PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ψυγείο λαδιού 1.6 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 08:53:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage, με γειά την πατάτα Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
silo (bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) RC (2004)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 14:08:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παντως οποτε κοιταω ειωαι κανονικες οι θερμοκρασιες του λαδιου μου,εκτος και αν δεν το δινωαρκετα για να ανεβουν.


http://www.facebook.com/pages/Speed-is-addict/175531049154443?v=photos&ref=ts#!/pages/Speed-is-addict/175531049154443

οποιος γουσταρει τα αμαξια γινεται μελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 14:43:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πατάτα ξεπατάτα, όταν θα τοποθετηθεί με σωστό αντάπτορα στο κολάρο και δουλευει με χαμηλότερες θερμοκρασίες λαδιού να δω τι θα λέτε μετά Evil


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 15:16:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα θα θα... Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 16:29:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
iceage, με γειά την πατάτα Laughing

Βρε καντάρι. Εννοείται ότι δεν θα μπει αυτή η αηδία με τα εξαρτήματα του νερού, αλλά ίσως φτιαχτός αντάπτορας αλουμινίου ή το εργοστασιακό το πλαστικό.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 18:30:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κλάιν μάιν...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 19:14:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι η ιδανική λύση για softcore ψύκτρα που μπορείς να πάρεις νερό από την κρύα μεριά του ψυγείο σας πολύ εύκολα.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 19:20:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το εργοστασιακο πλαστικο εχει εσωτερικο στενεμα που περιοριζει την ροη στο επανω κολαρο και αναποφευκτα στελνει μερος του κρυο ψυκτικου στην ψυκτρα.
Αν καταφερετε να φτιαξετε κατι το οποιο θα κανονιζει την ροη με αναλογο τροπο,τοτε φυσικα και θα δουλεψει πιο αποδοτικα. Wink

Απλα αφου εχετε μπει στο tripακι να κανετε ολη αυτην την π@παρια,γιατι δεν παιρνετε εναν εξωτερικο κυκλοφορητη και ενα ψυγειο ωστε να απομονωσετε το κυκλωμα απο το ψυγειο του μοτερ και να εχετε εξασφαλισμενη ψυξη; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 19:28:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Απλα αφου εχετε μπει στο tripακι να κανετε ολη αυτην την π@παρια,γιατι δεν παιρνετε εναν εξωτερικο κυκλοφορητη και ενα ψυγειο ωστε να απομονωσετε το κυκλωμα απο το ψυγειο του μοτερ και να εχετε εξασφαλισμενη ψυξη; Question

Γιατί το κόστος θα ανέβει αρκετά ρε φίλε.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 19:45:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 100Ε στο συνολο ειναι τοσα πολλα ρε; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 20:00:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Τα 100Ε στο συνολο ειναι τοσα πολλα ρε; Question

Σε αυτά περιλαμβάνεται ο κυκλοφορητής, οι σωληνώσεις, το έξτρα ψυγείο νερού, οι ρελέδες και όλα τα πράγματα που χρειάζεται για την τοποθέτηση? Δεν νομίζω ρε Στέλιο λίγα μου φαίνονται.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 20:37:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο κυκλοφορητης κανει το πολυ 20Ε.
Αλλα 60-70Ε να κανει ενα ψυγειο,αμα βρεις μεταχειρο ουτε τα μισα,και οτι αλλο δωσεις για κολαρα και συνδεσμους.
Κολαρα δεν υπαρχει λογος να βαλεις ακριβα,απλα λαστιχενια ας ειναι,ετσι και αλλιως το νερο στο μεμονωμενο κυκλωμα δεν θα μπορει να παει ψηλα σε θερμοκρασιες.
Ρελες δεν χρειαζεται καν,ενα διακοπτακι χρειαζεται μονο ή ενας θερμοστατης που να δινει αυτοματα ρευμα στον κυκλοφορητη. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 19:50:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε μάστορα να σου θέσω και εγώ κάποια ερωτήματα Cool

Όλο αυτό να γίνει για να γλιτώσουμε καταστάσεις σαν του Τάκη ? Προφανώς ναι.

Το ψυγείο από που θα ψύχετε ?Θα το τοποθετήσουμε πίσω απο το κανονικό ψυγείο του αυτοκινήτου ? Αλλά δεν έχω καταλάβει πως θα παγώνει όταν ζεσταθεί Confused Confused Confused

Είμαι λάθος κάπου ? Confused Confused


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 20:07:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το "παγωνει" δεν υφισταται
το "κρυωνει" ειναι πιο ταιριαστο Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 20:57:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ψυγειο μπαινει για να κραταει σταθερες τις θερμοκρασιες στο λαδι,οχι για να το παγωνει εντελως... Wink
Τωρα για το που θα το βαλεις,αυτο ειναι ενα προβλημα. Confused

Γενικα παντως εγω δεν ειμαι υπερ του ψυγειου αν αυτο δεν ειναι μελετημενο απο το εργοστασιο.
Καλυτερα ενα ακριβοπληρωμενο σετ ψυγειου-σωληνωσεων-ανταπτορα-κλπ απο την PS μαζι με το ελατηριο της αντλιας του λαδιου,παρα αλχημειες και μετρησεις με μανομετρο με πιθανοτητα να παρεις κανενα μοτερ στο χερι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Απρ 2011, 22:08:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ ghostdog

Την πέμπτη στην λέσχη άμα μπορείς έλα με τον φυστίκη. Θέλω να πάρω κάτι μέτρα. Μην φοβάσαι δεν θα πονέσει.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 16:54:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@memsound
Ψύκτρα λαδιού 206 GTi 136hp


Ψύκτρα λαδιού 206 RC



3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την iceage στις Τετ 06 Απρ 2011, 16:58:10, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 16:56:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ανοιγουν Confused

ποσο και απο που?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 17:03:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
@ ghostdog

Την πέμπτη στην λέσχη άμα μπορείς έλα με τον φυστίκη. Θέλω να πάρω κάτι μέτρα. Μην φοβάσαι δεν θα πονέσει.

Να έρθεις να σου ξηλώσω την ψύκτρα λαδιού για να βάλεις ψυγείο εξωτερικό.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 17:05:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ τωρα Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 6 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1833s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on