χρονισμα ,καθαρισμο, καδενα ,,,να δω καταναλωσεις και μετα βλεπουμε,,αν κι αυτο μου μοιαζει λιγο ημιμετρο παλι,,,
και η ενημερωση που ελαβα ξταν οτι μονο με την επισκευη χωρις ελατηρια κυλινδρων το προβλημα θα λυθει μονο κατα 50%,,μαλλον
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 18:32:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimidimi έγραψε:
μαζι με καδενα μιλαμε για 1100 ευρω,,,αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η διαφορα στην τιμη,,,ο ενας 800 με ολα κομπλε ελατηρια κυλινδρων κτλ( εκει να δεις τι εχω ακουσει σημερα) ο αλλος 850 χωρις καδενα χωρις ελατηρια,,,με βλεπω να πηγαινω αρχικα για χρονισμα ,καθαρισμο, καδενα ,,,να δω καταναλωσεις και μετα βλεπουμε,,αν κι αυτο μου μοιαζει λιγο ημιμετρο παλι,,,

Ναι απο τιμες δεν το εχω να σου πω,αλλα εχεις απόλυτο δίκιο οτι ειναι ημίμετρα διοτι μετα απο 100κ τα τσιμουχακια μπορει να εχουν ξεραθεί οποτε η καταναλωσει δεν θα αλλάξει το χρονισμα πχ δεν εχει να κανει με την καταναλωσει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimidimi (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye 2008

Ένταξη: 18 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 18:39:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι το ξερω για το χρονισμα αλλα κανει κατι κρατηματα ,κομπιασματα το μοτερ,,εκτος κι αν ειναι απ την βρωμα,,,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 19:33:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimidimi έγραψε:
Αν δεν κανω λαθος στο τοπικ για τα λαδια ηταν πολλοι αυτοι που προτειναν 0-30,,,και απο το site της total αυτο εδινε για thp150,,να σου πω ηταν και λιγο λυση απελπισιας,,μπας και,,αλλα δεν,,

Εδω μεσα προτείνεται 0-30 , και μαλιστα συγκεκριμενο και οχι το ineo first που εβαλες , για μοτερ που ειναι σε σχετικα καινουρια κατασταση
Το δικο σου δεν ανοικει σε αυτα Confused
Αρα κακως το εβαλες (και εβαλες και άλλο απο αυτο που λεμε)


dimidimi έγραψε:
ναι το ξερω για το χρονισμα αλλα κανει κατι κρατηματα ,κομπιασματα το μοτερ,,εκτος κι αν ειναι απ την βρωμα,,,

Δεν ειναι απο την βρωμα αυτο


Εγω θα ελεγα , αν θα κανεις κινηση να επισκευασεις το μοτερ σου, να κανεις ολα οσα πρεπει και οχι τα μισα . Γιατι μπορει να μην βελτιωθει η καταναλωση λαδιου , αλλά και αν το κανεις σε 2 δοσεις, παραπανω θα πληρωσεις



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 20:43:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"alexandros 207 Rallye"η
Δεν ειναι απο την βρωμα αυτο

Αλέξανδρε αυτά τα κομπιάσματα μου τα κάνει ενίοτε και εμένα...πιστεύεις ότι οφείλονται σε κατανάλωση λαδιού;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimidimi (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye 2008

Ένταξη: 18 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Οκτ 2017, 22:00:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις παιδες,,μεθαυριο μπαινει χειρουργιο,,λογικα παω για full επισκευη,μια μικρη επιφυλαξη για τα ελατηρια,,γιατι στην peugeot σημερα μου ειπαν οτι δε τα δινει πλεον μονο σκετα αλλα μαζι με εμβολα...οποτε πρεπει να δουμε αν θα βρουμε της mahle που προτεινε ο μηχανικος,,οσο για λαδι αν δε μου ξεφυγε κατι γτ ξαναδιαβασα κανα τριωρο τα ποστ για 5-40 με βλεπω στα χιλιομετρα μου,,απλα προσπαθω να καταληξω ποια βρισκω πιο ευκολα γενικα,,total,castrol η motul,,αν καποιος εχει να προτεινει κατι ευπροσδεκτο,,

ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις!!

You Rock!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Επόμενη
Σελίδα 56 από 60

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2107s (PHP: 52% - SQL: 48%) - SQL queries: 20 - GZIP enabled - Debug on